- x
Katalan Milli Takımı ne ayak??
42 Cevap9141 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1118 Mesaj
3 Kasım 2009; 17:38:14 

Bir ulus doğdu

Ayrılıkçı Katalanları 'İspanya içinde bir ulus' ilan eden statü dün Katalonya'da düzenlenen bir referandumla kabul edildi. Sandıktan yüzde 74 oranında 'daha fazla özerkliğe evet' oyu çıktı.

İspanya'nın ayrılıkçı özerk bölgesi Katalonya'da, özerk yönetimin yetkilerini artırarak Katalanları "İspanya içinde bir ulus" ilan eden yeni statü, dün bölgede düzenlenen bir referandumla kabul edildi.

Barcelona'nın eski teknik direktörü Hollandalı Johan Cruyff, Katalan Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü oldu

1988-1996 yıllar arasında Barcelona'da teknik direktör olarak görev yaptıktan sonra başka hiçbir takımı çalıştırmayan Cruyff, 13 yıl aradan sonra tekrardan sahalara dönmeyi kabul etti. İspanya'nın özerk yönetimlerinden olan ve Katalan milliyetçiliğinin görüldüğü Katalonya'daki futbol federasyonu (FCF), hiçbir resmi nitelik taşımadan Katalan olan futboculardan oluşturulan milli takım ile başka ülkelerin milli takımları veya İspanya'daki diğer ayrılıkçı bölgelerden Bask ile maçlar organize ediyor.

Bu durumda İspanya ikie bölünmüş durumda.
Şimdi oluşan bu aykırı durumda Katalan oldukları bilinen Xavi İniesta Puyol Fabregas gibi İspanya Milli Takımının en önemli isimleri Katalan takımında mı oynuyacak?Çok karışık bir durum ortaya çıktı şu durumda

Diziler: Spartacus ,The Office ,True Blood ,How I Met Your Mother ,Big Bang Theory ,Friends ,Community,
Anime: Death Note ,Shaman King ,Naruto ,Naruto Shippuuden ,Bleach ,One Piece,Another ,Fairy Tail , Shingeki No Kyojin
Oyunlar: Dragon Age Origins ,Skyrim ,Oblivion ,Warcraft ,Second Life ,FIFA 13 ,Witcher 1-2, Fable
Takım: Galatasaray

2828 Mesaj
3 Kasım 2009; 17:40:05 

Karışık durum

Bazıları takım "tutar", bazıları ise takım tutar.

http://www.youtube.com/watch?v=nv0ORkLX7sQ

6059 Mesaj
3 Kasım 2009; 17:40:21 

evet o dediğin durum olucak ve kendine katalan diyen fıtbolcular isterse ispanya milli takımından katalan milli takımına geçebilicek. ayrıca keşke bu konuyu Galatasaray bölümüne değil diğer klüpler bölümüne açsaydın

MONSTER TULPAR T5 V1.1.1 15.6"
Intel Core i7-4810MQ CPU @ 2.8 Ghz / 8GB DDR3L 1600MHz SODIMM / 3GB GDDR5 nVIDIA GeForce GTX870M 192-Bit / Crucial M500 120GB mSATA+750GB Western Digital Scorpio Black 7200RPM HDD

1118 Mesaj
3 Kasım 2009; 17:41:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Can

evet o dediğin durum olucak ve kendine katalan diyen fıtbolcular isterse ispanya milli takımından katalan milli takımına geçebilicek. ayrıca keşke bu konuyu Galatasaray bölümüne değil diğer klüpler bölümüne açsaydın

taşırız

Diziler: Spartacus ,The Office ,True Blood ,How I Met Your Mother ,Big Bang Theory ,Friends ,Community,
Anime: Death Note ,Shaman King ,Naruto ,Naruto Shippuuden ,Bleach ,One Piece,Another ,Fairy Tail , Shingeki No Kyojin
Oyunlar: Dragon Age Origins ,Skyrim ,Oblivion ,Warcraft ,Second Life ,FIFA 13 ,Witcher 1-2, Fable

6059 Mesaj
3 Kasım 2009; 17:50:32 

bu bölünme ispanya milli takımını çok etkiler. xavi, iniesta, puyol, pique, busquets ve belki fabregas normal mili takımdan gelen oyuncular olur. pedro, bojan, valdes felanda barçadan gelir. birkaç oyuncuda espanyol klübünden birkaç oyuncu gelir iyi bir ilk 11'i olan klüp olur ama pek fazla oyuncu alternatifleri olmaz. zaten la liga'da 2 tane katalan klübü var barcelona ve espanyol gerçi ikiside ezeli rakip...

Intel Core i7-4810MQ CPU @ 2.8 Ghz / 8GB DDR3L 1600MHz SODIMM / 3GB GDDR5 nVIDIA GeForce GTX870M 192-Bit / Crucial M500 120GB mSATA+750GB Western Digital Scorpio Black 7200RPM HDD

6852 Mesaj
3 Kasım 2009; 17:58:26 

quote:

bu bölünme ispanya milli takımını çok etkiler. xavi, iniesta, puyol, pique, busquets ve belki fabregas normal mili takımdan gelen oyuncular olur. pedro, bojan, valdes felanda barçadan gelir. birkaç oyuncuda espanyol klübünden birkaç oyuncu gelir iyi bir ilk 11'i olan klüp olur ama pek fazla oyuncu alternatifleri olmaz. zaten la liga'da 2 tane katalan klübü var barcelona ve espanyol gerçi ikiside ezeli rakip...

Atletic Bilbao??

181 Mesaj
3 Kasım 2009; 17:59:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Barbar

Atletic Bilbao??

Bask.

6852 Mesaj
3 Kasım 2009; 18:02:27 

quote:

Orijinalden alıntı: lombi

Bask.

Doğru şimdi hatırladım. Onlarda yabancı oyuncu oynatmamalarıyla ünlüydüler.

6059 Mesaj
3 Kasım 2009; 18:03:45 

bilbao bask milletinin desteklediği takım onlar tamamen farklı bir olay. bilbao ve osasuna basklıların takımı onlarda katalanlar gibi ayrılmak istiyor. ispanya'da tonla ayrılıkçı grup var ve ülke 17 tane özerk bölgeye ayrılmış durumda hepsi yavaş yavaş ayrılmak istiyor ve başta katalanlar ve basklılar var. bu adreste daha ayrıntılı bilgi var

http://tr.wikipedia.org..._y.C3.B6netim_birimleri

4334 Mesaj
3 Kasım 2009; 18:06:49 

ispanya bastırırsa uluslararası olarak tanınmaz o zaman da kimse gidip de o takımda oynamaz, herkes birleşip büyümeye güçlenmeye çalışırken de böyle süper zekalar da bölünmekle uğraşır

AK-CORE Yedek Parça Sektörünün Yönetim Programı

1118 Mesaj
3 Kasım 2009; 18:30:47 

Katalan Futbolcular
Xavi Hernandez
Cesc Fabregas
Oleguer
Busquets
Pique
Puyol ve Iniesta katalonyada doğmamışlar sanırım.Bu arada ispanya milli takımı futbolcuları arasında ispanyol olan az kişi var.
Mesela Guiza Endülüs , Xabi Alonso Bask ama sanırım bunlar ırklarına bağlı değiller. Başka katalan futbolcular vardır muhakkak amma 2009 konfederasyon kupasında oynamış katalanlar bunlar.
Kaleci olarak Valdesi alırlar büyük ihtimal zaten valdes vikipedide 2004 yılından beri katalonya milli takımında gözüküyor.Hatta 9 maça bile çıkmış.
Espanyoldanda Raúl Tamudo gibi futbolcular gelebilir.Geniş bir kadro olmaz gibi.
Yani puyol ve iniestada katılırsa. Daha kral olur İspanya milli takımından iyi olurlar ama forvet yok.

2613 Mesaj
3 Kasım 2009; 20:28:40 

quote:

Orijinalden alıntı: silenThief

Yani puyol ve iniestada katılırsa. Daha kral olur İspanya milli takımından iyi olurlar ama forvet yok.

Bu Güiza tam olarak nerede doğmuş katalan mı

6059 Mesaj
3 Kasım 2009; 21:26:22 

quote:

Orijinalden alıntı: LsR

Bu Güiza tam olarak nerede doğmuş katalan mı

guiza endülüs

3282 Mesaj
3 Kasım 2009; 21:29:01 

İspanya inanılmaz güç kaybeder.

[sm=You_Rock_Emoticon.gif]
Çabalar sonuç verdi, efsane döndü.

1347 Mesaj

[22 Ekim 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

3 Kasım 2009; 21:53:22 

Şuan için bir bölünme söz konusu değil. Şu günlerde Türkiye'nin gündemi meşgul eden "Kürt Açılımı" gibi düşünün, tabi ki İspanya zaten federal bir sisteme sahip olduğu için talep ettikleri haklar daha fazla.

Katalan milli takımı da, Katalanların İspanyol olmadıklarını, ayrı bir millet olduklarını göstermek için kurulmuş sanırım, tanınmadıkları için sadece hazırlık maçı yapabiliyorlar.

Bu arada haberin tarihine baksaydın bi keşke.

4120 Mesaj
3 Kasım 2009; 21:55:15 

ülen ülke 2 ye bölündü adam futbolcular ne olcak diye kıvranıyo

2430 Mesaj
3 Kasım 2009; 22:03:03 

O takımda Torres, Xabi Fabregas varken İspanya Milli Takımı'na hiç bir şey olmaz. Fabregas Barca'lı ama zannetmiyorum Katalonya'ya gideceğini. İspanya Milli Takımı'nda efsane olmak gibi bir şansı varken, Katalonya'ya gitmez. Olaya duygusal yaklaşsa, Barca'ya döner. Fabregas profesyonel bir oyuncu.

Ayrıca Barca çok antipati toplar, hatta "madem Katalonsunuz, gidin kendi liginizi kurun" derler atarlar ligten.

892 Mesaj
3 Kasım 2009; 22:09:27 

Katalan milli takımını tüm ülkeler ve Fifa tanısa bile Xavi, iniesta gibi futbolcular İspanya milli takımında oynadıkları için Katalan takımında oynayamazlar. Fifa izin vermez. Benzer örnek verirsek, Aurelio bizde oynadığı için Brezilya milli takımında oynayamaz. Katalanlar önce tanınmayı, sonra da yeni bir jenerasyonu beklemeliler.

6059 Mesaj
3 Kasım 2009; 22:17:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Malazgirt

Katalan milli takımını tüm ülkeler ve Fifa tanısa bile Xavi, iniesta gibi futbolcular İspanya milli takımında oynadıkları için Katalan takımında oynayamazlar. Fifa izin vermez. Benzer örnek verirsek, Aurelio bizde oynadığı için Brezilya milli takımında oynayamaz. Katalanlar önce tanınmayı, sonra da yeni bir jenerasyonu beklemeliler.

ülke içinde bölünme olursa milli takım değiştirebiliyorlar. bakınız yugoslavya

5126 Mesaj
3 Kasım 2009; 22:20:18 

Ben İspanyadayken Katalonya-Arjantin maçı vardı, oynuyorlar zaten başka takımlarla

May The Force Be With You

892 Mesaj
3 Kasım 2009; 22:34:30 

quote:

ülke içinde bölünme olursa milli takım değiştirebiliyorlar. bakınız yugoslavya

Yugoslavya ve İspanya farklı. Yugoslavya paramparça olup 6-7 ülkeye bölündü, burada ise olursa belli bir bölüm ayrılacak. + İspanya lobi yapar bence. Bakalım gelişmeler ne olacak.

2119 Mesaj
3 Kasım 2009; 22:46:34 

yahu herkes saçmalamış xavi falan katalanyoya gider diye istese gidemez zaten. daha önceden başka bir milli takımda oynamış,olurmu öyle şey şimdiye kadar başka bir A milli takımda hiç oynamamış adamları alırlar anca

P4 3.2Ghz HT LGA775 | MSI 865PE Neo3-F/ FS |2 X 512MB DDR400Kingston+1 GB DDR 400 Buffalo | Sapphire X1950GT
| 320 GB SAMSUNG Spinpoint T HD321KJ---500 GB WD MYBOOK---2 X 1,5 TB Samsung Story---1 TB Seagate |

4771 Mesaj
3 Kasım 2009; 23:02:08 

Ya arkadaşlar bu takım uzun yıllardır var ve Puyol filan oynuyorlar bu takımda zaten. Özel maç gibi düşünün. O kadar önemli bir mesele yok ortada.

5180 Mesaj
3 Kasım 2009; 23:07:13 

Katalonya değil de Katalunya değil mi özerk bölgenin adı?

http://www.youtube.com/watch?v=UFRVi3f9hlQ
http://www.youtube.com/watch?v=UfnshoM5YZ0
http://www.youtube.com/watch?v=0IdREHTsyZA
http://www.youtube.com/watch?v=2u0No-vWTu8
http://www.youtube.com/watch?v=ch8OWcK07W4

362 Mesaj
4 Kasım 2009; 0:07:33 

Barca ne takimi peki ?
Bir kere o haber sacma o ayrilma gerceklesirse Barsa katalan takimidir Realde madrid ozaman ligleride bölünür.
O haberi ilkd efa burda duydum ve cikartilis amacida malum.
Basklarla sorunlari olabilir ama katalan eyaletleri icinde öyle bu durum olmiyacagi gibi bu durumda Rela ve Barcada ayrilirdi.
Her duydugunuza inanmayin

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Kasım 2009; 0:14:08 

başka bir milli takımda oynadıkları için katalana geçemezler.bölünsün bölünmesin.İspanyada devam ederler...hiç ispanya milli takımında oynamamış olanlar geçebilir.

diye düşünüyorum...

4334 Mesaj
4 Kasım 2009; 11:22:02 

quote:

Orijinalden alıntı: talaria

yahu herkes saçmalamış xavi falan katalanyoya gider diye istese gidemez zaten. daha önceden başka bir milli takımda oynamış,olurmu öyle şey şimdiye kadar başka bir A milli takımda hiç oynamamış adamları alırlar anca

herkes saçmalamış sen doğru söylemişsin yani e yugoslavya örneği nolucak peki

AK-CORE Yedek Parça Sektörünün Yönetim Programı

4221 Mesaj
4 Kasım 2009; 11:32:34 

espanyok katalan değil yanlış yazmış bir arkdş...katalan bölgesindeki ispanyolların takımı adaından belli zaten

3282 Mesaj
4 Kasım 2009; 21:26:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Batuhan Kılıç

herkes saçmalamış sen doğru söylemişsin yani e yugoslavya örneği nolucak peki

Yugoslavyadan önce Karadağ örneğine bakın. Atış poligonuna dönmüş burası.

[sm=You_Rock_Emoticon.gif]
Çabalar sonuç verdi, efsane döndü.

2135 Mesaj
4 Kasım 2009; 21:34:59 

Maşallah İspanya'yı iç savaşın eşiğine getirmişsiniz

Yazın üç sütun üstüne kapkara haykıran puntolarla :
Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.

256 Mesaj
5 Kasım 2009; 14:19:06 

ispanyanın ozerk bolgesı katalan mıllı takımınında fıfa nezlınde hıc bı vasfı yok yanı uluslar arası sampıyonalara gıremezler tamamen bı fantezi olarak yapılmıs bence hazırlık macı yapılmak ıcın ıspanyayı kabul etmemek ıcın yapılan bsey ona ragmen baslarında croyf var (adamın adını yanlıs yazdım galıba:D)

1376 Mesaj
22 Aralık 2009; 22:08:02 

onu bunu bırakın da maçı TV vercek mi .izlenmez mi bu maç yaa.ayrıca o bölünmüş bu blöünmüş bize ne?bizim ülkemizi bölmeye çalışanları konuşun bence

Daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya,
Öptüğü çubuklu forma yaşayacak anısında,
ALİ İSMAİL KORKMAZ , FENERBAHÇE  YIKILMAZ..!

1376 Mesaj
22 Aralık 2009; 22:11:10 

özür ntvspor veriomuş 20 dk geçmiş

Daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya,
Öptüğü çubuklu forma yaşayacak anısında,
ALİ İSMAİL KORKMAZ , FENERBAHÇE  YIKILMAZ..!

7261 Mesaj
23 Aralık 2009; 3:01:06 

Arkadaşlar ozanunal arkadaşın dediği gibi bu takım yıllardır var ve her sene bir takımla Barca'nın stadında bir özel maç yaparlar. Gecen yılda ondan önceki yıllarda bu tür maçlar oynadılar.

403 Mesaj
23 Aralık 2009; 3:11:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Zaris

ülen ülke 2 ye bölündü adam futbolcular ne olcak diye kıvranıyo

Şampiyonluk şarkısı
düşmesin dillerden...

7261 Mesaj
23 Aralık 2009; 3:11:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Barbar

Doğru şimdi hatırladım. Onlarda yabancı oyuncu oynatmamalarıyla ünlüydüler.

Atletic Bilbao tam olarak yabancı oyuncu oynatmamalarıyla ünlü değildir. Bu konudaki yanlışıda düzeltelim arkadaşlar.

Atletic Bilbao takımı Bask bölgesi doğumlu olmayanları oynatmıyor. Mesela diyelim kalkıp bir Türk çift buradan ispanyanın Bask bölgesine gitti ve orada çocukları oldu ve onlarda o bölgede yaşamaya başladılar çocukları Bask bölgesi doğumlu olduğu için Atletic Bilbao takımında oynayabilir.

Atletic Bilbao takımında sadece oyuncular değil teknik adamlar da Basklı olmak zorunda Bir kaç sene önce Atletic Bilbao teknik direktörü Sırptı. Bir maçta maçı anlatan sunucunun ifadesi aynen şuydu

Maç boyunca sizlere sırp teknik adam diyorum farkındaysanız ve bildiğiniz gibi Atletic Bilbao takımı yabancıları oynatmaması ve kadrosuna almaması ile ünlüdür devamında da. Teknik adamları bu kuralı bozuyor sanabilirsiniz ama bozmuyor çünkü başlarındaki sırp teknik adam Bask bölgesi doğumlu o sebeple Atletic Bilbao’nun başında dedi.

1474 Mesaj
23 Aralık 2009; 3:13:35 

http://en.wikipedia.org/wiki/Catalonia

Ispanya'nin Ab uyeliginden beri tahminimce bu kucuk ulke ortaya cikti, AB tarafindanda taniniyor her ne kadar Turkiye tarafindan taninmasa da, cunku onlarda KKTC'yi tanimiyorlar.

3364 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
NoName.
6 Eylül 2011; 19:53:02 

vay be katalan milli takımı varmış

Train like an animal, eat like a horse, sleep like a baby..

913 Mesaj
6 Eylül 2011; 20:02:19 

Iniesta Real Madrid taraftarı.Bizdeki türk futbolcular gibi ben zaten bu takımı tutuyorum etkisiyle Barcalıyım ayağı yapıyor.

İspanya'da ciddi kavga çıkmıştı bu olaylar yüzünden.Hatta futbolcular bu olaylar yüzünden çok gerildi.

Birisi o zaman katalan milli takımında oynasınlar gelmesinler ispanya'ya diyerek rest çekmişti.

Barcelona'dan bu yüzden nefret ediyorum ve inadına HALA MADRID diyorum

857 Mesaj
6 Eylül 2011; 20:11:30 

ispanyol milliyetçisi

Hiç hayatınızdaki şeylerin çok sıradan,herkesin yaptığı şeyler olup,kendi tekerinize çomak sokmayı denediniz mi,azcık diğer insanlardan farklı olmayı,abi bi denesenize yav

337 Mesaj
6 Eylül 2011; 20:20:16 

quote:

Orijinalden alıntı: f_the_answer

Iniesta Real Madrid taraftarı.Bizdeki türk futbolcular gibi ben zaten bu takımı tutuyorum etkisiyle Barcalıyım ayağı yapıyor.

İspanya'da ciddi kavga çıkmıştı bu olaylar yüzünden.Hatta futbolcular bu olaylar yüzünden çok gerildi.

Birisi o zaman katalan milli takımında oynasınlar gelmesinler ispanya'ya diyerek rest çekmişti.

De koçum de tutan mı var.
Seni niye gerdiyse, onu anlamadım?

Fikirler Ölmez....

674 Mesaj
6 Eylül 2011; 20:30:23 

Yanılmıyorsam Bojan bir kez Katalan milli takımında oynamıştı.

bu hariç bütün genellemeler yanlıştır.

1927 Mesaj
6 Eylül 2011; 20:32:13 

quote:

Orijinalden alıntı: f_the_answer

Aynen katılıyorum. Bölücülük yapıyor Barcelona , sonuna kadar R.MADRID

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Spor] » Futbol » Diğer Türk Kulüpleri » Katalan Milli Takımı ne ayak??
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.609