Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1015. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.719.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10131014101510161017
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Zaten bende 170 tork ne alaka dedim kendimce ama işte, Km'si orj. Motor gücü nasıl bilmiyorum. İnşallah sorun çıkarmaz bakalım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baslangicta arac sogukken cizz ediyor mars motoru sanirim bugun yine sanayiye gidecem
    Rolantide dalgalanmalar ve istop etmeler basladi:(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bogaz kelebeği ile alakalı olabilir diye düşünüyorum. Fakat bu seferde adaptasyonu davası çıkacak heryerde adaptasyon yapılabiliniyor mu yoksa servisemi gitmek gerekiyor onu bilmiyorum üstad @volverin33 bilir bi ona sormak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakthepascal

quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

Vayy burak hos geldin yeşil 1.8 almera vardi sonra gaziosmanpasadan brova alinca hic ugramaz oldun herkez burda biraktigin gibi hatta yeni gelen cok arkadasta oldu.
    Gop gelince buradan yaz yildiztabyadayim ben.

eyvallah sagolasin sinan, sen de ibiza aliyodun,almissin heralde hayirli olsun. isten gucten firsat bulursam ugrayayim sana,o arada bi de almera alirsam oyle gelirim,sen de nostalji yapmis olursun :)

Eyvallah mutlaka beklerim hayirlisi ile araci alda. Bende ibizaya gectim dedigin gibi ama buradada olmaya calisiyoruz dastlar sag olsun.

• 1 saat kadar önce yolum sanayiye düştü elektrikçi ustama uğradım nats ın durumunu anlattım anahtarı söktü baktı daha sonra kontağın orayı söküp immobılızer devresinin lehimlerini tazeledi
    aralıklarla 1 saat içinde 4 marş yaptım şu an çalışmada bir sıkıntı yok kontakta boşluk ta yok 1-2 gün takip edicez artık
  • Arkadaslar hopörlör ölçüleri nedir bizim araclarda

• quote:

Orijinalden alıntı: mesut026

Beyler arabanın Çakmak sigortası Nerede bilgisi olan varsa yardimci olursa sevinirim şimdiden teşekkürler

direksiyonun alt tarafındaki sigorta kutusu alt sırada 7. sigorta 15 amper
    volverin 33 imzasındaki nissan almera ansiklopedisine tıkla görsel olarakta bakabilirsin
    DİREKSİYONUN ALTINDA SAKLAMA KABININ İÇİNDE YER ALAN SİGORTA KUTUSU(volverin33)

ÜST SIRALI BÖLÜM

1-A/T control yani otomatik transmisyon kontrol ya da
    Motordan transmisyona gücün ve hareketin iletilmesini sağlayan bir hidrolik kavrama veya tork konverteri sigortası:10A
    2-elektronik parçalar konsolda:10A
    3-oksijen sensörü:10A
    4-cam bugu giderme:20A
    5-sağ-sol sinyal lambası:15A
    6-priz:15A
    7-Stop lambası:10 A
    8-ayna:10A
    9-yedek sigorta

ORTA SIRALI BÖLÜM

1-motor ateşleme kontrol:10A
    (zamanlama rölesi ve aynı zamanda imbolizier rölesine bağlıdır. yandığında imbolizier yanık kalır ve araç çalışmaz.)
    2-hava yastıkları:10A
    3-yakıt enjektör:10A
    4-fan.1 motoru:15A
    5-hava korna:10A
    6-fan.2 motoru:15A
    7-iç lambalar:10A
    8-elektronik parçalar konsolda:10A
    9-yedek sigorta

ALT SIRALI BÖLÜM

1-ABS:10A
    2-gösterge sayacları,saat ve kapı uyarı ikaz lambası:10A
    3-yakıt pompası:15A
    4-arka silecek:15A
    5-su püskürtme:15A
    6-ön silecekler:20A
    7-çakmaklık:15A
    8-marş sinyali:10A
    9-yedek sigorta

NOT: Sağ taraftaki ortadaki mavi röle Boğaz Kelebek Rölesi'dir.

eksik ya da fazlalıklar ESP,far sensörü,park sensörü,alarm,arka sis lambası sigortalarıdır ve yerleridir.sonradan ekleme yapılabilir diye boş bırakılmıştır.

yukarıdaki parçaların ışıkları sürekli yandığı ya da yanmadığı zaman veya parça çalışmadığı zaman kontrol edilmesi gereken ilk yer sigorta ve rölelerdir.ortada yer alan motor kontrol sigortasıyla beyindeki geçici motor arıza kodları ve yol bilgisayarı resetleniyor.aynı zamanda beyin sigortası olarak geçiyor servislerde.

Araçta yakıt artışı çok fazlaysa,tekleme,titreme,stop etme,çalışmama sorunları varsa 3.sıradaki sigortaları kontrol etmekte yenisiyle değiştirmekte fayda var.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

• MÜNÜRB kullanıcısına yanıt
    İnşallah sorun düzelir geçmiş olsun

• BarbarosTUGRUL kullanıcısına yanıt
    ETIMESGUTTAKI ESKISEHIR YOLU UZERINDEKI MEHMETCIK VAKFINA AIT OLAN OPETTEN ALDIM.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgilendirme için teşekkür ederim benim aracım 2002 model sigorta yerlerinde farklılık olurmu?

• biraz çenem düştü ama bunu da anlatayım bugün sanayiye uğramışken arka sağ teker hafif inmişti lastikçiye uğradım tekeri söktüler ben de arabanın sağına soluna bakınırken arka eksoz bağlantısındaki çatlak gözüme çarptı iki dükkan ileride eğsozcu vardı gittim söyledim baktı usta önemsiz ama kaynatmak lazim yanlız 1saat kanal dolu dedi cumartesi yaptırıcam araçla ilgili birşey yaptırırkenssağına soluna bakmak iyi oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜNÜRB -- 27 Ocak 2015; 19:37:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Takaji

Arkadaşlar ben şimdi servis arayışındayım da, bir şey sormak istiyorum.

BENZİNLİ ARAÇ BAKIM PAKETİ İÇERİĞİ: HAVA FİLTRESİ+YAĞ FİLTRESİ+POLEN FİLTRESİ+YAĞ+İŞÇİLİK = 256-TL (Yetkili Servis Fiyatı)
    * Nissan Almera ve Nissan Primera'da buji de pakete dahildir.

Bu fiyat nasıldır. Yani Ortalama bir rakam olarak siz ne kadar veriyorsunuz? Yetkili servis bu parçaları değiştirdiğinde orj. takıyor dur mutlaka değil mi? Yetkili servis yağ olarak ne koyuyor olabilir?

yani kendiniz yapsanız. ortalama 50-70tl karınız olur. ama elinizi yağa toza dokunmadan yapılacak. o yüzden 50-70tl işçilik uygun.

Ancak bir uyarıda bulunayım... Kim veya neresi olursa olsun... Aracınızın başından ayrılmayın...

Servisler bekleme salonumuz var der.... olsun ben yapılan işlemlere bakacağım deyin... çok ısrar eder ve çalışma alanına girmek yasak derse. aracınızı görebilecek şekilde servis alanının içine girmeyecek şekilde aracınıza bakınız.

Koyulan yağ markası, filtreler vs. vs. bakınız.

(Ben sadece şirket aracını servise götürürüm. Bu yasaklara ben hiç kulak asmıyorum. Servis alanında cirit atıyorum. Konya Renault-Dacia-Fiat-citroen konya motorlu araçlar beni iyi bilirler. adamlara en sonunda pes ettiler. bana karışmıyorlardı servis içinde gezmeme. Aksaray Genceler. Nevşehir Birmot. Adana birmot. Beni çok iyi bilir. hatta yaptıkları bir hatadan sitelere facebook yazdım. adamlar tutuştu. Aracıma birkaç hediyelik gönderdiler. gönlümü aldılar işte )

• quote:

Orijinalden alıntı: burakthepascal

hocam zaten captiva ya da cruze da almam ben:) bunu alacak karsliligi almak zorunda kaldik,yoksa bedavaya verseler binmem chevrolet ye. tabi bahsettigim chevrolet daihatsu bozmasi olanlar,yoksa camaro ss falan bobregimi satar binerim :D

Babamın evinde yaptırmayı planladığımız bir garaj yeri var. Hatta sırf sanayicilere inat. lift satın alacağım. 600TL.

Benim hayalimde GT-SHELBY veya MUSTANG var. Yurtdışında durmadan hurda satan siteleri inceliyorum. Uygun fiyatlı bulsam alacağım. (Türkiyedeki fiyatına göre yurtdışından aldığım ürüne vergisini vereceğim.) Getirttiğim aracın tüm ciğerlerini söküp, yeniden inşaa edeceğim. Bu racımıda ilerde çocuklarıma satılmamak koşulu ile miras bırakacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yasin8584

Arkadaslar hopörlör ölçüleri nedir bizim araclarda

önler 16 inçlik arkalar oval 4-5 inçlik (kenarlıklarına göre değişiyor.). Arkalara bagaj panzotu üzerine 2 adet oval hoparlör takarsan daha iyi ses alır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpzoom

quote:

önler 16 inçlik arkalar oval 4-5 inçlik (kenarlıklarına göre değişiyor.). Arkalara bagaj panzotu üzerine 2 adet oval hoparlör takarsan daha iyi ses alır.

Sagol abicim kronik sorunlarimizdan biriside cd calarimizin arizalari benimkindeki sorun arac kasislerden gecinde sarkilardaki atlama bunu biz tamir edemezmiyiz?sanki lazerle alakali bir durum gibi
    Hepsiburada dan almayi dusunuyorum panzotta 2 tane var kaliteli on kapi iclerini degistirmek istiyorum oneriniz varmi arkadaslar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasin8584 -- 27 Ocak 2015; 21:15:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustozt

quote:

quote:

alpzoom hocam, geçen günlerde bir almeracıya aracınızın şasi no ile geçmişini öğrenebilirim demiştiniz. benim aracı telefonla sorguladım ama, gelen bilgi beni tatmin etmedi. mümkünse benim almerayı araştırabilirmisiniz. her türlü bakımını yaptım ama satmam gerekiyor. ilginiz için teşekkür ederim.

eski plakası kasko hep grupama ya yaptırılmış

öncelikle aracınızın şase ve motor numarasını şuan hemen silmenizi istiyorum. bu bilgiler kötü niyetli kişiler için altın değerinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 27 Ocak 2015; 23:15:01 >

• quote:

quote:

quote:

Sagol abicim kronik sorunlarimizdan biriside cd calarimizin arizalari benimkindeki sorun arac kasislerden gecinde sarkilardaki atlama bunu biz tamir edemezmiyiz?sanki lazerle alakali bir durum gibi
    Hepsiburada dan almayi dusunuyorum panzotta 2 tane var kaliteli on kapi iclerini degistirmek istiyorum oneriniz varmi arkadaslar...

hoparlör için bütçe ne kadar? değiştirmeyi düşünmediğiniz hoparlör hangileri? yani sistemde kullanmayı istediğiniz.? (mümkünse watt değerini yazınız. Önceki sahibi değiştirmiş olabilir.)

• Ancak pionner 6985/6977/6987s/1690 (140-250 arası) olanları bulabilirseniz bas/mid/tizlerine hasta olursunuz. Normalde şimdiki üretilen pionnerlar çinde üretiliyor. Ancak bu bahsettiğim- ürünler japon malıdır. kolay kolay bozulmaz.

Birde Alpinenin sxe serileri veya HERTZ marka.

Piranha, Kamasonic, Goldmaster vs... markalardan uzak durun.

Sony yüksek sesler bir miktar bozuluyor. Ama orta seviyedeki seslerde Pionnerdan daha net ve çok tatlı ses veriyor. Ancak yüksek seslerde sony çuvallıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 27 Ocak 2015; 22:47:29 >
  • Yarin degerlerini yazarim arkadakilerin genel anlamda ondekiler kulagima hos gelmiyor ikisini degistirsem beni tatmin eder diye dusunuyorum yuksek sesle dinleyen birisi degilim bas tiz dengeli olsun zevkle dinlerim
    500 lira kadar bu ise ayirabilirim üstad

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasin8584 -- 27 Ocak 2015; 22:58:50 >
  • quote:

Yarin degerlerini yazarim arkadakilerin genel anlamda ondekiler kulagima hos gelmiyor ikisini degistirsem beni tatmin eder diye dusunuyorum yuksek sesle dinleyen birisi degilim bas tiz dengeli olsun zevkle dinlerim
    500 lira kadar bu ise ayirabilirim üstad

Bu arada pionner ürünlerin sahte olanlarına dikkat edin.,

1. Ürünün yazı karakterleri kıvrımları daha düzgündür. Çakmaları fotokopi şeklinde kopya çektip bunları fotoğraf ile çoğalttıkları için kopyalama resimler bir miktar pürüzlü olur.
    2. Ürünün bir kenarında seri no vardır.
    3. Ürünün honi ile kenarı arasında boşluk çok azdır. (0,5 cm civarı.)
    4. Ürünün honisinin arkasına bakın. Çkmasında sanki halıfleks gibi ip parçacıkları gözükür. (örgü gibi) Orjinalinde düz ve parlaktır.
    5. ürünün mıknatıs kenarı düzdür. Çakmasında boyasında pütürler kalmıştır.
    6. Ürünün kablo bağlantı yerinde +/- işareti olmaz.
    7. Ürünün twitter kısmının altında kablo sarkmaları olmaz. Derli topludur. (Kondansatörler aşağı sarkmaz düzdür.)
    8. ürünün twitter/mid üzerlerinin rengi canlıdır. Mesela turkuaz rengli ürünleri çakmalar mavi üretir.

Arkadaşlar neredeyse her üründe istanbul üretim/ çin malı çakmalar/ fason üretimler var... Var babam var...

Siz bilinçlendikçe sahtekarlık azalacaktır. Bilmeyenlere de, etrafınızdakilere de anlatınız.

• 
Sayfa: önceki 10131014101510161017
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.