- x
her dersten bildiginiz püf noktalar
614 Cevap105149 Görüntüleme217 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3151 Mesaj
21 Şubat 2010; 19:45:31 

evet hangi ders olursa kolay yöntem vs benim aklımda bişey yok şu an gelirse eklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 22 Şubat 2010; 3:17:05 >

forum kurallarını aşırı saçma buluyorum.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Şubat 2010; 19:50:34 

kare dikdörtgen sorulsa sorularında eğer içinde bir tane dik açı varsa soru% 90 benzerliktende çıkar...

kar zamar problemleri bazen türevden çözülür

1238 Mesaj
21 Şubat 2010; 20:57:07 

polinom bölmesinde bilinmeyeni bulduktan sonra amele bölmesi yerine direk 1. türevini alın. direk çıkıyor

1271 Mesaj
21 Şubat 2010; 21:52:32 

Tarih soruları için:
1) Eğer bir şıkta -her zaman, hiçbir zaman, her dönemde, hiçbir dönemde vs. genellemeler var ise o şık yanlıştır.
2) Bi uygarlığı anlatan paragrafta şehir devleti site vs. geçiyorsa Siyasi birlik olmadığını anlarız.
3) Ev şeklinde mezarlar yapılmış ise ölenler eşyaları ile beraber gömülüyorsa ahiret inancı vardır.
4) Anal (yıllık) = objektif tarih yazıcılığı
5) Dokumacılık halı kilim = hayvancılık yapılıyor
6) Savaş göç ticaret = kültürel etkileşim
7) Eğer bir uygarlık resim yazısı kullanmışsa o uygarlık mısırdan etkilenmiştir
8) İlk çağda hiçbir yerde kesinlikle eşitlik yoktur.
9) Türklerin çinlileri birçok kez yenmelerine karşın oraya göç etmemelerinin sebebi kültürel asimilasyona uğrama korkusudur(biliyorsunuzdur ama yine de sayısalcı arkadaşlar için faydalı olur, sınavlarda çokça çıkıyor)
10)Türk islam devletlerinde 2 tür hukuk vardır. Şeri hukuk(islam,din) Örfi hukuk(gelenek görenek)
Yorum1: Türk islam devletlerinde hukuk birliği yoktur.
Yorum2: Türk islam devletlerinde laik hukuk yoktur.(Bugünkü denemede yine çıktı )
11)Ortaçağda avrupada zenginliğin ölçüsü topraktır.Kapalı ekonomi vardır.Ticaret azdır.
12)Kağıt barut ve matbaanın avrupaya gitmesiyle ;
Kağıt ve matbaa=> Rönesans reform => Kültürel gelişim
Pusula => Coğrafi keşif => Ekonomik değişim
Barut=> Derebeylik(feodalite) yıkıldı. Krallar güçlendi => siyasi değişim yaşanmıştır.
Aklımda olanları yazdım umarım işinize yarar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::aLp::: -- 24 Şubat 2010; 21:26:45 >

T.C.
İstanbul Üniversitesi
Hukuk Fakültesi

4122 Mesaj
21 Şubat 2010; 23:10:12 

quote:

Orijinalden alıntı: :::aLp:::

Tarih soruları için:
1) Eğer bir şıkta -her zaman, hiçbir zaman, her dönemde, hiçbir dönemde vs. genellemeler var ise o şık yanlıştır.
2) Bi uygarlığı anlatan paragrafta şehir devleti site vs. geçiyorsa Siyasi birlik olmadığını anlarız.
3) Ev şeklinde mezarlar yapılmış ise ölenler eşyaları ile beraber gömülüyorsa ahiret inancı vardır.
4) Anal (yıllık) = objektif tarih yazıcılığı
5) Dokumacılık halı kilim = hayvancılık yapılıyor
6) Savaş göç ticaret = kültürel etkileşim
7) Eğer bir uygarlık resim yazısı kullanmışsa o uygarlık mısırdan etkilenmiştir
8) İlk çağda hiçbir yerde kesinlikle eşitlik yoktur.
Aklımda olanları yazdım umarım işinize yarar

çok iyiydiler.

Kalbin aklına aklın aklı ermezmiş...

Yalanı çabuk söylersin, gerçeği çabuk hatırlarsın...

3270 Mesaj
22 Şubat 2010; 0:37:37 

biyolojide takım şube aile tür filan var ya onların baş harfleriyle bir cümle mi ne kuruyorduk onu hatırayan var mı?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

67 Mesaj
22 Şubat 2010; 1:07:47 

turkıye cumhurıyetı futbol takımı sahada sut attı

3231 Mesaj
22 Şubat 2010; 2:29:18 

süper bir konu teşekkürler

3151 Mesaj
22 Şubat 2010; 3:16:11 

biyolojide elektronların ferrodoksin plastokinon strikomlar sırasını izledigini fps olarak aklımda tutuyorum fps sözcügüde ekran kartlarının saniyede gösterdigi kare sayısı işte böylece kalıcı oluyor.

3915 Mesaj
22 Şubat 2010; 10:48:39 

Matematik Obeb-Okek... Problemlerin kısa yolları... kac basamagı sıfırdır.... ve faktorıyel soruları

Turkce paragraf sorularının puf noktaları.

Cografya ezber için pöf noktalar. Özellikle iklim ve dunyanın hareketlerı.

Geometrı cember soruları. Uzunlukta ölçmeyi gostermıstı hoca da unuttum. Var mı bılen??

Bana bunları kısaca anlatırsanız cok sevinirim.

Bi de felsefe sorularını yapamıyorum onu nasıl yapıcaz.

Sizin test sıralamanız nasıl? Ben Turkce paragraflarla baslıyorum(soru 20 galiba) sonra basa donuyorum. Turkceden sonra felsefe sonra cografya sonra matematık sonra tarıh.

Kalan vakıtte mat'a donuyorum. 10-15 dk kalırsa da fenden yapıyorum bıraz.

Benım geo sıfır oldugundan her sınavda mat 28 soru benım için.

Eğer yapamıyorsan, yapmalısın

Uzaklaştırılmış
22 Şubat 2010; 10:54:54 

konu çok güzel herkezin katılımını bekliyoruz

1339 Mesaj
22 Şubat 2010; 11:38:19 

Sevdiğim bir Türkçe hocam her zaman der ki: Paragraf sorularını gerizekalı gibi çözün.Mantık aramayın kendi doğrularınızı bi kenara bırakın sadece oraya odaklanın.

Uzaklaştırılmış
22 Şubat 2010; 11:58:34 

quote:

Orijinalden alıntı: .mRcan.

Sevdiğim bir Türkçe hocam her zaman der ki: Paragraf sorularını gerizekalı gibi çözün.Mantık aramayın kendi doğrularınızı bi kenara bırakın sadece oraya odaklanın.

Bunu ben de duydum zaten kendi yorumumuzu katmayacağız herşey paragrafta

6 Mesaj
22 Şubat 2010; 13:09:17 

mat 1 hakkında püf noktalarınız var mı

^^^^EGe PsİKoLoJİ^^^^^2010 GİRİŞLİ

976 Mesaj
22 Şubat 2010; 13:18:58 

*Eğer bir üçgende 15-75-90 açıları varsa 75 olan kısmı 15-60 diye ayırın şayet olmazsa 45-30 diye ayırın
*Bir dik üçgende bir kenar diğerinin iki katı ise , hipotenüs uzunluğu küçük kenarın kök5 katıdır.
*Bir dik üçgende çzilen kenarortay hipotenüsü 2 eşit parçaya ayırır , ayrıca kenarortay bu parçalarla eşit uzunluktadır.(muhteşem üçlü)

Kimyada periyodik tablo ezberlemek için birkaç ezber yöntemi var.Bazıları anlamsız ve saçma olsada işime yarıyor..

1a
Haydarpaşa lisesinin nankör kimyacısı rabianın ceseti fırlatıldı.
2a
Ben mağazanın camında sırıtırken babama rastladım.
8a
Hergele necip arsız karısını kesip rendeledi.
amfoter olanlar için;
Al sana pabuç ,zannetme çarık

elektronik konfigürayonu ezberlemek;

say say paraları say paraları say dedenin paraları say of dede para say of dede para say

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdenar -- 22 Şubat 2010; 13:29:48 >

1271 Mesaj
22 Şubat 2010; 14:27:41 

quote:

Orijinalden alıntı: erdenar

*Bir dik üçgende bir kenar diğerinin iki katı ise , hipotenüs uzunluğu küçük kenarın kök5 katıdır.

*3 Katı ise hipotenüs uzunluğu küçük kenarın kök10 katıdır
*Eğer bi düzgün çokgen açı sorusunda olay b*ka sardıysa çevresine çember çizin.çevre açıdan işinizi görün
*Üçgen alan sorusunda PARALELLİK varsa mutlaka alan kaydırma yapılacaktır. Uğraşmak istemezseniz verilen iki sayıyı birbiri ile çarpıp 2'ye bölün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::aLp::: -- 22 Şubat 2010; 14:33:29 >

T.C.
İstanbul Üniversitesi
Hukuk Fakültesi

36 Mesaj
22 Şubat 2010; 14:31:26 

Geometride menalaus yada seva teoremleri gereken sorularda,bi de benzerlikten çıkan alan sorularını fizikteki momentum mantığıyla çözüyorum.Her sınavda en az 2-3 soruyu bu şekilde yapıyorum.Ama şimdi anlatsam saçma gelir büyük ihtimal :S

1271 Mesaj
22 Şubat 2010; 14:35:44 

Uzay geometride 3 boyutlu göremiyorsanız. 6-8 görünce hipotenüs çekip 10 yazın. Yada 3-4-5 ya da 5-12-13 vs..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::aLp::: -- 22 Şubat 2010; 14:36:27 >

T.C.
İstanbul Üniversitesi
Hukuk Fakültesi

53 Mesaj
22 Şubat 2010; 17:11:35 

quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

biyolojide elektronların ferrodoksin plastokinon strikomlar sırasını izledigini fps olarak aklımda tutuyorum fps sözcügüde ekran kartlarının saniyede gösterdigi kare sayısı işte böylece kalıcı oluyor.

Yalnız değilmişim

Bende aklıma gelenlerde şunlar

Kimyada değerlik değiştiren metaller : MaNga FEner PaBucunu CuMhura SuNdu
+2 değerlik alanlar : ZeNgin BAba CAddedeki MaGandayı BEcerdi
Biyolojide bölünme evreleri İPMAT
Analitik geometri ve mat 1 deki harfi sorulardan karışık gördüğünüzü değer vererek yapın. Çok daha kısa sürüyor
Türkçede sıfat fiiller An-ası-mez-ar-dik-ecek-miş
Tarihte kılıç kuşanmak,hutbe okutmak,tuğ çektirmek,para bastırmak merkezi otoriteyi ve bağımsız devletin varlığını gösterir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.ali20 -- 22 Şubat 2010; 17:12:37 >

3270 Mesaj
22 Şubat 2010; 17:46:11 

quote:

Orijinalden alıntı: cinli

turkıye cumhurıyetı futbol takımı sahada sut attı

saolasın

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

77 Mesaj
22 Şubat 2010; 17:58:20 

Güzel bir konu açtım iki gün önce ama neyse.Faydalanırsınız inş.

Konu

Nissan 1.5 Dci TEKNA, Xperia Ray

165 Mesaj
23 Şubat 2010; 11:51:43 

Güncel

10.12.2008

3915 Mesaj
23 Şubat 2010; 12:51:13 

Turkceden ANLATIM BOZUKLUKLARI taktıgı bekliyorum birinden. Eminim cogu kişi zorlanıyodur.

Bide matematikten ( A, A+12)obeb (A,A+12)okek bu tarz sorular için kısayol var mı? obeb okek ifadeleri için.

Tarihten ulusal egemenlik demek; demokrasi,parlamento, yönetim şekli demek. Ulusal bagımsızlık yabancı devletlerin himayesinde bulunmak istememek, özgürlük, manda ve hımaye kabul etmemek demek. Dogru mu biliyorum?

Ulusculuk düsüncesi neye göre belirlenirdi? Mesela müslümanlıgın resmi din, türkcenin resmi dil secilmesi. Türk milliyetciligi yapılması. Bunlardı demi? Yanlısım varsa düzeltmek istiyorum onun için soruyorum.

165 Mesaj
23 Şubat 2010; 23:37:14 

tarih:
bir devletin boylar federasyonu şeklinde kurulması
devletin kısa ömürlü olması demektir.

10.12.2008

384 Mesaj
24 Şubat 2010; 15:19:49 

mat1 için bende şunu kullandım ve hep çıkmıştır..

mesela bir sürü denklemler yazar ve en sade şeklini ister..x yerine 1 koyun (başka değerlerde olur) çıkan sonuç y olsun..sonra şıklarda x yerine 1 koyun ve y çıkarsa cevap odur.

121 Mesaj
24 Şubat 2010; 17:53:02 

quote:

Orijinalden alıntı: knotaqram34

Turkceden ANLATIM BOZUKLUKLARI taktıgı bekliyorum birinden. Eminim cogu kişi zorlanıyodur.

Bide matematikten ( A, A+12)obeb (A,A+12)okek bu tarz sorular için kısayol var mı? obeb okek ifadeleri için.

Tarihten ulusal egemenlik demek; demokrasi,parlamento, yönetim şekli demek. Ulusal bagımsızlık yabancı devletlerin himayesinde bulunmak istememek, özgürlük, manda ve hımaye kabul etmemek demek. Dogru mu biliyorum?

Ulusculuk düsüncesi neye göre belirlenirdi? Mesela müslümanlıgın resmi din, türkcenin resmi dil secilmesi. Türk milliyetciligi yapılması. Bunlardı demi? Yanlısım varsa düzeltmek istiyorum onun için soruyorum.

Paylaş istersen bizimle.

Edit: 'bekliyorum' u 'biliyorum' diye anladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _GökByRock_ -- 24 Şubat 2010; 20:05:05 >

165 Mesaj
24 Şubat 2010; 19:49:05 

o da bilmiyormuş heralde

10.12.2008

685 Mesaj
24 Şubat 2010; 21:09:19 

Tarih testi çözerken farkettim. Bir olay hakkında tarafsız bilgi edinmek için devletlerin resmi belgelerine bakmak yanlış olurmuş. Resmi belgeler yanlı yazılıyormus meğersem.

Bir paragrafta anlatımın akışını bozan cümle genellikle paragraftaki en kısa cümle oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi holyjohn -- 24 Şubat 2010; 21:14:32 >

517 Mesaj
24 Şubat 2010; 21:22:38 

quote:

Orijinalden alıntı: knotaqram34

Aralarında asal olup olmama durmuna bak eğer aralarında asal değilse Aralarında asal haline getir sonrasında istersen değer vererek dahi sonuca gidebilirsin...
Şu an lise 1 lere bu konuyu anlatıyorum onun için bilgiler taze Yöntemler aklıma gelidikçe buraya yazarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Awsful -- 24 Şubat 2010; 21:23:42 >

3,2 liter 6 cylinder 338 horse power @ 7900 rpm Bu alana reklam verebilirsiniz :))) 0-100 km/h: 4.6 seconds top speed 303 km/h
length 4491 mm height 1372 mm weight 1,549 kg

3915 Mesaj
24 Şubat 2010; 21:49:58 

Mat1 sorusu.

Bir parkta bir kısmı 3 kişilik,digerleri 5 kişilik olan toplam 16 bank vardır.

Banklardaki oturma yerlerinin tamamı 62 kisilik olduguna göre 5 kisilik bank sayısı kactır?

Ben söyle yapıyorum;

Hepsi 3 kisilik olsun. 16.3=48 Geriye 62-48=14 bank kalır.

kişiler arasında fark kac 2. 14/2=7. Cevaba boyle ulasıyorum.

Hepmiz böyle yapıyoruz diyosanız da benim arkadaslarım farklı yolla yapıyo hoca x falan diyo. Ugrasmak istemezseniz mantıgı bu. Kumes sorularını da boyle yapabılırsınız

Önemli olan hız kazanmak. Tek bakısta 16.3=48 62-48=14/2= 7 yi gorebılırsınız. Aradakı fark 1se bölmenize gerek kalmaz. Mesela 3 kisilik bank ve 4 kisilik bank varsa. Fark 3se 3e bölün.

3151 Mesaj
25 Şubat 2010; 18:12:51 

ebob ekok ta iki sayının toplama sorularını yapıyorum ama pek kafama yatmıyor bilen var mı kolay yolunu.

165 Mesaj
3 Mart 2010; 21:22:47 

Güncel.

10.12.2008

3070 Mesaj
3 Mart 2010; 23:29:29 

Hangi test olursa olsun
Soruda
I- xxxx
II-YYYTY
III-ZZZZZ

Buna göre hangileri doğrudur ?
Diyorsa ve
A-) veya B-) I-II-III ise her zaman doğrudur. Emin olun bundan. Bu güne kadar hiç soru kaçırmadım o şekilde

[size=1

165 Mesaj
3 Mart 2010; 23:47:11 

nasıl anlamadım
quote:

Orijinalden alıntı: AC DC

Hangi test olursa olsun
Soruda
I- xxxx
II-YYYTY
III-ZZZZZ

Buna göre hangileri doğrudur ?
Diyorsa ve
A-) veya B-) I-II-III ise her zaman doğrudur. Emin olun bundan. Bu güne kadar hiç soru kaçırmadım o şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedo -- 3 Mart 2010; 23:47:38 >

10.12.2008

6104 Mesaj
4 Mart 2010; 0:10:17 

Bir geometri sorusunda(Kare,dikdörtgen olduğunda)hiçbir açı verilmemiş ve sadece uzunlukla ilgili eşitlik verilmişse genellikle cevap 45 çıkar;30,60,75 de olabilir tabi ama genel olarak elenip kısa sürede yorumlanabiliniyor.

FZ6 Fazer

2 Mesaj
4 Mart 2010; 11:03:21 

ki' nin yazılışı hakkında bir püf vereyim.
SOMBAHÇE

S: sanki
O: oysaki
M: mademki, meğerki
B:belki
A:===>burada birşey yok.
H:halbuki
Ç:çünkü
E:===>burada da bişey yok.

işte böyle bağlaç olduğu halde bitişik yazılan ki ler bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suheydags -- 4 Mart 2010; 11:04:29 >

165 Mesaj
8 Mart 2010; 21:26:09 

Güncel

10.12.2008

59 Mesaj
9 Mart 2010; 15:55:33 

quote:

Orijinalden alıntı: reos

polinom bölmesinde bilinmeyeni bulduktan sonra amele bölmesi yerine direk 1. türevini alın. direk çıkıyor

bir örnekle açıklarmısınız ? ilginç gerçekten

3234 Mesaj
9 Mart 2010; 18:12:36 

Geometri hislerinize güvenin arkadaşlar. bizim hocamız derste hem normal yolunu hemde hisli yonunu anlatırdı.
Çok faydasını görmüşümdür zamanında çok işe yarar.

||Samsung NP530U3C-A01TR - Nokia Lumia 720 - Sansa Clip||

5308 Mesaj
9 Mart 2010; 18:49:35 

• Biyolojideki koloni sorularında dokulaşmanın olduğunu söyleyen şıklar/öncüller varsa direkt eleyin.

• Yağ asitlerinin lenf kılcallarında izlediği yol: LKPG-SÜS

Lenf düğümleri
    Kilus borusu
    Peke sarnıcı
    Göğüs kanalı
    Sol köprücük altı toplardamarı
    Üst ana toplardamar
    Sağ kulakçık

• %100 garanti veremeyeceğim; ama 3x3 veya daha yüksek boyutlu bir matrisin determinantı soruluyorsa ve elemanlar da karışıksa, büyükse, cinsse, şıklarda da 0 varsa, yanıt genelde 0'dır.

• Memeli canlılar deniz kenarından dağa çıkınca dolaşım sisteminde gerçekleşenler sırasıyla şöyle:

Kalp atış hızı artar. > Kan basıncı artar. > Nabız hızı artar. > Soluk alıp verme hızı artar. > Alyuvar sayısı artar.

• Çember, elips, hiperbol ve parabolde teğet ve normal denklemleri soruluyorsa formüllerle uğraşmayın. Kapalı fonksiyon türeviyle türev alıp teğetin eğimini (Soruyorsa, -1'i bu eğime bölüp normalin eğimini bulabilirsiniz.) bulun, gerisi klasik analitik geometri.

• Bir cümlede eylemsi varsa o cümle bileşik cümledir. Ayrıca eylemsinin olduğu her yer birer yan cümleciktir.

• Mat-1'de şöyle sorular olur: 3x+4y = 144 eşitliğini sağlayan kaç farklı (x,y) ikilisi vardır?

Eğer eşitlikteki sayılar büyük değilse değer vere vere yapabilirsiniz. Ama böyle 100'lü sayılar gibi yüksek sayılar varsa x ve y'nin katsayılarının OKEK'lerini alın. İfadenin eşit olduğu büyük sayıya bölün. Eğer bu x ve y'nin doğal sayı olduğu söyleniyorsa çıkan sayıya 1 ekleyin, söylemiyorsa yanıt aynen odur.

Verdiğim örnekte 144 / OKEK(3,4) = 144 / 12 = 12 oluyor. Soru kökünde x ve y'nin doğal sayı olduğu da söylenmiş. O hâlde yanıt 12 + 1 = 13'tür.

• x tane özdeş cisim, y kişi arasında paylaştırılmak istenir. Bu paylaştırma işlemi C(x+y , y+1) farklı şekilde yapılabilir.

• Şöyle değişik denklemler olabilir: logx - e^x = 0 ifadesini sağlayan kaç farklı x değeri vardır? (TÖDER LYS-1 denemesi sorusu)

Logaritma işlemlerini yapa yapa hiçbir şeye ulaşamıyorsanız grafiklerini çizin. Logaritma fonksiyonunun grafiğini çizin, üstel fonksiyonun grafiğini çizin. 1 yerde kesiştiğini göreceksiniz. Tabii yanıt hep 1 olacak diye bir şey yok; ama grafikteki kolların kesiştikleri noktaların sayısı, denklemi sağlayan x değerlerinin sayısını verir.

• _____________________________

587 Mesaj
    9 Mart 2010; 21:30:51 

Ya dhde bu konuyu ele alan eski topicler vardı diye hatırlıyorum.
    Hatta alaca yanlıs hatırlamıyorsam senin o konuda " kök 5 = su degere denk gelir , kök 3 = su degere denk gelir , bu degerleri zorda kalınca kullanın" diye bi yorumun vardı diye hatırlıyorum ya da baskası da olabilir AnotherDie falan
    O konuyu biri bulsun ya.

Uzaklaştırılmış
    10 Mart 2010; 19:11:05 

@:AlacaKaranlık:

Arkadaşım gerçekten çok güzel yerlere değinmişsin tebrik ederim.

Bende coğrafyadan biraz bilgi vereyim. Malum sayısalcılara coğrafya şart.

** Yengeç dönencesi Kuzey Yarım kürede bulunur. Yengeç=Yukarı diye aklınızda tutabilirsiniz.

** Horstlar yüksekte kalan kısımlardır. Grabenler ise çukurlardır. ( Horst=hours at gibi olmak ) Saçma belki ama hep aklımda kalmıştır.

NOT : Arkadaşlar harika olmuş böyle giderse sınava kadar çok güzel tekrar etmiş oluruz. Bence bütün püf noktalar 1 başlık altında değilde topic topic olsa daha faydalı olur diye düşünüyorum.

685 Mesaj
    10 Mart 2010; 19:34:00 

At=Horse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

165 Mesaj
    10 Mart 2010; 19:39:34 

bu ne şimdi anlamadım
    quote:

Orijinalden alıntı: holyjohn

At=Horse

10.12.2008

685 Mesaj
    10 Mart 2010; 19:41:37 

Bir üstteki arkadaşın miniminnacık hatası :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

165 Mesaj
    10 Mart 2010; 19:47:50 

benzetmiş o da zaten anladığım kadarıyla
    quote:

Orijinalden alıntı: holyjohn

Bir üstteki arkadaşın miniminnacık hatası :)

10.12.2008

483 Mesaj
    10 Mart 2010; 19:52:44 

Bende kimydaki gazlardan bir bilgi veriyim en baba knudur çünkü. P.V=n.R.T bu formülü aklında tutamayanlar için [P]aran[V]arsa[n]e[R]aha[T]

6 Mesaj
    10 Mart 2010; 20:46:03 

alacakaranlık teşekkürler(= mat1 den başka bildigin pratik yollar var mı

benden de size üçgende alan soruyorsa muhakkat 2 kenarı vermiştir o iki kenardaki sayıları çaarpın ve 2ye bölün sonuç hep doğru oluyor(=

^^^^EGe PsİKoLoJİ^^^^^2010 GİRİŞLİ

165 Mesaj
    10 Mart 2010; 23:15:10 

Coğrafyada ortalama yükselti özel konumla ilgilidir karıştırılan bir bilgi

10.12.2008

0 Mesaj
    11 Mart 2010; 20:41:22 

matematikteki denklem sorularında sonucu sorduğunda x yerine 2 ve -2 verince cevap çıkıyor ama -1 ve 1 verme çünkü ozaman yanlış çıkma olasılığı daha yüksek...coğrafyadada yükseltide azalan sıcaklık sorularında her 100mde 0,5 C yerine 200de 1 C alırsan daha kolay oluyo işlemler...

483 Mesaj
    12 Mart 2010; 14:22:22 

anlatım bozukluğuyla ilgili püf nokta bilen var mı

350 Mesaj
    12 Mart 2010; 22:48:31 

Konuyu uplayalım gerçekten çok güzel bilgiler var. Daha da çıkacaktır eminim.

Geometrinin püf noktaları lazım bana da çok zorlanıyorum :S

Galatasaray SK

5308 Mesaj
    12 Mart 2010; 22:51:30 

"|x+a| + |x+b| ifadesi kaç farklı değer alır?" gibi sorular var.

Kısa yol: 2|a-b| + 1

0 Mesaj
    12 Mart 2010; 23:01:40 

arkadaşlar "ki" ekinin yazımı ile ilgili karıştırılıyorsa -ler eki getirilerek ayrı mı bitişik mi olduğunu anlayabiliyoruz mesela;

Sen Kİ unutmuşsun... SENKİLER olmuyor ayrı yazılıcak

BEnimKİ gelmiş. BENİMKİLER oluyor bitişik

tarihte genelge ve kongre sıralaması akılda kalması için kodlama;
    On dokuz mayıs samsuna çıkış
    Havza genelgesi
    Amasya genelgesi
    Erzurum kongresi
    Sivas kongresi

herkes bildiği pratik bilgileri açıklarsa birbirimize daha çok yardımcı oluruz özellikle matematikteki pratik yolları bilen arkadaşlar varsa?

350 Mesaj
    12 Mart 2010; 23:02:59 

quote:

Orijinalden alıntı: düşler perisi

arkadaşlar "ki" ekinin yazımı ile ilgili karıştırılıyorsa -ler eki getirilerek ayrı mı bitişik mi olduğunu anlayabiliyoruz mesela;

Sen Kİ unutmuşsun... SENKİLER olmuyor ayrı yazılıcak

BEnimKİ gelmiş. BENİMKİLER oluyor bitişik

tarihte genelge ve kongre sıralaması akılda kalması için kodlama;
    On dokuz mayıs samsuna çıkış
    Havza genelgesi
    Amasya genelgesi
    Erzurum kongresi
    Sivas kongresi

herkes bildiği pratik bilgileri açıklarsa birbirimize daha çok yardımcı oluruz özellikle matematikteki pratik yolları bilen arkadaşlar varsa?

+Geometri..

Galatasaray SK

3270 Mesaj
    13 Mart 2010; 11:31:52 

geometride kök 3 veya kök 2 varsa orada biyerlerde %95 ihtimalle 30 60 90 üçgeni veya 45 45 90 üçgeni vardır.

Uzaklaştırılmış
    13 Mart 2010; 13:28:15 

quote:

Orijinalden alıntı: badboy39

+Geometri..

Hocam yukarıdaki mesajların hepsini oku

53 Mesaj
    13 Mart 2010; 14:44:47 

geometride soruda iki çember verilirse ve arasındaki açı yada kenarın uzunluğu vs. sorulursa soru büyük ihtimalle merkezleri birleştirerek çıkar.

0 Mesaj
    13 Mart 2010; 17:27:49