- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
alerji ve geniz akıntısı
350 Cevap84069 Görüntüleme35 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

168 Mesaj
2 Kasım 2009; 0:22:36 

arkadaşlar bu hastalıkla ilgili deneyimi olanlar lütfen bilgilerini paylaşsın ben yaklaşık 6 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyorum bir çok tedavi yöntemi denememe rağmen banamısın demiyor devamlı olarak burnumu çekme ihtiyacı hissediyorum ,geniz akıntısı ve nefes darlığı oluyor yaşam tarzını inanılmaz etkiliyor şu an
da tedavi gören veya tedavisini tamamlamış arkadaşlar varsa birbirimize yardımcı olalım benim görmüş olduğum tedavi ve şekilleri
klasik hastane tedavisi alerji hapları , antibiyotikler, burun spreyleri
kortizon tedavisi(kesinlikle tavsiye etmiyorum)
aktar tedavisi
biorezonans
psikolog
bu süre zarfında konulan teşhisler farklı oldu kimisi alerjik nezle kimisi alerjik kökenli sinüzit,kimisi bağırsaklarda mantar kimisi burun eti büyüklüğü dedi en sonunda konulan teşhis alerjik nezle şeklinde tecrübelerinizi bekliyorum selamlar.

48 Mesaj
8 Ocak 2010; 10:45:58 

way be sonunda benimle aynı durumda olan hayat yorgunu bedbaht talihsiz muzdarip bir kardeş buldum bu internet denizinde.Kadreş seni bu dünyada anlayacak belki de ilk insanım.Ben de 4 senedir bu derdin eline düştüm.Günden güne beter oluyorum.Ev tozuna ve birkaç polene alerjim varmış.Buna bağlı geniz akıntısı,alerjik rinit ve bunların hediyesi kronik sinüzit,ve bonusları boğaz ağrısı farenjik ve yeni peydahlanan kulak kaşıntısı ağrısı ve yeni yeni başlayan nefes darlığı........Allahım çıldırmak üzereyim.Tüm gün zombi gibi geziyorum.Sanki ot gibiyim.Ne kadar uyusamda yorgun uykusuz kalkıyorum.

Ben de senin gibi başvurmadığım çare kalmadı.
Kaç kulak burun boğaz doktoruna gittim bilemezsin.Hepsi klasik al şu antibiyotiği burun sipreyini kullan gel.İçim dışım ilaç oldu.
Bi doktora inandım burun kemiğini kırarsak iyleşirsin dedi.onca çile çekip ameliyat kan pislik yine aynı.Allah sorsun o itten
internetten biorezonans diye bir şey okudum.inandım.onca paramı yediler ama koca bi yalan.Allah sorsun adilerden
ve tabi psikolog.
Dostum bu aralar bi kaç yeni gözdem var.Sırada deneyeceklerim var.
Ama senin bu kortizon tedavisi ile bağırsakta mantar var olayı nasıl teşhis edildi.yoksa su meshur lokmancının eline mi düştün?

1163 Mesaj
8 Ocak 2010; 12:25:02 

akrabalarında senin gibi alerjisi olan mutlaka vardır diye düşünüyorum. Alerjinin kesin bir çözümü yok, herhangi bir organından yada dış etkilerden kaynaklanmıyorsa. Geniz akıntısı sigaradan kaynaklanıyor genelde. Alerji için düşük dozda antihistaminik al günlük, misal 10 mg lık bir tabletin yarısını kır (ki genellikle kırılır) onu iç, yani düşük dozda iç 5mg gibi. Mide kaynaması vs oluyorsa midene de iyi bakman gerekiyor, mide rahatsızlığı dahi alerjiyi etkiliyor.

Hizmet ediyorum insanlara hayvanlara doğaya. Kağıtları camları dışarıda dahi sağa sola atmayıp elimden geldiğince ayrı poşetleyip toplu çöpün yanına koyuyorum ki başkalarına para kazandırıyorum. Biten pilleri atık pil kutusuna atıp doğaya zarar vermiyorum. Yediğim etin kemiğini kedi köpeğe yiyemeyeceğim bayat ekmeği kuşlara veriyorum. Tükettiğim meyvelerin çekirdeklerini doğaya dikemezsem uygun gördüğüm yerelere serpip hiç yoktansa o tohumlara bir şans tanıyorum. Hiç zor değil inan çok mutlu oluyorum. Beruby,nakitkazan sitelerinden uzak durun.

4771 Mesaj
8 Ocak 2010; 12:50:40 

aynı sorun bendede var adı saman nezlesi annem cocuk doktoru annem bana 6 7 ayda bir küçük bir iğne yapıyor hiç bişiyim kalmıyor ama ilacın adını bilmiyorum

Forever Alone
Vienna University Of Technology Elektro Technik

347 Mesaj
8 Ocak 2010; 13:12:00 

4yıldır ben de aynı sorunla boğuşuyorum arkadaşında dediği gibi kesin bir tedavisi yok sırf bu alerjiden dolayı geniz eti oluştu 2yıl önce ameliyat oldum kurtuldum allaha şükür ama şimdide östaki kapakçıklarımın ödemlenmesinden dolayı kulak zarımda delinme ve enfeksiyon olmuş geçici işitme kayıpları baş ağrıları kulak ağrılarından dolayı tekrar ameliyatla orta kulağa tüp takacaklarmış bundan sonra ne olacak bende merak etmeye başladım

673 Mesaj
8 Ocak 2010; 13:17:02 

bende alerjiyle beraber saman nezlesi vardı. hatta ileri derecede idi astıma çevirmişti.
küçük bir memlekette yaşadaığımızdan (k.maraş) doktorlar anlayamadılar.
sonra adana balcalı hastanesine gittik alerji testi filan yapıldı ve 6 yıl boyunca aşı oldum. şimdi
hiç bir rahatsızlığım yok şükür. bahar geldiğinde polenlerden dolayı burnumda kaşıntı ve hapşuruk oluyo sabahları.
bunun dışında tamamen eski sağlığıma kavuştum diyebilirim.

önerim iyi bir hastanenin alerji bölümüne gidip muayene olmanız

48 Mesaj
8 Ocak 2010; 15:39:59 

hayat boyu rap arakdasım buyuk gecmis olsun.kulaklarda odem için Allah sifa versin.Korkarım bende de su an aynı tehlike var.Son bir aydır kulaklarım kasınıp agrımaya basladı.Yutkundukca kulaklarımdan içeri sanki bir sıvı kacıyor.KBB doktoru ostaki borun gorevini yerine getirmiyor dedi.ilaç verdi gececek diye ama su an gecmedi.Sonra 2 farklı KBB doktoruna daha gittim.kulakların normal gorunuyor dediler.Bu durumun tam teshisi nasıl konur acaba.

fifa_05 arkadasım.bana tecrübelerini anlatırsan cok sevinirim.Alerji asısı ilk zamanlar haftada 2 gün mü yapılıyor.ne zamandan sonra süre arttırılıyor.iğneler acıtıyor mu bir sorun yasanıyor mu.tecrübelerini anlatırsan cok sevinirim

48 Mesaj
8 Ocak 2010; 15:42:30 

fifa_05 bu arada neye karsı alerjin vardı senin

673 Mesaj
9 Ocak 2010; 3:50:13 

benim 2 kolumdan alerji testi yaptılar. 50 küsür maddenin testi yapıldı.
sadece gıdalara alerjim yoktu.
yani o 50 testten yaklaşık 40'ına alerjim çıkmıştı.
bunların arasında tüm ağaç çeşitleri, yeşillikler, toz, polen, hayvan tüyleri... vs daha aklıma gelmeyen maddeler.
aşıyı ilk 3 yıl boyuunca haftada 1 gün (cuma günleri) oluyodum. 1 yıldan sonra evde babam yapmaya başladı.
sonraki 3 yıl 2 haftada 1 yapılmaya başlandı. şimdi cok şükür bi şikayetim yok.
sormak istediğiniz bişey olursa bilgim dahiline cevap verebilirim.
bu arada iğne acıtacak kadar büyük değil. insülin iğnesiyle yapılıyodu.

48 Mesaj
12 Ocak 2010; 8:51:42 

dostum verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim,sağlığına kavuşmana da sevindim.Bir sorum olacak.Alerji aşıları olmaya başladığında iyleşme belirtileri ne zaman sonra başladı.ilk bir ay sonra düzelme mi yaşadın yoksa bir sene sonra filan mı alerji etkisini yitirdi

1210 Mesaj
12 Ocak 2010; 10:53:53 

bendede rinit vardı 4 sene önce burun ameliyatı geçirdim baya düzeldi lakin benim bünyem toza parfüme karşı çok hassas özel yaşantımı etkileyecek kadar değil tozdan ve parfümden zaten uzak duruyom yastığım yorganım ve odamdaki halı anti alerjen dir yani elimden geldiğince kendime dikkat ediyorum

Arsız, Densiz, İlkesiz, Haddini Bilmez, Bayağı isen, Yanımıza Uğrama!
Küstah, Mürai, Tufeyli, Zevzek, Müptezel, Basmakalıp isen, Kapımızı Çalma!
Palavracı, Korkak, Kalleş, Ahlâksız isen, Eşiğimizi Geçme!
İçtenliksiz, Sevgisiz, Pespaye, Paçoz isen, Evimize Gelme!
Çilehanedir Burası, Hoşgörü Dergâhı Değil!
Ahde Vefa Bilmez, Tövbe Tutmaz isen, Sakın Gelme!
Alev Alatlı Beyaz türkler küstüler

1028 Mesaj
12 Ocak 2010; 12:10:18 

Benimde alerjim 22 yaşında ortaya çıktı.Ve 7 aydır çekiyor.Ne illet birşeydir bu... Sürekli burun akıntısı, geniz akıntısı, aksırık...
Bazen ardı ardına 24 25 kere hapşuruyorum ve hayattan kopuyorum.25 kere aksırmanın yorgunlugunu 12 saat yatarak atamıyorum.Şimdi çalışıyorum ve 4 saat uykuya vakit ayırabiliyorum.Şimdi işim daha zor.Her gün onlarca kez burnumu siliyorum.Burnum kopacak artık.

Test yaptırdım.5 6 tanesine alerjim çıktı.Madem alerjim vardı niye bu yaşıma kadar bekledi.Niye birden çıktı.Ayrıca yaz kış aynı...

Bende tedavi aşamasındayım.İğne yolunu tercih edicem.4. farklı ilacımı aldım.İlacım bitti, yeniden doktora gitmem gerek.Umarım en kısa zamanda ilaç tedavisine başlarım.
Herkese büyük geçmiş olsun.. Yaşamayan bilemez..

-

48 Mesaj
12 Ocak 2010; 21:08:43 

TULİMİSTAD kardes antimite yatak yorgan gerçekten işe yarıyor mu?

627 Mesaj
12 Ocak 2010; 21:14:35 

quote:

Orijinalden alıntı: becozmy

arkadaşlar bu hastalıkla ilgili deneyimi olanlar lütfen bilgilerini paylaşsın ben yaklaşık 6 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyorum bir çok tedavi yöntemi denememe rağmen banamısın demiyor devamlı olarak burnumu çekme ihtiyacı hissediyorum ,geniz akıntısı ve nefes darlığı oluyor yaşam tarzını inanılmaz etkiliyor şu an
da tedavi gören veya tedavisini tamamlamış arkadaşlar varsa birbirimize yardımcı olalım benim görmüş olduğum tedavi ve şekilleri
aktar tedavisi
biorezonans
psikolog
bu süre zarfında konulan teşhisler farklı oldu kimisi alerjik nezle kimisi alerjik kökenli sinüzit,kimisi bağırsaklarda mantar kimisi burun eti büyüklüğü dedi en sonunda konulan teşhis alerjik nezle şeklinde tecrübelerinizi bekliyorum selamlar.

İyi bir tıp fakültesinde, iyi bir kbb uzmanına özel olarak muayene oldunmu? , bende aynıydım, hatta öyleki burnumun akmadığı balgamın gelmediği bir an yoktu 5-6 yıl cektim,
geniz etimi aldılar ve concha bullosa ameliyatı oldum şuan süperim allaha şükür, 1-2 bişey daha yaptılardı ama unuttum olalı 4 ay oluyo ameliyattan sonraki 2 hafta sıkıntılı gerisi rahatsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OgzKC -- 12 Ocak 2010; 21:14:43 >

48 Mesaj
13 Ocak 2010; 16:21:44 

OgzKC ameliyatı nerde oldun? istanbulda mısın ?yardımcı ol da bielki biz de care buluruz.

48 Mesaj
14 Ocak 2010; 21:41:46 

suya katılarak içilen alerji tedavisinde kullanılan damla aşı hakkında bilgisi olan var mı?

48 Mesaj
15 Ocak 2010; 10:32:23 

güncel

35 Mesaj
15 Ocak 2010; 12:01:14 

Ben çocukluğumdan beri allerjik astım hastasıyım. ( dım desem daha doğru olur aslında )
Yedi aylık doğduğum için otomatik olarak akciğerlerim gelişmemiş olarak doğmuşum. 6-7 yaşıma kadar sürekli nefes darlığı, astım atakları, toza, ev akarlarına ve hayvan tüyüne, polene karşı allerji ile uğraştım. Öyle ki evde halı bile yoktu. Hergün temizlik ( çamaşır sularıyla ) yapılırdı. ama gene de her şeyden nem kapıp 1 ay da 4-5 sefer hasta olup yataklara düşerdim.
O yıllarda ( sene 1985 ) yaşlı bir teyze vardı. o bir karışım önermiş anneme. onu yapmıştı. ve ona 5-6 yıl devam ettim. tamamen doğal şeylerden oluşuyor. ve astımdan eser kalmadı. 13-14 yaşlarımda sadece allerji devam ediyordu. o yıllarda geniz etim de alındı.
Atasözlerine ve atalarımıza çok inanırım. malum bir laf vardır " çivi çiviyi söker"
işte o sözü kulağıma küpe edinip hemen kendime bir hayvan edindim. yıllarca benden uzak olan herşeyle iç içe olmaya başladım. hala da evimden hayvan eksik olmaz. ama allerjiden eser yok desem yeridir. Sadece kıştan yaza geçerken en fazla 1 hafta sabahları hapşırık krizi. hepsi o kadar.
tabi kimseye tavsiyede bulunmuş olmak istemem ama gerçek bu. ilaçlardan ve ilaç kullanmaktan nefret ediyorum. mümkün olduğunca ilaçlardan uzak kalmaya çalışıyorum. birde kendinizi o kadar da herşeyden sakınmayın. sakınan göze çöp batar.

http://steamcommunity.com/id/cruelg

627 Mesaj
15 Ocak 2010; 19:20:11 

quote:

Orijinalden alıntı: aliaskerde

OgzKC ameliyatı nerde oldun? istanbulda mısın ?yardımcı ol da bielki biz de care buluruz.

antalyadayım, akdeniz tıp fakültesi

48 Mesaj
16 Ocak 2010; 17:31:02 

sydney78 hikayen cok ilginç! cok tuhaf anlattıkların? Sonucta su an saglıklı olmana sevindim.Su karısm gercekten merak ettimAnnen icinde ne oldugunu hatırlar mı acaba? İlaçlara gelince benim gibi alerjik rinit ya da alerji illetinin eline düşenler o kadar cok doktor geziyorlar ki artık ilaç ve doktor gormekten igreniyorsunuz.Ben de ilaç kullanmayı hic sevmiyorum.Benim alerjim 25 yaşında ortaya cıktı.Aradan gecen 5 senede alıstım ona.Ama o hergecen gun yeni suprizler cıkartmasa onunla yasrım diyordum.Son olarak 2 ay once kulaklarım agrımaya basladı.Geniz akıntısı cigerlerime akıyor ve oksuruk yapıyor.Ben onu bosversem de o beni bosvermiyor.Aldırmıyim diyorum ama namussuz altımı oyuyor.Simdiye kadar günlük hayatımı degistirmedim.Dediginde haklısın sakınan goze cop batar diyerek aldırmadım.Ama hep ilerledi.Bu aralar arayıs icindeyim.Antialerjik kılıf alıcam bir de alerji için rinolight diye bir sistem var.Allahtan umut kesilmez ama senin kurtulmana cok sevindim.
OgzKC anladıgım kadarıyla burun kemiği alınmıstı senden.Deviasyon ameliyatını ben de oldum ama maalesef senin gibi faydasını goremedim.Bende cok siddetli geniz akıntısı var.İnsallah bunu kesebilecek bir doktor bulurum bigün.Gercek anlayan ilgili ve NAMUSLU bir doktor bulmak cok zor!!

168 Mesaj
16 Ocak 2010; 23:36:22 

konuyu başlatan kişi olarak ilk başlarda bana yardımcı olacak bir kişi foruma yazı yazacak bu hastalığı yenmiş bir kişiyi bekledim fakat cevap alamadım ama bir taraftanda sevindim allah düşmanımın başına vermesin görüyorumki bayağı bir arkadaş bu hastalıktan müzdarip umarım bir birimize yardımcı oluruz.
ben şu anda klasik tedavi yöntemine devam ediyorum alerji hapı ve vitamin en son gittiğim özel avusturya hst. kbb.doktoruna gittim bana dürüst davrandı ve bu hastalığı yenmek çok zordur dedi ve akupunktur tedavisi tavsiye etti ben bunun yanında rinolight ışık tedavisinden bahsettim kendisi o tedavi yöntemi de etkili olabilir dedi ama ben araştırmalarımda alerjiye en etkili yöntemin ozon tedavisi olduğunu öğrendim zaten denemediğim bu 3 yöntem kaldı bakalım zaman ne gösterecek allah büyük 6 yıl kabus gibi geçti.
bu arada beni bayağı bir rahatlatan eski kbb doktorumun reçetesini burada paylaşmak istiyorum.
sinirsistemi için citoles 5mg rexapin 2.5 mg alın
daha sonra duact tablet
sinüs rinse burun temizliği için bu çok önemli siz burnunuzu açık zannediyorsunuz ama bunu kullanınca o zaman göreceksiniz ne demek istediğimi
birde vitamin gerekli çünkü uzun süre ilaç alımı vitamin eksikliğini beraberinde getiriyor
ilaçların hiçbir yan tesiri yok gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz dikkat ederseniz ilaçlar içinde alerji hapı yok buda bana ilk başta enteresan gelmişti.
deneyimlerinizi paylaşmayı unutmayın

48 Mesaj
17 Ocak 2010; 0:24:06 

BECOZMY kardes Allah şifa versin.Senin durumundan herhalde en iyi ben anlarım.Çünkü durumumuz kopya gibi.Bu illet başlıyalı beri boğazımda koca bir ağrı ile yaşıyorum.Alerjik rinit,geniz akıntısı sinüzit kulak ağrıcı ciğerlerde hırıltı ne ararsan gırla.Bu hastalık yüzünden canımdan cok sevdigim mesleğimi bırakmak zorunda kaldım!!!! Öğretmenlik yapamıyorum.İnşallah düzeliriz!
Ben sağlık simsarı mı diyim dolandırıcılar mı diyim BİORESONANS denen dalaverayı senin gibi denedim.Bir alete bağlıyp sözde alerjen madde dolu tüplere dokundurarark bir ufak antenin salınımına gore neye alerjin oldugunu buluyorlar.UFAK ANTEN TITRESIRKEN SABIT DEGIL UCUNU TESTI YAPAN TUTUYOR!TEZGAHA BAK!!Ve yine aynı aletin yardımıyla o alerjenin frekansını ters cevirip vucuduna veriyorlar.Bu da alerjini geciriyor!!!Tabi hepsi sozde!!!Her seans 50 tl ilk seans 100 tl!!! Bahcelievlerde aslen diş doktor olan Salih YILDIRIMa ummutla gittim ama o kadar paramı alıp en son seans alerjin gecti dedi.Makinaya gore artık ev tozuna alerjik tepki vermiyormusum.TABİ YİNE O UFAK ANTENCIK ONUN ELİNDE!! O SALLANIRSA ALERJIN VAR SALLANMAZSA ALERJIN GECMIS!Breh breh!! Bunları yazmamın sebebi benim gibi başka hastalar da bu tezgahcılara kanıp hem para hem umutlarını harcamasınlar.Gercekler bu.Birileri kusura bakmasın!!!!

7991 Mesaj
17 Ocak 2010; 1:03:37 

Baya varmış bu konudan muzdarip. Benimde akarlara karşı allerjim var. Allerji tecrübem yaklaşık 3-4 yıl önce kaşıntılarla başlamıştı. Kollarım ve bacaklarım kaşınıyor ve kaşıdığım her yerde kabarcıklar çıkıyordu. Yaklaşık 2 sene devam etti bu durum, doktorun verdği krem ile geçmişti. Daha sonra bu akarlar denen illetle karşılaştım. Allerji testinde akarlara karşı yüksek derecede allerjim olduğu ortaya çıktı. İlaç verdiler, şunları yapın, yapmayın vs. tavsiye verdiler. Akarlar denen illetin sadece evde olması gerekiyor güya ama böyle değil durum. Dışarıya çıktığım zamanda durmadan hapşırdığımı biliyorum. Burun çekmekten nefret eder duruma geldim, hani ortada bir balgamda yok paso burun çektiriyor. Yine yaklaşık 4-5 ay önce iyice azıtmaya başladı. Artık neredeyse gün boyunca sürüyordu. Bir gün boyunca insan hapşırır mı? Düşünün nasıl bir durum olduğunu. Yaşayan bilir sözü gerçekten burada devreye giriyor. Gene doktora gittik ve birinci derecede akarlara normal derecede allerjim çıktı. Normal derece diye çıkıyor ama adamı yaşamaktan bıktırıyor bu illet ne iş anlamadım. Doktor iki ilaç ve bir burun spreyi verdi. Doktoron verdiği ilaçlar her ay değişerek gelsede, son 2 aydır değişmedi. Hergün yatarken Singulair (10mg) ve Deloday (10mg) kullanıyorum. İyice azıtıncada burun spreyini (Nasonex) kullanıyorum. Ama yine son günlerde her sabah hapşırmaktan kendimi alamıyorum. Durmadan burun çektirmeside cabası. Sonu ne olacak bilmiyorum.

Kocaeli Üniversitesi / İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım, 2010-2014.
Karlstads Universitet - Media and Communication Studies, 2012-2013.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Ocak 2010; 1:12:51 

Öyle böyle değil çok pis bi durum yaşamayan anlamaz

48 Mesaj
17 Ocak 2010; 13:23:44 

EhrimeN Allah sifa versin durumunu anlıyorum.akarlara karsı antiite yatak torgan kılıf seti alabilirsin.Ben de bu aralar arstırma asamsındayım.Kullananlar işe yarıyor diyor.

48 Mesaj
17 Ocak 2010; 13:31:54 

BECOZMY sinus rinse hakkında bilgi verir misin?Ben bir kez burnuma tuzlu su cektim öldüm bittim.Kulanaması zor mu?Ne fayda sağlıyor?

7991 Mesaj
17 Ocak 2010; 13:36:43 

quote:

Orijinalden alıntı: aliaskerde

EhrimeN Allah sifa versin durumunu anlıyorum.akarlara karsı antiite yatak torgan kılıf seti alabilirsin.Ben de bu aralar arstırma asamsındayım.Kullananlar işe yarıyor diyor.

Amin. Bakalım, alırım bende sanırm.

Kocaeli Üniversitesi / İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım, 2010-2014.

48 Mesaj
17 Ocak 2010; 19:51:01 

güncel

48 Mesaj
18 Ocak 2010; 9:25:04 

güncel

35 Mesaj
18 Ocak 2010; 12:24:49 

kullandığım ilacın( gerçi ilaç denemez ama ) içeriğini hatırladığım kadarıyla yazmaya çalışacağım. ne kadar konuyor ölçüleri nedir bir fikrim yok. ama belki birilerine yardımı dokunabilir.

önce ciddi anlamda taze yumurta ( tavuktan yeni çıkmış yani ) yumurtalar iyice yıkanacak.

bu yumurtaları örtecek kadar limon. ( yumurtaları da bir kavanoza koyup - tabi kavanoz cam olmalı - sıktığınız limonun suyunu da bu kavanoza boşaltıp ağzını kapatıyorsunuz. )

süreyi tam bilemiyorum ama 1 hafta kadar bu şekilde ağzı açılmadan bekleyecek. sonra yumurtanın o sert kabuğu limonun asidiyle eriyecek ve geriye yumurtanın zarı dediğimiz kısmı kalacak. o zaman kavanozu açıp yumurtanın zarlarını alıyoruz içinden. karışıma metal hiç bir şey değmeyecek özellikle belirteyim.

sonra tahta bir kaşık yardımıyla bunları karıştırıyoruz. bunun içine - tekrar belirtiyorum miktarları tam bilemiyorum - havanda dövülmüş nöbet şekeri, kurutulmuş reyhan otunun baharat haline getirilmiş hali azıcık tabi ki, 1 şişe kanyak. hatırladıklarım bunlar. belki unuttuğum bir kaç malzeme daha vardır. onları da öğrenmeye çalışayım. kıvamı baileys kıvamında olmalı.

her sabah aç karnına bu karışımdan 3 yemek kaşığı içiyorsunuz. yani şu kadarını söyleyebilir. benim için bu çocuk yaşamaz falan demişler. ama maaşallah turp gibiyim. bir de üstüne üstlük 10 yıldırda sigara kullanıyorum. ( bırakacağım ama :) )

tabii 10-20 yıl sonra ne olurum bilinmez ama denemeye değer diye düşünüyorum.

Sevgiyle ve sağlıkla kalın.

48 Mesaj
18 Ocak 2010; 13:14:03 

walla parmaklarına sağlık.O kadar uğraşıp yazmışsın.Bu anlattıklarını okuyunca bir an ölümsüzlük formülü olan Lokman Hekimin formülünü okuyorum sandım.Of of of ne kadar ilginç.nöbet şekeri ne ilk kez duydum! :))) boyle birşeyi yapabilirmiyim bilmiyorum?

35 Mesaj
18 Ocak 2010; 14:14:28 

aktarlar bilir. böyle kristal gibi bir şey. şeker bir nevi. başka bir paylaşım sitesinde bulduğum bir bilgiyi paylaşabilirim sizinle.

"Halk arasında ilâç olarak kullanılan billûrlaşmışşeker.
Nöbet şekeri: Diğer bilinen ismiyle kaya şekeri ses açmak için çok ideal doğal bir madde.

Faydaları: Sesi kuvvetlendirir. Ses kısıklığına iyi gelir. özellikle yazın emilerek tüketilmesiyle vücuttaki harareti alır. Ses açıcı özelliği vardır."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sydney78 -- 18 Ocak 2010; 14:20:14 >

35 Mesaj
19 Ocak 2010; 0:09:10 

Tam tarifi buldum. İşte detaylar:

6 tane yumurta - daha öncede söylediğim gibi taze günlük yeni çıkmış. bu yumurtaları iyice diş fırçasıyla fırçalayarak yıkıyoruz. sonra büyükçe bir kavanoza yeleştiriyoruz. kavanoz cam olmalı.

Taze limon. hepsinin suyu sıkılacak. yaklaşık 10 tane kadar kavanozdaki yumurtaların üstünü örtecek ( kesinlikle piyasada satılan limon suları olmayacak )

yumurtalar 20-25 gün bu limon suyunda bekleyecek. hergün üzerindeki köpükler tahta bir kaşık yardımıyla alınacak. metal hiç bir şey karışıma sokulmamalı. yumurtanın kabuğu tamamen eridikten sonra yumurtaların zar kısımları karışımdan ayrılacak.
1/2 ( yarım ) kilo nöbet şekeri havanda iyice dövülüp toz haline getirilerek bu karışıma 1 şişe cep kanyağı ile yedirerek karıştırılacak. yavaş yavaş karıştırılması özellikle belirtiliyor.

bu elde edilen karışımı her hafta daha küçük bir kavanoza koyarak bölüm bölüm kullanırsanız iyi olur. her sabah aç karnına 2 kaşık içilecek.

umarım benim gibi faydasını görürsünüz. yalnız ne kadar erken evrede yapılırsa o kadar faydası var.

bunu İstanbul Göztepe de yaşlı bir teyze yapmış. bunun karşılığında kendisine ( ruhuna ) dua edin yeter.

Acil şifalar dilerim..

7991 Mesaj
19 Ocak 2010; 0:12:24 

quote:

Orijinalden alıntı: sydney78

Tam tarifi buldum. İşte detaylar:

6 tane yumurta - daha öncede söylediğim gibi taze günlük yeni çıkmış. bu yumurtaları iyice diş fırçasıyla fırçalayarak yıkıyoruz. sonra büyükçe bir kavanoza yeleştiriyoruz. kavanoz cam olmalı.

Taze limon. hepsinin suyu sıkılacak. yaklaşık 10 tane kadar kavanozdaki yumurtaların üstünü örtecek ( kesinlikle piyasada satılan limon suları olmayacak )

yumurtalar 20-25 gün bu limon suyunda bekleyecek. hergün üzerindeki köpükler tahta bir kaşık yardımıyla alınacak. metal hiç bir şey karışıma sokulmamalı. yumurtanın kabuğu tamamen eridikten sonra yumurtaların zar kısımları karışımdan ayrılacak.
1/2 ( yarım ) kilo nöbet şekeri havanda iyice dövülüp toz haline getirilerek bu karışıma 1 şişe cep kanyağı ile yedirerek karıştırılacak. yavaş yavaş karıştırılması özellikle belirtiliyor.

bu elde edilen karışımı her hafta daha küçük bir kavanoza koyarak bölüm bölüm kullanırsanız iyi olur. her sabah aç karnına 2 kaşık içilecek.

umarım benim gibi faydasını görürsünüz. yalnız ne kadar erken evrede yapılırsa o kadar faydası var.

bunu İstanbul Göztepe de yaşlı bir teyze yapmış. bunun karşılığında kendisine ( ruhuna ) dua edin yeter.

Acil şifalar dilerim..

Hocam naptın ya? Bu tarif akarlar için mi geçerli?

Uzaklaştırılmış
19 Ocak 2010; 1:20:49 

quote:

Orijinalden alıntı: EhrimeN

Hocam naptın ya? Bu tarif akarlar için mi geçerli?

Yok sadece kokarlar için

48 Mesaj
19 Ocak 2010; 9:10:27 

Sydney78 ellerine sağlık.Cok zahmet etmişsin.

48 Mesaj
21 Ocak 2010; 14:29:50 

güncel

1 Mesaj
15 Şubat 2010; 23:26:29 

Allerjik Rinitin Tedavisi : Eşimde de bende de bu illet hastalıktan var!Yaşam kalitemizi düşürüyor ki denemediğimiz ilaç ve tedavi kalmadı.İkimizde de sadece bu yazacağımız iksir (ki bizim için hakikaten iksir)çözüm oldu.Antihistaminik ve bilumum ilaç kullanmamıza gerek kalmadı.Bizde genizden mukoz şeklinde akıntı ve nefes darlığı,kulak kaşıntısı ve ağrısı,ağız kuruluğu,ağız kokusu,burun içinde kuruma,farenjit vb belirtileri oluyordu.Eşim midesinden rahatsız ona bile iyi geldi.Kısaca bu illeti çeken bilir!Ben de küf mantarı,akar,tüylü ev hayvanlarına allerji çıkmıştı.İnşallah bu yazacağım sizlere de iyi gelir.
Aktarlarda kaynar diye de satılıyor.Yine de ayrıca satın alıp karışımı hazırlamak mümkün.
İÇERİĞİ:
1 tutam yenibahar(parmak ucuyla bir tutam)
4-5 adet zencefil
6-7 adet zerdeçal
4-5 adet havlıcan
4-5 adet çubuk tarçın(bunun piyasada sahtesi de olabiliyor ona dikkat etmek lazım.Kokusundan kırıp anlayabilirsiniz)
1 tutam karanfil(parmak ucuyla)
1 adet muskat(bu olmasada olur)
HAZIRLANIŞI
bunların hepsini karışıtırıp bir çaydanlıkta 1,5 lt su ile iyice kaynatın.İlk seferde özü çıkmadığı için biraz uzunca kaynatın.Zaten kaynarken köpürüyor,taşmasın,takip edin.
Aynı karışımı su ekleyerek 4-5 kez daha kaynatarak kullanabilirsiniz.Zaten adı üstünde kaynadıkça özü çıktığı için kaynar deniyor.Yalnız ertesi güne bırakacaksanız içinde suyuyla bırakmayın,küflenmemesine dikkat edin.Özü çıkmadığı(rengi çok açık olur) zaman yeni karışım hazırlamak gerektiğini anlarsınız.Dilerseniz şeker de koyup çay gibi içebilirsiniz(sıcak tüketiniz)Biz 2 kişi günde toplam 3 lt tüketiyoruz.Allerjik sorunumuz %99 çözüldü.Lütfen uyguladıktan sonraki tedavi sonuçlarınızı bizimle paylaşın ve bu sorunu yaşayanlara da bu karışımı önerin.İlk içtiğinizde başınızda farklı bir yoğunluk hissedebilirsiniz.Hatta biz ilk içtiğimizde tansiyonumuzun çıktığını zannedip ölçtük.Tansiyonumuz normal çıktı.Büyük olasılıkla sinüsleri açıp oksijen alımını kolaylaştırdığı için böyle hissetiriyor.
Üstelik içimi de çok leziz.

Dikkat:(Sadece hipertansiyon sorunu olanlar varsa tarçının kan dolaşımını hızlandırıcı etkisinden dolayı daha temkinli içmelerini öneririz)
Sizlere de acil Şifalar diliyoruz.

2423 Mesaj
16 Şubat 2010; 8:30:59 

bu dert bende de var geniz akıntısı öksürük ve allerji.ortaokuldna başladı o zamanı hatırlıyorum her sabah kaç defa hapşırıyordum birde kuvvetli hapşırınca sarsılıyorsunuz kaşıntı felan çabası hapşırık sonrası hırıltı nefes darlıgı felan ama hep bu istanbul havası yüzünden aslında.o zamanlar eczaneye karışım verdi doktor haftada bir vurulmuştum o hapşırıklar kesildi ama allerji devam ediyordu üniversite için izmire gidince birden kesileverdi ne hapşırık ne kaşıntı vs. 4,5 sene çok rahattım arada kışın istanbula geldigimde gene allerji azıyordu nefes darlıgı yapıyordu izmire gidince eser yok .neyse okul bitti istanbula geldik gene özellikle kışları nefes darlıgı hapşırık ki nefesimi kesiyordu kkb ye gittik burun etinin alınması lazım dedi aldırdık geçen sene çok şükür ondan beridir daha iyiyim sadece çok soguk mesela kar sonrası rüzgarlı havalarda veya çok rutubetli yagmurlu havalrda gece yapıyor nefes darlıgı tabi geniz akıntısını saymıyorum zira laıştım artık hapşırık yok artık .sanırım hepşırık sebebi burun eti idi. bu allerji ile başetmek için ya sürekli ilaç veya memleket degiştirmek gerekiyor.aklıma geldi aralıkda askere malatyaya gittim o kar kış atletle spor yap yat kal terle hiç hasta olmadım hapşırık vs inanabiliyormusunuz koşularda ilk zaman acayip tıkanıyordum nefees alamıyordum sonra açıldı cigerler en önlerde koşuyordum ilginçdir.

Herkeze acil şifalar diliyorum zira allerji ve astım çagın problemi.

"Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Ancak onları , korkundan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.."

Dükkan: http://forum.donanimhaber.com/store.asp?mem=75200

1041 Mesaj
2 Nisan 2010; 9:09:07 

Sydney78 ve unalın fikri arkadaşlar,
sizin burada paylaştıklarınızı bir sitede toplasam bir sorun olmaz sanırım.

Bende alerjik rinite üniversitenin 2. senesinde yani 2006 yılı ilkbaharında yakalandım. o zamanlar sabahları yataktan kalkar kalkmaz durmadan ard arda hapşırık oluyordu. hatta babam sabah kalkınca üşütüyorsun falan diyordu. bende ürperme bile olmadığını dile getiriyordum. neyseki bir ay geçtikten sonra izmirin her tarafında saman nezlesi belirtilerini gösteren reklamlar asılmıştı. bu reklamlardaki herşey hemen hemen bende de belirmişti. biraz da netten araştırma yaptığımda bütün belirtilerin bir çoğunun bende baş gösterdiğini gördüm. Özellikle burnumu sildiğimde burun içinde minik bir kanama olduğunu görmüştüm. sürekli hapşırma ve nezle olmadığım halde nezle görüntüsü vs. doktora gittim. sadece burun spreyi verdi. zaten bütün teşhisi ben koymuştum diyebilirim. ilaç kullanmayı pek sevmeyen biri olarak burun spreyi gün aşırı kullandım. yani aşırı şekilde tüketmedim. 2 günde bir bazen hergün kullandım. zaman ilerledikçe farkettim ki gözlerimde de kızarıklık ve akıntı oluşmaya başladı. bunun içinde göz doktoruna gittim. gene internetten edindiğim bilgilerden saman nezlesinin gözlerde de alerjik etki yarattığını öğrenmiştim. doktorum da bunun için bir damla verdi. ama pek bir faydasını görmedim o zamanlar. hem bana kesin alerji dememişti. bilgisayar kullanımından kaynaklandığını falan dile getirmişti. kullandığım göz damlasının adı visine'di. 2 - 3 sene civarında bahar dönemlerinde sadece burun spreyi (nasacort AQ nazal sprey) kullandım. geçen sene ise bu alerji o kadar şiddetlendi ki anlatamam. sabahları yataktan kalkar kalkmaz hapşırmıyordum. ama müthiş bir nezle görüntüsü vardı. burun akıntısından göz kaşıntısına kulak kaşıntısına kadar ne ararsanız vardı. yani durumum yukarıda yazılanlardan farksızdı. İzmirde ikamet ettiğim için Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gidip alerji bölümüne tedavi olmaya başladım. Çünkü bu yaşadığımız alerjinin astıma çevirme olasılığının yüksek olduğunu da öğrenmiştim ve bu bana korku veriyordu. Hastanedeki doktor Özlem Göksel'di. 2 gün hastaneye gittim. biri normal biri detaylı olmak üzere 2 kan testi yapıldı. ve yeşil bitkiler ve ev akarlarına karşı alerjim olduğunu söyledi. ve gerekli detyalı bilgiyi gid.gov.tr de öğrenebileceğimi söyledi. bunların yanında bir takım ilaçlar yazdı. Bunlar;
1- Aerius 5mg (20 tablet film hap)
2- Nasacort AQ (Nazal Sprey)
3- Patanol (Göz damlası)

Bunları hergün kullanmamı söyledi. Haziranda gitmiştim doktora Ocakta gene gelmemi söyledi. Abartısız söylüyorum hepsini hergün kullandım. Aerius 'u hergün kahvaltıdan sonra 1 tane aldım. Burun spreyini ise iki burun deliğinin bir sprey burun dibine bir sprey de burun ucuna şeklinde kullandım. Göz damlasını da gene gün aşırı kullandım. Göz doktorumda bunların yanına bir de Efemoline isimli göz damlasını verdi. Onuda Diğer damla ile birlikte kullandım. Ocak sonunda doktora gitmem gerekiyordu. Ben iş dolayısıyla bunu biraz uzattım ve geçtiğimiz günlerde gittim. Bana deri testi yapacağını söyledi. Ve önümüzdeki hafta deri testine gideceğim. deri testine olana kadar herhangi bir ilaç kullanmamamı istedi. Bir kaç gündür ilaçları kestim. Ama feci şekilde alerjinin belirtilerini yaşıyorum diyebilirim. Yalnız şu farkı doktora astım olma korkumu söyledim. bana çok güven verici konuşmuştu: alerjin başlangıç seviyesinde, dediklerimi yaparsan birşey olmaz demişti. bende onu dinledim. ve hiç sevmediğim halde ilaçları kullandım. şimdi deri testini bekliyorum. onun sonucunu da buraya yazıcam. ve bu sırada siz arkadaşlarımın yazdıklarını ve üzerlik otu tohumu denilen maddeyi kendimce deneyeceğim.
çünkü halim berbat. gözlerim baygın baygın... :( sigara dumanına karşı aşırı bir hassasiyetim var. Sigara dumanını çok az bile hissetsem hemen hapşırma gözlerimde sulanma başlıyor. ve 5 gündür acaip derece de burnum akıyor. Dün akşamdan itibaren ise boğazlarım berbat. uykuma izin vermiyor burun ve geniz akıntısı.

Tüm bunlarla birlikte göğüs ağrısından da şikayetçiyim. bunun içinde bugün kalp doktoruna gideceğim. 1 sene önceki gidişimde her hangi birşey çıkmamıştı ama kalbimin olduğu bölüm bazen acaip derece de sancı yapıyor.

Allah hepimizin yardımcısı olsun. Dediğiniz gibi bunu yaşamayan bilemez.

Bizim sürdüğümüz hayatın geri vitesi yok... Arkamızda kalanları dikiz aynamızdan izliyoruz...

2423 Mesaj
2 Nisan 2010; 9:24:33 

bendeki allerji yaştanmı nedri baya azaldı ama kışın istanbulda özellikle çok rüzgarlı ve rutubetli zamanlarda nefes darlıgı devam ediyor ama özellikle sigara dumanı toz vs allerjilerim artık yok nerdeyse araçta sigara içiyorlar hiç rahatsızlık hissetmiyorum.Bende geniz akıntısı vardı daha önce yazmıştım sanırım uyurken ve gün içinde hissettigim .Son 3-5 aydır sürekli sag tarafıma dönüp yastık düz bir şekilde yatıyorum inanın geniz akıntısından eser kalmadı yaw.Hatta öyle yatmadımmı uyuyamıyorum .

"Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Ancak onları , korkundan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.."

988 Mesaj
2 Nisan 2010; 9:33:52 

Herkese Allah'tan acil şifalar dilerim arkadaşlar. 5 yaşında kızımında benzer problemleri sürekli olarak var.
5-6 doktor dolaştık hep antibiyotik+sprey+şuruplarla geçiştirdiler. Konunun takipçisiyim...

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, önce haysiyetlerini ve daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. KEMAL ATATÜRK

2423 Mesaj
2 Nisan 2010; 9:35:51 

bizim burdaki abinin çocuguda alleji vardı bir çocuk allerji doktoruna götürdüler 1 yıllık tedavi sonrası şimdi düzeldi ad numara vs alayım size atarım pm.istanbulda yalnız doktor.

2044 Mesaj
2 Nisan 2010; 9:51:31 

bende de bahar alerjisinden gelme bi geniz akıntısı var.

uzun süre ilaç kullandım. şu aerius tablet lerden yine başka alerji için olan haplardan kullandım. ama hiç biri öyle büyük faydalar etmedi. gittikçe daha kötü oldu.hele şu geniz akıntısının gece uyutmaması kadar iğrenç bir şey yok . en son bir doktora daha gittim. 7 ay faaln oluyo galiba. doktor hanım bu sefer diğerlerinden daha farklı olarak karaciğerle ilgili olduğunu söyledi. fast food tarzı kesinlikle yemeyeceksin artık dedi. ki bende cipsten koladan hamburgerden dönerden şaşmayan bi adamım. gün içinde en az 2 tane fast food tarzı yiyecek ya da içecek tüketirim kesin. ilaç falan da verdi. misal şu an bile önümde duruyor. avamys diye bi nazal sprey. sonra aerius u verdi yine.

neyse işte. eve geldim. ve açık söyleyeyim ben öyle hap seven bi tip değilim. gerçi zorda kaldığımda tabi eşşek gibi içerim ama doğal yöntemlerin hep daha faydalı olduuunu düşünürüm. 1 2 hafta hapları sektirmeden kullandım. fast food u tamamen bıraktım. ne kola ne bişey. ve doktorun da önerisiyle elma yemeye başladım. elma etkiliymiş bu alerjide bu arada. yani şu an bile hiç ilaç kullanmıyorum ama sırf fast food u bıraktığım artık karaciğeri yormadığım için tamamen geçmiş durumda.

fast food tarzı yiyeceklerden uzak durun arkadaşlar

2423 Mesaj
2 Nisan 2010; 10:04:20 

evet dikkat ettim bu yazıdan sonra bende baya uzun süredir fas food kola asitli içeçekler pizza vs yemiyorum

bu arada annemin yedirdigi keten tohumu zencefil felan ne kadar etkili onu bilmiyorum

1041 Mesaj
2 Nisan 2010; 12:14:50 

size yemin ederim ki
arasıra sabah kahvaltısında yediğim bir kaç poğaça dışında ne cips ne de kola hiç bir abur cubur yemiyorum ama bu alerjiye bir etkisini görmedim.

bir akrabamda bana : sabahları bal ye süt iç dedi. nefesi açıyormuş. bugün itibariyle denedim de bir fark olmadı sanırım ilk gün diye.

onun dışında üzerlik otu tohumu aldım aktardan. akşama onu hazırlayıp buğuseptül gibi kullanacağım bakalım ne olacak.

herkese Allah'tan acil şifalar diliyorum.

Bizim sürdüğümüz hayatın geri vitesi yok... Arkamızda kalanları dikiz aynamızdan izliyoruz...

2423 Mesaj
2 Nisan 2010; 13:18:26 

bu allerji kişiden kişiye degişiklik gösteriyor mesela bende acıya kaşı da allerji var acı hafifde olsa yedimmi direkt kuru öksürük geliyor sürekli yani enteresan bir şey .

Ben yukarıda anlatılan gibi sabahları sürekli hapşırık akıntı kaşıntı vs ortaokulda tanıştım hapşırık o kadar fazla ve kuvvetli idiki burnum üst kısmı damar şismiş kan toplamıştı yani sonra patladı ama hala izi var

Çapaya gittim o zaman bir sürü igneli test ve bana bir ilaç yazdılar bunu eczaneye yaptır haftada bir vurun diye o şişeyi eczaneye yaptırıp her hafta vurundum ondan sonra baya düzeldim üniversite için izmire gittigimde eser yokdu allerjiden ama arada sırada istanbula gelince kışın direkt nefes darlıgı geliyordu enteresan izmire dönünce düzeliyordu .Yine askerlik için malatya ya aralıkda gitmeme ragmen kar kış hiç hasta olmadım burnum akmadı allerji yokdu sanki.Buraya dönünce yine başladı ama çok sert esen rüzgarda fazla yürürsem veya yagmurlu rutubetli havalarda dışarda olursam mutlaka nefes darlıgı oluyor bende özellikle geceleri fazlaca .

Tabi askerden sonra bir ara 2 hafta felan sürdü nefes darlıgım gece uyuyamıyordum nefes sıkıntısı yüzünden hastaneye gittim gece bir igne yaptılar birde kapsül kırdılar solu bunu dediler fanusta ondan sonra gece ne kadar rahat uyumuştum ilaç felan verdiler tabi arkasından.Bence bu iş için iyi bir allerji uzmanı lazım hepsi gerekli donanım ve bilgi tecrube sahibi degil.

Allerji deri testinden sonra bir ilaç recetesi yazmalı doktor bunu eczaneye yaptır demeli özellikle bahar da bu ilacı her hafta olmalı yoksa vucut bir reaksiyona girdimi ilaç felan hemen kesmiyor birde allerji ilaçları yüksek miktarlı bir etkiye sahip kortizon gibi felan yani aspirin gibi her daim kullanılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BMW 528 -- 2 Nisan 2010; 13:19:56 >

Uzaklaştırılmış
10 Aralık 2010; 12:10:35 

Ben de kendi hikayemi anlatayım. Ben küçükken hastalık hastasıydım. ( ilkokul çağım özellikle), 2-3 günde bir hastaneye giderdik oralarda yatıp kalkardık hiç unutmam o günleri. Astım ve alerji uzun yıllar sürdü iyileşmesi. Her gün öksürük için bir ilaç çekiyordum içime. Alerji için de yüzüstü yatmıştım ve sırtıma iğneli plakalar koymuşlardı. Ayrıca doktor da 2 koluma 15-20 tane iğne yapmıştı. Yanılmıyorsam Toz, hayvan tüyü, çikolata gibi şeylere alerjim çıkmıştı. Eski giysileri paketliyorduk felan. Evi tertemiz yapıyordu annem, toz bile bırakmıyordu etrafta. Astımı ve alerjiyi ailemin uzun uğraşları sonucunda yendik. Derken yaşım ilerledi üniv çağına geldim. Bu sefer de sinüzit denilen illet başladı. Grip olduğumda aslında sinuzit oluyordum, hayvan gibi bir burun akıntısı iltihaplı, hafif baş ağrısı, gözlerde yanma, boğazda kuruluk ve yanma vs. İlaç kullanmayı sevmem ama maalesef kullanıyorduk.

Size sinüzit ve geniz akıntısı olanlar için tavsiyem,

Yazın bol bol denizde yüzün. Bir yaz hiç unutmam ayvalıkta günde 2-3 defa yüzüyordum. Öyle böyle değil denizde sabit durmam devamli gider gelirim, bi gün böyle nezle gibiyim burnum akıyor devamlı. Ama akan şey aslında su. Yani burunda ve genizde birikmiş iltihap su gibi akıyordu. O sene grip bile olmadım. Canavar gibiydim. Eğer orda biriken ilhitapı atabilirseniz bir şekilde, o sene sıkıntı olmaz. Ama bir daha ki sene kesinlikle geliyor. Ben bi sene tomografi çektirdim. Sinüz MR ı. Geniz eti çıkmadı. Belki de sinuzitin bittiği anda çektirdik o görüntüyü.

Bir de bu sene bende reflü de çıktı. Stresten dolayı mide asidinin yükselmesi, iştah azlığı, mide bulantısı vs. Ama ben genzimdeki akıntının midemi bulandırdığını bile düşünüyorum. Hatta ağzımın kurumasına sebep olan şey de o akıntı.

0 Mesaj
26 Ocak 2011; 19:50:11 

Aynı sorunlar bendede var 2 senedirde ben çekiyorum bu illeti.Tavsiyenizi yapıcam inş faydası olur

815 Mesaj
26 Ocak 2011; 19:58:25 

arkadaslar burnum tıkanıyordu hep.Ameliyat oldum kemik ve et vardı aldırdım.Ama hala nefes alamıyorum.Alerji falanmıdır.Ne olabilir.

ınca 22 '' monitor --- sapphire 2gb oc 7850 ----amd phenom x3 710 2.6--- maxtor 500gb 32mb hdd 7200rpm-- mushkin extreme performance 2x2gb 1066mhz cl5 ram --- --anakart gigabayt ma770 ud3 ---500 watt coler master psu----NZXT Tempest full tower kasa.

267 Mesaj
26 Ocak 2011; 20:00:01 

iliadine dayandım ben son 3 gecedir uyanıyorum burun tıkanıklığından naapsamki

1205 Mesaj
26 Ocak 2011; 21:11:05 

quote:

Orijinalden alıntı: becozmy

aktar tedavisi
biorezonans
psikolog

kardeş bende 8 yıldır mücadele ediyom bendede geniz akıntısı,geniz eti,orta kulak iltihabı,burun kemik eğriliği,bademcik iltihabı 1 tane daha vardı bunlar var geniz eti olunca ağzından filan nefes alıyon çok kötü bir durum

MERCEDES-BENZ TRAVEGO 15 SHD 2007 & MERCEDES-BENZ TRAVEGO 15 SHD 2012 6 sıra silindir 422 Bg
ECZACI

698 Mesaj
3 Ocak 2012; 16:55:45 

Konuya 1 senelik bir hort yapacağım fakat değerli bir konu, kaybolmasın..

Bende deneyimlerimi paylaşayım. Bu illet hastalıkla mücadele edenlerden birisi de benim. Yaklaşık 10 yıldır yaşıyorum bu sıkıntıyı..şimdiye kadar neden tedavi olmadın diyenler olabilir, oldum tabiiki ama çok işe yaradığını söyleyemem.

Alerji ilaçlarının neredeyse hepsini denemişliğim var. Özellikle Atarax ve muadili ilaçlar acayip uyku yapıyor. Alerjide kurtulalım derken insan kafasını kaldıramıyor. O nedenle onu geçtim. Bunun yerine aerius kullandım fakat bu seferde ilacın tesiri azaldı. Bir ara xyxal kullandım, acayip göz kuruluğu yaptı. Nitekim doktorun dediklerini yaptım. Bana yine aerius ve steroidli bir ilaç verdi (Burun içine sürülen bişeyler) 2 hafta civarı rahat ettim fakat sürekli steroid kullanmak hoşuma gitmedi. Sonra da bıraktım.

Sonuç olarak diyeceğim oki, denenebilecek her türlü ilacı denedim ama hiç birisi kalıcı fayda sağlamıyor. Artık klinikte çalışan bir arkadaşımın öneriisne kulak verip 4 tedavisi 4 sene süren bir yol deneyeceğim. Bu sürekli aşı uygulanan yöntem. Zannediyorum yüzde 80-90 arası başarı sağlanıyormuş.

Bu arada daha önceden arkadaşların belirtmiş olduğu aktardan alınan garip kocakarı ilaçlarını da deneyeceğim. Sonuç olumlu olursa buraya yine görüş yazarım.
Bu 1 senelik süre içerisinde bu konuyla ilgili bir gelişme yaşayan arkadaşımız varsa bilgilerini paylaşabilirse de sevinirim. Bence Çağın hastalığı Allerji!!

Sağlıkla kalın.

Sheer Driving Pleasure

10 Mesaj
4 Temmuz 2012; 22:04:55 

Aynı sorundan bende müzdaripim bendeki dönem dönem olurdu pek umursamazdım fakat son 7aydır aralıksız çekiyorum ve bunun sebebini araştırmak istedim tesadüfen konuya rastladım ve deneyimlerimi paylaşmak istedim.8ay önce rinoplasti ameliyatı
oldum.İlk bir ay pek bi sıkıntı yaşamadım ama sonra geniz akıntısı hapşuruk (hapşuruk sonrası soğuk ter atma) bi kaç doktora gittim düzenli olarak antibiyotik kullandım fakat banamısın demiyor o deil geniz akıntısından kurtulmak için böbreklerden olucaz.
Şuan Nazoster nazal sprey kullanıyorum (günde 4 defa) kullandıktan sonra bir süre kesiyor ama kesin tedavinin bu olmadığını düşünüyorum bu rahatsızlığı yenmiş bi arkadaştan tavsiye almayı umurak tüm çeken arkadaşlara acil şifalar diliyorum.

Not:7Aylık süreçte ameliyat sonrası sinüslerin hassaslaştığını düşündüm fakat öyle olmadığı aşikar.

45 Mesaj
29 Temmuz 2012; 1:22:49 

Arkadaşlar bende bu hastalığı (illetti de denebilir) yaklaşık 10 yıldır çekiyorum. İlk 2 sene çok umursamadım geniz akıntısı ve hapşurma nöbetleri abartılacak kadar ölümcül değildi. Sonra iş değiştirdim aradan kısa bir zaman geçti hapşuruk nöbetleri nezle olunca değişen ses ve elinde mendil ile dolaşan bi tip ayrıca yoğun geniz akıntısı yanında koku alamamaya başladım. 2 sene daha umursadım iş arkadaşlarımdan biri sende alerji olmasın bende çok hapşuruyordum alerjim çıktı doktora gittim ilaç ve iğne tedavisi görüyorum şimdi daha iyiyim dedi, bende benide senin doktoruna götürsene dedim, sağolsun 2006 yılının sonbaharıydı yanlış hatırlamıyorsam doktora gittik doktor beni muayne etti kan testi yaptı alerjin ciğerler inmemiş ilaç tedavisi yeterli senin için dedi 3 tane ilaç yazdı diğerlerini hatırlamıyorun ama