Şimdi Ara

Core 2 Duo E8700 için geri sayım başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz.

Intel tarafından
    Core 2 Duo ailesinin en hızlı temsilcisi olarak lanse edilmesi beklenen Core 2 Duo E8700 için geri sayım başladı. Resmi lansmanı henüz yapılmayan yeni işlemci için hız aşırtma skorları gün ışığına çıkmaya başladı. 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Wolfdale tabanlı E8700, 3.5GHz olarak belirlenen standart saat hızıyla Intel'in çalışma frekansı en yüksek işlemcilerinden biri olacak.

1333MHz FSB hızını destekleyecek ve 6MB bellek kapasitesiyle gelecek Core 2 Duo E8700'ün ısıl güç tasarımı ise 65 Watt olacak. Resmi fiyat bilgisi ve çıkış tarihi henüz açıklanmayan Core 2 Duo E8700 için Avrupa'da 210 Avro seviyesinden satılmakta olan Core 2 Duo E8600'ün yerini alabileceği tahminleri de yapılmıyor değil.

Yayınlanan ilk sonuçlara göre Core 2 Duo E8700, iyi bir hava soğutma çözümüyle 5GHz'in üzerinde skor alınmasına olanak tanıyabiliyor.

• lga 775 i kendi elleriyle öldürdü şimdi tekrar diriltmekmi istiyor intel yoksa keriz mi arıyor geleceği parlak olmayan bir pin seti için bence değmez.
  • bence bu saatten sonra kimse yeni pc de lga 775 almaz
  • 210 avro gibi bi parayı bilinçli hiç kimse lga 775 bi sisteme yatırmaz diye düşünüyorum..
  • E8600 Den Sonra bunun çıkması mantıksız...
    Resmi Lansmanı yapılsa bile şöyle bir şey var FİYATTAN kaybedecek..
    5Ghzin Üzerinde Skor Alabilir diyolar Bekleyelim o zmn
  • bence alınsın diye değil rekor krısın diye çıkartılıyor kaldı ki LGA775 kullanan milyonalarca insan var elbette birileri alacaktır.
  • intel geç kaldı sözde daha erken çıkacaktı ama yalan oldu..şimdi çıkması mantıksız gelebilir ama voltajsız 4.5 e cekip cok güzel kullanılabilir diye düşünüyorum
  • Yukarıdaki hızlara sadece fsb artırılacak çıkılmış, azcık kurcalansa rahat 5 ghz olacaktır. Tdp değeri çok iyi. 775 hakkında atıp tutan arkadaşlar haberleri takip etmiyorlar sanırım ama, intel hala satışlarının %77 'ini lga 775 üzerinden gerçekleştiriyor ve önümüzdeki yıl hedefi bile %50 olarak açıklandı.

Bkz :http://forum.donanimhaber.com/m_37612818/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 7 Şubat 2010; 18:45:44 >
  • sistemlerini daha yüksek frekanslı bir işlemciyle upgrade yapmak isteyecekler için güzel bir tercih olabilir.. intel dünyada şu an kullanılan milyonlarca lga 775 destekli anakart kullanıcısını göz edemez.. yinede satış potansiyeli mevcut.. ne kadar düşüncesizce yorum yazan insanlar var.. DH lütfen yorum filtresi uygulaması geliştirin.. yada foruma yaş sınırı koyun.. çoluk çocuk yorumları kaliteyi çok düşürüyor..
  • hala çıkmadı mı bu ya
  • @kumandan

verdigin link'e de baktim.. kusura bakma ama sahsen konunun bir bilgilendirme oldugunun altini ciziyorum.. yani ordaki dava Intel disindaki mali kaynaklardan gelmedigi surece, Intel'in %1 veya %5 muhabbeti sadece Intel'in piyasayi bu islemcilere yonlendirmek istemesi disinda bir anlam ifade etmiyor... Kaldiki herkesin tutupta i5, i7 ve i9 alacak parasi oldugunu zannetmiyorum.

yani demis ki, daha cok alin, daha cok alin...

gelelim bu islemciye..
    tabiki LGA775 basarili bir soket yapisidir... ama e2160'da inanlimaz bir overclock oluyordu, ama yapmayinca da kasim kasim bir islemciydi..(forum uyelerinin dedigine gore). e5200 ve e5300'un de konulari var bu sekilde.

daha onceki bir cok konuda Crossfire ve SLI konfigrasyonlarinin LGA775 yapisi uzerinde geriye kalislarindan bahsettik... Bunun sonucunda fsb arttiriminin sebeplerinden bahsetmek sadece zaman kaybidir.. i3 ve i5 islemcileri piyasanin anlamli islemcileri olabilirler.. fiyatlarinin dusmesi gerekmektedir... ama senin verdigin linkte demis ki, "fiyatlarin dusmesi icin maliyetin karsilanmasi gerekiyor..."(bunu dememis ama bu sonucu cikartiyorum)..

• biraz geç kalmış.
    zamanında Pentium 4 3.8 ghz gibi bir cpu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kumandan

Yukarıdaki hızlara sadece fsb artırılacak çıkılmış, azcık kurcalansa rahat 5 ghz olacaktır. Tdp değeri çok iyi. 775 hakkında atıp tutan arkadaşlar haberleri takip etmiyorlar sanırım ama, intel hala satışlarının %77 'ini lga 775 üzerinden gerçekleştiriyor ve önümüzdeki yıl hedefi bile %50 olarak açıklandı.

zaten çarpan açık olmadığından fsb artırmaktan başka oc yolu gözükmüyor.mühendislik örneği işlemcilerde farklı durum söz konusu olabilir de o kısım son kullanıcıyı ilgilendirmiyor.

yine de clarkdale'ler varken artık gerekli değil,lga775 platformu sahipleri için bile alınabilirliği bu fiyatıyla tartışılır.

• Bu işler böyle. İntelde Amd de aynı işlemciyi 100Mhz arttıra arttıra 5 işlemci yapıyor.
    Olacak okadar.

Oyun performansı Oyunların %90 ında X4 965 ten iyi olacaktır.
  • q9000 serisi bir LGA775 gelse yeni bir tane, E8000' serisini alacak pek kişi kalmamıştır heralde..
  • Harbiden , Q9500 ne oldu ? 17 Ocakta çıkacaktı piyasaya ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamikazeden

quote:

Orijinalden alıntı: Kumandan

Yukarıdaki hızlara sadece fsb artırılacak çıkılmış, azcık kurcalansa rahat 5 ghz olacaktır. Tdp değeri çok iyi. 775 hakkında atıp tutan arkadaşlar haberleri takip etmiyorlar sanırım ama, intel hala satışlarının %77 'ini lga 775 üzerinden gerçekleştiriyor ve önümüzdeki yıl hedefi bile %50 olarak açıklandı.

zaten çarpan açık olmadığından fsb artırmaktan başka oc yolu gözükmüyor.mühendislik örneği işlemcilerde farklı durum söz konusu olabilir de o kısım son kullanıcıyı ilgilendirmiyor.

yine de clarkdale'ler varken artık gerekli değil,lga775 platformu sahipleri için bile alınabilirliği bu fiyatıyla tartışılır.

demek istediğim voltaj artırımı ve iyi bir soğutma sistemi idi zaten. Vid değeri gayet düşük, tabi revizyon farklarında ufak değişiklikler olabilir ki en önemli etkenlerden biri 65 W tdp değeri.

• Intel işlemci dünyasından 1 numara olmanın yanında en eski firmadır aynı zamanda. Yani demek istiyorum ki intele akıl vermek DH'nin yorumcularına düşmez. Gelelim bu işlemciye: Zamanında 1.8 GHz hızında ve 2 Mb Cache bellekli E400 işlemci almıştım. Board ise G33. Bu işlemci yetmezse bu işlemciyi veya fiyatları düşecek 8500 veya 8600'ü alırım. Benim durumumda milyonlarca insan vardır.
  • Şu anda lga 775 kullanan milyonlarca kullanıcı var işlemci upgrade i için güzel bir ürün.Kaldıki i7 platformu halen çok pahalı,yok çok gereksiz falan diyen arkadaşlara söylüyorum.Hiçbir firma o kadar büyük kullanıcı kitlesini yok sayamaz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.