Şimdi Ara

Splinter Cell : Conviction Ön İnceleme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
14.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açıklama: Şimdi, uğruna çalıştığı herkes onun peşinde...

Ubisoft'un Splinter Cell serisi, çıktığından beri kendine has gizlilik teması ve Sam'in birbirinden farklı ve özel aksesuarlarını kullanarak oyunda ilerleme kaydetmemizi sağlayan bir sisteme sahipti. İlk çıktığında Metal Gear taklidi denilen oyun, kendini bu aşağılamadan sıyırdı ve kanıtlamakla kalmadı, her oyunda sınırları zorlayarak hayranlarını şaşırtmaya devam etti...

Ancak Sam'in ünlü gece görüş gözlükleri ve bir sürü teknolojik teçhizatları sayesinde bölümler de ilerlemek zor gibi düşünsek de aslında kolaymış. Neden mi kolay? Çünkü Sam yeni Splinter Cell Conviction'da tamamen yalnız... O artık bir ajan değil, o artık ne arkadaşlarının desteğini alacak, ne de 3rd Echelon'un bilgilerinden faydalanabilecek. Artık elimizde ne teknoloji var, ne de herhangi bir destek... Ama Sam'e tek gereken gölgeler... Gölgeler yine her zamanki gibi bizim sonsuz sadakatli en büyük yardımcımız ve silahımız olacaklar.

''

Yukarıda da belirttiklerimden anlayacağınız kadarıyla şimdiye kadar gördüğümüz Splinter Cell'ler arasında en sıradışı olanıyla karşı karşıya kalacağız gibi görünüyor. Aslında işin özünde böyle bir değişikliğe de gerek vardı demeden edemiyorum. Çünkü Splinter Cell'in önceki oyunları çok başarılıydı ve çıtayı her oyunda daha da yukarıya taşıdılar. Ancak bu yükselen grafik, tekrarlanan oyun yapısı ile biraz monotonlaşmaya başlıyordu ve Ubisoft'un buna bir çare üretmesi gerekiyordu. Beklenen çare Conviction ile geldi...

İsterseniz konuyu en baştan ele alalım... Böylece neyle karşı karşıya olduğumuzu daha iyi anlayabileceğiz yada daha önce hiç Splinter Cell oynamayan arkadaşlar neden bu denli şaşkınlık içerisinde olduğumuzu kavrayabilecekler; Splinter Cell, 2002'de ilk çıktığında kullandığı gizliliğe dayalı sistemi ve dinamik ışık atmosferini sonuna kadar kullanmasıyla adından çok söz ettirmeyi başarmıştı. Ubisoft, bu teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanmış ve oyunculara bambaşka bir tecrübe sunarak alkış almıştı. Devam oyunu olan Pandora Tomorrow, birinci oyun kadar olmasa da "Splinter Cell"i markalaştıracak kadar iyi bir içeriğe sahipti. Ama herhalde, tüm Splinter Cell hayranlarının hemfikir olacağı tek şey serinin 3. oyunu olan "Chaos Theory" nin tüm Splinter Cell'lerin yıldızı olduğudur. İlk oyuna benzeyen yapısı ve sistemindeki eksikleri kapayıp üzerine daha iyi grafikler ve yenilikler sunan Ubisoft, sınırlarını zorlamıştı.

Ancak işler Chaos Theory'den sonra Ubisoft için zorlaşıyordu. Gölge ve ışık oyunlarıyla saklanarak daha ne kadar bu sistem geliştirilebilirdi ki? Ya da Sam'e yeni teçhizat veya farklı öldürme yeteneği getirmek de fayda etmeyecekti. Çünkü önceki 3 oyun, limiti doldurmuştu. Büyük değişimi aslında Ubisoft, geçen kışın oyunu Splinter Cell Double Agent ile getirmişti. Double Agent oynanıştaki eksikleri kapatırken, oyun daha özgür bir hale getirilmiş ve önceki oyunlarda karanlıkların efendisi gibi dolanırken bu sefer günışığınında sık olduğu bölümler oyuna daha çok hakim olmuştu. Ama herhalde en önemli etken Splinter Cell: Double Agent, Splinter Cell'in senaryo ve hikayesi arasında yaşanan soru işaretlerini yanıtlayan ve boşlukları dolduran bir oyun olmasıydı.

''

Splinter Cell: Conviction'da teknolojiden yoksun ve yardım alamayacağımızı belirtmiştim. Hatta durumu şöyle açıklarsam, işin özünün daha iyi anlaşılabileceğini düşünüyorum. Splinter Cell: Double Agent'de Sam Fisher'ın, bir Xbox 360 kolu ele alındığında toplamda 29 hareket yaptığı ortaya çıkıyor. Ancak Splinter Cell : Conviction'a bakıldığında bu rakamın sadece 3 olduğu görülüyor. Biri saldırı (Aggression), biri gizlilik (Stealth), diğeri de etkileşim (Interaction) oluyor. Oyuna bu bakış açısıyla bakıldığında durum sanki oldukça vahim ve Ubisoft sanki iflas etmenin eşiğindeymiş de bize ancak böyle bir oyun sunabiliyormuş gibi gelebilir. Ancak durum kesinlikle öyle değil...

Ön İncelemenin devamı için tıklayınız

• quote:

erhalde, tüm Splinter Cell hayranlarının hemfikir olacağı tek şey serinin 3. oyunu olan "Chaos Theory" nin tüm Splinter Cell'lerin yıldızı olduğudur.

kesinlikle katılıyorum,ayrıca bu oyun bana göre tüm Splinter Cell serisini rezil edecek,belki de bu neslin en büyük hayal kırıklığı ve başarısızlığı olacak,hiç umudum yok,çok yazık oldu...
  • inceleme için teşekkürler..
  • Bir Splinter cell hayrani olarak Conviction'i merakla bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tımestop

inceleme için teşekkürler..

+1
  • İncelemeyi büyük bir zevkle okudum.

Ellerinize sağlık.
  • ilk 3 ünü severek bitirmiştim. Ancak aynı şeyleri tekrar eden double agent beni sıkmıştı. Hem sistemi kasması hemde tekrar niteliginde olması oyunu yarıda bıraktırdı. Belki bu oyuna yeni bir soluk getirir. Filmlerde de çok rastladık bu konulara, eski ajanlar biir anda suçlu oluyor vs.
  • inceleme süper olmuş.eğer oyunu gizlilik olayını fln yani splinter cell'i splinter cell yapan unsurları göz ardı etmeden daha serbest bi oynayışla yaparlarsa o oyun tanından yenmez
  • Şubat ayında çıkacak olan Splinter Cell: Conviction'da co-op modu bulunacağını bir süredir biliyorduk. Oyunun split-screen (ayrık ekran) destekleyip desteklemeyeceği hakkında ise bir bilgimiz yoktu. Ubisoft'un forumunda bir yetkili "Splinter Cell: Conviction'ın Xbox 360 versiyonunda split-screen desteği olacak, ama PC versiyonunda olmayacak." şeklinde bir açıklama yaptı.

Splinter Cell: Conviction 23 Şubat 2010'da PC ve Xbox 360 için satışa sunulacak.
    Not:Alıntıdır

• split-screen ... aman aman deli olur gerçekten , umarım per. sorunu olmayan bir oyun olur, son oyun çok kötü yapılmıştı bu konuda çünki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 28 Aralık 2009; 1:22:15 >
  • umarım senaryosu kötü değildir çünkü oyun bu görüntüsüyle ne kadar kötü olursa olsun doble agentten ten daha oynanışa sahip gibi gözükür
  • Bu co-op videosu acaip hoşuma gitti yani iki kişi böle harbiden ajan gibi hissettirecek bi modu ortaya çıkarmaları güzeldi. Geri kalansa bence önceki SC serilerine sadık şekilde gibi gözüküyo.Yakın dövüş zaten iyi olan bi oyuna artıdır iyi bi oyun bizi bekliyor .
  • splinter cell her zaman iyisi yapmıştır halada chaos theory ara ara takılırım bu serinin en güzel özelligi co-op oynanışı yardımlaşma üst seviyede cesur bi
    degişiklik olmuş oyunda ama bence yine iyi bir oyun olacaktır inş ta öyle olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpyM3GTR -- 28 Aralık 2009; 2:04:43 >
  • Ölüsü yeter bu oyunun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daigo Umehara

Ölüsü yeter bu oyunun

İnşallah temennimiz bu
  • Öninceleme Icin Tesekkurler.

Guzel Bir Oyun Olur Isllh. Yazdiklarinizda Bunu Destekler Nitelikde.

Hele Co-Op Tadindan Yenmez...
  • grafik olar5ak pek tatmin etmedi beni...
  • inceleme için teşekkürler
  • Süper olucak süper
  • Güzel inceleme olmuş tebrikler,Splinter Cell : Conviction ı merakla bekliyorum..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.