Şimdi Ara

PowerColor Radeon HD 5770 (V2) modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
5.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran kartı üretiminde AMD-ATi'nin önde gelen iş ortaklarından PowerColor, DirectX 11 destekli yeni bir modelini daha kullanıma sunuyor. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Juniper XT GPU'sunun güç verdiği PowerColor Radeon HD 5770 (V2), firmanın bir önceki Radeon HD 5770 modeline göre soğutucu yapısındaki farklılıkla dikkat çekmeyi başarıyor.

Çift slot tasarıma sahip olan yeni ekran kartı, 128-bit bellek veri yolu desteğine ve 800x paralel işlem birimine sahip. Grafik işlem ünitesi 850MHz'de, bellekleri ise 4800MHz'de görev yapan yeni modelde ayrıca 1GB GDDR5 bellek kullanılıyor. Destek veren anakartlarda Crossfire X kurulumuna olanak tanıyan yeni model aynı zamanda Eyefinity teknolojisini de destekliyor.

Unified Video Decoder 2.0 özelliği ile yüksek tanımlı videolar (1080p) için GPU tabanlı donanımsal hızlandırma yapabilen yeni model, çift DVI, HDMI ve DisplayPort konnektörleriyle geliyor. Ayrıca ATi Stream teknolojisiyle, çok amaçlı GPU yaklaşımı kapsamında kartın yüksek işlemci gücü uyumlu uygulamalarda hızlandırma için de kullanılabiliyor.

Önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenen PowerColor Radeon HD 5770 (V2) için henüz herhangi bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

• sekli iyi olmus :)
  • önceki nesil radeonlar HD vidolar için hızlandırma yapamıyor muydu?
  • isterse V5 çıkartsınlar 128 bit karta 320-350 tl verilmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 3 Kasım 2009; 21:30:07 >
  • kart çok şekilde 128 bite o para verilmez gerçekten
  • Bu hd5750'nin soğutucusu. Eğer doğru kart ise yani hd5770 ise referans tasarımı tercih ederim. Kartın bu hali hiç hoşuma gitmedi.
  • Neden verilmesin 128bit karta o para kart işini görüyorsa veri yolu genişliği çok önemli değil yolda şişme olmuyorsa.
  • siz kartın performansına mı para veriyorsunuz bitine mi?o zaman size 512 bit ati 2900xt öneriyim hem kışıın soba olarak da kullanabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 3 Kasım 2009; 21:43:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sulo61gun

siz kartın performansına mı para veriyorsunuz bitine mi?o zaman size 512 bit ati 2900xt öneriyim hem kışıın soba olarak da kullanabilirsiniz

Ben bitinde piresinde değilim ama kartın performansı herkes gibi benide hayal kırıklığına uğrattı.Bu kartın en azından HD4870 kadar performans vermesini bekliyordum.
  • ayrıca dx 11 de 128 bit olması sorun yaşatmıyor biraz testleri incelerseniz dx 11 de bu kartın hd 4870 dan daha iyi performasn sergilediğini görebilirsiniz.
    ama fiyat çok çok çok fazla fehmi çıksa biraz ortalık şenlenir ama ati tek kalınca fiyatlar bu şekilde oluyor ister istemez
  • kartın performansı iyi değil desinler daha doğrusu şuanki fiyatını haketmiyor desinler o zaman ona itirazım yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 3 Kasım 2009; 22:10:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

isterse V5 çıkartsınlar 128 bit karta 320-350 tl verilmez

veriyolu genişliğinin nasıl hesaplandığını ne manaya geldiğini öğrenin sonra gelin yine yazın bu konuya isterseniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: red a!ert

quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

isterse V5 çıkartsınlar 128 bit karta 320-350 tl verilmez

veriyolu genişliğinin nasıl hesaplandığını ne manaya geldiğini öğrenin sonra gelin yine yazın bu konuya isterseniz

Kesinlikle katılıyorum. O zaman gidip 256 bit 3850 alsın arkadaş...
  • Olta kopacak gene ne yem atmışsın be yener Tabi 128bit dedigin için herseferde neden verilmez diye açıklaman lazımki uzun uzun, atlamasınlar:) Anlayan anlıyor niçin verilmeyecegini 128bit olan okarta neden okadar para verilmeyecegini. Şu bit kelimesi ile cümle kuranlara cahil muamelesi yapmayı bırakın komik duruma düşüyorsunuz. 2900xt imişte miş miş.
  • piyasadaki kartlara ve performanslarına bakıp kartın fiyatının pahalı olduğunu söylemek bence yanlış yeni bir kart için normal ilk çıktığında zaten belli fiyatın altında olması beklenemez her defasında söylüyorum geçen sene 4850 350t^l'den piyasaya giriş yaptı ona pahalı dendimi o zaman pek hatırlamıyorum ama birkaç ay bekleyin fiyatı düşer diyeceğim ama fermiyi geçtim bu 40nm'deki sorunlardan dolayı fiyatının düşeceğini pek zannetmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendomi -- 4 Kasım 2009; 0:48:38 >
  • bence kart pahalı dx10-11 arasında görsel bi fark yok , 9la 10 arasında varmı o bile mechul , 10dan 11e gecerken artık resmen sadece arasında perf. farkı olucak denildi ama 4890 a o.c. la dahi gecemiyor hani nerde kaldı bunun performansı yada f/p sı
  • 5770 de harbi çuvalladı ati. ama isteyerek yaptı tabiki beceremedi demiyoruz ama en az 4870 perf vermeliydi. d11 de geçmişmiş iyide 4870 dx11 kartı değilki sen normal skorara bak nasıl çakıyo 4870? insanlar boşunahayal kırıklığna uğramadı olmadı 5770 olmadıııı
  • hatanın en büyüğü sen 800 SHADER yapıyorsun madem remden kısma da barı yeni nesil olmasının bir anlamı olsun rakip olmayınca böle oldu iste orta seviye yalan oldu.
  • oyun için dx11 li alınabilecek en uygun kart 5850 ve üstü 5700 ler 48xx ler kadar da performanslı değil
  • olta mı komik insan seni cahil gibi yazılar yazmayın .senin zoruna giden ne onu anlamadım ya yoksa sende mi bitçilerdensin9600gt de 256bit sen bence onu alırsın. nası olsa 5750 ve 5770 128bit[

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 4 Kasım 2009; 2:00:03 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.