Şimdi Ara

Samsung'dan yakınlık sensörüne sahip Full HD monitör: Syncmaster PX2370

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
4.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Monitör üretiminde endüstri devi isimlerden birisi olan Samsung, 23-inç boyutundaki PX2370 modelini detaylandırdı. Syncmaster serisi altında hazırlanan LED baclit tabanlı yeni monitör Touch of Color (ToC) tasarım detayları ve 18mm kalınlığındaki profil yapısıyla dikkatleri üzerine çekmekte sıkıntı yaşamıyor. 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünü destekleyen Full HD formundaki yeni monitör, açıklanan bilgilere göre 2ms tepki süresi ve 1000:1 (5,000,000:1 DCR) olarak belirlenen karşıtlık oranıyla geliyor. Ancak tüm bu detayların ötesinde Syncmaster PX2370 modelinin en dikkat çekici özelliği Smart Sensor teknolojisi.

Yakınlık sensörünün kullanıldığı bu teknoloji sayesinde kullanıcı monitörün yakınında olmadığı takdirde monitör kendini otomatik olarak kapatarak enerji tasarrufu sağlayabiliyor. Görüntü aktarımı için D-Sub, DVI ve HDMI portlarına sahip olan Syncmaster PX2370'in Nisan ayında satışa sunulması beklenirken yurt dışı için planlanan son kullanıcı satış fiyatının 369$ seviyesinde olacağı açıklandı.

• Ya uzaktan film izliyorsak?
  • Death666
    müthiş yorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 8 Ocak 2010; 5:25:57 >
  • abi lcd aldık ama çalışmıyor.

hayırdır...

bi yakınlık kuramadık galiba :)

saçma bir özellik gibi olmuş bazen ben evde tv seyrediyorum bilgisayarda işim oluyor geçiyorum tv açık sesini duymak istiyorum belki sadece pek anlam veremedim bu özeliğe ama dur bakalım
  • yurdum insanları yorumlarınız süper vallahi sabah sabah iyi güldüm

bundan sonra kesin eski tarz tv üzerine konan dantellere dönüş yapar sensörü onunla kapatırız olur biter hem annemizde sevinir oğluma bak dantelimi kullanıyor diye:)
  • Sacma sapan gereksiz sensorler koyacaklarina su lede 120hz ozelligi koysalarmis keske.Birde su eski tip tn paneller yerine artik kalitelei panellere yonelseler diyorum.
  • yorumlar komik olmuş gerçekten. ama bu tür ekstra özellikler menüden açılıp kapatılabiliyor. modeli üretirken uzaktan nasıl film izlenebileceğini unuttuklarını düşünmüyorsunuz herhalde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: PontiSS

yorumlar komik olmuş gerçekten. ama bu tür ekstra özellikler menüden açılıp kapatılabiliyor. modeli üretirken uzaktan nasıl film izlenebileceğini unuttuklarını düşünmüyorsunuz herhalde :)

Ya yorumu sabaha karşı yazmıştım.Ondan biraz garip oldu
  • "3D Ready 120Hz LED Full HD/HDTV" Monitör istiyoruz artık. Çok mu şey istedik acaba?

Yaz gelmeden bu tip ürünlerin en az 10 modeli çıkar kanımca. (İnşallah)
  • güzel bir teknoloji, ya sensöre sinek konarsa nolacak:))

açık kalır sürekli monitor^^
  • en gereksiz yorum senin bence şuna bak ya abicim ıps veya pva paneller satılıyor git al yani tn paneller tepki süresi açısından diğerlerinden daha iyi renk kaliteside yeterli olduğu için oyun oynayan film izleyen kişiler daha çok tercih ediyor sen git ıps panel al bitane :S ben yakınlık sensörünü tam anlayamadım ama neyse

quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

Sacma sapan gereksiz sensorler koyacaklarina su lede 120hz ozelligi koysalarmis keske.Birde su eski tip tn paneller yerine artik kalitelei panellere yonelseler diyorum.
  • Samsung 2233RZ türkiyede o 3d 120hz monitördür ama 850 tl civarı piyasada satılıyor alabilirsin.

quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

"3D Ready 120Hz LED Full HD/HDTV" Monitör istiyoruz artık. Çok mu şey istedik acaba?

Yaz gelmeden bu tip ürünlerin en az 10 modeli çıkar kanımca. (İnşallah)
  • eğer üzerinde tuş yoksa varya ben onun....

960 bg diye bir monitörüm var. donanım desteklemediği için (!) magig bright çalışmıyor. monitörün üstündede açma kapama düğmesinden başka hiçbir düğmede yok. standart ayarda kullanıyorum monitörü.

buda öyleyse samsunga
  • cokta ıhtıyac duyulacak bır teknolojı degıl
    olsada olu olmasada olur
  • hayırlı olsun..ama bu özelliğe aslında hiç gerek yok diyorum çünkü kullanıcı ne yapacak uyut seçeneğni açtıın zaman nasılda olsa kapanıyor belli bir süre sonunda o yüzden bu özellik gereksiz olmuş bence ama neyse hayırlı olsun diyorum.. ama 120 HZ,LED FULLhd MONİTÖR olsaydı tadından yenmezdi.. ama olsun artık ama yapacaklarınıda sanmıyorum.
  • Lcd de tazeleme hızı standarttır yani daha fazlası daha iyidir diye bir şey söz konusu değil..

3d lerdede zaten her göz için ayrı ayrı taradığı için 60hz 60hz bölünüyor 2d olarak kullandığındada zaten 60hz yine..

Bence geliştirilmesi gereken Ips yada Pva panellerin Tepki süresi..

Tvlerde yapıyorlar aslında ama monitörde ev kullanıcısına gerekmez diyip önemsemiyorlar bu piyasayı..

Mesela Senseye teknolojisi her açıdan aynı görüntü..

Gerçek Full Ledler

Full Led monitör olmadıktan sonra inceliği ve az güç tüketimi dışında birşey kazandırmıyor led aydınlatma..

öle bir led birde Ccfl lcd monitörü yan yana deneseniz farkı çok zor anlarsınız..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.