Şimdi Ara

Nvidia: İşlemci pazarına girmiyor, Globalfoundries alternatifini düşünmüyoruz!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Novafora firması tarafından satın alan işlemci üreticisi Transmeta'nın bazı mühendislerini kadrosuna kattığı ve kapalı kapılar ardında kendi x86 işlemci tasarımını geliştirdiği söylenen Nvidia'dan yalanlama geldi. Firmanın kurucu ortağı ve tepe yöneticisi Jen-Hsun Huang verdiği yeni bir demeçte, Nvidia'nın oldukça açık bir stratejiye sahip olduğunu, görsel ve paralel işlem odaklı çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Tüm platformlarda yeni GPU'lar ile çoğalarak büyümeyi hedeflediklerini söyleyen Huang açıklamasında, işlemci pazarındaki çözümlerinin ARM tabanlı Tegra platformu olacağına işaret etti. 40nm için yeni bir verimlilik problemi yaşayan TMSC'ye karşı Globalfoundries ile işbirliği olabilir mi sorusuna da cevap veren Jen-Hsun Huang, "AMD'nin fabrikası mı, bizim stratejimiz TSMC'dir" yanıtını verdi.

• ilginç bir açıklama ama hele de bu adamın ağızından gelince bence pek bir inandırıcılığı yok.
    ayrıca nVidia haberlerinde bu adamın resmi gerçekten sıktı artık.
  • adamlar batsa amd nin fabrikasında chip üretmezler, nvidia tsmc de verimlilik problemleri ile debelleşsin, ati chiplerini kendi fabrikasında üretir 2010 da.
    bu arada her haberde bu adamın resmi, reklam için paramı veriyo bu foruma anlamadım.
  • adamın resmine niye bu kadar kızıyorsunuzki
  • @The Wanted
    ilginç bir durum di mi?
    ATI haberlerinde resim olarak bir logo en fazla bir ekran kartı vardır.
    ama nVidia hakkında her 5 haberin dördünde bu adam vardır.

acaba o muydu o gizemli adı açıklanmayan misafir geçenlerde DH'nın yeni ofisinde?
    erken haber verme karşılığında kendi reklamının mı yapılmasını istedi nedir...
  • adam rüyalarıma giriyor artık
  • Merak edenler için fotoğraf konusuna da açıklık getirelim. DirectX 11 destekli kartları şu an piyasada olmayan firma Nvidia olduğu için eleştriler doğrudan onları hedef alıyor. Bu durumdan ötürü firmanın tepesindeki isim son günlerde açıklamalarıyla sık sık gündeme geliyor biz de yer verirken, yurt dışı sitelerde olduğu gibi ifadeyi kullanan kişi olarak CEO'nun kendi fotoğrafını kullanıyoruz. Tabii Fermi tabanlı kartlar için de mevcut tek kart görüntüsü (kartın durumu - maket vs. olması ayrı bir tartışma konusudur) CEO'nun dahil olduğu görüntüler olduğu için CEO'nun her zamandakinden biraz daha fazla görünür olması neden oluyor. Kaldı ki AMD'den Richard Huddy'nin açıklamalarında da doğrudan kendi görseli kullanılmıştır.
  • Babami bile daha az goruyorum desem yeridir:)
  • adam karizma ayrıca gözlerinden zeka fışkırıyor. ayrıca kurnaz biride. AMD nin satışlarını baltalamak ve zaman kazanmak için maket kartla tüm dünyanın karşısına çıkıp bak kartımız diyecek kadarda gözü kara ve elindekinin oyuncak olduğunu belli etmedi hiç renk vermeyecek kadarda iyi oyuncu. ben masaüstü arka planı yaptım şahsen. hayran olunası meziyetler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenilik78 -- 10 Kasım 2009; 11:54:35 >
  • her nvidia haberinde aynı geyikler sıktınız artık. konuya odaklanmak çok mu zor?
  • aynen sıktınız artık. nvidiayı sevmiyo olabilirsiniz ama her haberde aynı muhabbeti yapmayın artık. ve..

@fx57

bu durumua biraz daha özen gösterirseniz iyi olur sonuçta haber dx11 haberi değil yada dx11 olunca gt300 koymak zorunda değilsiniz nvidia logosu koyarsanız forumda çarpık ve saçma yorumları bir nebze engellemiş olursunuz ki eğer istenen bu değilse...
  • adamın globalfoundries sorusu hakkında yanıtına bak ne kadar inatçı :D

TSMC'de daha kötü bir sorun olursa görürüm ben onu :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: dennjS

adamın globalfoundries sorusu hakkında yanıtına bak ne kadar inatçı :D

ne deseydi seve seve amd ye para veririz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ac1DBuRN

Babami bile daha az goruyorum desem yeridir:)

:D

Haberden çok fotoğraf konuşulmuş.
    İşlemci çıkarmalarını isterdim ama bunu saman altından yapıyorlarsa duyulmasını şimdilik istemiyorlarsa açıklama doğruda olmayabilir.
  • Adam ölürümde rakibimle iş yapmam diyor! ama nereye kadar, malum piyasa şartları en azılı devrimcileri bile emperyalist şirketlerle iş yaptırır
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Orijinalden alıntı: dennjS

adamın globalfoundries sorusu hakkında yanıtına bak ne kadar inatçı :D

ne deseydi seve seve amd ye para veririz mi?

şahsen bende olsam rakip firmaya iş yaptırmazdım ayrıca şu adamın fotoğrafını koyacağınıza nvidia nın direk logosunu koyarsanız biraz daha azalmış olur boş muhabbetler

• rakibin işlemcileri ile çipset satarken iyiydi ve rakip değildi, nedeyse ortakız biz diyeceklerdi ama ATi alınınca globalfoundries'e iş yaptırmayıza döndü. globalfoundries daha ucuza gpu'nuzu üretiriz derse görürüm nasıl iş yaptırıyolar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

ilginç bir açıklama ama hele de bu adamın ağızından gelince bence pek bir inandırıcılığı yok.
    ayrıca nVidia haberlerinde bu adamın resmi gerçekten sıktı artık.

aynen öğle ,gözler yalan söğlemezler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tokatli6061

rakibin işlemcileri ile çipset satarken iyiydi ve rakip değildi, nedeyse ortakız biz diyeceklerdi ama ATi alınınca globalfoundries'e iş yaptırmayıza döndü. globalfoundries daha ucuza gpu'nuzu üretiriz derse görürüm nasıl iş yaptırıyolar :)

adamlar salak mı? elbet chıpset satarken ortağız diyecek. ne dıyeceklerdi? amd nin de yaptıkları işlemcilerinde Allah belasını versin biz zaten keyfi chıpset uretıyoruz almayın aladırmayın mı? mantıklı olun bıraz
  • Buadama gıcık oluyom bu adama BAN üzerine BAN
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.