Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.158
Cevap
187
Favori
561.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: viperc

sağolasın teşekkürler.
    senin yazdığın dilekçenin aynısını bende yollucam. inşallah sorun çıkartmazlar diyeceğim ama ödeme yapmıyacaklarından adım gibi eminim.

Sorun çıkmaz en kötü cevap vermezler, biz de gerekeni yaparız rahat ol
  • şu vakıfbanktan 30 tl'yi alabilen var mı?
    illa kartı mı kapatacağız?
  • Axess kredi kartımı kullanmaya başlayalı 5 ay ancak oldu. Bu ay 35 TL kart ücreti aldılar. Bir de not düşmüşler bir daha 40 TL olacak diye. Hemen aidat iptal talebinde bulundum. Cevapları olumsuz oldu. Araştırdım. Bir çok müşterilerinde kart ücreti asla almıyorlar. Bunun üzerine bankayı aradım ve neden bazı müşterilerinizden almıyorsunuz dedim. Aldığım cevap aşırı komikti. Neymiş müşteri kriterine göre alınıyormuş. Yahu ayda 200 TL den aşağı borç ödemem ve ödemelerim her zaman zamanındadır. Asla ödemede geciktiğim gün yada askariyi ödediğim olmamıştır, paranında hep tamamını öderim. Baktım hala olumsuz diyorlar bende kartımı kapatın o zaman dedim. Bekleyin dediler. Telefonda biraz bekledikten sonra kartınızı kapatmayın size 35 TL çip para vereceğiz dediler. Sordum aidat iptal mi yok dediler. Düşündüm kartı kapatsam 35 TL^yi geri vermeyecekler. Teklifi kabul ettim. Bana 3 ay içinde iptal edemezsiniz dedi. Bende 3 ay sonra iptal ettireceğim. Böylesi bir bankanın kartını kullanmak istemiyorum artık.

Sorum şu tam duyamadım adamın sesini. Şimdi ben 35 TL çip parayı kabul ederek kartımı kaç ay boyunca kapattırmamayı kabul etmiş oldum bu konuda tam bilgisi olan var mı ben 3 ay diye hatırlıyorum ama eminde değilim çünkü o an sinirli idim.

Şimdi bankaya mesaj atıp kartı kullanmayıp zamanı geldiğinde iptal ettireceğimi belirteceğim ya aidatı iptal ederler ya da kartımı iptal ederler, bu kadar basit.

• 3 AY SONRA kapatabilirsin.benim de axess vardı.aynı teklifi yaptılar.3 ay sonra kapattım.
    quote:

Orijinalden alıntı: B o S c H

Axess kredi kartımı kullanmaya başlayalı 5 ay ancak oldu. Bu ay 35 TL kart ücreti aldılar. Bir de not düşmüşler bir daha 40 TL olacak diye. Hemen aidat iptal talebinde bulundum. Cevapları olumsuz oldu. Araştırdım. Bir çok müşterilerinde kart ücreti asla almıyorlar. Bunun üzerine bankayı aradım ve neden bazı müşterilerinizden almıyorsunuz dedim. Aldığım cevap aşırı komikti. Neymiş müşteri kriterine göre alınıyormuş. Yahu ayda 200 TL den aşağı borç ödemem ve ödemelerim her zaman zamanındadır. Asla ödemede geciktiğim gün yada askariyi ödediğim olmamıştır, paranında hep tamamını öderim. Baktım hala olumsuz diyorlar bende kartımı kapatın o zaman dedim. Bekleyin dediler. Telefonda biraz bekledikten sonra kartınızı kapatmayın size 35 TL çip para vereceğiz dediler. Sordum aidat iptal mi yok dediler. Düşündüm kartı kapatsam 35 TL^yi geri vermeyecekler. Teklifi kabul ettim. Bana 3 ay içinde iptal edemezsiniz dedi. Bende 3 ay sonra iptal ettireceğim. Böylesi bir bankanın kartını kullanmak istemiyorum artık.

Sorum şu tam duyamadım adamın sesini. Şimdi ben 35 TL çip parayı kabul ederek kartımı kaç ay boyunca kapattırmamayı kabul etmiş oldum bu konuda tam bilgisi olan var mı ben 3 ay diye hatırlıyorum ama eminde değilim çünkü o an sinirli idim.

Şimdi bankaya mesaj atıp kartı kullanmayıp zamanı geldiğinde iptal ettireceğimi belirteceğim ya aidatı iptal ederler ya da kartımı iptal ederler, bu kadar basit.

• inch

sen neden kapattırdın kartı aidat yüzünden mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prof.Matematik

şu vakıfbanktan 30 tl'yi alabilen var mı?
    illa kartı mı kapatacağız?

vakıfbank ekstre yi 10 gun sonra verip sayfa basına 3tl istedi

• arkadaslar bilmedigimden soruyorum kredi karti 1 yılını doldurunca bu yıllık aidat geliyor dimi ? ben 2009'un mayis ayinda k.karti aldim şimdiye kadar sadece harcama yaptiklarim geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

arkadaslar bilmedigimden soruyorum kredi karti 1 yılını doldurunca bu yıllık aidat geliyor dimi ? ben 2009'un mayis ayinda k.karti aldim şimdiye kadar sadece harcama yaptiklarim geldi

Evet,, Mayıs ayına dikkat
  • Arkadaşlar bana bugün AKBANK'tan mail geldi. Herhangi bir soru sormadan gönderdiler. Acaba benim gönderdiğim ihtar dilekçesine cevap olarak mı gönderildi bilmiyorum. Fakat daha önce gönderdikleri mailin aynısını göndermişler. Burada sizlerle paylaşmıştım o maili. Gene aynısı geldi. Acaba yanlışlıkla mı geldi yoksa dilekçeyi görüp de mi gönderdiler bilmiyorum. 7 iş günü dolmasını bekliyorum. Ondan sonra heyete başvuracağım tekrardan. Acaba daha çok beklesem mi? 7 iş günü çok mu erken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [C_a_N_e_R]

Arkadaşlar bana bugün AKBANK'tan mail geldi. Herhangi bir soru sormadan gönderdiler. Acaba benim gönderdiğim ihtar dilekçesine cevap olarak mı gönderildi bilmiyorum. Fakat daha önce gönderdikleri mailin aynısını göndermişler. Burada sizlerle paylaşmıştım o maili. Gene aynısı geldi. Acaba yanlışlıkla mı geldi yoksa dilekçeyi görüp de mi gönderdiler bilmiyorum. 7 iş günü dolmasını bekliyorum. Ondan sonra heyete başvuracağım tekrardan. Acaba daha çok beklesem mi? 7 iş günü çok mu erken.

Erken değil 7 İş günü dolduktan sonra doğru tük.hak.hey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunesser

quote:

Orijinalden alıntı: [C_a_N_e_R]

Arkadaşlar bana bugün AKBANK'tan mail geldi. Herhangi bir soru sormadan gönderdiler. Acaba benim gönderdiğim ihtar dilekçesine cevap olarak mı gönderildi bilmiyorum. Fakat daha önce gönderdikleri mailin aynısını göndermişler. Burada sizlerle paylaşmıştım o maili. Gene aynısı geldi. Acaba yanlışlıkla mı geldi yoksa dilekçeyi görüp de mi gönderdiler bilmiyorum. 7 iş günü dolmasını bekliyorum. Ondan sonra heyete başvuracağım tekrardan. Acaba daha çok beklesem mi? 7 iş günü çok mu erken.

Erken değil 7 İş günü dolduktan sonra doğru tük.hak.hey.

Tamam o zaman öyle yapim Cuma günü teslim aldılar. Salı günü 7. gün oluyor. Çarşamba günü hayete gideyim.

• bende finansbanka uzunca bir mail attım web sayfasındaki bölümden kart ücreti ve hesap işletim ücreti için bir yıllık olan 45 tl kartıma geri yatmış şaşırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratyayla

bende finansbanka uzunca bir mail attım web sayfasındaki bölümden kart ücreti ve hesap işletim ücreti için bir yıllık olan 45 tl kartıma geri yatmış şaşırdım

hocam bende mail attım hem şikayetim var yazan yerden
    hem istek önerim var yazan yerden ama cevap gelmedi
    nasıl başardınız ?? adi finansbank 22 tl boşa gidecek
  • finansa telefon acin iptal ediyorum diyin..
    daha önceki saygada müsteri temsilcisi ile aramda gecen konusmayi yazmistim...
  • Ben bugün Akbank'tan hesap ekstremi istedim mail yoluyla yolladılar.Fakat sadece 2008 den itibaren olan işlemleri yollayabiliyoruz dediler.Benim 2002 ve 2004 de açılmış olan ve hala aktif olarak kullandığım 2 ayrı hesabım var.Bunlardan hala yılda 2 kere olmak üzere 27.5 TL hesap işletim ücreti kesiliyor.Bu yıl toplam 110 TL kestiler 2 hesaptan toplam!Tabi ki diğer yıllar kestikleri parayı da geri almak istiyorum.Sordum 2008 den önceki hesap işlem bilgilerine nasıl ulaşabilirim diye, hesabın açık olduğu şubeye başvurucakmışım ve onlar arşivinden temin edicekmiş bana.Fakat bunun çıktısını vermek için de dünyanın parasını isteyecekler.Forum da birçok arkadaşımızda bununla karşılaşmış ve karşılaşacak.maxell'den sayfa başı 3 TL istenmesi gibi.Peki arkadaşlar bu hesap extresine bu kadar para vermeden ulaşabilmemizin bir yolunu bilen var mı?Ya da en ucuz yolu nedir?
    Hiç olmadı 2008 den itibaren olan hesap extresiyle birlikte hakem heyetine başvursak onlar kalan bilgilere ulaşıp onları da tahsil edebilirler mi?

• evet
    quote:

Orijinalden alıntı: B o S c H

inch

sen neden kapattırdın kartı aidat yüzünden mi?
  • eski extrelerimi buldum
    2005-2006-2007-2008-2009 hepsinin fotokopisini çektirdim ve götürüp tüketici hakem heyetine verdim
    şimdi beklemedeyim acaba ne kadar sürede sonuçlanır ki
  • bende iş bankasından şöyle bir tepki aldım,
    şubeme gittim,

dedim ki bu sene içinde işte şu kadar para kesmişsiniz, hesap işletim ücreti adı altında,

bunu iade eder misiniz, tüketici haklarına mı gideyim direk,

öğrenci misin dediler, hayır dedim,
    geçen sene mezun oldum dedim, o zaman öğrenci olduğuna dair belge getir, öğrenci olduğun zamanlardakini iptal edelim sonrasına da otomatik ödeme talimatı verirsin gelmez dediler

ama ne hakla?!
    böyle bir hakları var mı öğrenci olmasam da alamıyor muyum
    şubeden geriye dönük hesap dekontlarımı isteyip direk tüketici hakem heyetine başvurucam şimdi

2- bir de arkadaşlar belli bir sınırı varmı kaç yıl geriye dönük alabiliyoruz kart ücretlerini
    2002 yılında açılmış hesabım var misal 7 senelik alabilir miyiz=?
  • Garanti Bankasından ve Yapı kredi den kredi kartı sözleşmelerini almak için nasıl bir yol takip etmeliyiz? Dilekçeleri şubeye mi vereceğiz yoksa genel merkezemi göndereceğiz. Genel merkeze göndereceksek iadeli taahhütlü mü olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tanguz

Ben bugün Akbank'tan hesap ekstremi istedim mail yoluyla yolladılar.Fakat sadece 2008 den itibaren olan işlemleri yollayabiliyoruz dediler.Benim 2002 ve 2004 de açılmış olan ve hala aktif olarak kullandığım 2 ayrı hesabım var.Bunlardan hala yılda 2 kere olmak üzere 27.5 TL hesap işletim ücreti kesiliyor.Bu yıl toplam 110 TL kestiler 2 hesaptan toplam!Tabi ki diğer yıllar kestikleri parayı da geri almak istiyorum.Sordum 2008 den önceki hesap işlem bilgilerine nasıl ulaşabilirim diye, hesabın açık olduğu şubeye başvurucakmışım ve onlar arşivinden temin edicekmiş bana.Fakat bunun çıktısını vermek için de dünyanın parasını isteyecekler.Forum da birçok arkadaşımızda bununla karşılaşmış ve karşılaşacak.maxell'den sayfa başı 3 TL istenmesi gibi.Peki arkadaşlar bu hesap extresine bu kadar para vermeden ulaşabilmemizin bir yolunu bilen var mı?Ya da en ucuz yolu nedir?
    Hiç olmadı 2008 den itibaren olan hesap extresiyle birlikte hakem heyetine başvursak onlar kalan bilgilere ulaşıp onları da tahsil edebilirler mi?

Ben akbanktan mail yoluyla istedim 2005ten itibaren hepsini verdiler dostum. Sen nerden istedin?

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.