Şimdi Ara

AMD, Athlon II X4 640 ve Athlon II X4 645 modellerini hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
4.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 6 çekirdekli Phenom II X6 işlemcilerini ikinci çeyrekte duyurmaya hazırlanan AMD, dört çekirdekli Athlon II X4 ailesini de yeni modellerle güncelleyecek. Gelen bilgilere göre firma, Athlon II X4 640 ve Athlon II X4 645 işlemcilerini ,önümüzdeki aylarda tüketicilerle buluşturmayı ve Athlon II X4 serisini de 3GHz'in üzerine çıkartmayı planlıyor. AMD'nin hazırlıkları süren yeni işlemcilerinden Athlon II X4 640, 3GHz'de görev yapıyor. 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan işlemci, 2MB bellek kapasitesiyle geliyor ve üzerinde serinin diğer üyelerinde olduğu gibi L3 birimi bulunmuyor.

AMD'nin kullanıma sunmayı planladığı diğer işlemci ise Athlon II X4 645. Standart çalışma frekansı 3.1GHz olarak belirlenen işlemci, Athlon II X4 640 gibi 2MB bellekle geliyor. Her ikisi de 1333MHz'e kadar çift kanal DDR3 bellek desteği sunan Soket AM3 formundaki yeni işlemcilerin ısıl güç tasarımları ise 95 Watt olacak. AMD tarafından fiyatları henüz açıklanmayan işlemcilerden Athlon II X4 640 modelinin ikinci çeyrekte (Nisan-Mayıs-Haziran), Athlon II X4 645 modelinin ise üçüncü çeyrekte (Temmuz-Ağustos-Eylül) satışa sunulması bekleniyor.

• Böyle giderse AMD Forever Athlon
    (sonsuza kadar AMD Athlon)
  • 3 Ghz lik Athlon 4x ile masaüstünde yapılamayan iş yoktur diye düşünüyorum.95W TDP ,71 derece çalışma ısısı ve uygun fiyatı ile bence tercih edilesi bir işlemci. AMD Athlon 4x 640 yaklaşık olarak 130$ gibi bir rakamla gelir diye düşünüyorum...
  • intel pentium amd ise athlon adlarını hakettiği ürünlerde kullanmıyor
  • biri 3 ghz biri 3.1 ghz... değerler bir birine yakın... en az 200 mhz olmalı bence 100 mhz mesafeler biraz kısa gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: carloska

biri 3 ghz biri 3.1 ghz... değerler bir birine yakın... en az 200 mhz olmalı bence 100 mhz mesafeler biraz kısa gibi

katılıyorum lorumunuza
  • AMD Phenom II X4 940 3.0ghz olarak veriliyor normalde , bende de bundan var fakat yeni nesil işlemcilere bakıyorum en kötüleri bile 3ghz veya üstü çok çekirdekli modellerde de , overclock zamanı geliyor benim cpu'ya da :D
  • şu firmalar ürünlerini böyle ısıtıp ısıtıp kullanıcıya sunmasa keşke.
  • 3.0 ve 3.1 arasındaki farklılık overclockta görülebilir 3.1 daha verimli bir işlemci olabilir.
  • athlon II x4 620 yi 3,1 GHz de kullanıyordum daha önce. Hem serin hem de performansı tatmin ediciydi. İntelin Q8xxx veya Q9xxx lerini aratmayacak performansa sahip (QX9650 ve yukarısı hariç ) Direkt 3 Ghz de gelen x4 640 tam türkiyede satılacak model. 4 çekirdekli 3,0GHz işlemci markalı bilgisyarlar için çok iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi showstopper41 -- 16 Şubat 2010; 23:07:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carloska

biri 3 ghz biri 3.1 ghz... değerler bir birine yakın... en az 200 mhz olmalı bence 100 mhz mesafeler biraz kısa gibi

x4 640 ve x4 645 gibi salak bir isimlendirilmeden bahsediliyor.. eğer modeller 640 ve 650 olsaydı dediğiniz mantıklıydı.. ama böyle işlemci koduna böyle frekans veririz demişler..
  • Bu işlemciyi alacaksın, 3.5 Ghz de kullanacaksın ve birkaç sene arkana bakmacaksın.Bellek açma olayı da cabası ama tabi uygun AM3 anakart alınmalıdır ki güncellemelerle ileride x6 modelleri de kullanılabilinsin :)
  • @ sahafiec

"bu işlemciler birçok ev kullanıcısının işini fazlasıyla görür hemde hiçbir OC yapmaya gerek kalmadan..."

Doğru söze ne hacet. Normal bir ev / oyun kullanıcısı için biçilmiş kaftan. Daha fazla pahalı ürünlere gerek yok.
  • Amd çoştu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mori-Seiki -- 17 Şubat 2010; 14:45:32 >
  • Forever AMD !!
  • fiyatı ne olacak acaba?
  • x4 640 ile x4 645 arasında hiç fark yok desek yeridir 95w tdp değeri ile bunlara bi güzel o.c yapılır...

alıcan x4 640 ı dayıyacan 3,70 Ghz sonra arkana falan bakmıyacan...zaten oyun için bunlardan fazlası israf oluyor bana göre

fiyat olarak da uygun bir fiyat bekliyorum açıkcası yoksa işin hiç bir esprisi kalmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genelkurmay89 -- 17 Şubat 2010; 16:58:46 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.