Şimdi Ara

LPG Montajı ve Kullanımı ile ilgili herşey, LPG & Dizel Mukayeseleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.204
Cevap
8
Favori
903.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sürekli yapılan benzin zamnları ve fiyatları mağlum artık ülkemizde. Memleketimizde normalden 5 kati fiyatla benzin satildigi icin böyle bir kampanya aklıma geldi. Benzinin rafineli çıkış fiyatını ve üzerine sadece % 18 KDV koyup satılacağını hayal edersek arada nasıl korkunç bir fark olduğunu görebilirsiniz.

Devlete boşu boşuna söğüşleniyoruz arkadaşlar, ödediğimiz bu ekstra vergi karşılığında ne alıyoruz hangi hizmeti görüyoruz birisi bana söylesin ? Aldığımız her lire benzin ve ödediğimiz her kuruş vergi devletin o paralarla bir başkasını besleyebilmesi için yardım ediyoruz.

Aracı olan herkes LPG sistemine geçecek olursa devlet şap gibi kalacak ve benzin satamadığı için fahiş gelir elde edemediği için dumura uğrayacaktır. LPG'de de vergi var gerçi bir sürü ama en azından Benzin'deki gibi Ohhhhaa dedirtecek oranlarda değil. Gelin LPG'ye geçelim ve daha fazla soyulmamıza bi son verelim. Yazıktır günahtır bu kadar fazla ödemek, kime çalışıyoruz biz kimi zengin etmeye uğraşıyoruz.

Vergi aciklarini kapatmak icin durmadan akaryakita zam yapan, arac sahiplerini yolunacak kaz zanneden, dunyadaki en pahali yakiti bizlere reva goren tüm beceriksiz yoneticileri protesto etmek icin desteklememiz gereken kampanyadir.

Elin İngilizi metro ucretine minicik bir zam yapildiginda kiyameyi kopartip, metrolari kullanmayarak zammi geri aldirtabiliyor. biz ise zam ustune zam gelen bu urunu ancak oyle bakip duruyoruz. Duyarli olalim, biz de tum arac sahipleri olarak benzin almayalim LPG olayına girelim.

Herkes bu protestoyu surdururse elbette akaryakit saticilari da hukumete yuklenerek, en azindan otv indirimi ile zammi geri aldirabilir. Gelin en kısa zamanda LPG'ye dönüştürelim araçlarımızı ve artık bu soyguna bir sur diyelim, Trafikde halen gezinmekde olan araçların sadece % 40'ı bile LPG'li olsa bu devlete bir tokat gibi gelecektir.

Görüşlerinizi bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaviBodrum -- 2 Şubat 2006 12:17:34 >

• Mantıklı, ama LPG'de bela be arkadaşım yaa :( bi uno vardı bende habire problem çıkartıyodu 4le 5 le giderken araba pat diye duruyodu filan.ama ekonomik oluyodu valla dünyayı geziyodum onla :) şimdi Brava 1.6 var benzin zamları yüzünden çok sarsıyo bütcemi şu aralar. :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: malicas

Mantıklı, ama LPG'de bela be arkadaşım yaa :( bi uno vardı bende habire problem çıkartıyodu 4le 5 le giderken araba pat diye duruyodu filan.ama ekonomik oluyodu valla dünyayı geziyodum onla :) şimdi Brava 1.6 var benzin zamları yüzünden çok sarsıyo bütcemi şu aralar. :))
    ŞUNA HERKES TAHTALI KÖYÜ BOYLASIN DİYELİMMİ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: malicas

Mantıklı, ama LPG'de bela be arkadaşım yaa :( bi uno vardı bende habire problem çıkartıyodu 4le 5 le giderken araba pat diye duruyodu filan.ama ekonomik oluyodu valla dünyayı geziyodum onla :) şimdi Brava 1.6 var benzin zamları yüzünden çok sarsıyo bütcemi şu aralar. :))
    Arkadaşlar bu akaryakıt vergisi, vergi toplamayi beceremeyen hukumetlerin kaynak bulmak icin kullandigi seydir.

Dunyada petrol yukselir varili 50 dolar olur, bize zam gelir, hadi bunu anladik.

Dunyada petrol duser ornegin varili 35 dolar olur , bu sefer bizde petrol ucuzlamaz, ozel tuketim vergisi artar, fiyat sabit kalir.

Ardindan petrol yine 50 dolar olur, hemen akaryakita zam. duser, indirim olmaz.

Sürekli olarak akaryakıta zam geliyor, ondan sonra millet neden kaçak benzin, mazot kullaniyor, vergi kacagi oluyor diye diye şaşırıyorlar.

Yawu bu dünyada litresi 2 dolardan benzin kim kullaniyor biri soylesin artik.

artik bu gidise dur demeliyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Loading

Alıntıları Göster
    Adını değiştirelim kampanyanın bu olmamış : BÜTÜN MOTORLAR BABAYI YESİN KAMPANYASI
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Professional

Adını değiştirelim kampanyanın bu olmamış : BÜTÜN MOTORLAR BABAYI YESİN KAMPANYASI

Alıntıları Göster
    Harbi ya iyi olmaz durum arabalar için en iyisi ben suyla çalışan araba yapıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeandan

Alıntıları Göster
    İngilizcesi olanlar baksınlar şu linke bi zahmet Amerikalılar ne kadar ödüyor benzine mesela !

Elin oğlu eşek yükü ile para kazanıp bizim üçte birimiz kadar benzine para veriyor.

http://www.gaspricewatch.com/new/default.asp?t=1

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeandan

Alıntıları Göster
    Ne olur ben sana soyliim. Lpg ye dayarlar zammı 3 ay içinde, karlılığı falan kalmaz, bizde LPG sistemine verdiğimiz 1-1.5 milyarla kalırız. Hatta 3 kazadan biri de yangınlı patlamalı olur ... haydi lpg ye yalan olur olan bize olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: nsx

Ne olur ben sana soyliim. Lpg ye dayarlar zammı 3 ay içinde, karlılığı falan kalmaz, bizde LPG sistemine verdiğimiz 1-1.5 milyarla kalırız. Hatta 3 kazadan biri de yangınlı patlamalı olur ... haydi lpg ye yalan olur olan bize olur

Alıntıları Göster
    Öyle bir şey olmaz arkadaşım, LPG fiyatlarını arttırmak ve LPG'li araçlara özel vergi sokarak cezalandırmak gibi bir çok girişimler oldu daha önce hükümetler tarafından, ama hepsi ellerinde patladı. Ankara Ticaret odası açtı davaları ve kazandı hepsini ve Ödenilen ekstra vergileri tıkır tıkır geri ödediler vatandaşa.

LPG fiyatlarının bir daha atlama yapması imkansız çünkü iu anda bir litre LPG 1,050 YTL ve bunun içinde % 18 KDV ve % 40 ÖTV var bu vergi oranları zaten alınabilecek en yüksek vergi oranları yasal olarak.
    Bunların dışında başka bir harç ve vergi sokmaya kalkarlarsa faydasız bir girişim olacaktır çünkü daha önceden alınmış mahkeme kararları var. Yani lafın kısası bu verebilecekleri maksimum rakamdıe zaten.

• quote:

Alıntıları Göster
    dün malesef benzin zamlarına daha fazla dayanamayıp arabama lpg taktırdım. lpg dönüşümü takan yer, sanki bayram alışverişine gelinmiş çarşı gibiydi. her gün böyle yoğun mu dediğimde evet dediler. böyle giderse memlekette benzinli araç kalmayacak. 2003 model bmw bile lpg taktırmaya gelmişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: power321

dün malesef benzin zamlarına daha fazla dayanamayıp arabama lpg taktırdım. lpg dönüşümü takan yer, sanki bayram alışverişine gelinmiş çarşı gibiydi. her gün böyle yoğun mu dediğimde evet dediler. böyle giderse memlekette benzinli araç kalmayacak. 2003 model bmw bile lpg taktırmaya gelmişti.

Alıntıları Göster
    Destekliyorum Arkadaşım!
    Bende düşünüyordum zaten, bıktım bu benzin zamlarından, arabayı sattıracak bana, lanet olsun bukadar da olmazki!
    Daha geçen yıl benzin 1 dolara eşitlenecek deniliyordu, varmı böyle bişey yaa, uçtu gitti!
    Geçeceğim, bende LPG taktıracağım ve bu kampanyayı destekliyorum, birçon insan böyle yapsa görür devlet baba vergiyi!
    Daha bilinçli olrak şu benzin vergisine dur demenin zamanı geldi, elimizden ne geliyorsa yapalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sunbred

Destekliyorum Arkadaşım!
    Bende düşünüyordum zaten, bıktım bu benzin zamlarından, arabayı sattıracak bana, lanet olsun bukadar da olmazki!
    Daha geçen yıl benzin 1 dolara eşitlenecek deniliyordu, varmı böyle bişey yaa, uçtu gitti!
    Geçeceğim, bende LPG taktıracağım ve bu kampanyayı destekliyorum, birçon insan böyle yapsa görür devlet baba vergiyi!
    Daha bilinçli olrak şu benzin vergisine dur demenin zamanı geldi, elimizden ne geliyorsa yapalım.

Alıntıları Göster
    abi adamların tek amacı var herkez eski arabasını satsın yeni teknoloji olan dizel araba alsın tek amaç o

• quote:

Orijinalden alıntı: Caraudiohifi

abi adamların tek amacı var herkez eski arabasını satsın yeni teknoloji olan dizel araba alsın tek amaç o

Alıntıları Göster
    Unutmayın Avrupa da bir çok araçta LPG kullanılıyor ve bir çok marka fabrika çıkışlı LPG'li modeller üretiyor.

Her bi şeyini örnek aldığımız Avrupayı bu konuda da örnek alalım, LPG tehlikeli, riskli gibi anlamsız geyiklere de bi son verelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaviBodrum

Unutmayın Avrupa da bir çok araçta LPG kullanılıyor ve bir çok marka fabrika çıkışlı LPG'li modeller üretiyor.

Her bi şeyini örnek aldığımız Avrupayı bu konuda da örnek alalım, LPG tehlikeli, riskli gibi anlamsız geyiklere de bi son verelim.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar lpg li araba aslında patlamaz burda bi lpg takan yer ver bize anlattı
    lpg taktıran adam bidaha benzin almıyor ve benzin hortumu muymuş neymiş çürüyomuş ve yanınca aaraba da yanıyomuş
    lpg nin patlama riski benzin kadardır
    sadece kapalı yerlere ve güneşin altına araba koymayın patlamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Tyler Durden

arkadaşlar lpg li araba aslında patlamaz burda bi lpg takan yer ver bize anlattı
    lpg taktıran adam bidaha benzin almıyor ve benzin hortumu muymuş neymiş çürüyomuş ve yanınca aaraba da yanıyomuş
    lpg nin patlama riski benzin kadardır
    sadece kapalı yerlere ve güneşin altına araba koymayın patlamaz

Alıntıları Göster
    ya gazlı arabada bikere lpg kafasını karbütarünü devamlı temizleteceksin 3 4 ayda bir araba park halindeyken benzinde kalacak ondan sonra gör patlıomu patlamıomu gaz cıkalı kaç sene oldu yeni çıktığında bakımı yaptırmayanlar daha yeni yeni açık verio nie hepsi patlamıoda aradan cıkanlar patlıo yapmayın gözünüzü seviim piyasada milyonlarca lpg li araba var lütfen

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalinden alıntı: nsx

+?

en iyisi 2-3 gün kimse benzincilere uğramayacak bak bakalım nolur???

• quote:

Orijinalden alıntı: Loading

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalinden alıntı: Lo@ding

Böyle zihniyetler de hala mevcut...Ben 1995 ten beri LPG kullanıyorum ve sana tahtalıköyden yazıyorum öylemi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxu

quote:

Orijinalinden alıntı: Lo@ding

Böyle zihniyetler de hala mevcut...Ben 1995 ten beri LPG kullanıyorum ve sana tahtalıköyden yazıyorum öylemi?

Alıntıları Göster
    Bende Kartal var ve benzini su gibi içiyor resmen, sene 2000'den beri LPG kullanıyorum ve ekonomim değişti bea.

Benzinli kullanmaya devam etse idim şimdiye kadar satmıştım çoktan arabayı, hangisi daha çok önemli depo full olduğunda tüm parayı söğüşlemek mi yoksa doğru düzgün bir tesisat ile LPG'ye geçip % 50 daha az ödemek mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: MaviBodrum

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalinden alıntı: MaviBodrum

Almanyada LPG li araçlar yok denecek kadar az, lütfen insanları yanlış bilgilendirmeyelim, zaten benzin burda ucuz, kar etmek isteyenler dizel araç kullanıyorlar, taksilerde bile LPG yok, hepsi dizel..

Ayrıca LPG genelde tehlikesizdir, ancak sonradan LPG ye çevrilen araçların motorlarının ömrü kısalıyor ve kaçak LPG takan yerlerin taktıkları patlıyor, orjinal takılırsa pek birşey olmayacağı kanısındayım, ancak alışveriş merkezlerinin otoparklarına ve feribotlara (yenilerine) alınmama gibi bi olayla karşı karşıya gelinebiliyor LPGli araçlarla, bu da bence bir eksi..

Ayrıca devlet herkes LPGye geçerse bu sefer vergi zammını LPGye uygular ve hepimiz ortada kalırız..

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroX

quote:

Orijinalinden alıntı: MaviBodrum

Almanyada LPG li araçlar yok denecek kadar az, lütfen insanları yanlış bilgilendirmeyelim, zaten benzin burda ucuz, kar etmek isteyenler dizel araç kullanıyorlar, taksilerde bile LPG yok, hepsi dizel..

Ayrıca LPG genelde tehlikesizdir, ancak sonradan LPG ye çevrilen araçların motorlarının ömrü kısalıyor ve kaçak LPG takan yerlerin taktıkları patlıyor, orjinal takılırsa pek birşey olmayacağı kanısındayım, ancak alışveriş merkezlerinin otoparklarına ve feribotlara (yenilerine) alınmama gibi bi olayla karşı karşıya gelinebiliyor LPGli araçlarla, bu da bence bir eksi..

Ayrıca devlet herkes LPGye geçerse bu sefer vergi zammını LPGye uygular ve hepimiz ortada kalırız..

Alıntıları Göster
    LPG motoru öldürüyor. Aksini kimse iddia etmesin sakın ha bana burada tartışmam bile.
    Onun dışında perf. düşüyor.

Patlama tehlikesi var.

Ayrıca 2 yılda bir muayenede LPG li araçlara fena gömüyorlar. Millet yeni muayene olmuş aracı alıp muayenesi gelmeden satıp başka Lpg li alıo ben çok gördüm ondan biliyorum

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.