Şimdi Ara

iPhone OS 4.0'ün ilk detayları belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
7.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple'ın akıllı telefon işletim sistemi iPhone OS'in 4.0'ın ilk detayları netleşmeye başladı. 27 Ocak'da düzenlenecek olan etkinlikte duyrulması beklenen iPhone OS 4.0, birçok kullanıcının beklediği Multitasking'i kısmen destekleyebilir.

27 Ocak tarihini 1 ay önce bizlerle paylaşan BGR'ın Apple'daki güvenilir kaynaklarına dayandırdığı bilgilere göre iPhone OS 4.0, karşımıza sistemin daha verimli ve hızlı kullanıma için kullanıcı arayüzünde ve birçok görselde yapılan değişikliklerle çıkacak. iPhone OS 3 ve öncesine göre daha geniş yelpazede çoklu dokunmatik özelliklere sahip olacağı da belirtilen OS 4.0, çoklu görev yani Multitasking'i dolaylı olarak desteklemesini sağlayacak yeni çözümleri bünyesinde barındıracak. Ancak Apple, iPhone OS 4.0 ile 2007'de satışa sunduğu 1.Nesil iPhone'a verdiği desteği sonlandırabilir çünkü BGR'ın kaynağı iPhone OS 4.0'ın sadece iPhone 3G ve iPhone 3Gs için kullanıma sunulacağını belirtiyor.

Not: Her ne kadar bilgileri veren kaynağın güvenilir olduğu söylense de, iPhone OS 4.0'la ilgili kesin bilgilere ancak Apple'ın resmi lansmanından sonra ulaşabileceğimizi unutmamak lazım.

• Bilgilendirme için teşekkürler Shady.
  • güzel arayüzdeki değişimleri çok merak ettim
  • Haber İçin Teşekkürle DH !
  • iphonemiz yokki upgrade yapalım !:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elements5

iphonemiz yokki upgrade yapalım !:D

en kısa zamanda al derim hocam :D
  • Multitasking diye tutturan arkadaşlara iyi haber o zaman:) Ama ilk nesil için desteğini çekerse çok kötü olur. Bence büyük prestij kaybı olur.
    Birde multitouch fonksiyonlarının artırılması çok iyi olur. Kullanımı daha da pratikleştirir.

Haber için teşekkürler Shady:)
  • Haber için teşekkürler umarım şuan programlarla yapılamayan işlevler de eklenir.
  • Anlamadım bu iphone 4g için mi yoksa iphone 3gs için bir upgrade falan mı mazur görün =)
  • acaba 3g ve gs lere yüklenecekmi.multitasking gelirse harika olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theradon

Anlamadım bu iphone 4g için mi yoksa iphone 3gs için bir upgrade falan mı mazur görün =)

4G zaten iPhone OS 4.0 ile gelecek. Tabi diğer iPhone sahipleri de yükleyebilecek.
  • işte bu güzel haber daha detaylar umarım bir bir gün yüzüne çıkar
  • multitasking için geç bile kalındı.jailbreak ilebu özellik katılıyor ama bunu daha önce desteklemeye başlasa süper olurdu.multitasking olmasınında bir çok dezavantajı var.çoğu zaman arka planda programlar unutulabiliyor.ben bile çok dikkat etmeme rağmen bazen arka planda programı açık unuttuğum oluyor.bu da tabi daha çok şarja ve telefonda yavaşlamalara neden oluyor.

umarım multitaskinge iyi bir ayarlama yaparlar.yoksa forumda telefonum çok yavaşladı bellek dolu diyor konularından binlerce görebiliriz
  • acaba çok şey mi kaybediyorum iphonum yok diye şu andan itibaren düşünmeye başladım..
  • backgrounderla multitaskingi yapıyoruz zaten, mquickdo da gayet çoklu dokunamtik özellikler ekliyor :) jb çıkana kadar uğdate etmem , bi kere atladık 2 ay bekledik :)
  • yok hocam alma bisi kaybetmessin sadece OS degil cihazinda yenisi cikacak zaten pahali makina sona pisman olursun tabi bide droidi de incelemek lazim iphone piyasada tek gibiydi simdi rekabet olacak yeni makinalar gelecek googlede zaten super hizli yazilim gelistiren bir firma yeni telefonunuda cikardi en guzelide firmalara bagli olmadigindan unlock olarak satin alabilirsin creck zireck ugrasmana gerek yok ben simdilik 5530 la idare ediyorum gayet guzel :)
  • multitasking olayı süper bir haber, inşallah telefon aramalarını kayıt programıda çıkar böylelikle
  • eski iphone ler için üzücü ama, bir uyarlama umarım gerçekleşecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Instant Request P@rty

multitasking olayı süper bir haber, inşallah telefon aramalarını kayıt programıda çıkar böylelikle

Bununla ilgili bişey okumuştum. Aramaların kaydedilmesi iPhone'da donanımsal olarak imkansızmış sanırım. Yoksa multitasking ile alakası yok. Zaten telefon aktifken uygulama çalıştırabiliyorsun.
  • Güzel haber, teşekkürler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.