Şimdi Ara

Samsung , 3 milyon adet iPad ekranının üretimine başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung, Apple ile yaptığı anlaşma doğrultusunda hazırlayacağı 3 milyon adet iPad ekranının üretimine başladı.

Samsung Electronics'in 250 milyon dolarlık anlaşma karşılığında hazırlyacağı 3 milyon adet iPad ekranının üretimine başladığı bildirildi. Apple iPad'in en masraflı parçası olan dokunmatik panel ve ekranın birim başı maliyetinin 80$ olduğu açıklandı.

Bir diğer elektronik üreticisi olan LG'nin ise Apple ile yaptığı 500 milyon dolarlık anlaşma doğrultusunda hazırlaması gereken 10 milyon adet iPad ekranının üretimine daha önceden başladığı bildirildi. Toplam 2 firmasının 13 milyon adet iPad ekranı üreteceği ifade edilirken, 2 farklı firmanın Apple iPad için ekran üretecek olması akıllara şu soruyu getiriyor: "Apple iPad'lerin dokunmatik panel ve ekranlarında üreticiye bağlı kalite farkı olacakmı?" Bu sorunun cevabını alabilmek için Apple'ın merakla beklenen iPad'in piyasaya girişini beklemek zorundayız gibi görünüyor.

• cok ilginç bir detay
    ekran üreten 2 firma arasındaki fiyatlarda büyük bir fark sözkonusu
  • samdungun ekranı yapıyor olması değil de.. bi kısmının samsung bir kısımının lg tarafından yapılacak olması gerçekten çok ilginç... teşekkürler haber için...
  • 2. nesil ipadler için olabilir mi
  • ilginç, bence bir sonraki nesil içindir SAMSUNG ekranlar

aynı nesilde 2 farklı marka olacağını zannetmiyorum
  • bence dünyadaki kekledikleri ülkeleri dahada nasıl kekleririz in kavgaları ve anlaşmaları şimdiye kadar ülkemizin telefona verdiği para 21 milyar dolar inanın 2009 un ekim ayında münih teydim insanlarında hala takoz tabir ettiğimiz 5110 lar var herhalde az gelişmişler!
  • Bence ucuz ekranli iPad leri diger ulkelerde satacaklar. Sanirsam bu iPhone da da olmustu.1.,2.,3. Sinif gibi. 2. Sinifta Isik Sizmasi falan olmasi gibi.

Simdi de Seri numaralarindan bunlara bakicaz:D:D Hangisi daha iyiyse onu bulup alalim diye
  • Adamlar ne olur ne olmaz deyip tedarik sorunu yaşamamak için tek bir fimayla iş yapmıyorlar.
  • Cok sacma olmus farkli firmalarla anlasilmasi.
    Bir arkadasin dedigi gibi kalitesiz olanlari bazi ulkelere gonderiyor olabilirler
  • bu anlaşma heralde baya uzun kapsamlı bir anlaşma.yoksa 13 milyon rakamı çok fazla gibi geldi bana
  • Ekranlar LED idi değil mi?
  • niye kalitesiz olsun. nereden çıkarıyorsunuz. paranoya yapmaya gerek yok.
  • Üretim yapan firmalar LG ve Samsung. Aralarında kalite farkı olacağına ben inanmıyorum(Apple özellikle 2 farklı kalite istememişse eğer). Şimdiye kadar böyle birşey duymadım. Kaliteli malzemeden yapılan ve kalitesiz malzemeden yapılan aynı ürünler:S
    Daha önce iPhone'da olduğu gibi en olası durum beyaz renk dengesi farkı olabilir. O da ancak yanyana getirince belli oluyor.
  • LG 10 milyon adet ekranı 500 milyon dolara yaparken samsung 3 milyon ekranı 250 milyon dolara mı yapıyor? LG ye göre %40 civarı bir fark var. Zarar niye etmek istesin ki apple? Bir bit yeniği olduğu düşüncesi geldi aklıma.
  • 3G li modellere kaliteli ekran koysunlar
  • Şahsen kalite konusunda şüphelendim. Ufakta olsa farklar olabilir...
  • Arkadaslar bu tarz uzun sureli anlasmalarla saglanan urunlerin fiyatlandirilmasi dort islem uzerinden dogru orantiyi asabilir. Soyle ki, bu ekranin uretilmesi icin gerekli ve sadece 1 kez yapilacak ve tekrarlanmayan maliyetler olarak adlandirilan harcamalar samsung ve lg tarafindan farkli sekilde fiyatlandirilmis ve birim bazina yayilmis olabilir. Belki bu teknoloji lg'de vardi, samsung yeni kurdu bu uretim hattini, sirf apple icin, bu da fiyata yansidi, apple da ok dedi. bu bir alternatif mesela. Ve hatta, ayrica fiyatlandirilmis ve bilgimiz disinda bile olabilir. Bunun haricinde anlasmalarin kur maliyeti, risk hesabi gibi firma iliskileri bazinda farklilik yaratacak kalemler de olabilir. Yine hatta urun fiyatlandirilmasi farklilasmasi, ingilizce price discrimination, denen yontemle fazla siparis icin daha az birim maliyet de uygulanmis olabilir ki bu ayni zamanda basta acikladigim "tekrarlanmayan maliyetler" kaleminin birim fiyata yedirilmesi mantigiyla uyusur. Teknik sartnamenin farklilik gosterecegini ve urenlerde degisiklik gorecegimizi su asamada kesinlikle dusunmuyorum.
    Kolay gelsin...

• Kalite farkı olması çok zor. Bir kere Lg zaten Apple firmasının çözüm ortağı. Uzun süredir bir birliktelikleri var. Bir standart oturtmuşlardır. Samsung ise zaten hem tv, hem mobil cihazlarda ekran konusunda kendini yeterince ispatlamış bir firma. Özellikle şu yeni Süper AM-OLED ekran ile baya dikkat çektiler. Kısacası iki profesyonel firma belli bir kalite standartını rahatlıkla tutturabilirler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.