Şimdi Ara

KABLO MODEM+ROUTER=WIRELESS BAGLANTI (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
7
Favori
108.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • haklısın hocam kusuruma bakma, dün çok sevindirik oldum da iki pc nete bağlanabildiğim için airties teknik servis olmaz filan demişti, gözlerime inanamamıştım bağlandığımda. seni kızdırdığım için özür dilerim

nasıl yapıldığını anlatayım hocam,

öncelikle motorola kablo modeme ethernet kabloyla bağlandım, nete sorunsuz giriyordu,

sonra denetim masası ==> ağ ve paylaşım merkezinden bağlandığım ağın ayrıntılarına girdim, IPv4 DNS Sunucusunun ip adresini bulup not ettim, (bendeki 61.0.0.2)

sonra airties rt 205 in arayüzüne girdim, ADSL==>ADSL AYARLARIna girdim vc1 in yanındaki düzenle tuşuna tıklayıp içeri girdim, protokol olarak DHCP seçtim, firewallun tikini kaldırıp devre dışı bıraktım, ve AUTO PVC yi seçip kaydettim.

ADSL===>ADSL MODU na girdim NO MODE seçeneğini tıkladım, kaydettim.

YEREL AĞ==>IP AYARLARI ve DHCP ayarlarına girip DHCP AKTARICISINI ETKİNLEŞTİR seçeneğini tıklayıp, not ettiğim IPv4 DNS Sunucusunun ip adresini (61.0.0.2) yazdım, kaydedip çıktım,

sonra bilgisayarlar airties'a bağlıyken ethernet kablosunu kablo modeme taktım (kablo modem ve wireless modem açıktı) biraz bekledikten sonra nete eriştim. (eğer bağlanamazsanız bağlantıyı kesip yeniden bağlanın)

umarım az da olsa yardımcı olmuşumdur, sorunuz olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

ancak bu durumda şöyle bi sorunla karşılaşıyorum, bilmem siz karşılaşır mısınız;

1- bunları yaptıktan sonra wireless modem arayüzüne giremedim,

2- modemlerin elektriğini kestikten sonra iki pc birden nete giremedim, yine tek pc girebiliyordu, sanırım elektrik gidince ayarlar bozuluyor)

• Arkadaşlar Netmaster cxc 150 kablo modemimi netbook'a dağıtabilmek için TP Link WR741ND routerden almaya karar verdim ama kafamı karıştıran bir konu var bilgilendirirseniz sevinirim.
    Ben internete usb wireless ile kablosuz bağlantı sağlıyorum
    Benim uydunetim 512 k olduğu için ve dışarıdan 2 mb hız çektiğim ve günün her saati açık olduğu için onu kullanmak daha cazip geliyor.
    Uydunetimide iptal ettirmedim olurda sahibi iptal ettirir falan netsiz kalmayayım diye 3 aydır öyle duruyor.
    netbook'u ablam kullanıyor o da wireless den benim bağlantı kurduğum kulanıcıya bağlanıyor fakat netbook devamlı yer değiştirdiği için haliyle çekim gücü zayıf kalıyor ve devamlı kopma yaşıyor ve bir çok odadada çekmiyor.
    Şimdi benim yapmak istediğim şey uydunete madem aylık abonelik ücreti veriyorum en azından routerle oradaki bağlantıyı netbooka vereyim uyduneti ablam kullansın bende bilgisayarımdan dışardan kablosuz bağlantı kurmaya devam ediyim :)
    İşte kafamı karıştıran nokta bu.
    Bunu nasıl yapacağım ?
    Usb wireless ile bağlı olduğum zaman ağ bağlantılarımdan uydunet modemimi devre dışı bırak diyorum yoksa çakışıyorlar.
    ben bilgisayarımda netbook için uydunet modemi ve routeri aktif tutarken aynı anda usb wirelessimden nasıl kablosuz bağlantı sağlayacağım bilgisayarımda aynı anda iki internet açamamki ?
    Merak ettiğim şey uydunet modemimi çakışmaması için ağ bağlantılarından devre dışı etsem bile modem ve router fişi takılı olduğu sürece netbookum modemimi algılayıp bağlantı kurabilecekmi ?
    Yoksa uyduneti netbooka gösterebilmem için bilgisayarımdada uydunetden bağlantı kurmak zorundamıyım ?
    Biraz karışık oldu kusura bakmayın bu router işlerine yabancıyım umarım derdimi anlatabilmişidir.

• @ solar apex; böylesine sert bir çıkışta bulunup seni kırdıysam kusuruma bakma. Ama '' ben sorunumu çözdüm heyooooo'' gibi bir mesaja ancak böyle bir cevap vermek gerekir diye düşündüm
    Yazdıklarını okuyunca en iyisi farklı bir çözüm yolu bulmak deyip hb'den tp-link tl-wr741nd wireless router aldım ( 52TL ) Az önce çok basit bir şekilde kurulumunu yaptım ve sonuç:
    2 laptop+ps3 aynı anda router üzerinden bağlanabiliyor.
    Eğer kablosuz modeme fazla para vermeye gerek duymayan arkadaşlar varsa şiddetle bu çözümü öneriyorum.
  • zamanında uydunet kablonet iken ve kablosuz modem vermez iken uygulamıştım bu kombinasyonu
    wii, xbox, ps3, psp, laptop, iphone ne varsa wireless hepsine kucak açtı süper ikili
  • router kullanıpta ev ici ag arasında transfer hıznı olcen varmı?
  • Arkadaşlar bugün Süper ikiliden uydunete abone oldum.
    kablo modem araştırmasına giriştim.

şimdi elimdeki asus wireless adsl modemi router olarak kullanabilir miyim?
    Docsis 3.0 almalı mıyız?
    hangi modemi önerirsiniz?
  • kablo net artı adsl wireless ile sadece ekstradan bir pc ye baglantıyı dagıtabildigi yazıyor forumlarda kardes.

ama nasıl olacagını bilmiyorum araştırmadım.
  • Arkadaşlar merhaba.Sırf bu soruları sormak için üye oldum.Daha önce sorulmuş ve cevaplanmışsa kusura bakmayın ben bulamadım.

Şimdi bende netmaster cxc-150 modem var.Arkadaşımın linksys wrt54g routerını laptopuma wireless bağlantı kurabilmek için aldım.Önce bağlanamadım daha sonra 192.168.1.1'den routerin arayüzüne girerek internet connection typeı PPPoE'den Automatic Configuration - DHCP'ye aldım wireless bağlantı kuruldu. Wireless şifresinide WPA-Pre Shared Key'den koydum.Şimdi wirelessten bağlana biliyorum fakat alakasız bir zamanda sınırlı bağlantı diyerek internet kopuyor.routerin fişini takıp çıkarınca tekrar bağlana biliyorum.Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba ? Modem arayüzü ayarlarında yapmam gereken başka ayarlamalar varmı ? Şimdiden teşekkür ederim. (Tek laptopla bağlanıyorum masaüstü yada herhangi başka bi makina bağlı değil)
    (Bu arada şimdi fark ettim bağlantı olsa bile msnde kopup kopu duruyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e2di -- 7 Temmuz 2010; 2:57:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: e2di

Arkadaşlar merhaba.Sırf bu soruları sormak için üye oldum.Daha önce sorulmuş ve cevaplanmışsa kusura bakmayın ben bulamadım.

Şimdi bende netmaster cxc-150 modem var.Arkadaşımın linksys wrt54g routerını laptopuma wireless bağlantı kurabilmek için aldım.Önce bağlanamadım daha sonra 192.168.1.1'den routerin arayüzüne girerek internet connection typeı PPPoE'den Automatic Configuration - DHCP'ye aldım wireless bağlantı kuruldu. Wireless şifresinide WPA-Pre Shared Key'den koydum.Şimdi wirelessten bağlana biliyorum fakat alakasız bir zamanda sınırlı bağlantı diyerek internet kopuyor.routerin fişini takıp çıkarınca tekrar bağlana biliyorum.Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba ? Modem arayüzü ayarlarında yapmam gereken başka ayarlamalar varmı ? Şimdiden teşekkür ederim. (Tek laptopla bağlanıyorum masaüstü yada herhangi başka bi makina bağlı değil)

boyle bir sorun başlangıcta bende yaşamıştım. artı olarak sifreleme sorunuda yaşamıştım. o zaman yaptıgım şey sifreleme sorunu icin linksys destek hattını aramıştım. sagolsunlar cok faydalı olmuşlardı. ayrıca modem arayuzunden bazı ayarları degiştirtmişlerdi baglantıyı duzeltmiştim boylece. baglantı sorunu icinse uyudnetin teknik servbisini aramıştım. onlarda elinden geleni yapmıstı ve sorunun kaynagını bulup duzeltmişlerdi.

• Valla dün biraz kurcaladım daha beter oldu şimdi reset atsamda ip ile router arayüzüne giremiyorum. Kablosuz bağlantıda hiç görünmüyor bile ama portlarla bağlayınca internete girebiliyorum.Router çalışıyor yani. Destek hattınıda aradım adamda şaşırdı aldığınız yere teslim edin garanti kapsamındaysa dedi. Arkadaşımdan aldım ben birader ne garantisi diyemedim tabi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: benozgurum

Arkadaşlar Netmaster cxc 150 kablo modemimi netbook'a dağıtabilmek için TP Link WR741ND routerden almaya karar verdim ama kafamı karıştıran bir konu var bilgilendirirseniz sevinirim.
    Ben internete usb wireless ile kablosuz bağlantı sağlıyorum
    Benim uydunetim 512 k olduğu için ve dışarıdan 2 mb hız çektiğim ve günün her saati açık olduğu için onu kullanmak daha cazip geliyor.
    Uydunetimide iptal ettirmedim olurda sahibi iptal ettirir falan netsiz kalmayayım diye 3 aydır öyle duruyor.
    netbook'u ablam kullanıyor o da wireless den benim bağlantı kurduğum kulanıcıya bağlanıyor fakat netbook devamlı yer değiştirdiği için haliyle çekim gücü zayıf kalıyor ve devamlı kopma yaşıyor ve bir çok odadada çekmiyor.
    Şimdi benim yapmak istediğim şey uydunete madem aylık abonelik ücreti veriyorum en azından routerle oradaki bağlantıyı netbooka vereyim uyduneti ablam kullansın bende bilgisayarımdan dışardan kablosuz bağlantı kurmaya devam ediyim :)
    İşte kafamı karıştıran nokta bu.
    Bunu nasıl yapacağım ?
    Usb wireless ile bağlı olduğum zaman ağ bağlantılarımdan uydunet modemimi devre dışı bırak diyorum yoksa çakışıyorlar.
    ben bilgisayarımda netbook için uydunet modemi ve routeri aktif tutarken aynı anda usb wirelessimden nasıl kablosuz bağlantı sağlayacağım bilgisayarımda aynı anda iki internet açamamki ?
    Merak ettiğim şey uydunet modemimi çakışmaması için ağ bağlantılarından devre dışı etsem bile modem ve router fişi takılı olduğu sürece netbookum modemimi algılayıp bağlantı kurabilecekmi ?
    Yoksa uyduneti netbooka gösterebilmem için bilgisayarımdada uydunetden bağlantı kurmak zorundamıyım ?
    Biraz karışık oldu kusura bakmayın bu router işlerine yabancıyım umarım derdimi anlatabilmişidir.

Şimdi kablolu uydunet internet var, usb wireless alıcın, netbook ve dışardan temin ettiğin 2mbit internet var, doğru anlamış mıyım? yapmak istediğin de kablolu modemine router takıp netbook için internet sağlarken dışardan gelen internete usb wireless alıcı ile bağlanmak öyle mi? peki tam olarak bağlantı nasıl? yani kablolu modeminden gelen interneti ana bilgisayara bağlıyıp wireless ağ kurarak mı netbook'a veriyorsun?

eğer kablo anabilgisayara, netbook da wireless ile ağa bağlanıyorsa sorun yok, sen gene wireless alıcınla 2mbit internete bağlanırsın, modeminin kablosunu da router'a takıp netbook için ap kurmuş olursun. çakışma kısmını anlamadım, sinyal düşmesi ise kastın o router'daki bir özellik aynı kanal yayında çalışırken bile sinyal gücünün yüksek olmasını sağlıyormuş (tam anlamadım bu özelliğin nasıl çalıştığını, ama kutusunda anlatmış biraz).

router alıp uyduneti wireless yaparsan netbook rahat rahat girer, eğer 2mbit kesilirse sen de kablodan kurtulmuş olursun router'a usb alıcı ile bağlanırsın.

• uydunet kablolu modemi linkteki ürünün router özelliğini kullanarak wireless'a çevirmem mümkün müdür? (Aynı anda birden fazla bilgisayar kablosuz olarak bağlantı yapacak şekilde)

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-cevre-birimler-modem-airties-wav-281-voip-wireless-modem-4port-sifirdir/detay?
  • Bende Cisco EPC2100 kablolu uydunet modem var. Modem arayüzü filan yok otomatik olarak 94.xx.xx.xxx gibi bir ip alıyor. airties rt-211'de bu bağlantıyı paylaştırmayı başaramadım. Airties bilgisayarlara 192.168.2.xx li ip ler veriyor.Fakat uydunet modemin ip aralıkları farklı.İnternete bağlanmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: atlasi

router kullanıpta ev ici ag arasında transfer hıznı olcen varmı?

1080p oynatırken ancak internetten dosya indirebilirsin onun dışında film takılıyor.

Ayrıca yine 720p den başalyarak hızlı ilerletmek istediğinde yine çakılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: e2di

Arkadaşlar merhaba.Sırf bu soruları sormak için üye oldum.Daha önce sorulmuş ve cevaplanmışsa kusura bakmayın ben bulamadım.

Bu olay benim başıma airties modemde gelmişti kablosuz ağ kartı ile kablosuz router uyumsuzluğu vardı. ağ kartı atreosdu galiba. seninde başına benzer bir olay geliyor anlaşılan.

• sorunun çözümünü pek göremedim o yüzden yazıyorum buraya da.ayrıca uyduneti aradım sorun router dan kaynaklanıyor olabilir sadece kabloluya takıp deneyin dediler.

bende sorun da herkesle aynı sanırım fakat bu sorun ilk 2-3 hafta yoktu son 1 hafta dır çok arttı dünde 4-5 kere sınırlı erişim dns hatası diyip int gidiyor ve modemle router ı aç kapa yapıp tekrar çalıştırıyorum.ama geceden indirmeye bırakıp sadece 3 gb indirdiğini görmek kötü oluyor tabi.bu sorunun çözümü nedir açıklayacak biri var mı?
  • arkadaşlar netmaster wds-840 router var.uyduneti yeni aldım bikacgun sonra routerın fisini cektim ve tekrar taktıgımda routerın tüm ışıkları yanıyor ve router calısmıyor.ne denediysem olmadı.bi çözüm bulabilirmiyim yoksa direk teknik servisemi vereyim?
  • Kaç zamandır benzer bir sorun yaşıyorum bende. Bir kaç gündür nüksetti yine. Modeme bakıyorum line ışığı yanıyor ama internet yok. Ağ bağlantısında kopmuş işareti yok hatta pcde uyarı bile çıkmıyor ağ ikonunda. Resetliyorum düzeliyor ama sonra yine aynı şey defalarca oluyor. Destek hattının tavsiyesiyle modemi direk bağladım. 1 saat içinde 3-4 defa hattın kopup bağlandığını gördüm. Sanırım router olunca bağlanamıyor yada yeniden ip alamıyor. Webmaster modem, US Robotics router kullanıyorum. Neden bu sorunu yapıyor acaba?

Bu arada yazamayı unutmuşum. Pcye routerden ethernet ile bağlanıp nete çıkıyorum. Laptopla abim nete giriyo diye wireles router almıştım. Enteresan olan ise pazar gecesinden beri bu olay patlak verdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtem -- 24 Ağustos 2010; 14:57:59 >
  • Dün öğleye doğru arıza kaydı bırakmama rağmen gelen giden olmadı bütün günümü mahvettiler. Akşam 6da aradığımda yoğunluktan gelmediler gece 10a kadar gelecekler dediler bu saat oldu hala gelen giden yok. İyice rezilliğe vurdular. Sürekli kopup bağlanmalar devam ediyor. Bir noktaya kadar dayandık ama ttnete geri döneceğiz gibi görünüyor. (Oturduğum yer Florya)
  • son 6 aydır uydunet abonelerinde acaip bir artış var.teknik destek ekiplerini bu oranda arttırmamışlar.ve ekipler günde 10 yere bakıyor bildigim kadarıyla.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.