Şimdi Ara

Netlimitsiz 8 mbps'ye kadar.. lütfen yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
9.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 ay kadar önce netlimitsiz e geçiş yaptım. İlk bir ay çok iyidi hep 700 800 ile download yapıyordum. Ama son 1.5 aydır yalan olmuş durumdayım.. 200 300lere hasret kaldım.

Hele 10 gündür 10 15 çekiyor sürekli. Arıyorum adam gibi muhatap olan yok.. Ayda 49 lira veriyoruz aldığımız hizmete bak..

Sorun bende mi bunu bilmek istiyorum.. Ayrıca 15 gb den sonra 512 düşüyor muhabbetinin benim için geçerli olduğunu sanmıyorum, Fazlasıyla inceledim netlimitsiz 8 e kadar paketinde bir limit yok..

Buda adsl değerlerim.

Netlimitsiz 8 mbps'ye kadar.. lütfen yardım.

• hat zayıflaması değerlerin çok yüksek, 700le indirdiğin günlerde nasıldı bilmiyoruz tabi ancak şuanki değerlere 700e çıkmana olanak yok ancak 10-15te çok az.Kesinlikle biryerde bir sıkıntı var.

Ek olarak 15gb ı geçince, sen ben ahmet mehmet için geçerli olması diye birşey söz konusu değil.

Kural olarak 49 liralık tarifede 15gb'ı geçince hız düşer. Ancak milyon kere yazıldığı üzere, hızı düşende var düşmeyende var.Tamamen şans.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revenger11 -- 9 Şubat 2010; 18:11:41 >
  • Bağlantınızın yavaşlığı konusunda bir fikrim yok,

Ben 8 Mbite kadar 4 GB kotalı kullanıyorum, 4 Gb kotayı geçtiğim an hız 1 mbite düşüyor, bilginize....
  • İyide ttnetin kendi sitesinde yazmıyor ki 15 gb ile ilgili birşey ? limitsiz 8 mbps e kadar olan paket değil mi? 4 gb var 6 gb var ama 15 gb yazmıyor hiç biryerde.. birisi ortaya birşey atıyor herkes de ona inanıyor.. YOK öyle 15 gb diye birşey..
  • Bir de bu hat zayıflamasına yapabileceğimiz birşeyler var mı? teşekkürler yardım ve fikirleriniz için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Styric

İyide ttnetin kendi sitesinde yazmıyor ki 15 gb ile ilgili birşey ? limitsiz 8 mbps e kadar olan paket değil mi? 4 gb var 6 gb var ama 15 gb yazmıyor hiç biryerde.. birisi ortaya birşey atıyor herkes de ona inanıyor.. YOK öyle 15 gb diye birşey..

peki hızı düşenlerin neden düşüyor öyleyse ? ben de yeni geçiş yaptım, 20 gb oldu indirdiklerim hala inmedi hız, ama tedirginlikle bekliyorum açıkcası
  • quote:

İyide ttnetin kendi sitesinde yazmıyor ki 15 gb ile ilgili birşey ? limitsiz 8 mbps e kadar olan paket değil mi? 4 gb var 6 gb var ama 15 gb yazmıyor hiç biryerde.. birisi ortaya birşey atıyor herkes de ona inanıyor.. YOK öyle 15 gb diye birşey..

http://www.ttnet.com.tr/web/243-1609-1-1/tur/destek/destek__bilgi_bankasi__bunlari_biliyor_musunuz_/adil_kullanim_uygulamasi

bu arada dediğin gibi tarifelerin olduğu sayfada artık adil kullanım bilgisi yazmıyor. ancak arayınca bulunuyor yani bilmeyen birinin (forum vs okumuyorsa) haberdar olmasına olanak şuan için yok. keşke 1 kişinin ortaya attığı bir iddaa olsa.

• İlk başlarda hep gördüm bu 15 gb olayını, ama 2 ay 1 tb download yapınca heralde birisi attı ortaya herkesde ona inandı diye düşünmüştüm..

Bu kota olayından önce şu internet problemimi halletmem gerekiyor zaten.. Yetkiliyi arıyoruz sistemde arıza var bilmem ne off off..
  • quote:

İlk başlarda hep gördüm bu 15 gb olayını, ama 2 ay 1 tb download yapınca heralde birisi attı ortaya herkesde ona inandı diye düşünmüştüm..

Bu kota olayından önce şu internet problemimi halletmem gerekiyor zaten.. Yetkiliyi arıyoruz sistemde arıza var bilmem ne off off..

evdeki telefon tesisatınada bir bak, ezilme kırılma olmasın kablolarda, ek yapılmış olmasın vs. yani eski 700lü günlerine göre tesisatta bir sıkıntı olmadığına emin ol.

bundan başka gerisi ttnete kalıyor.
  • Anladım bi bakacağım artık, peki bir çalışma bakım olduğu zaman da böyle problemleri arz etme ihtimali var mı? kablolara hiç birşey yapılmadı olduğu yerde durdular hep durup dururken nasıl olmuş olabilir ki birşeyler aklımda almıyor..
  • Bende aylık 49 liraya 1mbit limitsiz kullanıyorum.
    8mbit e kadar limitsiz de 49 lira diyorlar kafam karıştı. Ben 1e 49 verirken millet 49a 8 kullanıyor. Bir de 8mbit olanda 15gb'ı aşında hız düşüyormuş. Var mı böyle birşey? Bu yüzden mi öyle?
  • benım hat degerlerim senden daha iyi ama senın o hızı alamiyorum

@rnwy styLa , telekom neyi dogru yaptiki bu güne kadar gerisini sen düşün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rnwy styLa

Bende aylık 49 liraya 1mbit limitsiz kullanıyorum.
    8mbit e kadar limitsiz de 49 lira diyorlar kafam karıştı. Ben 1e 49 verirken millet 49a 8 kullanıyor. Bir de 8mbit olanda 15gb'ı aşında hız düşüyormuş. Var mı böyle birşey? Bu yüzden mi öyle?

Sen 1 mbit sınırsıza 49 tl deil 45 Tl veriyorsun fark orada ...
  • bende 15 gün önce 8 mb e kadar limtisize geçtim ve yaklaşık 100 gb kadar download yaptım hızım hala düşmedi 820 ile download a devam ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: delgado505

quote:

Orijinalden alıntı: rnwy styLa

Bende aylık 49 liraya 1mbit limitsiz kullanıyorum.

Sen 1 mbit sınırsıza 49 tl deil 45 Tl veriyorsun fark orada ...

Haklısın kafa karıştı
    4 lira fark ödemek sorun değil de eğer 15gb kotayı geçince 512ye düşüyorsa hız pek iyi olmaz.
    1mbitle 1 haftada 15 gb aşıyorum 8le de bunu yaptım desem geri kalan 3 hafta 512 hızda net çekilmez.
    Bu konu hakkında kesin birşey yok mu yani? Hız düşüyor yada düşmüyor gibisinden? Ne enteresan işmiş yahu

• quote:

Araştırmadan etmeden hemen 15gb diye birşey yok deme. Şansına hızı düşmeyenler var ama böyle gitmek zorunda değil. Birisinin ortaya attığı birşey değil yani. Buyur kendin bak:

http://www.ttnet.com.tr/web/243-1609-1-1/tur/destek/destek_-_bilgi_bankasi_-_bunlari_biliyor_musunuz_/adil_kullanim_uygulamasi/s:adil+kullan%FDm

• quote:

Orijinalden alıntı: emre_acar1989

quote:

Araştırmadan etmeden hemen 15gb diye birşey yok deme. Şansına hızı düşmeyenler var ama böyle gitmek zorunda değil. Birisinin ortaya attığı birşey değil yani. Buyur kendin bak:

http://www.ttnet.com.tr/web/243-1609-1-1/tur/destek/destek_-_bilgi_bankasi_-_bunlari_biliyor_musunuz_/adil_kullanim_uygulamasi/s:adil+kullan%FDm

Sağolasın arkadaşım gerekli bilgilendirilme yapıldı. Ttnetin sitesinde aradım ama karınca gibi yazdıkları için görememişim. sağolasın.

• Yaklaşık 5-6 aydır kullandığım internet tarifesi : Netlimitsiz 8 mb e kadar ( 15 gb kotalı )

Kotayı her seferinde fazlasıyla aşmama rağmen hiç bir zaman hızım 512 ye düşmemişti.
    Ama son 2 haftadır hızım 512 kb/sn.

Telekom uyandımı acaba ? Neden bu güne kadar kotayı uygulamıyorduda şimdi uygulamaya başladı ??*
  • quote:

Orijinalden alıntı: yıldız_

Yaklaşık 5-6 aydır kullandığım internet tarifesi : Netlimitsiz 8 mb e kadar ( 15 gb kotalı )

Kotayı her seferinde fazlasıyla aşmama rağmen hiç bir zaman hızım 512 ye düşmemişti.
    Ama son 2 haftadır hızım 512 kb/sn.

Telekom uyandımı acaba ? Neden bu güne kadar kotayı uygulamıyorduda şimdi uygulamaya başladı ??*

+1
    kesinlikle uyandı benccede
  • arkadaşlar ben 24 ay taahütlü 4 cb kotalı 29 tl tarifedeyim şimdi 8 mb net limitsiz 24 ay taahhütlü 49 tl tarifeye geçmek istiyorum fikri olan varmı. not:4 cb 24 ay taahhütlü tarifeye bundan 3 ay önce geçmiştim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.