Şimdi Ara

İşte MSI'ın AMD işlemciler için hazırladığı en donanımlı anakart: 890FXA-GD70

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
3.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anakart üretiminde sektörün lider isimlerinden Tayvan merkezli MSI, ilk defa Aralık ayında gösterdiği 890FX çipsetli yeni anakart modeli 890FXA-GD70'i CeBIT 2010 fuarında tanıtıyor. Yüksek performans segmenti için hazırlanan yeni anakart, 6 çekirdekli Phenom II X6 işlemciler de dahil olmak üzere AMD'nin Soket AM3 formundaki tüm işlemcileriyle uyumlu olacak. Siyah renkli baskılı devresi, özel soğutucu tasarımı, katı kapasitörleri ve yüksek kaliteli diğer komponentleriyle dikkat çeken anakart, dört adet DIMM slotu üzerinden çift kanal DDR3 bellek desteği sunuyor.

Dört adet PCIe x16 slotuna sahip olan ve başta 16x + 16x Crossfire X kurulumu olmak üzere aynı model ATi ekran kartlarıyla mümkün olan çoklu GPU senaryolarının tamamına olanak tanıyan anakart, APS adı verilen aktif faz yönetim sistemi sayesinde yüksek performansı güç tasarrufu ve enerji verimliliği ile buluşturabiliyor. Yeni nesil MSI anakartların büyük bir kısmında görmeye başladığımız, tek tuşla overclock teknolojisi OC Genie'nin de yer aldığı anakart, 7 adet SATA-III portuna, USB 3.0 konnektörlerine ve ACC teknolojisi ile çekirdek aşırtma yeteneğine de sahip.

Güney köprüsü olarak SB850 yongasına yer verilen 890FXA-GD70'in, MSI tarafından AMD işlemciler için hazırlanmış en donanımlı anakart olacağı belirtiliyor.

Nisan ayında lanse edilmesi beklenen MSI 890FXA-GD70 için henüz açıklanmış herhangi bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

• beklenen kartlar yavaş yavaş piyasaya çıkmayabaşlıyor.Yaza döğru amd ye geçmeyi düşünüyorum.İyi fiyattan girerse tr'ye alınacak kartlardan biri.

haber için teşekkürler.
  • msı amd için tekrar kolları sıvadı.gecen yılın son ceyreğine kadar amd için yaptığı anakartlara bakarsanız asus ve gıgabyte ın yaptıkları gibi kaliteli ve performanslı değillerdi.demekki sadece intel için calışmıcaksın.)
  • istiyorum... gercekten istiyorum...
  • yaza doğru sistem topluyacağım eğer iyi bir fiyattan TR de görebilirsek anakartım bu olabilir tabii bunlar nasip kısmet ve para işi ...
  • ben mi yanlış görüyorum yoksa anakartta 5 adet PCIe x16 slotu mu var?

Phenom II X6 ve 890FX çok güzel bir iklili olacak...
  • Pci slotlarını yanlışlıkla fazla koymuşlar
  • Fx57 4 adet pci-ex wr demiş anakartta 5 adet
  • 7 adet SATA-III portuna nerde. Benim gözümdemi sorun var yoksa ben sadece 1 tanemi görüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: alacakll

msı amd için tekrar kolları sıvadı.gecen yılın son ceyreğine kadar amd için yaptığı anakartlara bakarsanız asus ve gıgabyte ın yaptıkları gibi kaliteli ve performanslı değillerdi.demekki sadece intel için calışmıcaksın.)

790FX-GD70 modelini duymadınız sanırım.

quote:

Orijinalden alıntı: t3

7 adet SATA-III portuna nerde. Benim gözümdemi sorun var yoksa ben sadece 1 tanemi görüyorum

Sağ altta beyaz kısım.
  • buldozer destekliyorsa iyi yoksa ömrü çok kısa olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: XIII

Fx57 4 adet pci-ex wr demiş anakartta 5 adet

ewet ona bende dikkat ettim.yahu o değilde 5 tane pci girişini nasıl kullandırmayı planlamışlar ben onu anlayamadım
  • Beş tane PCIe-X16 soketi sayan bir tek ben miyim acaba diyecektim tam, yalnız değilmişim.

Haberde 4 tane deniyor ama 5 tane yok mu? Ya da beşincisi ne işe yarıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AndryTR -- 2 Mart 2010; 11:57:56 >
  • iyi güzelde ,ne düşünüyorlarsa arkadaşımda değinmiş soket tipinide ele alsalar artık
  • MSI çok güzel işler çıkartmaya başladı... Yanlız chipset olarak benim gibi 790 FX anakart kullananlar için bir espirisi yok malesef.......Artık sonraki nesil CPU teknolojisine kadar anakart upgrade sayfası kapanmıştır benim için...

Bu anakartın fiyatı 350-400 lira civarı olur vergiler ile felan herhalde TR de... Değermi...? bence değmez...
  • 790fx gd70 in 890fx versiyonu.umarım aynı performansı sağlayablir.görüntü de 10 numara hani...
  • 5 tane pci-ex yuva kime lazım olacak? Pci slot koymayı unutmuşlar. Aynı anda ses, tv kartı kullananlar için uygun değil. Üst seviye bilgisayar alan birisi olsam mutlaka ses kartı alırım. Başka pci slotu yok. Yazık olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

quote:

istiyorum... gercekten istiyorum...

alalım hocam bunu sana ama üstüne senin işlemci gitmez onu da yeni X6'lerden biriyle değiştiririz.

anakart gerçekten eskiksiz görünüyor.

yalnız AMD hala şu soket tipini değiştirmedi gitti...

Hadi kampanya başlatalım

Anakart güzel gibi gözüküyor ama üst seviye kullanıcılara hitap ediyor..

• Bu anakarta tamaya degecek işlemci yok ki Amd de
  • yavaş yavaş yeni kartlar geliyor . şurada da Asus'un 890FX anakartlarının resimleri var :

Crosshair IV Extreme ve Crosshair IV Formula

http://www.tcmagazine.com/comments.php?shownews=32996&catid=2
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.