Şimdi Ara

ttnet aboneliği devredilebilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
16.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ttnet aboneliğini devretmenin mümkün olup olmadığını müşteri hizmetlerinden sordum, olur/mümkündür dendi. Daha sonra ttnet sayfasındaki destek>sıkça sorulan sorlar kısmında bunun mümkün olmadığı yönünde bir ifade gördüm. ya müşteri hizmetleri temsilcisi kafadan atıyor ya da sayfadaki bilgi yanlış.
    bu işin aslını bilen var mı? ttnet aboneliği başkasına devredilebiliyor mu?

• Devretme olayı başka bir evden, başka bir eve sanırım? Aynı kullanıcı adıyla devredebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emmmreee

Devretme olayı başka bir evden, başka bir eve sanırım? Aynı kullanıcı adıyla devredebilirsiniz.
    aynı kullanıcı tarafından nakil değil, başka bir kişiye devredilecek (onun evine ve onun telefonuna)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekindegil

aynı kullanıcı tarafından nakil değil, başka bir kişiye devredilecek (onun evine ve onun telefonuna)

Alıntıları Göster
    Böyle birşey mümkün değil.
  • quote:

Böyle birşey mümkün değil.

Alıntıları Göster
    o zaman mh temsilcisi ya bilmiyor ya dalga geçiyor ya da bilmiyor ya da bilmiyor evet
  • quote:

o zaman mh temsilcisi ya bilmiyor ya dalga geçiyor ya da bilmiyor ya da bilmiyor evet

Alıntıları Göster
    devredilir. ben evden taşınırken ttnet aboneliğimi eve giren yeni kiracıya devretmiştim. devreden ve devir alacak şahısların kimlikleriyle ttnet e başvurmaları yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ES3NT

devredilir. ben evden taşınırken ttnet aboneliğimi eve giren yeni kiracıya devretmiştim. devreden ve devir alacak şahısların kimlikleriyle ttnet e başvurmaları yeterli.

Alıntıları Göster
    emre.s43 bu işlemi yakın zamanda mı yaptınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre.s43

Ya okumuyorsunuz ya da okuduğunuzu anlamıyorsunuz sanırım. Abonelik başka bir eve, başka bir kullanıcı adına devredilecek diyor siz ne diyorsunuz.
  • quote:

quote:

Ya okumuyorsunuz ya da okuduğunuzu anlamıyorsunuz sanırım. Abonelik başka bir eve, başka bir kullanıcı adına devredilecek diyor siz ne diyorsunuz.

Alıntıları Göster
    emre.s43, yaptığınız devir işleminde internetinizi farklı bir kişinin telefonu üzerine mi devretmiş oldunuz? yaptığınız işlemden biraz daha detaylı bahsederseniz çok faydalı olacak.
    araştırdığım konu tam olarak şu: kendi evimde kullandığım (ttnet adsl) interneti (telefon numaramı değil sadece internetimi), aynı şehirde başka bir semtte oturan bir yakınıma (onun evine/onun telefonu üzerine) devretmek istiyorum, bu mümkün mü?
    bilgisi, tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim. mh temsilcisi bi olur bi olmaz diyor, böyle birşeyi yapmış olanlar detaylıca anlatırsa çok faydalı olacak.

• quote:

quote:

yeterince okudum rahat ol.

@tekindegil
    farketmez önce devredeceğin adama devredersin. sonra devrettiğin adam adres değişikliği yapar. şehirden şehrede nakil olur farketmez. ama bunun bir miktar masrafı olur. buda faturaya yansır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ES3NT

quote:

quote:

yeterince okudum rahat ol.

@tekindegil
    farketmez önce devredeceğin adama devredersin. sonra devrettiğin adam adres değişikliği yapar. şehirden şehrede nakil olur farketmez. ama bunun bir miktar masrafı olur. buda faturaya yansır

Alıntıları Göster
    adsl'i A kişisinden B kişisine devretmek için şöyle bir yol gerekli anladığım kadarıyla:

1-) sanırım öncelikle A kişisi mevcut telefon hattını ve ona bağlı olan ttneti (ikisini birlikte) B kişisine devredecek (çünkü tek başına adsl, başka birinin üzerine olan bi tel. hattına geçirilemiyor bildiğim kadarıyla)
    2-) sonrasında bunları devralan B kişisi adsl'i kendi önceki (asıl) tel. hattına nakleder (iki tel. hattı da artık kendisinin ne de olsa birinden öbürüne aktarıyor bu zaten mümkün sanırım)
    3-) son olarak B kişisi (adsl ile birlikte) devraldığı tel. hattını kapattıracak. böylelikle biraz dolanbaçlı da olsa adsl'i başkasının tel. hattına deviretmek mümkün olur...
    ne dersiniz?

• quote:

adsl'i A kişisinden B kişisine devretmek için şöyle bir yol gerekli anladığım kadarıyla:

1-) sanırım öncelikle A kişisi mevcut telefon hattını ve ona bağlı olan ttneti (ikisini birlikte) B kişisine devredecek (çünkü tek başına adsl, başka birinin üzerine olan bi tel. hattına geçirilemiyor bildiğim kadarıyla)
    2-) sonrasında bunları devralan B kişisi adsl'i kendi önceki (asıl) tel. hattına nakleder (iki tel. hattı da artık kendisinin ne de olsa birinden öbürüne aktarıyor bu zaten mümkün sanırım)
    3-) son olarak B kişisi (adsl ile birlikte) devraldığı tel. hattını kapattıracak. böylelikle biraz dolanbaçlı da olsa adsl'i başkasının tel. hattına deviretmek mümkün olur...
    ne dersiniz?

Alıntıları Göster
    İnternet aboneliğinin devri sözkonusu değil. (di.) Ama şuan mümkünmü tam emin değilim. Yani normel tel. aboneliği devrini yapsanız bile internet devri yapılamıyordu. Bizzat başıma geldiği için biliyorum. Ve işyerinde kullanılan internet aboneliğimiz halen eski sahibinin adına. Tabi faturaları biz ödüyoruz ayrı mesele.

• quote:

Orijinalden alıntı: SonKatip

İnternet aboneliğinin devri sözkonusu değil. (di.) Ama şuan mümkünmü tam emin değilim. Yani normel tel. aboneliği devrini yapsanız bile internet devri yapılamıyordu. Bizzat başıma geldiği için biliyorum. Ve işyerinde kullanılan internet aboneliğimiz halen eski sahibinin adına. Tabi faturaları biz ödüyoruz ayrı mesele.

Alıntıları Göster
    dün komşum, diğer komşuma devretmek için telekoma gitti.cumartesi günleri yapmıyoruz demişler. ama yeni abonelik veriyolarmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

dün komşum, diğer komşuma devretmek için telekoma gitti.cumartesi günleri yapmıyoruz demişler. ama yeni abonelik veriyolarmış.

Alıntıları Göster
    e_capkan komşularınızın hafta içi nasıl bir işlem gerçekleştirdiğini burada aktarırsanız yol gösterici olabilir.
    bu arada bilgi ve yorumlarını paylaşan herkese teşekkürler

• quote:

e_capkan komşularınızın hafta içi nasıl bir işlem gerçekleştirdiğini burada aktarırsanız yol gösterici olabilir.
    bu arada bilgi ve yorumlarını paylaşan herkese teşekkürler

Alıntıları Göster
    Konuyu hortlatmış olacağım ama

Kullandığım ttnet üyeliğimi kendi adıma taşıdım ,
    Sorum ilk üye olduğumuzda imzalanan üyelik sözleşmesini imzalamam gerekti şimdi bu durumda 2 yıl taahhüt girmedim umarım ? lakin sözleşmenin hiç bir nusrasına tarih konulmadı , görevlide bu şekilde bir uyarı yapmadı durum ne olur arkadaşlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Am@deus

Konuyu hortlatmış olacağım ama

Kullandığım ttnet üyeliğimi kendi adıma taşıdım ,
    Sorum ilk üye olduğumuzda imzalanan üyelik sözleşmesini imzalamam gerekti şimdi bu durumda 2 yıl taahhüt girmedim umarım ? lakin sözleşmenin hiç bir nusrasına tarih konulmadı , görevlide bu şekilde bir uyarı yapmadı durum ne olur arkadaşlar ?

Alıntıları Göster
    ben de başka bir kişi üstüne internetimi devretmek istiyorum internetimin taahhütü bu ay bitiyor gelecek ay devretmek istiyorum arkadaşıma ancak internetle birlikte alınmış bi kampanyalı bir notebook var faturaya dahil edilen, bu sorun çıkartır mı? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vo0O

ben de başka bir kişi üstüne internetimi devretmek istiyorum internetimin taahhütü bu ay bitiyor gelecek ay devretmek istiyorum arkadaşıma ancak internetle birlikte alınmış bi kampanyalı bir notebook var faturaya dahil edilen, bu sorun çıkartır mı? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Alıntıları Göster
    Evden çıkacağım için interneti ve telefonu yeni kiracıya devretmeyi düşünüyorum mümkün müdür ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: last_uk

Evden çıkacağım için interneti ve telefonu yeni kiracıya devretmeyi düşünüyorum mümkün müdür ?

Alıntıları Göster
    superonline'da devir varmış. bilginize
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atmosphere

superonline'da devir varmış. bilginize

Alıntıları Göster
    Mümkündür öncelikle devredeceğiniz kişinin türk telekomdan bir telefona sahip olması gerekilir sizde o kişiyle birliklte gider internetinizi devredersiniz taahtününz varsa bozulmaz

• 11 ay taahhütü kalmış olan Tivibu + ttnet aboneliğimi devretmek istiyorum. İstanbul'da yaşayan ve ilgilenen varsa benimle iletişime geçebilir. tuncel.ozsu@gmail.com
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.