Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (415. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.579
Cevap
167
Favori
1.419.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 413414415416417
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: derinlik34000

quote:

Orijinalden alıntı: samsungoguz

İlacın zararlı olduğu söylenir. Bence dikkatli olun.

kalbten böbrege sinir sistemine kesin zararı kanıtlanmasına rağmen insanlar bu ilizyona milyonlar bastırıyor..3 ay kullan ilaç bittikten sonra hop geri..şimdi buraya gelip atıp tutacaklar kardeşim biz bıraktık diye ,e bre kardeşim beyinde karar veren zaten ilaçsızda bırakır siz zaten olayı halletmişsiniz beyinde..ben 5 ekimde bıraktım ilaçsız milaçsız sadece bir iki ay nikotin pastiliyle sporla atlattım o ilk zorlu dönemi..benle beraber ilaçla bırakanların 10 da dokuzu geri döndü sıgaraya..
    ez cümle ; sıgara illetini beyinde halletmeden girişmeyin bu işe..ve bir an önce bırakın bu pisligi..

ilaç tek basına bıraktırmıyor, ilac sadece yardımcı işi kolaylastırıyor. eger kisi uzerine duseni yapmamıs ise 10 kisiden 9 u degil bin kisiden 999 u da geri baslar.

ilac gercekten ise yarıyor, bırakmak istemeyenlerin atacagı iftiraları dikkate almayın, burada yuzlerce kisi tecrubelerini paylasmıs.

herkes basarılı, daha neyin iddiasındasınız?

not: bu ve tum ilacların yan etkisi mevcuttur, doktor kontrolunde alınız lutfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: u1076652

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: samsungoguz

İlacın zararlı olduğu söylenir. Bence dikkatli olun.

kalbten böbrege sinir sistemine kesin zararı kanıtlanmasına rağmen insanlar bu ilizyona milyonlar bastırıyor..3 ay kullan ilaç bittikten sonra hop geri..şimdi buraya gelip atıp tutacaklar kardeşim biz bıraktık diye ,e bre kardeşim beyinde karar veren zaten ilaçsızda bırakır siz zaten olayı halletmişsiniz beyinde..ben 5 ekimde bıraktım ilaçsız milaçsız sadece bir iki ay nikotin pastiliyle sporla atlattım o ilk zorlu dönemi..benle beraber ilaçla bırakanların 10 da dokuzu geri döndü sıgaraya..
    ez cümle ; sıgara illetini beyinde halletmeden girişmeyin bu işe..ve bir an önce bırakın bu pisligi..

ilaç tek basına bıraktırmıyor, ilac sadece yardımcı işi kolaylastırıyor. eger kisi uzerine duseni yapmamıs ise 10 kisiden 9 u degil bin kisiden 999 u da geri baslar.

ilac gercekten ise yarıyor, bırakmak istemeyenlerin atacagı iftiraları dikkate almayın, burada yuzlerce kisi tecrubelerini paylasmıs.

herkes basarılı, daha neyin iddiasındasınız?

not: bu ve tum ilacların yan etkisi mevcuttur, doktor kontrolunde alınız lutfen.

u1076652 arkadaşıma kesinlikle katılıyorum.bana deselerdi 22 gün sigara içmeyeceksin diye,dalga geçmeyin derdim.ilaç %80 görevini yapıyor ama lütfen birazcık gayret gösterip

bırakmayı isteyin.gayret dediğimde yemeklerden sonraki 2 dakika hafif sigara isteği.isteğin azalmadığını söyleyen arkadaşlara tavsiyem,ilacı yemekten 2-3 saat sonra için.

yemekten hemen sonra içiyorsanız yemekler ilacın emilimini azaltıyor olabilir.bizim bırakmamıza ilham kaynağı olan eski üyelere çok teşekkür ediyorum ve arada bir uğrayıp

ne kadar süre geçti yazmalarını rica ediyorum. özgürlüğümün 22. günü

• Arkadaşlar champix almıştım on gün kullandım ve midemde sorun olduğundan için devam edemeyeceğim. Bırakmaya niyetlenen arkadaşlar varsa çok uygun fiyata elimde kalan 20 günlük ilacı verebilirim.
  • Uygun fiyata champix satılır. Pm lütfen..
  • hala içmiyorum bilginiz olsun...
  • Öncelikle herkese s.a...
    bir gün evde int'de gezinirken bu ilaç geldi aklıma bırakan bi kaç kişi vardı bizim mahalle'dede
    yav interne'tde yazılanlar beni o kadar gaza getirdi ki sanki sihirli değnek...!!!
    ben sabah kalktım evden çıkmıyoruz'da pc bağımlılığı :)
    kardeşime ilacın adını verdim (sanki ağrıkesici aldırıyorum komedeye bak :)
    öğlen getirdi ilacı ilk başlarda çok önem vererek bütün prospektüsüne falan iman ettim :) sanki bir kutsallık varmışcasına
    ona güveniyordum bir gün iki gün derkene amk 2 hafta geçti ama bende bi şey yok iğice kıllandım yav dedimki kendime bu alamanlar bizi yiyor olmasın...
    birde ne göreyim artık sigarayı küllükte unutuyorum!!!!
    evet ilk tesirini böyle gördüm ve unutmaya başlamak beni çok mutlu etti ilacın her etkisini pozitif olarak karşıladım sigarayı unutuyorum diğe
    gidip bi tane daha yakmadım... işte o yüzden 1kutunun sonuna gelmeden sigarayı tam manası ile bıraktım..
    şimdi buradan teşekkür etmek istediğim insanlar var bu konuyu açan burada yorum yazan herkese bütün yüreğimle teşekkür ediyorum
    sigarayı bıraktıktan sonra sigara içerken psikolojimin bozuk olduğunu anladım bunu asla ve asla yaşamadan insan anlayamıyor
    öğle sigarayı bırak sende bak ne değişmeler olacak demekle olmuyor...
    ve sigarayı bıraktığımı gerçekden anladığımda(e tipi ceza evinde askerlik yapmıştım) o cezaevinden çıkan: zıncirleri kımak aslında dört duvar değil evlat bu gün zincirler insanların beynindedir demişdi bi Mahkum..
    onun bulafı falan yani diğeceğim o ki sizde biraz büyütün olayı biraz mukaddesleştirin ne bileyim kavga etmeğin işe yaramıyor..
    pozitif olmanız ve inanmanız lazım yoksa bırakma konusunda sıkıntı çekebilirsiniz..
    (bu arada pozitif olmak ve inanmak konusunu çarpık anlamak istiğen elbetde arkadaşlar olacaktır..
    aslında bu biraz çap meselesi zaten sistemin bu yalan makinasına takılan şahıslar
    bütün kavramları kafalarına göre tanımlayabiliyor...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamix313 -- 17 Ağustos 2014; 5:08:59 >

• Merhaba arkadaslar.
    Birakanlari ve birakmayi calisanlari tebrik ediyorum.
    Her insanin hayatinda kendi ile gurur duydugu kararlar vardir, sigarayi birakmakta bunlardan bir tanesi.
    Ben bir bucuk seneyi devirdim ve hic icmemis gibiyim, sigara icen birilerini gordugumde, gercekten bu sigarayi yillardir ictim mi diyorum, yakistiraniyorum kendime, elime.

Sigara icenlere baktigimda, bagimliligin cok kucuk yaslara kadar dustugunu goruyorum. Aileler cocuklarinin sigaraya basladigini gordugunde, ben dovmedim, icme diye zorlamadim, vs seylerle ovunuyor ve icme kararini cocuga birakiyor, yanlis birazda burada basliyor. Sigara icen bir baba cocugunu anladigini saniyor. Hala bagimli bir baba sigara icen cocuguna ne verebilir ki.

İlac konusuna gelirsek, degerlendirmek icin ilacsiz birakmayi bir gozunuzun onune getirin, yasanan o krizleri, o sonsuz sigara dusuncesine takilip kaldiginizi, o harabiyet, yoksunluk vs. İlac bu aciyi hisseden parcalarinizi uyusturuyor.
    İnsani ringe cikariyor, karsiniza cikan rakibiniz sigara degil yine kendiniz.
    Bu bir dovus degil, bir tartisma.
    Eger yeterince calismadiysaniz rakip olan kendiniz sizi kolayca alt edebilir.
    Sigarayi biraktiniz ama yillardir edindiginiz yanlislarda sizinle. Rakibiniz bunlarla sizi kolaylikla yeniden sigaraya yonlendirebilir.
    Tartistikca karsinizdaki beynin ne kadar guclu oldugunu, sigaraya ne kadar bagli oldugunu goreceksiniz...

20 yildir sigara icen bir kisinin sigara ile cok guzel bir iliskisi vardir. Ac/tok/mutlu/uzgun/rahat/gergin/sex/cay/kahve vs pek cok durumda sigara vardir, hatta canin sıkıldiginda bile sigara icersin.
    Gunun birinde birakacam ben ya, diye dusundugunde bile, vucut sana tepki verir. Sonra kendi kendine klasik bahaneleri soylersin ve icmeye devam edersin.

Rakibi yenmek icin yapilmasi gereken hata ettim diyebilmektir.
    Yanlis inanislari (sigara iyidir, hostur, iyi gelir vs vs) silip yerine dogrulari koymalisiniz. Ki birakma sureci bu konuda destek olur, sigarasiz daha mutlu , daha iyi oldugunuzu gordukce, demek ki boyleymis dersiniz.
    Zihninizdeki cikis yollarini/kacis yollarini tikarsaniz rakip olan kendiniz ile gayet guzel tartisirsiniz.
    Rakibiniz yanlislari kaybettigini gordukce zayiflayacaktir, siz dogrularla onu ezdikce o yok olmaya yuz tutacaktir.

Ve sonra sigarayi birakma nedeniniz, ben neden sigara iciyorum ki olur, yani gereksiz, anlamsiz, faydasiz, neden iciyorum ki. Ve birakirsiniz.,

Geriye kalan ise aliskanliklar, yeni dogrulariniz ile aliskanliklarin ustesinden gelmeniz kolay.

Mesele rakibinizin zayifta olsa hala yasiyor olusudur. Hafife alirsaniz, dogrularinizi kaybederseniz rakibinizde guclenmeye baslar. Yok etmek mumkun mudur, olabilir, olmayabilirde. Belki zayif olsa var olmasi iyidir, insani tetikte tutar ama uzun sureler sonunda yok olacagini dusunuyorum.
    Bu disardaki insanin, birakiyorlar ama sigara surekli akillarinda, zor durumdalar vs demek degildir.
    Cok sukur suana kadar bir tane icsem filan demedim.

Gel gelelim, yeniden baslayanlara. Gecenlerde 6 yildir temiz olan bir kuruyemisci arkadasin basladigini gordum.
    -yeniden birakacam diyordu, nasil bir hayal kirikligi yasadiysa artik.
    Burada aslinda ana konu soyledigi, yeniden birakacam' dir.

Diger taraftan bakarsak,
    Yillar sonra yine kendine yenildigini goruyoruz.
    Bagimliligin ne kadar gucu oldugunu.
    Yanlislarla birakmanin sonuclarini.
    Belki zamanin rakibini zayiflattigini ama sonra yavas yavasta olsa rakibini guclendirdigini, sizinle savasacak kadar guclendirdigini...
    Goruyoruz.

Yazimin sonunda sunu yapmalisiniz demiyorum, herkes kendi cikarimini yapacaktir.

Ekleme:
    Hayat sartlari, iliskiler, ölum gercegi bizi uzer. Siginak olarak sigarayi gorebiliyoruz, dogrusu zor gunler yasadigim bu donemde aklima gelmedi degil ama sigara sorunlarimizi cozmuyor, tam tersine sorunlara bir de sigara vs ekleniyor.
    Yalnizligimiza care olmuyor, zira 3. Sigarayi ictiginizde iyyy igrenc, tiksinti, bulanti hissediyoruz.
    Demekki sorunlarimizi cozme konusunda hic bi ise yaramiyor.

Gecen, canim istediginden degilde, oylesine bir fantazi yaptim. Dusundum, gidim bir kisa parliament, bir kisa marlbora alayim, ohh oturup hepsini iceyim. Sonra 2 sigaradan sonra icemeyecek kadar igrenc oldugu geldi aklima, :) yani fantazisi bile olmuyor bu uyusturucu maddenin.
    Sigara mutluluklarinizi calar, gun icinde ictigimiz sigaralar ise beynimizi bir kac dakika uyusturur. Biz mutsuzluluktan kisa sureli bu uzaklasmayi/uyusmayi mutluluk saniriz ve sigarayi artiririz, daha cok uyusmak icin.

İlacsizda birakilabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 17 Ağustos 2014; 15:34:32 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• sayaras kullanıcısına yanıt
    Cahil asil sensin bilmeden yazma ben yorumda cok zorlaRSA bi tane ataRain dedim sen normal sigaradan 15 mg nikotin alırsın ama nikotin sakizi an 2 mg yada 4 mg alırsın bunları araştır öyle yaz çoook canın isterse at diye yazdım özellikle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mask270

sen bilirsin ama 3 paketi alacağına nikotinli sakız al at ağzına tamamdır :) 18 tl ücreti 2mg nikotin olan da var 4 mg olanda var

Nikotin sakızı ile ne yaptığınızın farkında mısınız?
    Atıyorum 40 gündür nikotin bulundurmayan vücuda, bant, sakız vs şekilde nikotin alıyorsunuz, bu da uygulanan tedavi ile taban tabana zıt.

Sizde işe yaradığını düşünebilirsiniz , ki işe yaraması mümkün değil, sadece o an ki nikotin ihtiyacınızı karşıladınız (bunu işe yaradı sandınız) ama burada mesele karşılamak değil bırakmak. Yazınızda devamında canım çaydan sonra çekiyor cümleside yaptığınız yanlışın sonuçlarından birisi.

Buna rağmen bir başka insana, nikotin sakızı al gibi sözüm ona yardımda bulunmanızı cahil cesareti ile açıklayabiliyorum, kendi kişisel fikirlerinizi kendinize saklayın, kendinizde uygulayın. Bırakma sürecinde olan bir insana, hiç bir gerçekliği olmayan saçma sapan şeyler yazmayın! Şu halinizi de araştırma yapan biri olarak göstermeniz ayrıca komik.

Son mesajda da başka birine cahil vs diye saçmalamaya devam etmişsiniz, çok zorlarsa bir tane atarsın demişsiniz, sen iyi misin arkadaşım? Bundan sonra bu şekilde saçma sapan mesaj yazarsan onları tek tek sildireceğim...

Anlaman için tekrar yazayım, bu ilaç vb ile vücuda nikotin verilmez, ilaç nikotin eksikliğinde yaşanan yoksunluk belirtilerini ortadan kaldırır ama sen çıkıp canım çekiyor, dayanamıyorum diye, nikotin bilmem nesi çiğnersen, 15 mg' da olsa, 0,5 mg ' da olsa sigara içmiş gibi olursun, vücuda nikotin alırsın ve yaptığın onca emek boşa gider. Ki geçmiş olsun...

Evvela kendine yaptığın yanlıştan dön, sonra millete yalan yanlış şeyler yazmaktan vazgeç.

Yok bu doğru diyorsan, senin bu kafayla sigara bırakman zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 18 Ağustos 2014; 13:55:18 >

• Champix ile bırakmıştım. 27 ay oldu bırakalı. 3 kutunun hepsini bitirmiştim. Darısı Size inşaallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: mask270

Cahil asil sensin bilmeden yazma ben yorumda cok zorlaRSA bi tane ataRain dedim sen normal sigaradan 15 mg nikotin alırsın ama nikotin sakizi an 2 mg yada 4 mg alırsın bunları araştır öyle yaz çoook canın isterse at diye yazdım özellikle

Hönk...

İnşallah o 15mg nikotin bir tek dal sigarada değildir. Yok bi paket için diyorsan eyvallah.
    Zira 15mg nikotin ihtiva eden bir dal sigara tüttürüldüğünde değil business, direk first class kabinde eşşek cenneti bileti kazanılır.

• hem nikotin türevi ürünler/ hemde ilaç asla bir arada ve ya devam olarak kullanılmaz..sigarayı champix gibi ağır zararlı kimyasallarla bırakmak yerine tercih edilir nikotin sakızı ve benzer ürünler..ve oda asla 3 ayı geçmeyen bir destektir..nikotin sakızı yavaş yavaş azaltılır ve sonunda oda bırakılır..
    ileride vucutta ne tür kalıcı hasarlar bırakacağı belli olmayan ağır kimyasalları kullanmak ve bu zehirlere tonla para vermek yerine niktotin ürünleri çok daha zararsız ve mantıklıdır..bir sıgarada en fazla 1mg nikotin vardır 20 sıgarada 20 mg..zaten nikotin pastilinden 2mg olandan en fazla 4-5 tane kullanabiliyorsunuz..ben böyle bıraktım..
    gene tekrar ediyorum EGER BIRAKMAYI BEYNİNİZDE HALLETMİŞ VE ÇOK İSTİYORSANIZ HER TÜRLÜ BIRAKIRSINIZ..BURDAKİ İLAÇ PAZARLAMACILARINA KANMAYIN ; UZMAN BİR DOKTORA GÖRÜNMEDEN ASLA İLAÇ KULLANMAYIN..
  • Ben 3 yıl önce ramazan ayında chapmix kullandım. İftar ve sahur çok yakın olduğu için sadece sahurda aldım. Buna rağmen 2 hafta sonra sigara arzusu tamamen yok oldu. Doz düzenini aynen devam ettirerek 2. kutuyu da bitidim.
    yani 4 ay kullanmış gibi oldum. Ancak 2. kutu için devam paketi değil yine başlangıç paketi alıp tersten kullandım. Yani tedaviyi nasıl az dozla başlayıp dozu arttırarak (0,5 mg ile başlayıp 1 mg a çıkartmak) devam ettiysem sonunda da dozu azaltarak ilacı bitirdim. Bazı online satış yapan eczane champix satıyor olsa da ben gidip gerçek bir eczaneden aldım. Eczacının bana verdiği bilgiler gerçekten çok faydalı oldu.

Çok şükür üçüncü ramazan geçti halen sigarasız hayata devam ediyorum. Bir daha sigaraya başlamak mı? Asla.. Şöyle ki Küba'ya gittim havana purosunun tadına bile bakmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turk-67 -- 19 Ağustos 2014; 16:27:55 >

• turk-67 T kullanıcısına yanıt
    Yanlış yapmissin o puroyu icecektinbir daha bu firsati bulamazsin.

Not:2 yildir icmiyom

• Nikotinsiz sigara yapsalar da içsek
  • ''32 senelik hekim olmama rağmen ben bu ilacı yazmaya cesaret edemiyorum''.prof.dr.ahmet rasim küçükusta.

durum böyle iken bazı arkadaşlarımız bu ilaç hakkında en küçük bir kaygıya endişeye hemen saldırıyorlar..
    elin abd lisi avrupalısı kendi ülkesinde yasak eder ilaçları bizim gibi kurban 3. dünya ülkelerine satarlar milyar dolarları kazanırlar..
    BEN İLACI KULLANMAYIN DEMİYORUM SADECE KULLANMADAN ÖNCE DOKTORA BAŞVURUN VE GENE DOKTOR KONTRÖLÜNDE KULLANIN..KALB BÖBREK RAHATSIZLIĞI OLANLAR HİÇ KULLANMASIN FİKRİMCE..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

quote:

hem nikotin türevi ürünler/ hemde ilaç asla bir arada ve ya devam olarak kullanılmaz..sigarayı champix gibi ağır zararlı kimyasallarla bırakmak yerine tercih edilir nikotin sakızı ve benzer ürünler..ve oda asla 3 ayı geçmeyen bir destektir..nikotin sakızı yavaş yavaş azaltılır ve sonunda oda bırakılır..
    ileride vucutta ne tür kalıcı hasarlar bırakacağı belli olmayan ağır kimyasalları kullanmak ve bu zehirlere tonla para vermek yerine niktotin ürünleri çok daha zararsız ve mantıklıdır..bir sıgarada en fazla 1mg nikotin vardır 20 sıgarada 20 mg..zaten nikotin pastilinden 2mg olandan en fazla 4-5 tane kullanabiliyorsunuz..ben böyle bıraktım..
    gene tekrar ediyorum EGER BIRAKMAYI BEYNİNİZDE HALLETMİŞ VE ÇOK İSTİYORSANIZ HER TÜRLÜ BIRAKIRSINIZ..BURDAKİ İLAÇ PAZARLAMACILARINA KANMAYIN ; UZMAN BİR DOKTORA GÖRÜNMEDEN ASLA İLAÇ KULLANMAYIN..

Buradaki ilac pazarlamacilari kimmis, aciklayin da bir bilelim, eger bilmiyorsaniz kimseyi tohmet altinda birakacak aciklamalarda bulunmayin!
    Diger konuya gelirsek; dedigim gibi champix ile sakiz, bant vs urunler ile kullanilmaz.

Yine dedigim gibi sigara ilacsiz da birakabilabilir. Ne champix ne baska bir seye gerek yok, champix turevi ilaclar ise yoksunluk belirtilerini bitirerek birakmaya yardimci olur. Forumda bile onlarca insan bu yolla birakmistir.
    Yan etkileri ise prospektusunde a' dan z' ye mevcuttur, buradan kendi kendinize yan etksi var demenize gerek yok.
    Ki hali hazirda doktorda bu ilaci vermektedir.

Nikotin sakizi, sekeri, elektronik sigara vb seyler ile sigara birakma sansi dusuktur, (oyle bir ihtimal bile tartisilir) sigara zaten azaltarak birakilmaz, sigara bir nevi sigara ile de birakilmaz.
    Daha once baska birisine de yazdim, kisisel cikarimlarinizi genelde paylasmayin, insanlara bilmeden de olsa zarar verebilirsiniz.

Bu konu altinda konu disi (nikotinli urunler) konusmak yerine, sakiz ile sigara birakanlar diye bir konu acin, nasil biraktiginizi yazin, bir faydaniz olsun, burada faydasi mechul seylerle milleti rahatsiz etmeyin!

1. pazarlamacı degilseniz champix hakkında negatif deneyimlerini paylaşan degerlendirme yapan her mesaja atlayıp saygısızca saldırmazsınız..kullandığınız uslup hadsizce ve terbiyesizce..ben kimseyi rahatsız etmiyorum ,sizin varlığınız tek başına rahatsızlık sebebi.. donanım forum babanızın formu degil kimseyi yargılamayazsınız saldıramazsınız..asıl siz katolik bir şekilde bir ilacı kasıtlı bir şekilde savunarak insanların sağlığıyla oynuyorsunuz..doktor degilsiniz bilim adamı degilsiniz sıradan bir bırakansınız,neye dayanarak insanları sağlık kontrolü olmadan bir uzmana danışmadan ilaca yönlendiriyorsunuz..aldığınız komisyon için degermi ..burayı binlerce insan okuyor.. benim yazdığım herşey bilimsel verilere dayanıyor..okuduğunuzu anlama sorununuz olduğu çok açık..üstüne basa basa nikotin türevi ürünlerle ilaç aynı anda asla kullanılmaz diyorum ayrıca nikotin türevi ürünleride en fazla 3 ay kullanılır diyorum ; aynen prospektüsündeki yazanlar gibi..

2. bundan sonra benim mesajıma eleştirici getirecekseniz birincisi saygılı bir uslup kullancaksınız ve dahada önemlisi bilimsel degerlendirme yapıp hangi yazdığımın yanlış olduğunu belirteceksiniz..

Reel hayatta seni tanısam elim yakandaydı ama sıkıntı yok attığın iftaralar için öbür dünyada iki elimde yakanda olacak.

Pardonda bu konu benim, rahatsiz oluyorsan, yapman gereken cok basit birsey var, GİRMEYECEKSİN!
    Rahatsizlik sebebin varsa okumayacaksin! Varsa alternatifin veya söyleyeceğin, gidip konu acacaksin, insanlara duyurunu yapacaksin, kullanlar sana hak verirse orada isine bakacaksin.

Bozuldun diye, sacmalama, suclama hakkin mi var saniyorsun?
    Babanin forumu olmamasi trolluk yapabilecegin anlamina mi geliyor? Yaptırmam.

Bir onceki sayfada yazdigim uzunca metinde İLACSİZ BİRAKİLABİLİR yazmisim, bunu ne anlama geliyor sence.
    Kimseye ilaç al, özellikle şu ilacı al, doktora gitme, demişmiyim? Buyur bir incele,

Senin kadar siğ olup ta, kendini tartisacak seviyede goren bir insan daha gormedim.

Eger mini minnacik adamligin varsa, ilac ureticisi veya yetkili dagiticisi her kimse, temsilcisi veya her neyse arayip konusalim veya sen ara konus, adimi soyadimi vereyim, de ki;bu kisi sizin calisaniniz midir? Eger birak eveti olabilir yanitina bile her turlu seyi veririm.
    Veya Pfizer Tr ile resmi yazismayi buraya koyayim peki haksizsan ne yapacaksin, ozur dileyecek misin? Kendini çizecek misin?
    Siyasetcilerin diliyle agir ifadesi var bunun, haydi hodri meydan.

İkincisi,ben konuyu ilaci duydugum zaman kesfettim, google da beni uye oldugum foruma yonlendirdi, o zaman konu kac sayfaydi hatirlamiyorum, dön sayfalara bak ilk mesjıma. Ve buradaki arkadaslarin yardimiyla basladim, biraktim vs sonra harekete katabileceklerimi dusunup konuyu neomy (yanlis hatirlamiyorsam) kullanici adli arkadastan devraldim. Bence cok cok iyi isler yaptik.
    BUNLARİN HEPSİ KANİTLİ HA. Dua et mobildeyim.

Ve bu konuda senin aklinin ermeyecegi isler yaptik, senin gibi birsey bildigini sanan bir kac kisi cikti, onlarda senin gibi ayni makaleleri yapisitirdi.
    Hele sen viz gelir tiris gidersin, bu arada saygi istenmez, kazanilir.
    Hem iftira atacaksin, hem kopyala+yapistir yapacaksin, sonra da bana saygi duy, elestiri, bilimsel.Hadi oradan troll.
    Ben sana cevap bile vermem, senin muhattap bile almam ama emege leke caldigin icin gerekeni yapiyorum. Ayrica mesajini sikayet ediyorum.

İsmi lazim degil burada ilac satisi icin mesaj atan bir arkadasa bile kizmisimdir, yapma, etme diye, bunuda kendisine de sorabilirsin.

Ve ne zamandir konuyu uzaktan takip ediyorum, uzun suredir attigim ilk mesaj 2 gun omce atildi, sence pazarlamacilik boylemi yapilir? Ben konuyu bu kadar boslar miyim oyle olsa. Oyle bir gelirim olursa da, bunu para degil ihtiyac sahiplerine ilac olarak alirim, dagitirim.

Prospektusu hepimiz okuduk ama neyi anlamadin bilmiyorum, orada intihar yazmis adam kardesim var mı daha yan etikilisi?
    Doktora mi gideceksin, kendin mi baslarsin, isine gelmiyorsa kullanmayacaksin arkadasim, vitamin ictiginde bile yan etkisi var, oradan buradan kopyala, yapistir yaparak neyin bilimselini yapiyorsun.

Sen ne saniyorsun burayi ya, burada insanlara recete mi yaziyoruz biz, burada tek yapilan, verilen DESTEKTİR DESTEK, dir dir edecegine ac biraz oku.

Burada sayisiz insan bu ilacla sigara birakmis, 5 yil olmus adam konuya hala icmiyorum diye yaziyor. Cikmis nikotin sakizi diyor hala...

Sana burada bu ilac ve sigarayi birakma konusu disinda tek kelime ettirmeyecegim bundan sonra, hepsini sildirecegim.

Sigara pazarindan kazanilan paranin haddi hesabi yok, elbette pek cok kisi de sigarayi biraktirmaya gercekten yardimci olan ilaclari karalamak icin pek cok sey yapacak edecektir,ben bu konuya girmiyorum bile.

Nelerle uğraşıyoruz ya, eline klavye alan, iki google tarayan kendini nimetten sanıp forum karalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 23 Ağustos 2014; 3:36:14 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• bu ilacı kullanan kişilerin burada ve diğer sitelerde tüm yorumlarını okudum.yüzlerce kişi bu ilaçla bırakmış.türkiyede onbinler,dünyada on milyonlar bu ilaçla bırakmış.

milyonlarca insan arasında tabiki yan etki olacak.yüzmilyon kişiden 1 kişi intihar ediyor.onunda intihar edeceği varmıştır da ilacı içtiği zamana gelmiştir.yüzmilyon kişiden 3 tanesi halisünasyon görüyor.demek istediğim,her ilacın yan etkisi vardır.bu kadar yüksek oranda sigara bıraktıracak başka bir şey daha bulunamadı.

ialcın yan etkisi azaltınca yada bırakınca geçer.ama sigaranın zararı hiç geçmez.ben kendi halinde ilaç firmasıyla alakası olmayan biriyim.bu ilaç sayesinde tam 1 aydır sigara içmiyorum.

o zaman bende bu ilacı kötüleyenlere sigara firmalarının adamlarımı demem mi lazım.ben burada kimsenin ilaç firmasından yada sigara firmasından olduğuna inanmıyorum.

benim inandığım bu ilacın sigara isteğiyle %80 başettiğine ve 32 gündür sigara içmediğimedir.bu saatten sonra sigaraya tekrar başlamam ilacın değil benim suçum olur.ilaç öyle güven veriyorki tekrar başlasam tekrar bırakırım havasına giriyorsunuz.allen carr videosunun da yardımıyla bu tuzağa düşmeyeceğim.

tek fırt yasak,ilaç zaten bıraktırır havasına girmek yasak.özgürlüğümün 32. günü.

• Yav arkadaşlar, şu Allen Carr efendinin bahsedilip duran videosunu nereden bulacağız. Malum video, şu youtube'daki 1 küsür saatlik (baktım da, 1 saat 6 dakika imiş ) ve Robin Hayley emminin belgesel anlatır gibi habire konuştuğu video mu? Yoksa başka bir video mu?

Bu arada ben de 20. günü devirecem nerdeyse...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabitelli -- 21 Ağustos 2014; 1:58:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

Yav arkadaşlar, şu Allen Carr efendinin bahsedilip duran videosunu nereden bulacağız. Malum video, şu youtube'daki 1 küsür saatlik (baktım da, 1 saat 6 dakika imiş ) ve Robin Hayley emminin belgesel anlatır gibi habire konuştuğu video mu? Yoksa başka bir video mu?

Bu arada ben de 20. günü devirecem nerdeyse...

evet o video.sakin kafa oturup izlemeni isterim.ilaçla beraber tamamlayıcı bir tedavi gibi.farkındalık yaratıp sigara illetinden düşünce olarakta uzaklaşmayı sağlıyor.

senin adına çok sevindim,sakın pes etme.benim tek üye olduğum site burası.1 kişi yorumumu okuyup sigaradan kurtulursa diye üye oldum.

bende buradaki diğer arkadaşların yorumları sayesinde 32 güne ulaşmış bulunmaktayım.hepsinden Allah razı olsun.

sigarayı bir kere 4 gün bırakabilmiştim.o acı deneyimden sonra kesinlikle bırakabileceğime inanmıyordum.4 gün boyunca sigaranın yoksunluğu ile ilgili ne varsa yaşadım.

bir daha bırak cesaret etmeyi sigarayı bırakmayı düşünmedim.kim ne derse desin ilaç görevini yapıyor.allen carr mantığı ile birleşince kurtulmak kolay.

aklıma geliyor,istek oluyor ama baş etmesi kolay oluyor.artık yemeklerden hemen sonra sigara içmek istediğimi unutmaya başladım.2 ay sonrada sigara içtğimi unutacağım.

beyindeki nikotin reseptörlerinin azalması ve kaybolması kolay olmadığı için 3 ay süresine sadık kalacağım.sende İnşallah kurtulursun.

• 
Sayfa: önceki 413414415416417
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.