ASTRA G HAKKINDA TÜM BİLDİKLERİNİZ...
95 Cevap31971 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : Fıraty
Giriş

390 Mesaj
20 Şubat 2010; 11:19:29 

Merhabalar Arkadaşlar Gördügüm Kadarıyla Astra G sayfası yok yada var ben bılmıyorum.Varsa bana bıldırırsenız sevınırım

1-İlk Önce Astra G aracınızda en sevdiğiniz yonler ve sevmediğimiz yonleri yazalım...
2-Bu arabalara Hakkında bilmediğimiz teknık ozellıkleri yazalım
İlk olarak ben baslayayım

1-En Sevdiğim yonler
-Bence Çok Seri
-Arıza vermıyıor kolay kolay
-Ses Yalıtımı Yeterli
-On onemlısıde cok guzel bır seklı var
Sevmediğim Yonler
-Arka koltuga yaslanınca gıcıtı yapıyor(bunu nasıl cozebılırız bilen varmı)
-Kaset çalardakı ses açma tusukafayı yemıs durumda(Sesını acıyorum kısıyor sesını kısıyorum son ses acıyor bırden)
-Bide sofor tarafındakı hoporlerden(baslı bır sarkı acınca cok vuruyor patlamısmıdır sızce?

2-Teknık ozellık
Yol bılgısayarı olmayan Astra G lerde saat tuslarının 2sınde 5-10 sanıye basılı tutun bır surelıgınede olsa aracın o ankı hızını gosterıyor basılı tutarsanız hep gosterır
-Mesela arkadakı arabanın farı sızı rahatsız ettıgı zaman aynaın altındakı cevırme kolunu saga sola oynattıgınız zaman arakdakı aracın ısıgı gozunuzu almaz

Sıra Sizde ARkadaşlar....

Frat`y#

390 Mesaj
20 Şubat 2010; 18:05:25 

Eee arkadaşlar hadı paylasalım her modelın var bızım nıye olmasın hadı arkadaşlar

Frat`y#

633 Mesaj
22 Şubat 2010; 10:48:38 

2000 model astra gl hb siyah arabam var. En çok yol tutuşunu seviyorum. Sürüş keyfi veriyor insana. Ayrıca sürücü koltuğundaki hoparlor bende de farklı vuruyor. Tesadüf olsa gerekir. Ustaya gösterdim birşey yok dedi. Rodyo vericisinden dinliyorum belki ondandır. Sonra Bneim arabam gl olduğu için arka koltukların başlıkları yok. Bu biraz arabayı basit gösteriyor. Arabadaki en hoşuma giden yan tipi. Çok güzel bir çizgisi var. Araba almaya karar verdiğimde kesinlikle başka araba sormadım. İllaki astra olacaktı. CD yada daha donanımlı bir model olsa belki daha iyi olurdu ama. Gl de olsa astra işte.

390 Mesaj
22 Şubat 2010; 15:59:10 

quote:

Orijinalden alıntı: savanam

2000 model astra gl hb siyah arabam var. En çok yol tutuşunu seviyorum. Sürüş keyfi veriyor insana. Ayrıca sürücü koltuğundaki hoparlor bende de farklı vuruyor. Tesadüf olsa gerekir. Ustaya gösterdim birşey yok dedi. Rodyo vericisinden dinliyorum belki ondandır. Sonra Bneim arabam gl olduğu için arka koltukların başlıkları yok. Bu biraz arabayı basit gösteriyor. Arabadaki en hoşuma giden yan tipi. Çok güzel bir çizgisi var. Araba almaya karar verdiğimde kesinlikle başka araba sormadım. İllaki astra olacaktı. CD yada daha donanımlı bir model olsa belki daha iyi olurdu ama. Gl de olsa astra işte.

Demekkı Sadece Benım Hoparlörde bı sey yokmus :) bende radyo dınlıyorum bıde kaset calar ya eger cd çalar olsa pıoneer felan co kdaha farklı olur arkadaşta var ses kalıtesı cok daha ıyı cıkıyor bugun dıkkat ettım hıc gelmedı yada ben duymadım patlak degıl o zaman sofor koltugundakı daha degısık bas verıyor olabılır.Hakıketen bu astraların yol tutusu cok harıka :) Bende Bızım astralın on durusunu cok sevıyorum ya cok guzel duruyor :)

Frat`y#

828 Mesaj
5 Mart 2010; 1:47:27 

Bagaja açılan arka koltuk tam olarak kapanmamış olabilir mi? Tekrar açıp emniyet kemerini kenara çekip sert şekilde kapatın.

Asus P5VD2-VM l Intel Core 2 Duo E6700 2.66Ghz l 2x1GB DDR2 Kingston 667 Mhz l POV 8800GTS 512MB l Maxtor 500GB 7200 rpm 32MB l Aerocool Hi-Tech 7A l High-Power 450W l Philips 107T5

230 Mesaj
4 Nisan 2010; 23:06:43 

Bende astra g hayranıyım sedan versiyonu almayı düşünüyorum yakın zamanda.

Elektronik bu benim merakım ve hobim , bu işin Ticaretiyle alakam hiçbir şekilde YOKTUR.

DONANIM HABER PLAYSTATION 3
ORİJİNAL OYUN DESTEKÇİLERİ KULÜBÜ

Psn : erolaltinkaya

809 Mesaj
4 Nisan 2010; 23:18:57 

bende dun kapora verdim yarın 2004 enjoy g hb arabamı alıyorum. bende tipine kandım. cok seviyorum yaa

Değişmesini istediğiniz dünyanın parçası olun... M.Ghandi

398 Mesaj
5 Nisan 2010; 10:07:41 

100bin km de motor kurum temizligi diye bir bakimi var.
Galiba ecotech tum motorlarda yapmak gerekiyormu$.
bin lira felan masraf cikiyor sanirim. :S

Ozlu soz: The Thing that doesn't kill u, makes u stronger. Niçe

390 Mesaj
14 Nisan 2010; 20:29:52 

quote:

Orijinalden alıntı: electranwn

i
iyi benım daha 70binde 30bin var :) daha yaptırmaya gerek yok o ne oluyormus ki ?

Frat`y#

239 Mesaj
21 Nisan 2010; 18:07:14 

quote:

Orijinalden alıntı: electranwn

hiç duymamıştım.ben 40binden beri bindiğim aracım şimdi 150 binde...
sadece lpg taktırdığımda 110 bindeyken boğaz kelebeği temizliği yaptırdım..

2011 Astra Sedan 111. yıl 1.3 cdti

412 Mesaj
6 Mayıs 2010; 22:01:43 

bende 15 gün önce aldım 99 model cd lpg li otomat5ik

otomatik keyfide güzel bi şey

düz vites gibi çok seri değil belki ama bundada sport tuşu var bastınmı veriyor ne varsa vereceği

24 Mesaj
6 Mayıs 2010; 23:38:40 

Bende 1 ay önce aldım

2001 Astra Elegance 1,6 16V 64000 de Beyaz ve herşeyi orjinal

Gerçekten kasanın duruşu insana zevk veriyor. Sürüş keyfine diyecek yok.

Sizi çok iyi anlıyorum :)))

1997 Accord 2.0İ LS

809 Mesaj
7 Mayıs 2010; 23:39:36 

quote:

Orijinalden alıntı: srcnmrcn

Bende 1 ay önce aldım

çok iyi almışsın 60bin hiç birşey 2001 model için.. kaça aldınız acaba? hayırlı olması dileğiyle

Değişmesini istediğiniz dünyanın parçası olun... M.Ghandi

24 Mesaj
8 Mayıs 2010; 18:38:51 

teşkler dostum .. 19000 e aldım.

1997 Accord 2.0İ LS

390 Mesaj
9 Mayıs 2010; 13:51:32 

quote:

Orijinalden alıntı: srcnmrcn

Bende 1 ay önce aldım

Hayırlı Olsun Fıyatıda 19binmiş iyi valla ankaradanmı aldın ?

Frat`y#

390 Mesaj
9 Mayıs 2010; 13:53:52 

quote:

Orijinalden alıntı: mdindas

bende 15 gün önce aldım 99 model cd lpg li otomat5ik

otomatik keyfide güzel bi şey

düz vites gibi çok seri değil belki ama bundada sport tuşu var bastınmı veriyor ne varsa vereceği

Hayırlı Olsun Güle Güle Kullanın Astra G ye hayranım donemıne gore cok guzel araba yapmıs ya bence sımdıkı bazı sıfır arabalardan bıle daha guzel durusu yeter

Frat`y#

460 Mesaj
9 Mayıs 2010; 14:08:31 

Ben de 2 yildir 99 model astra g kullaniyorum. Abs ve klima yok fakat her yonuyle cok seviyorum arabami. Param oldugu halde degistirmek istemiyorum :)

gecen yil istanbulda ön iki amortisoru degistirdim. İslerim vardi ve ustaya cok guveniyordum arabayi birakip gittim. Sagolsun ustam monroe takacagim deyip veka diye bir cin mali takmis ve ben bunu memlekete donunce farkettim. Su anda arka amortisorler de patlak ve on amortisorler yok gibi bir sey. Butun kasisleri bana iletiyor sagolsun.

4 amortisor degistirecegim ve artik ustalara guvenim kalmadigi icin aylardir erteliyorum. Sizin bana tavsiye edebileceginiz bir marka var mi acaba amortisorde? 120000 de arabam ve 200000 e kadar da kullanmayi dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

24 Mesaj
9 Mayıs 2010; 20:07:17 

hyr Ankara çıkışlı ama antalyada aldım 8 yıldır aynı kişi kullanmış (yani pek kullanmamış :)))

1997 Accord 2.0İ LS

142 Mesaj
14 Mayıs 2010; 0:20:05 

arkadaşlar bende de 2000 cd gümüş gri hb g kasa astra var. 105 binde. ben de amortisörleri değiştirmek istiyorum. 4 ünü de fiyat araştırması olanlar yardımcı olabilir mi ?

Bu arada lastik olarak Michelin tavsiye ediyorum bu kasa arabanın cd modelinin orjinal lastiğidir fabrika çıkışlı. Taktırın sürüş keyfini görün derim

Golf GTI 2.0 TSI 211 PS Tiptr. DSG GTI

633 Mesaj
15 Mayıs 2010; 18:46:47 

http://www.opelgm.com/O...a-Amortisor,PR-138.html

Burada astra arka amörtisör var stokta yok diyor. Ama siteyle iletişime geçince herhalde bilgi verirler. Ben de arka amörtisöleri değiştirmeyi düşünüyorum. Ses yapıyor onun dışında patlakmış gibi vurmuyor ama. Yine de değiştirip rahat ediyim diyorum. İnternetten almayı düünüyorum ben. Sonra da tanıdık bir ustaya da taktırmayı. Ustayla konuştum kendim alıcam diye. Sorun yok dedi. İnternetten alınca ucuza geliyor hem. Parçacıdan sordum 80 lira dior delphi için internette 65 lira tanesi.

460 Mesaj
15 Mayıs 2010; 20:04:39 

Ben amortisor icin bir ustayla anlastim degistirecektim. Arabayi kaldiralim da on takima bakalim eger baska bir seyin degismesi gerekiyorsa onlari da degistiririz dedim. Neyse kaldirdi usta arabayi, arka lastikler sadece yag sizdirmis patlak degil dedi , onler de gayet iyi durumda dedi. Ben de onler veka marka oldugu icin degistirmek istedigimi, amacimin daha konforlu surus oldugunu soyledim. Benim israrlarima ragmen usta buna gerek olmadigini, astra g lerde suspansiyon sisteminin cok sert oldugunu ve suspansiyonu degistirmekle maksimum %20 yumusayacagini, onun bile garanti olmadigini soyledi.

Ustayla ilk defa tanismistim ve bir cok kisinin tavsiyesiyle gitmistim. Parcayi da kendileri temin ettikleri icin 400 lira verecektim ve nerden baksaniz 150 lira kari olacakti. Ben israrla istememe ragmen gerek yok deyince degistirmeden ayrildim. Hatta son kez ustayi da arabaya bindirim tur attirdim. Sorun yokmus :)

anlattigina gore birsuru kez amortisorleri degistirim en kaliteli amortisorleri takmislar ama musteriler hicbir zaman memnun kalmamis. Helal olsun boyle ustalarla tanismak beni cok mutlu ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

390 Mesaj
15 Mayıs 2010; 21:00:15 

Ya Zaten Opellerin Hepsının Suspansıyonlar sert ıyı bı marka taksak bıle fazla degısecegını dusunmuyorum ayrıca sert olmasındakı amacta performans ve virajlarda savurmayı engellıyor onun için sert olması ıyı bence ama benım anlamadıgım bazen arabanın amartisor bazen bı yumusuyorkı sormayın cok yumusak oluyor bazende sert oluyor odun gıbı anlayamadım nıye bole oldugunu ama genellıkle sert oluyor

Frat`y#

142 Mesaj
15 Mayıs 2010; 23:48:17 

benim arabayı opelin kendi servisine gösterdim 4 amortisör de patlak dediler. ancak sertlikten hiç şikayetçi olmadım tabi ama merak ediyorum 4 ünü de bi değiştireyim bakalım nasıl olacak hem değişmezsem ileride başka sorunlar da açabilir.

Golf GTI 2.0 TSI 211 PS Tiptr. DSG GTI

379 Mesaj
27 Mayıs 2010; 7:40:25 

Bence Opel'in en iyi ürettiği araba Astra G Elegance'tır.1.4 motor 2004 model orjinal sunrooflu,orjinal alarm ve cam kapatma modüllü,orjinal hız sabitleyicili,orjinal karartmalı dikiz aynalı,orjinal yağmur sensörlü,orjinal torpidoda olmayan konsoldan cd çalarlı(CDR500),full otomatik vites bir Elegance HB sahibiyim.Bu saydıklarımın hepsi fabrika çıkışlıdır.Elegance'ta biliyorsunuz çelik jant,maun kaplama,dijital klima standarttır onları belirtmeye gerek yok.Arabam daha 27 bin kilometrede.Hala fabrika kokusu var.Çiziği yok.Arka tamponun orjinalliği bozulmasın hiçbir yer delinmesin diye park sensörü ve hatta lpg dahi taktırmadım.Astra'nın sunrooflu ve bu saydığım donanımlılarına "Astra Elegance 2004 Edition" deniyor.Hele bu arabanın 1.4'ünden galiba 6 ya da 7 tane satılmış yanlış hatırlamıyorsam TC'de.
Astra G elegance'ın en sonuncuları 2004'te piyasaya verildi bilmiyorsanız.
Yeni astra'nın fulünde(2004-2005 elegance ,2006-2009 cosmo) benim arabadan farklı olarak sadece far sensörü var.
Sadece kendi arabam olduğundan yazmıyorum bunu.Çevremdekiler de aynı fikirde.Yeni kasa astralar ;yani 2004 ve sonrası için diyorum; biraz takoz gibi duruyor benim arabanın yanında.Benim arabamdaki o kenarlardaki ovallikler ve arkadan çıkan 5 cantimlik çıkıntı(sedanvari) benim arabaya inanılmaz bir endam ve asalet katıyor şöyle önden tekerlekleri bükerek park ettiğinizde.Hele yeni astraların(en son kasayı kastetmiyorum) konsolu yok mu o konsolu offf tam bir fiyasko.Opel bu kadar mı zevksiz olabilir diyorum kendi kendime.Çok dik bir açıyla yere iniyor yani çok kullanışsız.Ayrıca arabanın iç dizaynı(konsol olsun,torpido olsun,yan kapıların iç döşemesi olsun) acayip keskin çizgili geometrik şekillerden oluşmakta.Yani kastım sanki seksenlere dönmüşler bu arabaları yaparken.Aşırı plastik kullanılmış.Neredeyse bütün döşeme plastikten hele o konsol yok mu o konsol çin oyuncaklarından farkı yok malzeme kalitesi açısından.
Zaten hangi opel servisine sorsam veya hangi opelci galericiyle muahabbet etsem Astra G'nin her anlamda daha düzgün dizayn edilmiş ve özenilmiş bir araba olduğunu söylerler.Opel'in bu arabaların Elegance'larını ise Mercedes'i taklit amaçlı olarak ürettiğini söyledi bi kaç kişi.Yani bu arabaları üretirken biraz Mercedes'e özenmiş opel.Bi de tabi 1999-2003 arasında Opel'in(GM) çok iyi olan satışlarını ve mali durumunu da düşünürsek arabaların kalitesine şaşmamak gerekiyor.
Astra J'ye gelirsek kartal gözü olayı çok iyi olmuş.Kasanın önünü biraz daha ovalleştirmişler.Bu da güzel.
Konsol'u da güzel olmuş ama.Ama konsolun yerdeki döşemeile birleştiği yerde ceh gibi bir açık var(ışık gelen yer).Kullanılan plastik çok narin.Bişeyi taksanız kırılcak gibi duruyor.Astra H'ta başlayan aşırı plastik kullanma hastalığı bu arabada da hala devam ediyor.Ama en azından biraz daha azaltılmış.Geri kaydırmayan triptronik vites iyi bişey ama full otomaik vites'i her zaman triptroniğe tercih ederim.Ne yazık ki opel full otomatik vites'i artık kullanmıyor.

230 Mesaj
30 Temmuz 2010; 18:23:40 

Arkadaşlar merhaba bu soruma cvp alabilirsem çok sevineceğim bende arabam olmamasına rağmen bende bir opel astra g kasa hayranıyım yakın zamanda alacam inş.Bir sorum olacak

Digital klima olayı bu araçlarda 2005 yılından sonra mı başladı yoksa 2002 den beri varmıdır.

eğer 2005 te başladıysa herkes sonradan mı digital klima taktırmıştır.

Elektronik bu benim merakım ve hobim , bu işin Ticaretiyle alakam hiçbir şekilde YOKTUR.

390 Mesaj
30 Temmuz 2010; 21:15:51 

quote:

Orijinalden alıntı: erol_1982

Arkadaşlar merhaba bu soruma cvp alabilirsem çok sevineceğim bende arabam olmamasına rağmen bende bir opel astra g kasa hayranıyım yakın zamanda alacam inş.Bir sorum olacak

Digital klima olayı bu araçlarda 2005 yılından sonra mı başladı yoksa 2002 den beri varmıdır.

eğer 2005 te başladıysa herkes sonradan mı digital klima taktırmıştır.

yanlıs bılmıyorsam 2003den ıtıbaren zaten 2003-2004 twonportların hepsınde dıjıtal klıma var sanırım :S

Frat`y#

149 Mesaj
31 Temmuz 2010; 15:44:45 

Selamlar. 2001 Astra Edition HB Full (Tartarini LPG) aldım. Biraz pahalı oldu ama bence görünüş ve sağlamlık yönüyle değer.

2001 OPEL ASTRA EDITION HB, SONY NEX5-N 16MM F2.8 , NAZA+GPS QUADCOPTER

390 Mesaj
31 Temmuz 2010; 18:18:29 

quote:

Orijinalden alıntı: picagor

Selamlar. 2001 Astra Edition HB Full (Tartarini LPG) aldım. Biraz pahalı oldu ama bence görünüş ve sağlamlık yönüyle değer.

Ne kadara aldınız nerden aldınız zaten astra edıtıon fazla yok hele hb daha az bulunuyor

Frat`y#

149 Mesaj
1 Ağustos 2010; 7:48:17 

19000 boya yok orjinal. 1130000 km de. ama yürüyeninde ve lastiklerinde biraz masrafı var.

390 Mesaj
1 Ağustos 2010; 12:11:55 

quote:

19000 boya yok orjinal. 1130000 km de. ama yürüyeninde ve lastiklerinde biraz masrafı var.

Hayırlı Olsun Allah Kaza Bela Vermesın Fıyat ıyı bence boya felanda yokmus

Frat`y#

149 Mesaj
2 Ağustos 2010; 0:03:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Fıraty

quote:

Sağol kardeşim teşekkür ederim.Allah sana daha iyilerini nasip etsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi picagor -- 2 Ağustos 2010; 0:17:29 >

390 Mesaj
2 Ağustos 2010; 0:11:35 

quote:

quote:

quote:

Sağol kardeşim teşekkür ederim. Araban varmı bilmiyorum ama yoksa Allah sana daha iyilerini nasip etsin..

Saol kardes bendede var astra G

Frat`y#

149 Mesaj
2 Ağustos 2010; 0:18:18 

Pardon ya yeni farkettim ilk mesajı sen yazmışsın zaten. Kazasız belasız günler dilerim..

390 Mesaj
2 Ağustos 2010; 0:20:09 

quote:

Pardon ya yeni farkettim ilk mesajı sen yazmışsın zaten. Kazasız belasız günler dilerim..

:):) saol ya merak ettım arabanın yuruyenınde ne sorun vardı ve sana tamamen ne kadara geldı bu araç

Frat`y#

149 Mesaj
2 Ağustos 2010; 0:40:14 

quote:

quote:

:):) saol ya merak ettım arabanın yuruyenınde ne sorun vardı ve sana tamamen ne kadara geldı bu araç

Büyük sorun değil aslında rot kolları değişecek galiba. Triger 60000 de değişmiş. Şimdi 113000 de. İçim rahat etmediği için ikinci kere ben değiştireceğim.

390 Mesaj
2 Ağustos 2010; 0:45:18 

quote:

quote:

quote:

Büyük sorun değil aslında rot kolları değişecek galiba. Triger 60000 de değişmiş. Şimdi 113000 de. İçim rahat etmediği için ikinci kere ben değiştireceğim.

Trıger onemlıdır benımkıde 60binde degısmıs zaten 66da aldım ben 70de degıstırdım :S ne olur ne olmaz

Frat`y#

633 Mesaj
2 Ağustos 2010; 14:46:53 

Ben de gaz taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar. Astra g 1.6 16 valf ecotech motor. 2000 model. Ankaradayım yaldızlar brc yi tavsiye ettiler aradım 1500 lira diyor. yaklaşık 200 lira da diğer masraflar yandık valla ya. Nerdeyse 2000 liraya gelecek. Atiker mi düşünsem ne yapsam.

390 Mesaj
2 Ağustos 2010; 15:01:53 

quote:

Ben de gaz taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar. Astra g 1.6 16 valf ecotech motor. 2000 model. Ankaradayım yaldızlar brc yi tavsiye ettiler aradım 1500 lira diyor. yaklaşık 200 lira da diğer masraflar yandık valla ya. Nerdeyse 2000 liraya gelecek. Atiker mi düşünsem ne yapsam.

Atiker sorunlu dıye duydum ama :S genellıkle sıkayetcı oluyorlar uyum saglamıyormus genellıkle :S ama tabı saglıyanda vardır

Frat`y#

149 Mesaj
2 Ağustos 2010; 23:06:28 

yol bilgisayarında anlık tüketim yazan yerde tüptede gitsem benzindede gitsem rakamlar yazıyor. Marka tartarini acaba anlık kaç litre lpg harcadığını gerçekten gösteriyormu?

390 Mesaj
2 Ağustos 2010; 23:09:09 

quote:

yol bilgisayarında anlık tüketim yazan yerde tüptede gitsem benzindede gitsem rakamlar yazıyor. Marka tartarini acaba anlık kaç litre lpg harcadığını gerçekten gösteriyormu?

Lpg takılınca yol bılgısayarı ıptal olur ıptal olur dedım anlık tuketım yazmaz kac lıtre kaldıgını yazmaz :S gerisini yazar zaten

Frat`y#

149 Mesaj
2 Ağustos 2010; 23:09:40 

quote:

teleflex gfi çok tavsiye ediyolar biraz pahalı sanırım 2300 TL ve çekişten düşmeme garantisi veriyorlar.
tartarini var bende şu an için memnunum benzinle gidiyomuşum gibi.
bence tartarini, teleflex gfi, lavoto arasında seçim yap.

390 Mesaj
2 Ağustos 2010; 23:11:40 

quote:

quote:

teleflex gfi çok tavsiye ediyolar biraz pahalı sanırım 2300 TL ve çekişten düşmeme garantisi veriyorlar.
tartarini var bende şu an için memnunum benzinle gidiyomuşum gibi.
bence tartarini, teleflex gfi, lavoto arasında seçim yap.

sanmam cekısten azda olsa duser gibime gelıyor .S

Frat`y#

149 Mesaj
2 Ağustos 2010; 23:14:06 

quote:

quote:

Lpg takılınca yol bılgısayarı ıptal olur ıptal olur dedım anlık tuketım yazmaz kac lıtre kaldıgını yazmaz :S gerisini yazar zaten

İyide bende yazıyor kaç litre yaktığı, ne kadar km daha gideceği.

390 Mesaj
2 Ağustos 2010; 23:16:34 

quote:

quote:

quote:

:S sımdı bende merak ettım hanı bende yokda yolbılgısayarı akraba corolla var o lpg taktırdı onun bana dedıgı artık dogru gostermıyor dedı belkı sızınkıde dogru gostermıyordur :S

Frat`y#

6 Mesaj
4 Ağustos 2010; 22:24:50 

Selam arkadaşlar,
Bende 2009 model Astra sedan Classic 1.4 var.
1 ay önce BRC marka LPG dönüşümü yaptırdım ama motor arıza lambası ve titreyerek ilk çalışma sorununu çözemedik.
Bu sorunu yaşatmayacak bir marka önerebilecek olan var mı?
Teşekkürler...
Jin.Op.Dr.Oğuz GÜLER

98 Mesaj
7 Ağustos 2010; 15:29:56 

herkese merhaba bu konu bence güzel olmuş bende de 2004 ASTRA G 1.4 16v benzinli hb kasa astra var arabanın herşeyinden çok şükür memnunum ancak

bazı araçlarda gizli özellikler var acaba bu astra g lerde ne gibi özellikler var bilen var mı ??

390 Mesaj
7 Ağustos 2010; 17:11:00 

quote:

Orijinalden alıntı: v_emre

herkese merhaba bu konu bence güzel olmuş bende de 2004 ASTRA G 1.4 16v benzinli hb kasa astra var arabanın herşeyinden çok şükür memnunum ancak

bazı araçlarda gizli özellikler var acaba bu astra g lerde ne gibi özellikler var bilen var mı ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fıraty -- 7 Ağustos 2010; 17:29:32 >

Frat`y#

9 Mesaj
8 Ağustos 2010; 19:32:41 

quote:

Orijinalden alıntı: v_emre

bildigim kadarıyla gizli özellik h lerde var.. G de olan özellikler mesela camlar kapanırken el arasına girdiginde sıkışmaması için tekrar aşagı iniyor bunuda herkes biliyor zaten :) varsa gizli özelligi söyleyin ögrenelim

390 Mesaj
16 Eylül 2010; 15:38:47 

GünceL ...

Frat`y#

852 Mesaj
1 Mart 2011; 10:18:29 

quote:

quote:

quote:

ben de yeni bir astra g sahibi olarak konuyu hortlatayım
abimde 2005 avensis var ve o da tartarini taktırdı ve onun da yol bilgisayarı hala çalışıyor
biz de inanamamıştık..

161 Mesaj
12 Mart 2011; 21:30:34 

bende vardı 2004 model 40.000 km de astra g enjoy.en sevdiğim özelliği chip yazılım vardı ve araç diğerlerinden farklı olarak biraz daha güçlü geldi(15 binde flan daha hiç birşey yapmadan motora 132 hp güç veriyordu lastiğe).araçla istediğim gibi oynayabiliyordum.3.20 5.20 flan hikaye geliyordu aşırı ama aşırı seriydi birde 200 le bile makasa girdiğimde güven veriyordu hernekadar yanlışta birşey yapmış olsam.ben onca arabaya bindim o zewki alamadım.rengi şimşek gri idi ve taaa ki satmadan 1 ay öncesine kadar nokta boyası yoktu bir transit marka kamyonet wurdu we sağ arka kapı sacım gitti ondan sonra da fobi gibi birşey oldu ve sattım aracı.genel mana da bakıcak olursak ta aracı efendi kullandığınızda gerçekten ama bakın gerçekten yakmıyor hele uzun yolda sabrederseniz 1 depo ile 800 km yol gidersiniz benzinde ama bascak olursanızda efendi sizsiniz....he bir tek sewmediğm özelliği g kasaların hepsinin frenleri bana aşırı ama aşırı kalitesiz geliyor durmuyordu araç.ben freni pek kullanmıyordum zaten ama ailem varken mecbur kullanıyordum fren tutmasa daha iyiydi açıkcası hep motor sıkıştırıyordum....genel manada ama başarılı bir araç.....

___---***ZeytinburNu***GenÇL!K***---___

1070 Mesaj
12 Mart 2011; 21:39:08 

quote:

Orijinalden alıntı: D4RK4NG3L

bende vardı 2004 model 40.000 km de astra g enjoy.en sevdiğim özelliği chip yazılım vardı ve araç diğerlerinden farklı olarak biraz daha güçlü geldi(15 binde flan daha hiç birşey yapmadan motora 132 hp güç veriyordu lastiğe).araçla istediğim gibi oynayabiliyordum.3.20 5.20 flan hikaye geliyordu aşırı ama aşırı seriydi birde 200 le bile makasa girdiğimde güven veriyordu hernekadar yanlışta birşey yapmış olsam.ben onca arabaya bindim o zewki alamadım.rengi şimşek gri idi ve taaa ki satmadan 1 ay öncesine kadar nokta boyası yoktu bir transit marka kamyonet wurdu we sağ arka kapı sacım gitti ondan sonra da fobi gibi birşey oldu ve sattım aracı.genel mana da bakıcak olursak ta aracı efendi kullandığınızda gerçekten ama bakın gerçekten yakmıyor hele uzun yolda sabrederseniz 1 depo ile 800 km yol gidersiniz benzinde ama bascak olursanızda efendi sizsiniz....he bir tek sewmediğm özelliği g kasaların hepsinin frenleri bana aşırı ama aşırı kalitesiz geliyor durmuyordu araç.ben freni pek kullanmıyordum zaten ama ailem varken mecbur kullanıyordum fren tutmasa daha iyiydi açıkcası hep motor sıkıştırıyordum....genel manada ama başarılı bir araç.....

senin araba 1.6 cdti sanırım olmayan motor :D

100 bg olan benzinli araba eksozla oynasan acık hava filtresi taksan bile max %10 güc artısı olur o da 110bg :)

320 ile 520 aracları hareket halinde değişmiydi gectiğinde :D

2 Mesaj
7 Eylül 2011; 17:31:07 

herkese selamlar
ben 2 hafta önce 2000 astra 1.6 cd aldım. otomatik, lpg zavolli, 144 000km de. benim müdürün arabasıydı. 19 000 tl ye aldım. metalik gümüş gri. temizdi 1 yıldır falan kulandığım bi araçtı. yol tutuşu çok iyi. manuel kadar olmasada seri bi araç. sadece kasetçalar olması pek hoşuma gitmadi. cd taktırsam direksiyon kumandası çalışmaz dediler. bende fm transmitter aldım. işimi görüyor. yolbilgisayarında bazı pinler çalışmıyor.... allah herkze kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.....

14 Mesaj
16 Aralık 2011; 1:20:40 

Selamlar, bende 15 gün önce 17,500 TL,ye 1999 model 1,6 Astra GL aldım, Çok güzel bir araç, virajlarda adeta kendi dönüyor gibi, yol tutuşu başarılı, ancak arka yolcu kısmında kapılar açıldığında aydınlatma lambası yok, buna çözüm üreten arkadaş varmı acaba, birde kolçak kullanan arkadaşi varsa nasıl kolçak taktı resim eklerse sevinirim...

6 Mesaj
1 Ocak 2012; 20:57:33 

selam arkadaşlar.ben de 2003 model elagance,gümüş gri,landi renzo lpg li,sunrooflu sedan kasa bir astra g sahibiyim.arabamı çok seviyorum,çok yakışıklı, ama yaza kısmetse evlilik var.Hatunun da arabası var benimkinden daha modelli.benimki satılacak.ama en kısa zamanda yine bir astra g alıcam.tasarımının bi hatlarının çok güzel olduğunu düşünüyorum..resmen modası geçmiyor biizm arabaların.sağlam,yol tutuş harika.yedek parça sıkıntısı yok ama biraz pahalı..neyse lafı uzatmayalım herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum...

230 Mesaj
2 Ocak 2012; 11:12:19 

Merhaba arakdaşlar.

Bende bahsettiğim gibi Nisan 2011 de

Opel Astra G 1.4 GL 2001 model aldığımda 26700km idi şuan 30000 de yapmış olduğum kilometre zarfında bir daha olsa gene opel astra g alırdım.Bu aracın duruşunu çoğu arabaya değişmem kesinlikle.

Saygılar.

2 Mesaj
10 Ocak 2012; 4:37:09 

SELAMÜN ALEYKÜM ARKADAŞLAR BENDE 2011 MAYISTA 2001 ASTRA G EDİTİON ALDIM AMA BENİM SADECE TEK SORUNUM DEVİR KESMİYO KESİCİ YOKMU ACABA BENİM ARABAMDA

2 Mesaj
11 Ocak 2012; 1:45:38 

arkadaşlar sizden cewap bekliorum astra g lerde devir kesici yokmu yoksada taktırabilirmyim

3 Mesaj
27 Ocak 2012; 15:57:17 

merhaba arkdşlr.Bir iki gün önce astra edition 2000 hb otomatik vites aldım.kilometre 45.000 de 19.750 fiyatı nasıl acaba.kazıklandımmıki??.Bir de lpg si yok taktırmak istiyorum ne marka önerirsiniz??

437 Mesaj