Şimdi Ara

Galaxy'nin çift GPU'lu GeForce GTS 250 modeli test edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
3.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia tabanlı ekran kartları hazırlayan Galaxy'nin, üzerinde iki adet G92 GPU'su bulunan özel tasarımlı yeni bir GeForce GTS 250 hazırlığında olduğunu daha önceki haberlerimizde sizlerle paylaşmıştık. GeForce GTS 250 X2 olarak ta tanımlanabilecek kartın ilk test sonuçları da gün ışığına çıktı. Mavi renkli baskılı devre üzerine inşa edilen ve yüksek kaliteli komponentlerle donatılan çift GPU'lu GeForce GTS 250, her biri PWM kontrollü üç adet fan iler serinletiliyor. 65nm üretim teknolojisiyle hazırlanan G92 GPU'sunun çiftinden güç alan kartın toplam bellek kapasitesi ise 1GB GDDR3 olarak açıklanıyor.

2x 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 2x 128 adet paralel işlem birimine sahip olan DirectX 10 destekli ekran kartında, grafik yongaları 675MHz, paralel işlem birimleri 1686MHz ve bellekler de 2000MHz'de görev yapıyor. 3600MHz'e çıkartılan Core i7 920 işlemcili sistemde test edilen GeForce GTS 250 X2, 3DMark 2006 testinden 17643 puan elde ederken, 3DMark Vantage'da ise 13964 puanlık performans skorunun alındığını görüyoruz. Aynı testte 13484 puan elde eden GeForce GTX 280 ile kıyaslandığında ise çift GPU'lu yeni modelin az bir farkla daha hızlı olduğunu görüyoruz.

Galaxy tarafından dünyanın ilk çift GPU'lu GeForce GTS 250 modeli olarak önümüzdeki günlerde lanse edilmesi beklenen yeni modelin fiyatı hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• Daha öncede söylemiştim bu saatten sonra gereksiz..
  • Bu kartın amacını halen çözemedim g92 leri yaşatalım kampanyası falan mı ?
  • ne kadar gereksiz bir ürün...
  • Tasarımını bir apartımanın merdiven altında yapmışlar gibi sanki etkileycilik 0(sıfır).Bu kartı kime kaç paraya satabilirlerki değilmi:)Evet bence de hiç gerekli bir ürün değil anlık olarak:)
  • piyasada 55nm G92 gpusu kalmamış adamlar ellerindeki 65nm leri bitiriyorlar
  • satılmayan kartları tuketmek icin 2sini 404le yapıstırıp yoluolar heralde sogutmayada hayran oldum
  • Bu kadar saçma bir iş yapılabilir mi ya? Nvidia bunu zaten mart 2008'de yapmıştı. Sen aynı kartı yap 2 yıl sonra: "buyrun yeni kartımız!" diye tanıt! 65nm yazılmış haberde. Yuh diyorum. 2007'deki ilk hali ile kullanmışlar g92'leri! Bari 2gb bellek koysalardı da biz de tamam diyerek sineye çekseydik.
  • 9800gx2 gibi birşey mi bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: poyrazsan

satılmayan kartları tuketmek icin 2sini 404le yapıstırıp yoluolar heralde sogutmayada hayran oldum

• yahu vallaha tasarım nasıl ööle yaa şaşırdım birde çift gpu diye yazıyor dedim baya ii bişeydir:D
  • o diilde bi fehmi vardı ne oldu ona
  • kasanın içindeki sesi düşünemiyorumm
  • Şu an itibariyle gereksiz bi' yatırım olmuş. Analog monitör bağlamışlar bir de sanki bilerek yapar gibi...
  • bu be böle ya ucuz oyuncaklara benzemiş :D 3dmark06 sonucu düşük geldi bana
  • 3 tane saydam kasa fanı koymuşlar.çok kaba.performansıda iyi değil.fiyatıda kesin pahalı olur..
  • o fanlar bir kafa ütülerler ofkine ne of bide ekstra yer kaplıyor.
  • Birde mavi led koymuşlar satılsın diye kartın performansından alıcak yok ya :D:D
  • soğutma ve çif gpu harcanan paraya 40 nm güç girişi olmayan GTS 250 çıkarsalardı daha iyi olurdu
  • Öyle diyorsunuzda 17k skor almış
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.