Şimdi Ara

2010'da PS3 mü yoksa Xbox 360 mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
0
Favori
13.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu sene konsol pazarı gerçekten hareketli ve bir o kadar mücadeleci geçecek. Özellikle Wii bir yana Xbox 360 ve PS3'ün kendine özel yapım aşamasındaki oyunları var ve bu oyunlar hangi konsol sahibi olursanız olun iç geçirmenizi sağlayacak cinsten oyunlar...

Xbox 360 köşesine baktığımız zaman; Splinter Cell: Conviction ile Sam Fisher'ı tekrar kontrol altına alacak olan Xbox 360 sahipleri bu sefer çok farklı bir SC oyunu ile karşı karşıya kalacaklarının sinyalini çok önceden almışlardı. Henüz kapalı bir kutu olduğunu düşündüğümüz Conviction'ın ne kadar iyi bir oyun olacağını sanırım ancak tamamen çıkınca veya demosunu görünce anlayabileceğiz.

Alan Wake... Uzun süredir beklenen bir oyun. Bu oyunun en çok dikkat çeken kısmı ise Max Payne'in yaratıcısı Remedy tarafından yapılıyor olması düşünülüyor. Psikolojik-aksiyon tarzında ilerleyecek olan oyun ise Xbox 360 oyunlarına damgasını vuracağı düşünülüyor.

Ufukta Xbox 360 için bir de Halo: Reach görünüyor. Halo: Reach'in çıkış tarihi tam olarak netlik kazanmasa da bu sene içinde çıkacağı tahmin ediliyor. Halo'yu tanıtmaya gerek yok. Gelmiş geçmiş en iyi FPS oyunlarından biri olan Halo, online multiplayer dalında da en çok oynanan oyunlar arasında. Eğer bu sene içerisinde çıkarsa zirveyi zorlayabileceğini düşünüyoruz.

Son olarak ise Xbox 360, Mass Effect 2 ile evrene geçiş yapıyor. İlk oyunu birçok ödülü toplamıştı. İkinci oyun ise birincisinden daha iyi geliyor gibi görünüyor... Mass Effect 2 için Sony'ye ufak bir kapı aralığı bırakıldığını da hatırlatalım, ancak henüz bu daha netlik kazanmış değil.

Sonuç olarak bu 4 oyun Xbox 360 sahiplerini tam anlamıyla uçururken, PS3 sahipleri bu oyunları sadece uzaktan imrenerek seyredecek gibi görünüyor.

PS3 cephesi ise Xbox 360'a göre biraz daha hareketli diyebiliriz. Ocak ayından yola çıkacak olursak, Zipper'ın geliştirdiği M.A.G. oyunu Online FPS dalında bir çığır açacak gibi duruyor. Demosu da insanların 256 kişilik online FPS oynamaya oldukça hevesli olduklarını göstermiş oldu.

İkinci oyunumuz ise Şubat ayında çıkacak olan Heavy Rain... Yetişkin damgası yiyen Heavy Rain'in sadece PS3'de mümkün olabileceği açıklanmıştı. Bu oyun şimdiye kadar yazılan haber, ekran görüntüsü ve açıklamaları takip ettiyseniz yılın oyunu olmaya aday görünüyor.

Üçüncü oyun ise Mart ayında çıkacak olan God of War III. İşte bu oyunun PS3'süz herkesi PS3 aldırmaya zorlayacak oyun olduğunu düşünüyoruz. En büyük kanıtının önceki 2 oyun olduğunu zaten biliyorsunuz, Mart ayında raflarda büyük bir GoW III fırtınası kopacak, ve Xbox 360 sahipleri ise salyalarını silmekle yetinecekler...

Son olarak ise hala çıkış tarihi netlik kazanmayan Gran Turismo 5 var. Hayranları bu oyunu çok uzun zamandır bekliyorlar ve Sony tekrar çıkış tarihini erteleyerek PS3 sahiplerini oldukça hayal kırıklığına uğrattı. Duruma göre Polyphony Digital, oyunu kusursuz bir şekilde önümüze sunmaya hazırlanıyor, beklemeye geçiyoruz...

2 cepheyi gerçekten tartıya koyamıyoruz. Ancak Sony cephesinin oyunlarının ilk 3 oyununun net bir çıkış tarihi olması sebebiyle büyük bir avantajı var. İlk 3 ay tam bir Sony ve PS3 fırtınası esecek gibi görünüyor, sonrasında ise Xbox 360 devreye girerek bomba oyunlarını bir bir sıralayarak PS3'e dersini vereceğini düşünüyoruz. Tabi bunların hepsi birer teori... Bu konuda yorumlarınız bizim için çok değerli tabii...

• Tabiki PS3,crapySoft 5-6 sene sonra 3k'yi çözer belki,ozaman geçer PS3'ü.
  • bu yazılanlara gore %51 ps3 onde gibi ama natalla beraber o yuzdeler biraz değişecek gibi
  • PS3 öpecek.
  • her yıl olduğu gibi tabii ki Wii
  • 2009 ve sonu nasıl geçtiyse 2010 ve sonuda öyle geçecektir.PS3 EX oyunları ortada.Bu arada MASS EFFECT 2 multiplatform bir oyundur.Xbox 360 cephesine + olarak yazılmamalı diye düşünüyorum.Çünkü Xbox 360 konsolu olmayan birisi bu oyunu ortalama bir PC sisteminde oynayabilecek

Exclusive game demek sadece bulunduğu platformda oynanabilen,diğer platformlarda yer almayan bir oyun demek.MASS EFFECT 2 PC ve Xbox 360 sistemi ile birden fazla platformda yayınlanacak.1"den fazla Platformları EX oyun olarak platform hanelerine yazamayız.Konsol EX ama PC"yede geliyor diye saçma bir kavram yok.EX oyunu az sistemin hanesine artı diye yazılmaması gerekir ki ben Xbox 360 sahibi olmama rağmen PC sistemim güçlü olduğu için MASS EFFECT 2 oyununu bu sefer 360"da değil PC"de bitireceğim.Exclusive anlamına en büyük örnek size

• her türlü xbox diyorum. Tek bir sorunu var oda donanımsal hatası. Onun dışında oyunlar, oynanış, gamepad, live, grafikler hepsindede ps3 koyuyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghost<3

Tabiki PS3,crapySoft 5-6 sene sonra 3k'yi çözer belki,ozaman geçer PS3'ü.

Ban ve 3K gibi olaylardan sonra eski xbox hayranları direk PS3 tarafına geçiyor ^^ Komik bir durum ... En azından izleyenler için ^^

quote:

Orijinalden alıntı: decxal

her yıl olduğu gibi tabii ki Wii

kesinlikle haklısın dostum

• Sapla samanın ayrılması gerektiğini düşünüyorum ps3'e böyle ex oyunlar çıkmaya devam ettikçe ezici üstünlük sağlayacaktır 2010 kesinlikle ps3 yılı olucaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sentinal

her türlü xbox diyorum. Tek bir sorunu var oda donanımsal hatası. Onun dışında oyunlar, oynanış, gamepad, live, grafikler hepsindede ps3 koyuyor :D

iste gercek fanlik bu bende 2 konsolda var objektif olunca ps3 ezici üstün benim gözümde xboxu 3 gündür acmiyorum ps3 kapatamiyorum:) oyunlar demissin ps3 exleri ortada grafik demissin hic fark olmuyor gamepad demissin o tercih meselesi birtek belki chat olayinda xbox önde olabilir ama oda ezici üstünlük degil keesinlikle ps3 ün yili olacak

• Hem ban yeyip hemde yeni bir konsol ile 3k gören ne yapsin acaba ? (mesela ben)

PS3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawgiray -- 19 Ocak 2010; 16:19:57 >
  • "Mart ayında raflarda büyük bir GoW III fırtınası kopacak, ve Xbox 360 sahipleri ise salyalarını silmekle yetinecekler..." demis yaziyi hazirlayan arkadasta. "Salyalarını silmek" kelimesi biraz agir kacmamis mi ?
  • niye birbirinizi yiyorsunuz size anlam veremiyorum :))) ha ps3 ha wii , xbox ;)
  • Oyunlara bakarsak Xbox 360...MAG in filan bu listede bile olmaması lazım..Demosunu kaç kişi begendi ve hala oynuyor ?

PS3 cephesine bakılınca en cazip oyun GOW3 duruyor. Gelsede oynasak denecek başka oyun yok. İlk gün bunu alacağız.
    Heavy Rain denecek, o oyun herkese hitap etmeyecek. Oynanışı agır. Bu türün severleri oynar, onun dışında ucuzlayınca alınacak bir oyun. Şahsen ben PS3 üme ancak ucuzladıgında almayı düşünüyorum

Diger yanda bakıyorsun Mass Effect 2 gibi SyFy film ayarında bir RPG, Splinter Cell gibi bir oyun, Alan Wake , Halo Reach bombası, Crackdown 2 filan var. Daha yeni açıklanacak neler var onlarda meçhul. Natal muhtemelen çıkacak ve beraberindede türlü oyunlar

PS3 tarafında GT5 ide saymak isteriz ama görünen o ki daha çıkışı belli degil. Belkide 2011 e koyacağız onu.
  • Salyalar akılıp silindikten sonra xbox devreye girer,ardı ardına oyunlar cıkar bu sefer ps3 ler salyalarını siler,ortalık salya sümük olur,enteresan.

saka maka sırf mag ve god of war 3 ps3ü hertürlü ilerde gosteriyor.
  • Şu Vallhala çıkınca görecem ben sizi.Level'da Posta bölümünde bir okur sormuş 2010'da x360 mı PS3 mü diye.Level'in cevabı;"Bir ay önce sormuş olsan PS derdim ama x360'ın ülkemize giriş ve 3k'sının giderilmesiyle öne çıkıyor.."
  • Bu editör arkadaşı işten atılacak gibi

''Mart ayında raflarda büyük bir GoW III fırtınası kopacak, ve Xbox 360 sahipleri ise salyalarını silmekle yetinecekler''
  • 2 konsolda da NextGen adına güzel oyunlar var.
  • xbox 360 alanlara selpak hediyesi başlamış
  • Hangsinin iyi olduğu umrumda değil. Kaliteli oyunların hepsini tek tek temin edip süpürücem

Sprinter Cell Conviction, God of War 3, Alan Wake, Heavy Rain, Mass Effect 2

Hem PS3 hem 360 hemde PC için harika yapımlar geliyor bu sene.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.