Şimdi Ara

Project Natal - CES 2010 (Altyazılı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
5.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Foruma konuldu.
  • Büyük bir merakla bekliyoruz
  • Project Natal hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler kesinlikle izlemeli diye düşünüyorum.

Az çok çalışma prensibinden de bahsediyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 15 Ocak 2010; 2:14:38 >
  • 4 gözle bekliyorum.
  • ilerde artık hiç arkadaşlarla felan konsolsuz bilgisayarsız oyun oynamiycaz heralde futbol mesela eğlence değil sadece spor kalacak
  • adamlarında dediği gibi %50 donanım %50 yazılım yani natal sadece yazılımla olucak bişey değil xbox 360 ın donanımı bunu kaldırmaya yetiyoki yapıyolar
  • Adamlar ps 3 e çok büyük bir darbe vurmuş

eskiden konsol alımlarında belirleyici olan oyunlarken şimdi project natal'da çıktı
  • Daha geliştirilmekte olan natal projesi için %20'lik küçük bir oranda geçikme yaşanıyor hareketleri algılamasında.

http://www. eurogamer .net/videos/digitalfoundry-project-natal-latency-analysis
  • O gecikmenin üstesinden gelemezlerse natal yalan olur. Gelirlerse efsane
  • quote:

Orijinalden alıntı: herdem09

O gecikmenin üstesinden gelemezlerse natal yalan olur. Gelirlerse efsane

Aynen.
  • 160ms gecikme var.En fazla 40 olaması lazım,teknolojinin verimli kullanılması için.Şu an gelişim aşamasında ama 160MS"i düşürmek çok güç görünüyor çünkü kamera ne gösterirse onu algılıyor belki cihazda değişiklik olabilir 3 kamera ya da ne bileyim onun gibi bişey
  • Güzel ülkemin güzide insanlarıda bir teklonojik atak yapacakmı acaba yoksa hep birşeyler bekleyip oyunmu arayacağız yada o oyunlara sözde %90 lık türkçe yamalarmı yapacağız sadece hep bunu merak etmişimdir. :)

Belki konuyla alakasız geldi ama bana göre çok alakası var.
  • çok güzel de acaba fiyatı ne kadar olacak
    basit bir direksiyon setinin bile fiyatları ne kadarken kamera hareket algılayıcısını düşünemiyorum
    biz ancak videolardan bakacak gibiyiz en azından çoğumuz için
  • quote:

Orijinalden alıntı: achfighter

çok güzel de acaba fiyatı ne kadar olacak
    basit bir direksiyon setinin bile fiyatları ne kadarken kamera hareket algılayıcısını düşünemiyorum
    biz ancak videolardan bakacak gibiyiz en azından çoğumuz için

edindiğim bilgilere göre çok uçuk bir fiyatı olmayacak yaklasık 200$ gibi bi fiyatla yurtdışında çıkıyo.tahminen microsoft mart ayında cıkarıcak cünkü aynı anda god of war III çıkıo onu kesmee calışıcak we bence basarılıda olucak konuyla pek alakalı diil ama değinmişken söliim benm fikrime göre sony god of war dan sonra ps3'ü crackini wercek satışını god of war dan yapmak istio god of war beklenen satışı yaptıktan sonra artık oyuna diil konsol satışlarına bakıcak ve çipli konsollara göz yumacak ama yinede nekadar çiplide olsa bir bluray cd nin fiyatı belli orjinalinden 20 tl filan daha ucuz kopyalar n kadar tutar onuda bilemeyeceğim zaten 2 senee ps4 cıkıo farketiseniz sony her 6 yılda bir bi konsol üretiyor ps1-1994-2000/ps2-2000-2006/ps3-2006-2012 olcak ps4 için werilen bazı resimleri gördüm ck hoş ve daha şık dartwader ın yedek parcasına benzemio en azından googleda görsellerde ps4 die aratırsanız rahalıkla ulasırsınız cam ve dokumatik.
  • Çıkar çıkmaz alıcam muhteşem bir alet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NextGenCeo

160ms gecikme var.En fazla 40 olaması lazım,teknolojinin verimli kullanılması için.Şu an gelişim aşamasında ama 160MS"i düşürmek çok güç görünüyor çünkü kamera ne gösterirse onu algılıyor belki cihazda değişiklik olabilir 3 kamera ya da ne bileyim onun gibi bişey

Yok kardeşim o gecikme düzelmez kameranın gücü o zaten yazılım ile olacak iş değil ! Natal oynanır ama o gecikme ile kimse fps falan oynamayı beklemesin , araba yarışı oynarsın duvarlara çarpa çarpa o ayrı

• quote:

Orijinalden alıntı: _ps3Slim_

quote:

160ms gecikme var.En fazla 40 olaması lazım,teknolojinin verimli kullanılması için.Şu an gelişim aşamasında ama 160MS"i düşürmek çok güç görünüyor çünkü kamera ne gösterirse onu algılıyor belki cihazda değişiklik olabilir 3 kamera ya da ne bileyim onun gibi bişey

Yok kardeşim o gecikme düzelmez kameranın gücü o zaten yazılım ile olacak iş değil ! Natal oynanır ama o gecikme ile kimse fps falan oynamayı beklemesin , araba yarışı oynarsın duvarlara çarpa çarpa o ayrı

Kameranın gücü ne demektir açarmısın?

Daha önceden kendi işlemcisini kullanacak olan Natal, son değişiklikler ile Xboxın işlemcisini kullanacağı söylendi. Öncelikle bunun algılamadaki gecikmeyi azaltacağı su götürmez gerçek. Ayrıca, görüntü işleme yazılım ile olmayacaksa ne ile olacak afedersin? Bitirme tezimi görüntü işleme üzerine yaptım. Real-time nesne algılama konulu bir projeydi. Yazdığım ilk algoritmalar ile nesneyi algılama süresi 1sn kadar sürerken, proje sunumuna yakın tarihlerde bu gecikmeyi 300ms ye kadar azaltabilmiştim. Örnek olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: silex

quote:

quote:

Daha önceden kendi işlemcisini kullanacak olan Natal, son değişiklikler ile Xboxın işlemcisini kullanacağı söylendi. Öncelikle bunun algılamadaki gecikmeyi azaltacağı su götürmez gerçek. Ayrıca, görüntü işleme yazılım ile olmayacaksa ne ile olacak afedersin? Bitirme tezimi görüntü işleme üzerine yaptım. Real-time nesne algılama konulu bir projeydi. Yazdığım ilk algoritmalar ile nesneyi algılama süresi 1sn kadar sürerken, proje sunumuna yakın tarihlerde bu gecikmeyi 300ms ye kadar azaltabilmiştim. Örnek olsun.

Söylediklerin ile o avatar resmin pek uyuşmuyor ama neyse cvp verim . PS2 de eyetoy kullandım kameranın senin hareketlerini algılamsında malesef bir lag yaşanmakta bu zaten müh tarafıdan min hale getirilip veriliyor sonradan bir yazılım ile donanımı güçlendiremezsin . bende TEZ yazıp verdim ama malesef ordan burdan kaynak toplayıp derledğimiz için ülke olarak teknoloji de pek ilerleyemiyoruz paso laf laf. madem bu kadar iyisin seni microsoft alsaydı da şu VİDEO da gözüken LAG'ı senin muhteşem algoritma hesaplamaların ile 300 ms e düşürselerdi . İşte microfot da müh e yaptırmamış gidip sokaktan birine yaptırmış sanki senin yazını okuyan da onu anlar kamera hiç bir zaman kolun hassasiyetini veremez . natal çıkar sende burdasın bende burdayım hatırlatma yaparız bir birimize
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: silex

quote:

quote:

Söylediklerin ile o avatar resmin pek uyuşmuyor ama neyse cvp verim . PS2 de eyetoy kullandım kameranın senin hareketlerini algılamsında malesef bir lag yaşanmakta bu zaten müh tarafıdan min hale getirilip veriliyor sonradan bir yazılım ile donanımı güçlendiremezsin . bende TEZ yazıp verdim ama malesef ordan burdan kaynak toplayıp derledğimiz için ülke olarak teknoloji de pek ilerleyemiyoruz paso laf laf. madem bu kadar iyisin seni microsoft alsaydı da şu VİDEO da gözüken LAG'ı senin muhteşem algoritma hesaplamaların ile 300 ms e düşürselerdi . İşte microfot da müh e yaptırmamış gidip sokaktan birine yaptırmış sanki senin yazını okuyan da onu anlar kamera hiç bir zaman kolun hassasiyetini veremez . natal çıkar sende burdasın bende burdayım hatırlatma yaparız bir birimize

İnsanları avatar resimlerine göre değerlendirmek de nasıl şeymiş öyle.
    PS2 de kullandığın Eyetoy 6 sene öncesinin teknolojisi. 6 sene öncesinin yazılımı, 6 sene öncesinin işlemci hızı!! Kıyaslamaya bak hizaya gel...
    Sen natal ı veya Eyetoy u tamamen "donanım"dan ibaret sanıyorsun galiba. Görüntü işlemede işlemleri realtime a ne kadar yakın yapmak istersen, o kadar iyi algoritma yazman gerekir (kahretsin yine aynı şeyi söyledim).
    Verdiğim örnek ile microsoftta çalışmamın ne alakası var? 83lü olduğunu yazmışsın, ama bundan şüphe duymaya başladım. Ben algoritma geliştirme üzerine örnek verdim. Natal için kod yazdığımdan bahsetmedim.. Microsoft neden Natal'ın içerisindeki işlemciyi çıkartıp işlem yükünü xbox'a bindirdi sanıyorsun? Yazılım güncellemesi için. Yazılım devi bir firma, ileride güncellemelerle gecikmeleri daha da aşağıya çekecek. Natal çıktığı zaman, sen donanımhaberde hala banlı mı olursun bilmiyorum ama, ben burdayım görüşürüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silex -- 17 Ocak 2010; 20:33:10 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.