Şimdi Ara

Nvidia, OpenGL 3.3 destekli sürücülerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartlarını 6 aylık uzun süren bir bekleyişin ardından Cuma günü duyurmaya hazırlanan Nvidia, yazılım tarafındaki iddiasını OpenGL 3.3 destekli sürücülerini kullanıma sunarak bir kez daha gözler önüne seriyor. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre Windows platformu için hazırlanan 197.15 ve Linux için kullanıma sunulan 195.36.07.03 sürüm numaralı sürücüler, OpenGL 3.3 ve GLSL 3.30 desteği içeriyorlar. Nvidia'nın Geliştiriciler Sayfası'nda yayımlanan sürücülerin uyumlu olduğu ekran kartları şu şekilde;

Masaüstü

- GeForce 8, 9, 100, 200, ve 300 serisi ekran kartlarıyla birlikte ION entegre grafik yongaları.

- Quadro FX 370, 570, 1700, 3700, 4600, 4700x2, 4800, 5600, 5800, Quadro VX200, Quadro CX.

Dizüstü

- GeForce 8 serisi ve üstü

- Quadro FX 360M, 370M, 570M, 770M, 1600M, 1700M, 2700M, 2800M, 3600M, 3700M, 3800M

OpenGL 3.3'e ek olarak Fermi lansmanını takip eden günlerde Nvidia'nın OpenGL 4.0 destekli yeni sürücülerini de kullanıma sunması bekleniyor. OpenGL 3.3 destekli sürücülere buradan erişebilirsiniz

• bri çıkıp ''bu sürücüler kart yakar yangın çıkarır vs vs'' şeklinde sürekli copy paste yapsında malum arkadaşlar yorulmasınlar :)
  • quote:

GeForce 8, 9, 100, 200, ve 300 serisi

Destekliyor görünüyor
  • 8 serisi kartlara destek nereden baksanız 5 sene daha devam eder. Malum Fermiye kadar tüm kartlar 8 serinin aynısı...
  • sürücü duyurmakdan fermi yi unuttular cumayı bekliyoruz bakalım durum ne olacak umarım atiye indirim yaptırma gücü var
  • @ftrzk

Destekleseydi 400 serisi diye belirtirlerdi. Yalnızca OEM pazarı için piyasaya sürülen ve 200 serisinden devşirilen 300 serisini GF 100 ile karıştırmayalım.
  • Daha yeni 197.13 sürücüsünü indirmiştim.Nvidia bu işe artık bir çözüm bulsa iyi olacak(bir güncelleme aracı falan , yada torrent üzerinden sadece yeni dosyalar değiştirilse) , haftada bir 150 mb'tan ayda 600 mb , yazık valla yurdışı kotamıza.Milli gelirimiz hertürlü dışarı akıyor.Ayrıca hala beta ve win7 altında bu sürücüler WHQL sertifikası olmadığından sorun çıkarıyorlar.Oc programları hız artırma ve düşürme frekanslarını ile fan hızlarını hala doğru okuyamıyorlar.Ben vtune ile bu sorunu her daim yaşıyorum.

Neyse indirme linki sayfasını da ben ekliyeyimde tam olsun.

http://developer.nvidia.com/object/opengl_driver.html#dl

• quote:

Orijinalden alıntı: yc#1

@ftrzk

Destekleseydi 400 serisi diye belirtirlerdi. Yalnızca OEM pazarı için piyasaya sürülen ve 200 serisinden devşirilen 300 serisini GF 100 ile karıştırmayalım.

Evet haklısınız aklım bir an devşirmelere kaymış Gt200 serisi gibi algılamışım nasıl okuduysam yorumu.
  • Yanlış anlamadıysam , Nvidia OpenGL 4.0 sürücüleri satışa sunulacak olan fermiler ile sunulacakmış.Yani opengl 4 desteği sadece fermiler için gelebilir...
  • Birde kendisine ait işletim sistemi verseler süper olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

Birde kendisine ait işletim sistemi verseler süper olur

Şu son 1 senedir çıkarttıkları sürücüleri çıkartmayıp üzerinde çalışsalardı en baba işletim sistemini çıkaracakları kesin. Geçen sene kartı aldım rahat %30 performans artışı olmuştur sürücüler ile. O.C yapmaya gerek kalmıyor adamlar bana sen riske girme ben sana o.c performansını sağlayacağım diyor resmen
  • opengl 3.3 desteği ne işimize yarıyacak ?
  • @Kraven
    İyi de adamın bu sürücüyü çıkarmasının en büyük sebebi opengl 3.3 ü getirmesi + eğer öyle düşünürsek ekran kartları çıktı çıkları %150 performans falan vermesi lazım aygıtların,malum o kadar driver yeniliyoruz.Aslında yaptıkları şey iyi çünkü daha önceki seri kartları"Bizim artık bunlarla işimiz kalmadı"deyip bırakmadılar,en azından şimdilik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ftrzk

quote:

GeForce 8, 9, 100, 200, ve 300 serisi

Destekliyor görünüyor

evet açıklaması var yukarıda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reanimate

opengl 3.3 desteği ne işimize yarıyacak ?

Maalesef hiçbir işimize.(Yerin dibine giresice mikrosoft).
  • quote:

Orijinalden alıntı: nirvanha

Daha yeni 197.13 sürücüsünü indirmiştim.Nvidia bu işe artık bir çözüm bulsa iyi olacak(bir güncelleme aracı falan , yada torrent üzerinden sadece yeni dosyalar değiştirilse) , haftada bir 150 mb'tan ayda 600 mb , yazık valla yurdışı kotamıza.Milli gelirimiz hertürlü dışarı akıyor.Ayrıca hala beta ve win7 altında bu sürücüler WHQL sertifikası olmadığından sorun çıkarıyorlar.Oc programları hız artırma ve düşürme frekanslarını ile fan hızlarını hala doğru okuyamıyorlar.Ben vtune ile bu sorunu her daim yaşıyorum.

Neyse indirme linki sayfasını da ben ekliyeyimde tam olsun.

http://developer.nvidia.com/object/opengl_driver.html#dl

indirmeyiver sende.bi mecburiyet yok.

• tasarımcılar için güzel haber..yanlış hatırlamıyorsam open gl daha stabil çalışıor bazı programlarda
  • 6 ve 7 serisine de destek veriyordu? Bu destek kesilmiş anlaşılan.
    quote:

Orijinalden alıntı: DEATH71

tasarımcılar için güzel haber..yanlış hatırlamıyorsam open gl daha stabil çalışıor bazı programlarda

Programları bilmem de CS'deki en stabil modun OpenGL olduğuna parmak basarım.
  • kart cıkmadan bu nvıdıa güncel sürücüyü yanılamayacak gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

quote:

Orijinalden alıntı: Reanimate

opengl 3.3 desteği ne işimize yarıyacak ?

Maalesef hiçbir işimize.(Yerin dibine giresice mikrosoft).

Çoklu platform oyunların hemen hemen hepsi OpenGL. Bu oyunların PC de Direct X istemesi genelde çevre birimlerini kullanabilmek için. Çekirdek kısım(grafik) OpenGL.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.