Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.536
Cevap
90
Favori
469.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: portamann

quote:

Orijinalden alıntı: sedat82

Herkeze merhaba arkadaşlar.
    Küçük bir sorum olacak. Hesap kitap işinden anlayan arkadaşlar cevaplarlarsa memnun olurum;,
    0,75 Faizle 60 ay çekmiş olduğum ve 1090 tl ödediğim 52500tl ev kredisinin 18. taksidini ödedim. Geriye kaldı 42 ay. Ben bunU 10000 tl daha kredini üstüne ödeyip 12 aya düşürmek istiyorum. Dosya masrafı komisyon vs. bunlar haricinde 10000 tl daha ödediğim takdirde ödemem kaça denk gelir acaba 12 ayda ortalama?
    Şimdiden teşekkür ederim.

AYLIK TAKSİT: 2478.64 TL-----12 Ay için

200TL ara ödeme cezası var.

4700 TL civarı kar edersiniz.

Kendiniz hesaplamak için:http://www.kredisayar.com/

Teşekkür ederim ama hesap böyle olmamalı. Yani benim ana param 52500 den 42500 e düşüyor 10000 tl ödediğim takdirde. Vadeyi 60 değilde 30 ay olarak hesap edersem ödemesi 1587 oluyor sizin link ini verdiğiniz sitede. E bende zaten 18 ay ödedim. 30-18 = 12 ay olmaz mı? Benim hesaplamam yanlış mı acaba ?

• quote:

quote:

quote:

Herkeze merhaba arkadaşlar.
    Küçük bir sorum olacak. Hesap kitap işinden anlayan arkadaşlar cevaplarlarsa memnun olurum;,
    0,75 Faizle 60 ay çekmiş olduğum ve 1090 tl ödediğim 52500tl ev kredisinin 18. taksidini ödedim. Geriye kaldı 42 ay. Ben bunU 10000 tl daha kredini üstüne ödeyip 12 aya düşürmek istiyorum. Dosya masrafı komisyon vs. bunlar haricinde 10000 tl daha ödediğim takdirde ödemem kaça denk gelir acaba 12 ayda ortalama?
    Şimdiden teşekkür ederim.

AYLIK TAKSİT: 2478.64 TL-----12 Ay için

200TL ara ödeme cezası var.

4700 TL civarı kar edersiniz.

Kendiniz hesaplamak için:http://www.kredisayar.com/

Teşekkür ederim ama hesap böyle olmamalı. Yani benim ana param 52500 den 42500 e düşüyor 10000 tl ödediğim takdirde. Vadeyi 60 değilde 30 ay olarak hesap edersem ödemesi 1587 oluyor sizin link ini verdiğiniz sitede. E bende zaten 18 ay ödedim. 30-18 = 12 ay olmaz mı? Benim hesaplamam yanlış mı acaba ?

yanlış düşünüyorsunuz, faiz hesabı sizin dediğiniz tarzda yapılmaz. 30 ay çekip 18'ini ödemediniz ki 30-18=12 diyebilesiniz!

• sedat82 S kullanıcısına yanıt
    ESKİ BİR AYLIK TAKSİT: 1089.81
    YENİDEN YAPILANDIRMA GÜNÜNDE KALAN ANAPARA BORCU: 38342.98
    YENİDEN YAPILANDIRMA GÜNÜNDE VARSA BANKANIN İSTEYECEĞİ KISMİ FAİZ BORCU: 0
    YENİDEN YAPILANDIRMA GÜNÜNDE BANKANIN İSTEYECEĞİ VARSA ARA ÖDEME CEZASI: 200
    YENİDEN YAPILANDIRMA GÜNÜNDE BANKANIN İSTEYECEĞİ YENİDEN YAPILANDIRMA CEZASI: 0
    YENİDEN YAPILANDIRMA GÜNÜNDE VARSA BANKANIN İSTEYECEĞİ DİĞER MASRAFLAR : 0
    YENİDEN YAPILANDIRILAN KREDİ MİKTARI: 28342.98
    YENİ BİR AYLIK TAKSİT: 2478.64
    YENİDEN YAPILANDIRMA İÇİN CEBİNİZDEN PEŞİN ÇIKACAK TOPLAM NAKİT MİKTAR: 200
    YENİDEN YAPILANDIRMA OLMAZSA 15.3.2014 İTİBARİYLE KALACAK 41 TAKSİTLE ÖDENECEK TOPLAM KREDİ BORCU: 44682.21
    YENİDEN YAPILANDIRILIRSA 15.3.2014 İTİBARİYLE 12 TAKSİTLE ÖDENECEK TOPLAM YENİ KREDİ BORCU: 29743.63
    Bankanızda yeniden yapılandırma yapmanız durumunda:
    Aylık taksitleriniz 1389 TL kadar artmaktadır.
    Başta nakit (peşin para) olarak ödeyeceğiniz toplam miktar 200 TL'dir.
    Net olarak 14739 TL kardasınız.

• ozkan1979 kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar bu gün evraklarımı tüketici hakem heyetine verdim bakalım karar ne çıkacak buradan bilgilerimi paylaşırım

banka halkbankası

dosya masrafını karşılıklı müzakere ettim diye yazmama karşın bakalım ne çıkacak

hayırlısı artık
  • aşağıdaki yazı www.tuketici.gov.tr den alınmıştır.

Benden alınan tutarlar dosya masrafı ve tekrar yapılandırma masrafı toplamda 1.272,19-TL. geçmektedir.
    Tüketici Sorunları Hakem Heyetinin olumlu karar alacağını düşünerek delil olması amacıyla ilk önce buraya mı başvuru yapmalı yoksa doğrudan tüketici mahkemesine mi gitmeli?

edt.
    03/2012 Dosya Masrafı 1500.TL
    01/2013 Refinansman Komisyonu (Tekrar yapılandırma-Aynı Banka) 1286.TL

"2014 yılı için değeri 1.272,19-TL. ve üzerindeki uyuşmazlıklarda ise Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurulabileceği gibi doğrudan Tüketici Mahkemesine de başvurulabilir. Bu değer ve üzerindeki uyuşmazlıklar için Hakem Heyetinin vereceği karar bağlayıcı olmayıp delil niteliği taşıdığından, taraflarca benimsenmemesi halinde yine Tüketici Mahkemesine başvurulması gerekecektir."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reyta -- 4 Mart 2014; 3:38:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkan1979
    arkadaşlar bu gün evraklarımı tüketici hakem heyetine verdim bakalım karar ne çıkacak buradan bilgilerimi paylaşırım
    banka halkbankası
    dosya masrafını karşılıklı müzakere ettim diye yazmama karşın bakalım ne çıkacak
    hayırlısı artık

hayırlısı olsun.
    evrakları bir özetler misiniz yarın bende başvuruya gitmeyi düşünüyorum da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reyta

quote:

Orijinalden alıntı: ozkan1979
    banka halkbankası
    hayırlısı artık

hayırlısı olsun.
    evrakları bir özetler misiniz yarın bende başvuruya gitmeyi düşünüyorum da.

tüketici hakem heyetinin verdigi evrakları dolduruyorsun

dosya masrafı adı altında alınan belgeyi makbuzu ekliyorsun ve kimlik fotokobisi

bukadar
  • reyta R kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım senin için iki seçenek var.

1) Her iki masraf içinde bir avukata (Dosya masrafı ile ilgilenen) vekalet vererek Tük. Mah. başvuru yaptıracaksın. Bu işlerle ilgilenen avukatlar ekstra ücret istemiyorlar.Dava sonunda karşı taraftan alacaklar.Davalar biraz uzun sürse de olumlu sonuçlanıyor.

2) Ben mahkemeleri bekleyemem 6 aya kadar bu iş neticelensin diyorsan. Her iki masraf için ayrı ayrı Tük. Hak. Hey. başvuracaksın. Başvuru limiti 1.272 TL olduğundan her bir masrafın 1.272 TL'sini talep edeceksin. Büyük olasılıkla THH olumlu buluyor ve bankalar genelde ödeme yaparak işlemi sonlandırırsın. Çok nadir de olsa Tük. Mah.'sine itiraz ediyorlar. Sonucu yine de olumlu çıkıyor.
  • Akdeniz yakinlarinda mersin adana tarsus antep vs buralarda ucretsiz avukata ihtiyaci olanlari yonlendirebilirim ucreti karsi taraftan aliyorlar sizden hic bir ucret almiyorlar. Sizin yerinize hakem heyetidir davasidir vs hersey ile ilgileniyorlar. Ayni sehirde 3.4 dosya olursa sehir fark etmeden geliyorlar takbini yapiyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

YENİDEN YAPILANDIRMA OLMAZSA 15.3.2014 İTİBARİYLE KALACAK 41 TAKSİTLE ÖDENECEK TOPLAM KREDİ BORCU: 44682.21
    YENİDEN YAPILANDIRILIRSA 15.3.2014 İTİBARİYLE 12 TAKSİTLE ÖDENECEK TOPLAM YENİ KREDİ BORCU: 29743.63

Çok sağol ilgin için. Gerçekten çok yüksekmiş hayallerim suya düştü. Yani evdeki hesap çarşıya uymadı :)

• quote:

quote:

Çok sağol ilgin için. Gerçekten çok yüksekmiş hayallerim suya düştü. Yani evdeki hesap çarşıya uymadı :)

ne yaptınız hocam.. faiziyle birlikte 45bin liralık borcu ... 10bin lira ara ödeme ile neredeyse sıfırlarım mı sandınız... iyiymiş... zaten 18 aylık ödemeniz boyunca kar edeceğiniz faizin büyük bir bölümünü bankaya kaptırdınız zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turizmpsikoloğu -- 4 Mart 2014; 16:26:45 >

• Arkadaşlar elimdeki veriler bu aylık bunlar :

Ana Para : 681,30 Faizler : 585,44

Aylık Ödeme Miktarı : 1266,74 TL.

Bakiye : 77,377

Faiz Oranı Aylık : 0.75

Bu oranlara bakılırsa ben KAÇ TL peşin para yatırırsam kredim kapanır bulabilirmiyiz?
    Teşekkür ediyorum.
  • Poyrito P kullanıcısına yanıt
    Kalan Ana para miktarınız bilinirse hesaplanabilir.

Kalan Ana para miktarınız + Kalan Ana Paranızın %2'sini öderseniz borcunuzu kapatırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barqat

Kalan Ana para miktarınız bilinirse hesaplanabilir.

Kalan Ana para miktarınız + Kalan Ana Paranızın %2'sini öderseniz borcunuzu kapatırsınız.

Hocam 77.377 sanırım kalan para değil mi?
    100.000 Kredi çektim 38 taksit ödedim karşısında 77.377 bakiye yazıyor.
  • Poyrito P kullanıcısına yanıt
    Kalan Ana Para miktarı = 77.377 TL

Erken ödeme cezası (%2 Anapara) = 1.547 TL

Ayrıca borcu kapatma gününe kadar olan süre için o ayın faiz miktarı = ?

İpotek Fek Ücreti = 100 TL civarı (Bankasına göre değişiyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barqat -- 4 Mart 2014; 17:15:10 >
  • 2 sene önce 8 bin Tl kredi çektik 36 ay taksitle bunu kapatmayı planlıyoruz kar yapmak için Bi yöntem varmı ayrıca kesilen dosya masrafını nasıl alabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sedat82 S kullanıcısına yanıt
    Ben sizin yerinizde olsam;
    ayda 1530 civarı ödeyebileceğinizi düşünüyorsanız taksit sayısını 20 aya düşürürdüm. Hem böylece 3800 civarı kar edersiniz.

YENİ BİR AYLIK TAKSİT: 1531.39
    YENİDEN YAPILANDIRILIRSA 15.3.2014 İTİBARİYLE 20 TAKSİTLE ÖDENECEK TOPLAM YENİ KREDİ BORCU: 30627.79
    Aylık taksitleriniz 442 TL kadar artmaktadır.
    Net olarak 13854 TL kardasınız.

• Merhabalar ,

İhtiyaç kredisini diğer kredilerde de fark ediyormu bilmiyorum ama erken kapattığımız takdirde hayat sigortası masrafını geri alabilirmiyormuyuz. Ekstra bir dilekçi ile mi başvurmak gerekiyor ?
  • İlgili arkadaşlar veya Av. arkadaşlar cevap verirse sevinirim. 2010 senesinde İşbankasından konut kredisi çektim.

2013 Haziran ayında faizlerin düşmesi nedeni ile Akbank ile yeniden yapılandırma yaptım. Ödemelerim devam ediyor.

İşbankasından kredi kapatma adı altında %2 komisyon kestiler. Şimdi ben bu kesilen 1.550 lirayı geri alabilir miyim?

Başka bankadan yapılandırma yapanlar alamaz diyenler kanuni dayanakları var mı?

%2 erken ödeme komisyonunu geri almam için aşağıda ki maddeyi öne sürüyorum.

"Banka alacağı her türlü masrafı açıkça müşterisine bildirmekle yükümlüdür. Sonradan talep etme hakkına sahip değildir. Dava bu yüzden açılmıştır. %2 erken ödeme komisyonu, banka ile alakalı değildir. MORGAGE yasası kapsamındadır ve alınması mecburidir. İadenin sebebi bankanın müşteriye önceden bu masrafları bildirmemesidir."

İlginiz için teşekkür ederim.

• barqat kullanıcısına yanıt
    quote:

ok nadir de olsa Tük. Mah.'sine itiraz ediyorlar. Sonucu yine de olumlu çıkıyor.

hocam 2. seçenekte olumlu çıkan sonuç, banka itirazı sonucu banka lehine dönen ve bu yüzden ekstradan başına avukat masrafları açılan kişiler duymuştum haberlerde. olumlu çıktığına emin misiniz?
    sırf o riskten dolayı hiç başvurmadım şimdiye kadar. krediyi 1,5 yıl önce çektim ve resmen bazı yerleri boş bırakılan bir sözleşmeyi imzaladım. kalan kısımları biz dolduracağız dediler ki her banka bu şekilde yapıyor diye biliyorum. o yüzden oraya ücreti yazdılarsa haksız duruma düşmez miyiz?
  • 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.