Şimdi Ara

İ7 işlemci sıcaklık normal mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yaklaşık 6 ay önce 1 kasa yaptım bugüne kadar kullandım ama hiç sıcaklığı nedir diye merak etmedim .Bugun sıcaklığını ölçeyim dedim ve sonucu ekledim .

INTEL Core i7 920 2.66 GHz
    MASTER COOLER RC-590 700W

GIGABYTE EX58-UD4P
    OCZ GOLD EDITION 1333MHz 3GB DDR3
    HD4870 GDDR5 1GB 256BIT

sistemin sıcaklığını ekledim sizce normalmidir
    normal değilse ne tavsiye edersiniz
    saygılar
    teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pisco -- 5 Nisan 2010; 12:58:12 >

• Masaüstündeki kullanıma göre baya yüksek sıcaklıklarınız. Kasa modeliniz ne bu arada? Eğer kablolar vs dağınık ise düzenleyerek iyi hava akışı sağlarsanız büyük ölçüde düşüş olacaktır
  • eger bosta ise sicakliklar fazla

muhtemelen fan duzgun oturmamistir kontrol et
  • Bu degerler masa ustunde iken alinmissa biraz fazla hata baya fazla ... ortamala 45-50 arasi olmali masa ustunde !!! fani kontrol et. birde kasa havalandirman nasil? kablolar birbirinin icine girmis karman corman olan kasalardan mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TrMhMt -- 5 Nisan 2010; 12:27:51 >
  • bu degerler yanlış. aynı sorun bendede olmuştu yükte 100 kusur, boşta 70 derece gözüküyordu.sonra gigabyte in kendi cd siyle gelen programla baktım normal sıcaklıklar ordaydı.tabi şimdi hardware monitor gibi programlarda dogru gostermeye başladı.hw monitor veya gigabyte in programıyla deniyip tekrar yazarsanız degerleri dogru sonuca ulaşıcagımızı düşünüyorum.ayrıca biosdan bakarsanızda boştaki degerleri görebilirsiniz.
  • hw monitor den ss aldim onu da ekledim pek yanlislik yok gibi ayrica fani kontrol ettim yerinde herhangi bi sorun yok üstadlar .fanlarımı değistirsem acaba ....
  • Bak bilader benden sana tavsiye, fani sok, termal macun varsa eline al onu, ice bir tabaka olarak islemcinin uzerine sur .. ama bundan once islemcinin ve fanin uzerinde varsa termal macun kalintilari iyice temizle.. ondan sora guzelce yerlestir fani yerine ama oncan oce fani da guzelce bir temizle... ondan sonra bak sicaklik ne durumda?

Hala ayni yukseklikteyse fani degistir..
  • Arkadaşım sıcaklık değerlerin fazla normal değil.İşlemci soğutucusu stok olarak mı kullanıyorsun!!! tavsiyem kaliteli bir soğutucu alman lazım ve mpnte yaparkende termal macunu ince olarak işlemciye dağıtıp sürmen dir. Sonra soğutucuyu sağa sola oynatmadan direk olarak oturt.Bu arada biosun güncel mi?değilse update yap.Yani sakın işlemciyi bu halde kullanma değerlerin fazla çünkü işkence ve yazık yaw.
  •  İ7 işlemci sıcaklık normal mi ?

kasa bu COOLER MASTER RC-690 650W

1 adet fan islemci uzerinde 1 tane ekran kartinin uzerinde war 2 de kasanin kendisinin var ...

• @pisco bende de bu kasadan var. Senin yerinde olsam bu kasaya kaliteli fanlar takardım. Ben mesela bu kasayı aldıktan sonra +3 fan daha taktım gerçekten soğutma olarak çok iyi bir performans artışı sağlıyor.
  • @£se® pm atacaktim size ama atamadim profiliniz gorunmuyor.taktiginiz fanlarin marka modellerini soyleyebilirseniz cok sevinirim. 1 fan da ben buldum acaba anakartin ustune uyumlumudur
    fanin resmini ekledim. +3 fan demissiniz acaba o arti 3 fani kasaya nasil montajladiniz.

Thermalright Ultra-120 Extreme Rev.c AMD/Intel LGA775-COREi7 İşlemci Soğutucu – (TR-U120XC)

Anakartim GIGABYTE EX58-UD4P ,bu anakart icin uyumlumudur.Ya da tavsiye edeceginiz baska fanlar warmidir.
    saygılar
  • Kullandığım fanlar fazla kaliteli değil ama işimi görüyor, Glacialpower fan kullanıyorum en azından fansız olmasından iyidir. İyi bir işlemci fanı alırsan sorunlarına çare olur. Mesela Amd Phenom II X4 940 kullanıyorum ben. Stock fan ile 77C gördüm ben. Sonra yeni bir fan aldım, ve artık yük altında bile 50C'yi geçmiyor. Fan monatıjı çok rahat zaten kasanın üstünde 2 tane fan takılabilecek alan var. Kasanın altına da bir fan taktım pek gerekli değildi ama yinede taktım. Zaten kasanın önünde ve yan kapağında fan takılı olarak geliyor. Ek fanlar takınca kasa çok ferahlıyor. Son olarak resmini verdiğiniz fan çok kalitelidir, işinizi fazlasıyla görür. Bende işlemci soğutucusu almadan önce onu almayı düşünmüştüm ama sonra daha ucuz bir ürüne yöneldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azor Ahai -- 6 Nisan 2010; 14:32:55 >
  • hepinize tesekkür ederim arkadaslar umarim bu fani alinca bi nebze olsun sicaklik duser
  • Düşer düşer merak etme..
  • işlemci soğutucusu alacaksan , Sunbeam Tuniq Tower en iyi 2. işlemci soğutucusudur. ;) (en iyisi noctua o da 250 lira )
    Thermalright Ultradan iyidir.

Testler:http://www.pclabs.com.tr/2010/02/08/sunbeam-tuniq-tower-120-extreme-incelemesi/3/

Hepsiburada.com da fiyatı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CriticalWave -- 6 Nisan 2010; 21:52:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CriticalWave

işlemci soğutucusu alacaksan , Sunbeam Tuniq Tower en iyi 2. işlemci soğutucusudur. ;) (en iyisi noctua o da 250 lira )
    Thermalright Ultradan iyidir.

Testler:http://www.pclabs.com.tr/2010/02/08/sunbeam-tuniq-tower-120-extreme-incelemesi/3/

Hepsiburada.com da fiyatı

abartmışsın fiyatı 250 diil 150 tl

• ben bi ara bakıyordum fiyatahttp://magaza.pclabs.com.tr/4576/turkiyede-ilk-baska-yerde-yok-noctua-nh-d14-hava-sogutmanin-krali/ burayı görünce pahalı dedım bıraktım. araştırdım bazı yerde 70 euro diyor 90 dolar diyor. baktığım site abartmış. yanlışımı düzelttiğiniz için teşekkrürler. 2 soğutucu arasında ısı farkı pek yok 50 liraya değmez yinede hem görünüş olarakda sunbeam daha iyi.

• pisco aynı kasa bende de var, bu kasanın stok fanları dahi iyi. Ben i5 750 ve noctua soğutucu kullanıyorum.
    kasanın fanlarını da (öndeki mavi ledli fan hariç) noctua ve xlience fan ile değiştirdim. süper sessiz bir kasa oldu. şu an o.c 2.8-3.0 arası kullanıyorum masaüstüm 30-34 derece arası.
  • sagolasin ustadim su aralar sıkısıgım fanlari alamadim daha ins alacagim

tesekkür ederim yardimlariniz icin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.