Şimdi Ara

Google Nexus One, iPhone 3GS'ten daha ucuza mal ediliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
5.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resmi tanıtımı geçtiğimiz hafta yapılan Google Nexus One için maliyet hesapları da çıkmaya başladı. Kimilerince iPhone'a rakip olarak gösterilen yeni telefon bilindiği üzere HTC tarafından üretiliyor ve Android 2.1 işletim sistemini kullanıyor. Gelen ilk bilgilere göre Amerika pazarında şimdiden yoğun ilgi gördüğü söylenen Google markalı ilk telefon, 1GHz işlemcisi ve AMOLED ekranıyla dikkat çekmeyi başarıyor.

Piyasa analizleri yapan iSuppli firmasının taslak çalışmasına göre komponent maliyetlerinin birim fiyatı açısından Google Nexus One 174$ mal ediliyor. Yine aynı firmanın iPhone 3GS çalışmasına göre telefonun komponent fiyatları açısından üretim maliyeti 179$ yani daha yavaş işlemcisine, daha düşük RAM kapasitesi ve daha küçük ekranına kıyasla yaklaşık 5$ daha yüksek ancak bu noktada önemli bir detay var.

Apple için yapılan çalışma 16GB kapasiteli iPhone 3GS modelini kapsıyor. Google Nexus One depolama için 4GB kapasiteli MicroSD bellek kartı kullanılırken, Apple ise 16GB kapasiteli entegre NAND flash (MLC) bellek yongalarını kullanıyor ki Toshiba'dan gelen yongaların birim maliyeti 24 dolar. Bu arada bahsi geçen maliyetlere yazılım, pazarlama ve satış gibi diğer kalemlerin dahil olmadığını da belirtelim.

• google iphonun tahtını iyi bir sallar hatta silkeler...
  • O sayfa açma hızıyla zor silkelenir biraz bence.. :(
  • nereye silkeliyor ya. bi hevesle çıkartıyolar hepsi ama sonları aynı hepsinin bişey olmaz
  • Bu Nexus One'in cikmasi iyi oldu. Gelecek iPhone daha da guclu olacak demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trineux
    Bu Nexus One'in cikmasi iyi oldu. Gelecek iPhone daha da guclu olacak demektir.

Aynen... Bu tip modeller bolbol ciksin, kalite artsin, fiyat azalsin...
  • iPhone 4G'yi merakla bekliyoruz bakalım. Apple'ın iyi bir cevap vermesi gerek.
  • valla apple verir cevabıyine sallar piyasayı
  • en maliyetli parçayı çıkarmışlar ucuza maletmek için.iphonenun maalesef hafıza kartı destekleme ihtimali olmadığı için maliyetli olmak zorunda
  • http://www.nexusoneblog.com/ adresinde ayrıntılı fiyat listesi var.Ayrıca iphonenin 16GB modelinin kontratsızı 600 $ iken nexus one 529 $, hafıza kartıda 20 $ olsa 550 $.Nexus one daha karlı gibime geliyor.
  • n97 de bunların hiçbiri yok 1,5 milyardan satışa sunuyorlar. en azından nokia nın nasıl bir firma olduğu belli oldu.
  • türkiyeye gelsin alacağım tek telefon. bence iphone u (uygulamalar hariç) her alanda geçmiş.ayrıca avrupaya multi touch ile satılacağı söylentileride var. mt de eklenirse tadından yenmez.
  • ıphonenın fotosunda alltta flash resmı var nerden cekılmıs bı foto ıphone ııcn flash cıkmıs olabılırmı??
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyberzead

ıphonenın fotosunda alltta flash resmı var nerden cekılmıs bı foto ıphone ııcn flash cıkmıs olabılırmı??

Öyle bir program mevcut değil.
  • 150.00 uygulama nire 16.000 uygulama nire android in daha 40 fırın ekmek yemesi lazım.
  • beyler ben mi anlamıyorum yoksa, bu telefon dvd player kumandasının ortasına ekran koymuşlar gibi bir dizayna mı sahip?Abi dizayn felaket ya iphone dizaynıyla sadece ezer diye düşünüyorum..
  • Teknik olarak yani işlemci olarak google lın ürünü daha iyi ama hala iphone daha hızlı.

Youtube daki iphone ve nexus karşılaştırmaları yine bunu gösteriyor. Özellikle internete bağlandıktan sonra sayfa açma hızında hala iphone gibisi yok.

Bu durumda iphone un yazılımından kaynaklanıyor.Apple mükemmel iş çıkarmış.Yazılım konusunda rakipsiz
  • Sanki 16.000 yükleyebileceksin de 150.000i arıyorsun. Önce 16.000 yükle bence sonra laf et.
  • Sorun ne kadar adet uygulama yukleyebileceginiz degil.

Sorun uygulama cesitliligi. Atiyorum CNN Turk, NTV nin iPhone uygulamasi varken Android icin var mi?
  • biraz mantık yahu,androidin toplam mazisi nedir ki daha şurada,yılların apple storendaki uygulamalarla karşılaştırıyosunuz..hele bazıları var eskiden hanzolar mercedes alırdı,bi ara mercedes hanzolarla anılırdı hep,iphone da aynı hesap oldu,adam daha bir tane uygulama indirmemiştir,sadece alo der, sorsanız aypone kullanıyom der
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.