Şimdi Ara

Asus'dan masaüstü PC formunda süper bilgisayar: ESC 1000

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Donanım dünyasının önde gelen oyuncularından Asus, Nvidia ve Tayvan Ulusal Chao Tung Üniversitesi ile iş birliğine giderek hazırladığı masaüstü PC formundaki yeni süper-bilgisayarını tanıttı. Firmanın ESC 1000 olarak isimlendirdiği yeni sistemde 3.33GHz'de çalışan Intel Xeon W3580 işlemcisine ve 24GB bellek kapasitesine yer veriliyor.

Nvidia'nın profesyoneller için hazırladığı Quadro FX 5800 ekran kartı ile birlikte yüksek performanslı bilgi-işlem pazarı için geliştirilen Tesla c1060'ın üç tanesine yer veriliyor. Toplamda 960x paralel işlem çekirdeğine sahip olan sistemin 1.1 TeraFLOP seviyesinde işlem gücü sunduğu ve ayrıca 500GB kapasiteli diske sahip olduğu belirtiliyor.

1100 Watt kapasiteli güç kaynağı ile beslenen Asus ESC 1000'nin bilimsel araşıtmalarda ve mühendislik modellemelerinde kullanılması beklenirken, fiyatı ise henüz açıklanmadı.

• verilecek paraya sıfır otomobil alınır
  • fiyatı ne kadar acaba
  • Bu makina sanirim oyun severler icin degil, buyuk boyutlu tasarim ve grafik isi ile ugrasanlar icin hazirlanmis !!

Fiyati ne olursa olsun boyle bir makinaya buyuk firmalarin mutlaka ihtiyaci vardir !!
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrMhMt

Bu makina sanirim oyun severler icin degil, buyuk boyutlu tasarim ve grafik isi ile ugrasanlar icin hazirlanmis !!

Fiyati ne olursa olsun boyle bir makinaya buyuk firmalarin mutlaka ihtiyaci vardir !!

Aynı şirketler daha ucuzada bu işi yapabilirler.
  • Kasanın yarı alt tarafı ekran kartı ile dolmuş.
    Sıcaklığı merak ediyorum.
  • ne çirkin bi kasa öle..

fiyatı tahminen 10.000$ üstünde olur
  • Büyük grafiksel çizim yapan firmalar için alınabilir. Bize gelmez bu makine :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitahi

Büyük grafiksel çizim yapan firmalar için alınabilir. Bize gelmez bu makine :)

Tesla tabanlı çözümler çizimden ziyade, veri işlemin çok yoğun olduğu sektörlerde kullanılıyor
  • 1.1 teraflop için fazla uğraşmışlar. Ati nin daha uygun çözümleri olabilirmiş!
  • İsmide komedi "ESCape One Thousand" FZR2000 vardı NFS 2'de onun gibi olmuş
  • Asus-Nvidia işbirliği yani marka garantisiyle piyasaya sürülmüş minik çaplı bir süper bilgisayar birçok tasarımcı firmanın ilgisini çekecektir.
  • bence 5 bin dolardan fazla olmaz gerçi professional ekran krtı var ama
  • şu workstation haberlerine "pahalı" diye yorum yapanlara çok gülüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

şu workstation haberlerine "pahalı" diye yorum yapanlara çok gülüyorum.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie
    şu workstation haberlerine "pahalı" diye yorum yapanlara çok gülüyorum.

+10
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.