Şimdi Ara

Nvidia'nın 'büyük' anonsu ION 2 çıktı, Fermi için gözler 26 Mart tarihinde!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
5.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia geçtiğimiz hafta hem Twitter hem de Facebook'taki resmi profil sayfalarında, "hazır mısın" sorusunu sorarak 22 Şubat için büyük bir duyurunun planlandığını belirtmişti. Ağırlıklı olarak yeni nesil ekran kartlarını tanıtacağı düşünülen Nvidia, beklenilenin aksine Fermi tanıtımı yerine basına özel ION 2 lansmanı gerçekleştirdi. Peki Fermi tabanlı ve DirectX 11 destekli GeForce 400 serisi ne zaman tanıtılacak?

Daha önce de belirttiğimiz gibi 2-6 Mart tarihlerinde Hannover, Almanya'da düzenlenecek CeBIT 2010 fuarında Nvidia tabanlı ekran kartı üreten bazı isimlerin, Fermi tabanlı GeForce 480 ve/veya 470 modellerini tanıtmaları bekleniyor. Öte taraftan Nvidia'nın, 26-Mart tarihinde Boston'da düzenlenecek PAX isimli oyun etkinliğine hazırlandığı ve yeni nesil kartlarını bu etkinlik kapsamında duyurmayı planladığı belirtiliyor.

Nvidia'nın mevcut programına göre, Fermi tabanlı GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480 modellerinin yaygın satışı Nisan ayını bulacak gibi görünüyor.

• Off bea bende Fehmi geliyor zannetmiştim.Olsun ıon 2de güzel haber ama fehmi kadar değil.
  • quote:

Daha önce de belirttiğimiz gibi 2-6 Mart tarihlerinde Hannover, Almanya'da düzenlenecek CeBIT 2010 fuarında Nvidia tabanlı ekran kartı üreten bazı isimlerin, Fermi tabanlı GeForce 480 ve/veya 470 modellerini tanıtmaları bekleniyor. Öte taraftan Nvidia'nın, 26-Mart tarihinde Boston'da düzenlenecek PAX isimli oyun etkinliğine hazırlandığı ve yeni nesil kartlarını bu etkinlik kapsamında duyurmayı planladığı belirtiliyor.

simdi partnerler 2-6 martta tanitacak kart bulabiliyorlar fakat nvidia hani onlara cip veren firma 26 marti bekliyor.bugun tam bir bilgi coplugu oldu.
  • iyi o zaman ion2 ile ilgili haber istiyoruz bizde :)) neden ion2 küçümseniyor?? zaten daha birini göremedik ikincisi çıktı.. umarım bunu daha sık görürüz.. yani en azından görürüz..
  • @annihilator, belirttiğiniz Nvidia GeForce Twitter sayfasındaki profil açıklaması: "# Bio NVIDIA GeForce: Fermi, ION, GPUs, games and more" ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: annihilator
    Piyasaya sürmek dışında yapılailecek en büyük anons heralde piyasaya sürüş tarihini söylemektir, di mi?

Kusura bakma ama NVidia'nın bugün piyasaya sürüş tarihini söylediğini zannediyorsan "Major Announcement" konusunu yanlış anlamışsın, NVidia bugün "470 ve 480'nin piyasaya sürülüş tarihini ve tanıtımını yapacağı" tarihi söyledi. Bir de alıntı yaptığım şu cümlende sanki NVidia bugün çok önemli bir iş yapmış gibi bir anlam çıkarıyorum, bilmiyorum ben mi yanlış anladım?
  • Aklımda Fermi ile ilgili 2-3 bişey vardı. O da gitti valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

DH'nin komple kazandığından çok para kazanıyorumdur muhtemelen... DH'ye haber editörü filan olursam, ancak siteyi satın aldığımda olurum :)

Vergi levhası isterük.

İspatı, öğrenilmesi hiçbir zaman mümkün olmayacak, varsayımlar üzerine yazmasak daha iyi olacak.
    Bu cevap çocukça; benim babam senin babanı döver muhabettini andırıyor.

(Aslında mümkün ama uygulanamaz: Ancak dava konusu olursa mahkeme kararı ile kesinleşebilir)
  • @Annihilator, öyleyse "Announcement of announcement date" tanımının açıklamasını yapar mısın İngilizce bilmeyenlerimiz de öğrenmiş olsunlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Father Torque -- 22 Şubat 2010; 23:42:23 >
  • hayırlısı olsun..
  • yeme bizi tolga anladın onu sen
    quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

Aklımda Fermi ile ilgili 2-3 bişey vardı. O da gitti valla
  • valla nolursa olsun nvidia gene yuvarlak konuştu arkadaş. fermi nin adı bile geçmiyor.

sonra bir aksilik olursa ben fermi demedim ki aslında orda ion dediydim diyecek gibi kendine bir bahane payı bırakıyor herhalde.

adam gibi fermi coming 27 march de canımı ye ulan
  • Lansmanı yapılan ION2 nin piyasaya sürülmesi 3 ayı bulur ki iş ortaklarının hızı ile de alakalı bir konu.
    Fermi konusuna gelirsek, haberde de yazıldığı gibi; "Nvidia'nın mevcut programına göre, Fermi tabanlı GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480 modellerinin yaygın satışı Nisan ayını bulacak gibi görünüyor." deniliyor. Bir embriyo bile 9 ayda ancak gelişiyor. Herşeyi nVidia'dan beklemeyin arkadaş, biraz da Ati'ye yönelin(hala 8600gts kullanıyorum). :)
  • GF100 / Fermi teaser

NV30 / FX teaser

zamanında fx tanıtımında da aynı yolu izleyen yine aynı envidia.

kaderleri aynı olmasında

• NVİDİAYA BAN BAN BAN ULAN HANİ BUGUN ACIKLAMA YAPICAKTINIZ YALANCILAR TEKNOLOJI HAINLERI MILLETI NE KANDIRIYONUZ BAAAAAAAAAAN
  • bukadar hazırlandık cıka cıka bu cıktı pff
  • Annihilator'un A3 revizyonunu fırına yolladık (kendisi tegra chipli bir android) yeni waferlar gelince piyasaya sürecez, merak etmeyin..
    Verdiği geçici rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.. Nvidia

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cestvrai -- 23 Şubat 2010; 0:39:16 >
  • quote:

illaki hocam sende...bu haftaya pazartesi yapılacak "Are you Ready?" açıklaması değilmiydi?

Taa kendisi dostum. Adam rüyasında ak sakallı bir mühendis dede görüyor ona fermi haberleri veren herhalde ki
    ertesi gün foruma yazıyor. Birde farklı farklı kaynakları var adamın. İyiden kötüye oda ayrılıyor .Yakında
    forumun 2. köşesinde önemli bir kaynağımı satıyorum derse şaşırma

Ne eğlenceli forum şu DH ya
  • Arkadaşlar, gerçekten ayıp oluyor. Birbirinize hakaret etmeyi bırakın lütfen. Bekliyorsunuz ki birisi ters bir cevap versede saldırsak hemen. Yahu bende mi bir gariplik var, devir değişti ben mi ayak uyduramıyorum, anlamadım gitti.
  • @Müşavir

İnsanların tarzına göre şerbet dostum. Devir değişmedi merak etme
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.