Şimdi Ara

Pardus ekibi merak edilenleri cevaplıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
3
Favori
29.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teknoloji Gündemi'nin bu haftaki bölümünde konuklarım Pardus 2009 sürüm yöneticisi Onur Küçük ve Pardus 2009 Kurumsal Sürüm yöneticisi Ozan Çağlayan.

Kendileri ile gerçekleştirdiğimiz bu söyleşi de Pardus hakkında bütün sorularınıza cevap bulacaksınız.

[wvp=1470]

• Teşekkürler izliyorum. Çok merak ettiğim sorularım vardı bakalım cevaplamışlar mı?
  • Merak ettiğimiz birçok şey olduğundan dolayı birçok soru cevaplamışlar ve 1 saatlik video olmuş , DH'nin en uzun videosu galiba , bu tür röportajlar güzel oluyor gerçekten , tamamını izleyeceğim , teşekkürler.
  • Videoyu fırsat bulduğumda izleyeceğim lakin merak ettiğim soruyu buradan sorayım, cevaplayan olursa müteşekkirim. Delphide kendimce program yazmaya çalışıyorum, pardus'da delphi kullanılabiliyormu, kullanan arkadaşlar varsa hangi sürümleri paketleri kullanıyorlar, windows delphide yazdığım programı pardus'te nasıl çalışır hale getirebilirim. Pardus ekibine de başarılar diliyorum, yaptıkları işe çok saygım var.
  • Sıkılmadan tüm videoyu izledim vallah çok güzel bir iş çıkartmışsınınız. Emeğinize sağlık. Bilgisayar yazılım öğrencisiyim kendimi böyle bir yerde görmek çok isterdim
  • Benim sorular sorulmamış
  • Güzel Düşünce için teşekkürler donanımhaber
  • MACBOOK kullanarak PARDUS sohbeti :). Yinede güzel sohbet olmuş. Teşekkür ederiz.
  • @2smoke

Kasa değil içindeki yazılım da önemli o macbookda da pardus kuruluydu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaraKanarya

Videoyu fırsat bulduğumda izleyeceğim lakin merak ettiğim soruyu buradan sorayım, cevaplayan olursa müteşekkirim. Delphide kendimce program yazmaya çalışıyorum, pardus'da delphi kullanılabiliyormu, kullanan arkadaşlar varsa hangi sürümleri paketleri kullanıyorlar, windows delphide yazdığım programı pardus'te nasıl çalışır hale getirebilirim. Pardus ekibine de başarılar diliyorum, yaptıkları işe çok saygım var.

Linuxta delphi kullanımı için Borland Kylix projesini başlattı ama sonra projeyi sonlandırdı. Google da Kylix diye arattırarak daha fazla bilgi alabilirsin.
  • Video da açılsa güzel olacak.
  • Videoyu şuan izliyorum yarısındayım sanırım pardus kuracağım
  • pardus marka işletim sistemi cbox markalı bazı laptoplarda yüklü olarak geliyor(freedostan iyi:D) bi kaç gün kullanma fırsatım oldu baya hoşuma gitti özelliklede bizim yerli malımız olduğundan dolayı.biraz oyun ve yazılım desteği olsa valla microsofta nal toplatır, özelliklede ubuntu bu işin kralı, o bizim yerli üretim değil ama sonuçta microsoftda değil:D
  • beyler c de xp kurulu bunun yanında pardus u da kurablır mıyım yoksa d ye mı kurmalıyım
  • 50:01 den sonrasını izleyemedim çünkü player bu noktadan sonra download' ı kesmiş. çok yüklü bir video, daha düşük versiyonda alternatif link veya sesli versiyonu da verilirse son 15 dakikayı dinlerim :-)
    - macbook' da pardus kurulu olması, pardus' u değil o macbook' un sahibini ön plana çıkarmış. halbuki ben sitede macbook versiyonu göremedim?
    - bağımlılık var. resmi işletim sistemi olarak şahsen ben düşünemiyorum. düşünebilmem için kapalı kaynak kodlu versiyonunu da görmemiz gerekmez mi?
    - otomatik hata iletisi kullanmıyorlar anladığım kadarıyla. peki nasıl geliştirmeyi düşünüyorlar? üstüne bir de hata iletisi yapabilmek için üyelik şartı var görünüyor?
    - sürücü konusunda ayrı bir konu. pek iyi bir cevap verilmedi. hazıra konmak var tabiri caizse.

yine de ücretsiz ve başarılı bir sistem olduğu için kullanılabilir bir sistem bence. ancak röportaj çok iyi olmasına karşı, pardus' u ben şahsen pek güçlü göremedim. yani güçlü derken milli işletim sistemine sahip olmak açısından diyorum.. güzel röportaj olmuş. hazırlık yapılan çalışmalarda ipucu verilmedi. onun yerine bir gülümseme var. demek ki var birşeyler, hadi hayırlısı :D

• teşekkürler video için parça parça izlerim heralde bir kaç günde uzunmuş baya

edit:masaüstü bilgisayarımda d ye kurmayı deniyim bu akşam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Takao -- 20 Ocak 2010; 23:09:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

@2smoke

Kasa değil içindeki yazılım da önemli o macbookda da pardus kuruluydu :)

Ama eminim Pardus kurmak için tonla para vermemişlerdir o alete :) Sizce ?
  • Bir göz atayım dedimde uzunmuş baya. Yarın tamamını tek bir seferde izlerim.
  • @ 2smoke

Neden Macbook Pro sorusuna, neredeyse 3-4 farklı markanın dizüstü modelini denediklerini fakat her birinin uzun süreli kullanım ardından bir dizi donanımsal sorun çıkarttığını, macbook pro'nun ise şu ana kadar en uzun süre iş gören modellerden biri olduğunu belirttiler. Zaten işletim sistemi konusunda bir çekinceleri olsa röportajda o aleti kullanmazlardı :)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • pardusmu at cöpe windows varken parduss boşş
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.