Şimdi Ara

ATi Radeon HD 5570 gün ışığına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
10.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ATi Radeon HD 5750'den çift grafik işlemcili Radeon HD 5970 modeline kadar DirectX 11 destekli 5 modeliyle pazarda olan AMD, 7-10 Ocak tarihlerinde Las Vegas'da düzenlenecek Tüketici Elektroniği 2010 fuarında, giriş seviyesindeki DirectX 11 çözümlerini de tanıtacak. AMD'nin lanse etmeyi planladığı modellerden birisi olan ATi Radeon HD 5570 için ilk görseller gün ışığına çıktı.

Henüz detaylı özellikleri hakkında net bir bilgi bulunmayan ekran kartı, Çin merkezli üreticilerden Unika'ya ait. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Redwood GPU'sunun güç verdiği kompakt yapılı yeni model, çalışmak için herhangi bir güç girişine ihtiyaç duymuyor. 128-bit bellek veri yolu desteğine ve 1GB GDDR3 bellek kapasitesine sahip olan kart 650MHz GPU ve 1800MHz bellek hızlarıyla geliyor.

Unified Video Decoder 2.0 ve Stream teknolojilerini destekleyen Unika Radeon HD 5570, yüksek tanımlı videolar için GPU tabanlı donanımsal hızlandırma desteği de sunuyor. Görüntü aktarımı için DVI, HDMI ve VGA konnektörlerine sahip olan DirectX 11 destekli yeni modelin önümüzdeki günlerde satışa sunulması planlanırken daha çok sistem üreticileri tarafından tercih edilmesi bekleniyor.

• Çocuk oyuncağı gibi duruyor fiyatı da 100-110 $ civarında olur herhalde. dx11 desteği sayesinde çok satar. Nvidia eski ürünleri yeniden isimlendirmeye devam etsin Ati çok sağlam geliyor. bir de 5890 ve 5950 serisini çıkarsa tam süper olacak
  • Casper bunu şimdi takar ve pro-gamer sistem diye satar
  • Casper,exper vb gibi firmalar için gün doğdu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemomando

Casper bunu şimdi takar ve pro-gamer sistem diye satar

Ahahaha..kesin kesin..
  • @kemomando

Aynen öyle, üstelik ekran kartı: 1024Mb yazar, başka bilgi de vermez. 1024 MB diyip atlayan sazan nasılsa.
  • bu kartın rakibi kim..ayrıca kart oyuncak gibi..güzel duruyor.
  • fan zor sığmış pcbye
  • hocam bu kartlar eskimedi mi hala bunlar anca notebooklara takılır.Bu karta giriş seviyesi denmesi inanılmaz bence alt seviye bir kart tam da caspera göre güle güle kullansın
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

@kemomando

Aynen öyle, üstelik ekran kartı: 1024Mb yazar, başka bilgi de vermez. 1024 MB diyip atlayan sazan nasılsa.

Millet saf işte ''2gb lık ekran kartım var olum'' deyip mutlu oluyorlar.Ama az biraz araştırsalar o kadar kazık yemezler.:)
  • HTPC segmenti için sanırım tam alınası bir model olmuş. Bu kadar ufak bir ekran kartı, zannedersem, "biçilmiş kaftan"...
  • Sanki kartın yarısını kesmişler ya da kırılmış gibi duruyor :)
  • quote:

• kartın yarısı nerde?
  • haklısınız arkadaşlar casper pro-gamer diye satar ama notebooklarında güzel özellikler mevcut fiyat/performans notebookları var
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri
    @kemomando

Hazır pc neden alır ki insanlar ya.
  • quote:

aynen öğle
  • casperın sevinçli günü.. 1024MB harici ekran kartı diye manşetlerde reklam yaparak kullanacağı kart geldi..
  • Ati ekran kartını ben kullandım. Bir daha ati almaya tövbeliyim. İsterse katirilyon Gb lık kart çıkartsınlar benim için ati diye bir kart yok.
  • sanki pci ex yuvası karta tam sığsın diye biraz büyük yapmışlar gfibime geldi
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.