Şimdi Ara

PowerColor, Radeon HD 5770 Eyefinity 5 modelini sergiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
4.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ATi tabanlı ekran kartı üretiminde sektörün önde gelen oyuncularından biri olan PowerColor, CeBIT 2010 fuarı kapsamında Radeon HD 5770 Eyefinity 5 modelini tanıtıyor. Bilindiği üzere AMD, 11 Mart'ta Radeon HD 5870 Eyefinity Edition modelini pazara sunmaya hazırlanıyor. 2GB GDDR5 bellekli donatılan yeni model, Eylül ayından bu yana satılmakta olan mevcut ATi Radeon HD 5870 modeline kıyasla 6 adet mini-displayport sayesinde çoklu monitör desteği sunmasıyla ayrılıyor.

AMD'nin resmi yol haritasında Radeon HD 5770 Eyefinity Edition veya benzeri bir model görünüyor olmasa da bu konuda çalışma içerisine giren PowerColor, özel tasarımlı yeni modelini önümüzdeki haftalarda pazara sunmayı planlıyor. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Juniper XT GPU'sundan güç alan ekran kartı, sahip olduğu 5 adet mini-displayport konnektörü üzerinden çoklu monitör desteği sunuyor ve bu açıdan aynı segmentteki diğer modellerden ayrılmayı başarıyor. 800x paralel işlem birimine ve 128-Bit bellek veri yolu desteğine sahip olan ekran kartının hızları ise henüz açıklanmadı.

Arctic Cooling tarafındna hazırlanan soğutucusuyla referans tasarımlı Radeon HD 5770 modeline göre daha serin ve sessiz çalışacağı düşünülen PowerColor Radeon HD 5770 Eyefinity 5'in fiyatı ise henüz bilinmiyor.

• İşte bu kart kafadan koparır hocam. Profesyönel kullanıcıların vazgeçilmezi olacaktır.
  • Geçen ay bu soğutucu tipinin(pcs+ model soğutucuların) sesli çalıştığını okuyup, tercih edilmemesini önermiştim. Şimdi ise msi hawk çıktığında yapılan bir incelemede msi hawk 67 derecede çalışırken bu soğutucunun 64 derecede çalıştığını, standart soğutucunun(v1 mi v2 mi belirtilmemiş) 68 derecede çalıştığını yazmışlar. Değerler birbirine yakın olsa da, serinlikte en iyisi powercolor'un bu soğutucusu gibi gözüküyor. Msi hawk daha iyi hız aşırtacaktır yine de daha üst donanımıyla(4 vrm yerine 7 vrmsi var diye biliyorum).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 3 Mart 2010; 11:49:03 >
  • Kartın kısa oluşu da GPU nun yeni revizyonlu olduğunun işareti olabilir, yani daha az ısınan ve daha az güç tüketen yeni versiyonlar üretimde demek...
  • 5770 6ekranda oyunları render edecek güce sahip bir kart değil ondan gereksiz olmuş.
    5870bile zar zor idare ediyor durumu.. 6ekranda adam gibi oyun oynamak istiyorsanız
    1gz'e oc olmuş bir 5970şart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cestvrai -- 3 Mart 2010; 11:56:26 >
  • @cestvrai

Zaten kart oyuncular için değil işi gereği birden fazla monitörle çalışanlar için üretilmiş.
  • o kadar monitörü idare etmekde bir iştir.. güzel gelişmeler.. ha sakın oyun için yetmez filan deyip komik duruma düşmeyin.. bu kart oyunda tek Full HD monitörü bile idare edemez sadece iş amaçlı olduğunu unutmayın...
  • niye 5 çıkış var?
  • içimden "hazır sistem üreticilerine gün doğdu" demek geliyor çünkü 5770 tahmin edildiği üzerine bu çözünürlüklerde oyun oynatacak bir kart değil maalesef... düşününsenize bi casper bunu alıp 5 taneye kadar monitör bağlayabileceksiniz diyebilir
  • oyun ve oyun haricinde çoklu monitor için çok iyi alternatif 5870 e çok para vermek istemeyenler için süper kart
  • saçma sapan yorumlar yapmayın 5770 size göre aşagılanacak bi kart ama gts 250 orta segmentte harika bi kart dimi..

Ayrıca ben bu karta 5 tane monitör takıp full hd oyun oynayamam ne işe yarar gibi düşünceyede kapılmayın herkes oyun oynamıyor evrensel düşünün istersen oyunda oynarsın oda ayrı
  • Ekran kartları sadece oyun oynayanlar için üretilmiyor, bazı arkadaşların yorum yaparken bunu da düşünmesi gerekir...
  • ve iyiler daima kazanır, sözünün sırası geldi galiba,oyun amaçlı bakmadım ben
  • tamamda niye 5 çıkış ??
    5 monitör nasıl bi kombinasyonla kullanılabilir ki??
  • quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

5770 6ekranda oyunları render edecek güce sahip bir kart değil ondan gereksiz olmuş.
    5870bile zar zor idare ediyor durumu.. 6ekranda adam gibi oyun oynamak istiyorsanız
    1gz'e oc olmuş bir 5970şart

ama 5970 de 6 monitör desteklemiyor naapacaz o zaman
  • Bu Hd5770 'in kullanım amacı oyun değil ya.. İş amaçı..
  • @aRiSe*
    hd5770'in rahat bir şekilde oynatmadığı oyun var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1337

@aRiSe*
    hd5770'in rahat bir şekilde oynatmadığı oyun var mı?

Hangi çözünürlükte???
  • Rahat rahat oyunda oynanır bu kartla.
  • hd5770 oyun oynatamaz diyenlere kocaman bi oha yuh diyorum yav. daha neler duyacaz acaba. 350 tl kartmı oyun oynatamıcak. 1 sene önce hd 4850 250 tl iken herkezin dibi düşüyordu şimdi 4870den üstün kart rahat bi şekilde oyun oynatamaz oldu. hay maşşalla gözünü sevdigim ülkesi herkez milyoner olmuş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.