Şimdi Ara

ASTRA G HAKKINDA TÜM BİLDİKLERİNİZ... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
9
Favori
122.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "2006 model 1.6 16 valf hb astra classiz değişen boya yok orjinal 77000 de. Çelik jant, Lastikler, yürüyen, kaporta iyi masraf yok arabada. BRC gaz var.
    23000 e aldım fiyat nasıl arkadaşlar.?

Az biraz fazla gibi ama temizse değer yani sonuçta ikinci elde temiz araba bulmak zor.Güle güle kullanın
  • Astra G hayranıyım. Manuelden otomatiğe geçmek istiyorum. Elimdeki Astra G yi satıyorum ve alacağım araç yine Astra G

http://forum.donanimhaber.com/m_61483615/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fıraty

quote:

Orijinalden alıntı: picagor

yol bilgisayarında anlık tüketim yazan yerde tüptede gitsem benzindede gitsem rakamlar yazıyor. Marka tartarini acaba anlık kaç litre lpg harcadığını gerçekten gösteriyormu?

Lpg takılınca yol bılgısayarı ıptal olur ıptal olur dedım anlık tuketım yazmaz kac lıtre kaldıgını yazmaz :S gerisini yazar zaten

iyi sallamışsın!!!! Her halikarda gösterir
  • Merhaba bende astra g almayı düşünüyorum
    2000 model 100.000km de 1.6 otomatik vitesli bir araç buldum. Araç ilk sahibinden yetkili servis bakımlı temiz bir araç. Aracı 17500e bıraktılar CD modeli HB kasa fiyat nasıl lpg yok araçta ben lpg taktırmayı düşünüyorum.

Ben bu modelleri anlamadım 2000-2001 model astraların fiyatları sanki 2003-2004ler ile aynı sanırım donanım ve motor yönünden farkları var 18.000TL ye kadar hangi modelin daha uygun olduğunu söylerseniz sevinirim.

Otomatik vites kullanıcıları deneyimlerini, bakım masrafları, kullanım ve yakıt tüketimi gibi özelliklerini paylaşırlarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makinist99 -- 1 Haziran 2012; 10:47:09 >
  • s.a. ben d.bakırdaym ... şimdi bu arabalrın piyasası nedir .... temiz bşy almak istiyoruz ama .... ayrıca vergileri ne durumda bunların ..... parçalarının fiyatı nasıl ... .. max 20 bn paramz var ... ya astra ya fıorıno düşünüyürz tabı astradan yanaym ama babm fıorıno dior ...
  • 2005 Twinport 105 Sedan Metalik Gri Spor paket Astra: İmzamda var.

Sevdiğim Yönleri:
    1-Seri bir araba.
    2-Az yakar çok kaçar.
    3-Bagajı yeterli genişlikte.
    4-Arka koltuğu yeterince geniş.
    5-Orjinal Cd çalar ses sistemi çok güzel.
    6-Yıl olmuş 2012 aracı bugün iç dış temizlettik hala kendisine baktırıyor...
    7-Yaptığımız ufak tefek kazalardanda anladımki gerçekten sağlam bir kasa.
    8-Motor çok sessiz rolantisini anlayamazsınız bazen eliniz marşa gider

Sevmediğim Yanları:

1-Arka koltuk çok rahat değil ayrıca gıcırtı yapıyor.
    2-Arka kapıları açınca ışık yanmıyor. 15 liraya bu sorunu çözebilirsiniz arka kapılarda sensör yuvası var siyah plastik bir parça var onu çıkarıp sensör takılıyor.Kablolar genelde hazır.
    3-Arka kapıların kapanma sesi kötü ve aralık gibi duruyor kapılar.İyi bir kapı ayarı birazda olsa çözebilir gibi.
    4-Geri vitese hızlıca takarsanız çok güzel öter bütün yaşıtlarında böyle.Kullanım kılavuzunda yazar geri vitese takmak için 3 saniye bekleyiniz.
    5-Kesici sesi iyi değil elektronik olduğundan :)
    6-Ön cama doğru olan orta kalorifer kısmından tıkırtı yapar bindiğim tüm g kasalarda var.Araya bir şey sıkıştırarak yada ön göğsü söküp yeniden monte ederek çözülebilir.
    7-Sedan için 3.Stop lambasının yapışkanı zamanla sökülüyor frene gece bastığınızda aynadan fren yaptığınızı anlarsınız Yeni yapışkan sorunu çözer.
    8-Araç 6. vites istiyor resmen 130dan sonra.
    9-Yaşlanınca içeriye biraz ses almaya başladı fitiller falan eskidi muhakkak.Ses yalıtımı yapan malzemeler var ve fitillerde yenilenebilir.
    10-Cruse control olsaymış uzun yolda iyi olurmuş ama zaten servis takabiliyor.Çoğunda tesisat hazır.
    11-Yol bilgisayarı ekranı silikleşmeye başlıyor.Değiştirilebilir yada tamir edilebilir tamirin belli sorunları olabiliyor araştırın.
    12-Direksiyon kutusu problemi ve alt takım.Direksiyonda boşluk olur büyük ihtimal.Kafaya takılcak birşey değil pek. Alttakım zamanla ses yapar bakımını yaparsanız mutlu mesut binersiniz.
    13-Deri direksiyon , vites kolu ve el freni körükleri zamanla aşılıp dökülüyor.Değişmesi çok basit ve maliyetsiz.Fakat Astra g direksiyonu için aynı şeyi söyleyemem.Kornanın ordan delinirse biraz sıkıntı olabilir maliyet olarak.
    Araç şuan çok sorunlu gibi gözüküyor fakat yaşını dikkate almak lazım.
    Sorunların çözümünüde kendimce yazdım. İyi Forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TOZ07 -- 5 Aralık 2012; 10:58:16 >

• Arkadaslar 22 bin lira param var astra g enjoy 2004 100binde ilk sahibi sunroof atiker tüp(1 yıllık daha) sadece sağdan kamyona sürtmeden 2 kapı değişmiş orj serviste.astra hayranıyım o kasalar da çk hos..almalımıyım yoksa 10-12 bin daha ekleyip sıfır aveo sedan mı almalıyım..teşekkürler şimdiden..
  • arkadaş birileri lütfen bu forumdaki g kasa astra konularının linklerini paylaşabilirmi?? pek bulamıyorumda.... en kıytırık arabalarınki bile varken g kasa astranın olmaması çok ilginç.........
  • 2004 ASTRA NJOY TEMİZ BOYASIZ KAZASIZ 90000 4 KLASTİK 0 NE EDER
  • merhaba
    benimle aynı sorunu yaşayanlar için bilgilendirme amaçlı yazıyorum;
    opel astra g kasa aracımı 1 sene once aldım ve yağını yeniledim sıradan 10 40w bir yağ dı.
    sonra 2000 km sonra motordan ses gelmeye başladı, ses yağ kalmadığı için geliyormuş serviste öğrendim.
    daha sonra araştırmalarım sonucu 10.60w yağ kullanarak yağ yakma yada eksiltme sorunun çözülme şansı olduğunu öğrendim.
    sonra castrol 10 60w yağ kullandım ve yaklaşık 3000 km oldu 1,5 litre yag eksilmiş ve 2 litre hala duruyordu. Son olarak mobil 10 60w yağın castrola göre yağ eksiltme sorununa karşı daha etkili olduğunu öğrendim ve bugun mobil 10 60w yağ koydurdum. yağ yakma eksiltme sorunu çözülecek diye umuyorum.
  • Selamalar arkadaşlar yükselen araba fiyatlarından dolayı bütçeme daha uygun olan astra g kasa almayı düşünüyorum.Merak ettiğim bir kaç olay var Vectra'larda 2005 dahil yağ esksiltme sorunu olduğu söyleniyo bildiğim kadarı ile astra ve vectra ecotech motor aklıma şöyle bir soru geliyo emin değilim ama ikiside aynı motor ise astra da yağ eksiltme sorunu ile karşılaşırmıyım (LPG takıldıktan sonra oluyomuş yağ eksiltme olayı) Birde 2004 2007 yıllarında satılan astralardan (sedan olmak şartı ile) en dolu olanı hangi versiyonudur yıllara göre dolu olan versiyonunu yazarsanız sevinirim. Kıymetli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • Selam,
    Bende 2000 model astra g var. Yag eksiltmiyor. 160binde. Lpgli.
    Motordan motora kullanima bagli ya da iklimsel mi bilemeyecegim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• selamlar,
    bende astra almaya karar verdim gibi ama,
    sizce şu araç nasıl acaba?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-garaj-arabasi-108458426/detay

birde polo var, ikisinden birini almak istiyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-otomatik-polo-tuplu-masrafsiz-tum-agir-bakimlari-yapildi-108287827/detay/

yard olup, tavsiyelerde bulunur musunuz?

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-orjinal-105-binde-tam-otomatik-132891786/detay

Bu arabayı alayım diyorum Pazartesi yada Salı günü, sizlerin görüşleri nelerdir? Telefonda 20 ye indi, araç başında ufak bişiler daha olur gibi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gostik

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-orjinal-105-binde-tam-otomatik-132891786/detay

Bu arabayı alayım diyorum Pazartesi yada Salı günü, sizlerin görüşleri nelerdir? Telefonda 20 ye indi, araç başında ufak bişiler daha olur gibi..

5parça biraz fazlaymış ama yinede tavanda kaputta boya yoksa 19a falan inerse alınabilir kmsi iyi çünkü düşük km astra bulmak zor artık

• Merhaba 2004 g kasa astrama uzun farlar için beyaz led lamba buldum modelinde h9006 yazıyor bizimkilere uyar mı?
  • Astra g için bir başlık olmaması ve bunun da aktif olmaması çok şaşırtıcı. ben de yeni aldım 99cd 19500 lira. kapılar kapalıyken içerden tavan ışığını açmayı bulamadım. bilen var mı? bir de yağ değişimi yaptırmam gerekiyor. sizce hangi marka ve hangi yağı almalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nebigil25

Astra g için bir başlık olmaması ve bunun da aktif olmaması çok şaşırtıcı. ben de yeni aldım 99cd 19500 lira. kapılar kapalıyken içerden tavan ışığını açmayı bulamadım. bilen var mı? bir de yağ değişimi yaptırmam gerekiyor. sizce hangi marka ve hangi yağı almalıyım?

Far acma düğmesini kendinze cekin acılır iç lamba

10-40 mobil yağ kullanın

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin90

quote:

Astra g için bir başlık olmaması ve bunun da aktif olmaması çok şaşırtıcı. ben de yeni aldım 99cd 19500 lira. kapılar kapalıyken içerden tavan ışığını açmayı bulamadım. bilen var mı? bir de yağ değişimi yaptırmam gerekiyor. sizce hangi marka ve hangi yağı almalıyım?

10-40 mobil yağ kullanın

Teşekkür ederim hocam. aşağıdaki sitede castrol-mobil ve gm var. gm daha ucuz. ayrıca gm opelin orjinal yağı değil mi? yani fabrika çıkış. gm bu durumda daha iyi olmaz mı?

http://www.opelgm.com/Periyodik-Bakim-Urunleri,LA_206-2.html#labels=206-2

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yasin90

quote:

10-40 mobil yağ kullanın

Teşekkür ederim hocam. aşağıdaki sitede castrol-mobil ve gm var. gm daha ucuz. ayrıca gm opelin orjinal yağı değil mi? yani fabrika çıkış. gm bu durumda daha iyi olmaz mı?

http://www.opelgm.com/Periyodik-Bakim-Urunleri,LA_206-2.html#labels=206-2

Gm ürünü ama yağ dandik, ustalar bile pek tavsiye etmiyor, mobil alın derim

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.