- x
Kablosuz Ağa Bağlı Bilgisayarları Görmek?
54 Cevap178451 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1073 Mesaj
12 Ekim 2009; 13:20:52 

Benim kablosuz ağımı izinsiz başkalarının kullandığını düşünüyorum.Bağlı olan makine sayısı yada bağlı olan makineleri nasıl görebilir yada öğrenebilirim?

1680 Mesaj
12 Ekim 2009; 16:31:25 

Merhaba,
http://www.youngzsoft.n...ac-address/download.htm
Linkteki program ile ağdaki tüm bilgisayar, modem vs. IP kullanan makinaların IP ve MAC adreslerini tesbit edebilirsiniz.

2991 Mesaj
12 Ekim 2009; 18:41:17 

bazı modemlerin arayüzünde bağlı aygıtlar var oraya tıkladığında modeme kablosuz ve kablolu bağlananlar listelenir

1680 Mesaj
12 Ekim 2009; 18:47:53 

quote:

Orijinalden alıntı: ASİL01
bazı modemlerin arayüzünde bağlı aygıtlar var oraya tıkladığında modeme kablosuz ve kablolu bağlananlar listelenir

Evet, doğrudur. IP ataması yapan tüm modemlerin "DHCP Client List" diye bir bölümü vardır. Orada modemin otomatik IP atadığı bilgisayarlar ilgili kayıt görülebilir. Ancak burada elle IP ataması yapılmış bilgisayarlar görünmez.

1073 Mesaj
12 Ekim 2009; 20:04:10 

Biri Adsl'in verdiği Air6271KN modemi kullanıyorum.WPA2 şifreleme kullanıyorum.Eski şifrem buydu 56FCB8951D buna benzer yeni bir şifre yaptım.Eski şifremleyken çok yavaştı net şimdi şifre değiştikten sonra daha hızlandı...Acaba birisi şifremi mi kırmıştı?

1073 Mesaj
13 Ekim 2009; 17:46:19 

2 Mesaj
22 Mart 2010; 12:47:28 

yaptığın bu şifrenin kırılması için wep şifreleme kullanman gerekir.ama wpa2 kullandım diyorsun o yüzden kırılma ihtimali şu an bilinen yöntemlerle yok denecek kadar az...

Güven kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim...;)

62 Mesaj
22 Mart 2010; 16:29:15 

bence mac engellemede kullan ve mac adreslerini bağlı kişi sayısını görmek için programa gerek yok tarayıcıya 192.168.2.1 yaz yeterli

3355 Mesaj
22 Mart 2010; 17:33:34 

WPA 2 Halihazırda yeterli güvenliği sağlıyor,mac engelleme falan koyman hiçbir işe yaramaz çok kolaylıkla mac engelleme aşılıyor.

344 Mesaj
24 Mart 2010; 10:53:41 

modeminin arayüzüne gir orda internete giren mac adresleri gözükür.birden fazlaysa bilki başka biri daha kullanıyordur.modemin arayüzüne girmeyi bilmiyorsan bildir yardımcı olayım.

Şampiyon olmak mümkün, FENERBAHÇE olmak imkansız

1439 Mesaj
22 Nisan 2010; 3:48:05 

arkadaslar ben daha önceden wep sifreleme kullanıyordum. net bazen cok yavaş oluyordu. modem arayuzunde yabancı biri varmı diye baktıgımda 2 pc baglıyken 3 pc gorunuyordu. sonra iki pc için mac filter yaptım ve wpa2 sifreleme koydum. ama hala bazen baglantı yavaş gibi oluyor.

bununla birlikte modem arayuzunda kablosuz baglananları listele dedigimde hic bir pc agımda olmaması gerekirken bir mac adresi listede gorunuyor. acaba birismi giriyor kacak olarak yada listele dedigimde hemen guncellemeyip bana eski listeyimi gosteriyor modem arayuzu????

NE GERÇEK

65 Mesaj
22 Nisan 2010; 13:06:08 

arada bi aç da adamlarda kullansın o kadar kötümser olma :D

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

29 Mesaj
22 Nisan 2010; 14:48:33 

selam arkadşlar modem arayüzüne nasıl giriyoruz ? yardımcı olur musunuz . .

29 Mesaj
22 Nisan 2010; 23:38:22 

quote:

Orijinalden alıntı: m_v_p

modeminin arayüzüne gir orda internete giren mac adresleri gözükür.birden fazlaysa bilki başka biri daha kullanıyordur.modemin arayüzüne girmeyi bilmiyorsan bildir yardımcı olayım.

bana da yardımcı olur musun ,, ?

519 Mesaj
23 Nisan 2010; 12:51:45 

ağ bağlantılarını aç.
kablosuz ağ bağlantısı tıkla. ayrıntıları tıkla.
ıpv4 varsayılan ağ geçidi yanında yazan 192.168..... explorera yaz modem ağ arayüzüne girersin

Allahu Ekber! TÜRK'ler geliyor!

29 Mesaj
23 Nisan 2010; 19:17:23 

tşekkürler . . .

2918 Mesaj
15 Eylül 2010; 19:49:26 

başlat---çalıştır---cmd---net view

bu yolu takip ederseniz modeminize bağlı bilgisayarları görebilirsiniz.

"BU MESAJDA ANLATILAN KİŞİ, KURUM VE OLAYLAR TAMAMEN HAYAL ÜRÜNÜDÜR."

273 Mesaj
15 Eylül 2010; 19:58:43 

Teşekkürler...

2 Mesaj
16 Ekim 2010; 16:48:03 

selam benim huawei marka modemim var komşuyla ortak kullanıyorum ama onun başkasın aşifreyi verdiğinden şüpheleniyorum kablosuz ağa bağlanan kişileri nasıl görüntüleyebilirim modemin menüsünde böyle bi özellik bulamadım

175 Mesaj
16 Ekim 2010; 18:17:02 

Peki ağdakilerin neti ne kadar kullandıgını görebilirmiyiz?

Ölü Ozanlar Derneği

44 Mesaj
16 Ekim 2010; 22:43:50 

43 Mesaj
18 Ekim 2010; 19:28:52 

NetScan programını kullanabilirsin, 1 megabyte' dan daha kücük..

cazip04@hotmail.com

704 Mesaj
21 Kasım 2011; 10:49:24 

http://www.softperfect....ad/freeware/netscan.zip

Range from dediği yere 192.168.1.0 , to dediği yere 192.168.1.255 diyerek tarama yapılınca ağı (modemi) kullanan tüm bilgisayarların ağ ve mac adresleri gözükür. Buna göre ağ adreslerini el ile verebilirsiniz.
Gereğinde modemden mac adresi kısıtlaması da ayarlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypericum -- 21 Kasım 2011; 10:55:40 >

Kapitalistlerin genel kuralıdır, bir sistem işlerine gelmiyorsa, sistemi tıkayıp halka acı çektirip, sistemden şikayet ettirirler. Sonra da sizin için sistemi değiştirdik deyip, hem halkı kazıklarlar hem de alkış alırlar.
Bkz. Sağlık sistemi : 1 2

233 Mesaj
6 Şubat 2012; 1:16:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Hypericum

http://www.softperfect....ad/freeware/netscan.zip

Range from dediği yere 192.168.1.0 , to dediği yere 192.168.1.255 diyerek tarama yapılınca ağı (modemi) kullanan tüm bilgisayarların ağ ve mac adresleri gözükür. Buna göre ağ adreslerini el ile verebilirsiniz.
Gereğinde modemden mac adresi kısıtlaması da ayarlayabilirsiniz.

bende 4 tane pc çıktı kardeş birinde adminstrator diğerinde PC-BİŞEYLER YAZIYOR) Diğer 2sindede boş yanında birşey yazmıyor benim pcme 2 defadır biri bağlanıyor hoparlörü açtım bana mikrofonundan konuşup duruyor net user - delete user diyip engelliyorum çalıştırdan . ama tekrar bağlanıyor napmalıyım ???

LG Optimus G Pro Kullanıcıları Kulübü

401ppi True Full HD IPS Plus+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600 Çipset | Quad-core 1.7 GHz Krait 300 | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 13 MP 4208x3120 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 2.1MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | 4G LTE | TV - Out MHL | Android v4.1 İşletim Sistemi

5774 Mesaj
6 Şubat 2012; 1:31:53 

kablosuz modem kullanıyorsan wpa yada wpa2 şifre kullan ve mevcut şifreni değiştir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

704 Mesaj
6 Şubat 2012; 15:56:36 

quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

kablosuz modem kullanıyorsan wpa yada wpa2 şifre kullan ve mevcut şifreni değiştir.

Evet, aynen şifreni ve şifreleme tekniğini değiştir. Şifre kırıcılar mevcut piyasada. Tekrar kırılmasın diye uzun bir şifre bul ve kağıda (veya cep telefonuna) yazılı olarak kalsın sende. Bilgisayara yazarsan bulup kaydedebilir.

Kapitalistlerin genel kuralıdır, bir sistem işlerine gelmiyorsa, sistemi tıkayıp halka acı çektirip, sistemden şikayet ettirirler. Sonra da sizin için sistemi değiştirdik deyip, hem halkı kazıklarlar hem de alkış alırlar.

704 Mesaj
6 Şubat 2012; 15:57:40 

Olmazsa mac engelleme kesin çözüm

233 Mesaj
7 Şubat 2012; 1:03:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Hypericum

Olmazsa mac engelleme kesin çözüm

cevaplar için teşekkürler ama mac adresini nasıl engelleyebilirim onun mac adresinin nasıl bulabilirim ?

LG Optimus G Pro Kullanıcıları Kulübü

401ppi True Full HD IPS Plus+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600 Çipset | Quad-core 1.7 GHz Krait 300 | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 13 MP 4208x3120 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 2.1MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | 4G LTE | TV - Out MHL | Android v4.1 İşletim Sistemi

704 Mesaj
8 Şubat 2012; 0:59:57 

Onun mac adresini bulmana gerek yok. Kendi kullandığın makinaların mac adreslerini bilmen yeterli. Modemin ayar yapılan web arayüzünü girip ( inrernet explorer'a 192.168.1.1 yazdığın zaman çıkar) orada kablosuz güvenliği ile ilgili yerde kendi bilgisayarlarının mac adreslerini girersen senden başkası giremez

http://buyamer.istanbul...ex.asp?grp=yardim&no=22

http://bilisim.marmara..../mac-adresi-ogrenme.php

19 Mesaj
9 Şubat 2012; 10:23:38 

arkadaşlar harikasınız ya verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

5 Mesaj
4 Nisan 2012; 16:54:05 

Merhaba arkadaşlar yenı uyeyım baslık acamadım sorunumu dilim döndükçe anlatmaya çalısıyım.. Everest marka bi modemim var ve bız 4 5 kısı tek bı agdan gırıyoruz. son zamanlarda bırı cıktı sıfreyı degıstırıyor. nasıl yaptıgını da anlamadık. sıfreyı degıstırsekte kım oldugunu bulamadıgımız ıcın elıne bı sekılde gecıyor. sıfreyı degıstırmesını nasıl engelleyebılırım. tesekkur ederım

1 Mesaj
22 Mayıs 2012; 18:33:04 

merhabalar.. benim modemime birisi giriyor ve modem arayüüne girdiğim zaman verdiği ip yi görebiliyorum bu ip ile hangi sitelere girdiğini ve ne yaptığını görebilir miyim ? acil cvplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

5 Mesaj
9 Ocak 2013; 14:50:02 

ya beyler ağımdaki bilgisayar ve aygıtları görebiliyorum ancak bu aygıtların ağda bağlı kalma süresini görme şansım var mı? mesela falan ıp li yada mac lı aygıt kaç saattir internette ? airtes rt 204 kullanıyorum.

176 Mesaj
9 Ocak 2013; 19:18:53 

arkadaşlar benimde buna benzer bi sorum var. gerçi yeni konuda açmıştım burayada yazıp bi sorayım. internet ağına herhangi biri girdiğinde sesli uyarı veren bi program arıyorum. biri girdiğinde haberim olsunki eğer o an download falan yapıyorsam download hızını düşereyim... sonuçta ortak ağ. son hızda indirip ağı kasmanın anlamı yok

8002 Mesaj
11 Ocak 2013; 1:01:53 

sizlere tavsiyem
önce modem veya routter user ve şifrelerini standrat dışı bir şey yapacaksın, zor olacak
Sonrasında wireless en az 12 haneli şifre koyacaksın
SOnrasında gerekiyorsa hem modem hem de AP den mac filtreleme yapacaksın
kimse giremez

Profili gizli olan bana da özel mesaj atmasin.

612 Mesaj
11 Ocak 2013; 1:55:58 

quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

sizlere tavsiyem
önce modem veya routter user ve şifrelerini standrat dışı bir şey yapacaksın, zor olacak
Sonrasında wireless en az 12 haneli şifre koyacaksın
SOnrasında gerekiyorsa hem modem hem de AP den mac filtreleme yapacaksın
kimse giremez

+1
bencede en önemlisi modemin panele giris passwordunu degistirmek.

1072 Mesaj
11 Ocak 2013; 11:12:58 

Arkadaşlar istediğini yapın.

WPA ve WEP şifreleme yöntemleri şuan için o kadar basit ki biraz linux bilgisi olan herkes Bu şifreleme yöntemlerini kullanıp şifrenizi kısa bir zaman zarfında alabilir. istediğin kadar karmaşık şifre koyun bu sadece süreyi uzatır.

Bu yüzden WPA2 Şifreleme modunu kurarsanız şuan için WPA2 şifreleme modunu kırabilen bir sistem gelişmedi daha güvenli internete bağlanabilirsiniz.

SAMSUNG GALAXY S III
ACER ASPİRE 5745G
Intel® Core i7-740QM 1,73 GHz 6MB | nVidia® GeForce® GT 420M 2GB 128Bit GDDR3 | 8GB DDR3 1333MHz | 640GB 5400RPM HDD | Acer® CineCrystal HD 15.6" LCD | Windows 7 Ultimate |
XBOX 360 4 GB SLIM SONY BDV-E880 LG 42LD420
GAMERTAG Sterilmikrop

314 Mesaj
4 Şubat 2013; 9:46:05 

benimde kablosuz ağın şifresini kırıp kotamı tüketen birisi var modem airties modelini hatırlamıyorum wep şifresi koymuştum wpa şifresi koyduğumda laptop bağlanmıyor bağlantı için gerkeli şeyler yetrersiz diyor ama cep telefonu bağlanıyor modem baya eski airties ı arıyorum garanti dolduğu için yardım etmiyorlar 3 aydır ayın 3 üne kadar kota doluyor ya savcılığa gidip suç duyurusunda bulunacam ya da birinizin yardımıyla bu sorunu aşıcam

5774 Mesaj
4 Şubat 2013; 20:28:59 

henüz wpa kırılmadı.
kırıldı diyen yalan söyler. kırılan wpa ya ek konulan wps yada qss diye geçen kolay tek tuşla şifreleme yöntemidir.
qss yada wps i kapatın wpa lı cihazınızda gelsin kırsın alnını karışlarım kıranın :) hoş wps dede bu açık giderildi.
ancak cihazlara yeni firmwareleri kurmak lazım.

laptobunuzun wpa kabul etmemesi mantık dışı. wpa-psk ve aes olarak deneyin modemi.
olmadı bide wpa-psk-tkip olarak deneyin. otomatik bırakmayın.

124 Mesaj
5 Şubat 2013; 0:41:22 

quote:

Orijinalden alıntı: dejavu02

arkadaşlar benimde buna benzer bi sorum var. gerçi yeni konuda açmıştım burayada yazıp bi sorayım. internet ağına herhangi biri girdiğinde sesli uyarı veren bi program arıyorum. biri girdiğinde haberim olsunki eğer o an download falan yapıyorsam download hızını düşereyim... sonuçta ortak ağ. son hızda indirip ağı kasmanın anlamı yok

aradığınız program Cisco Network Magic ağa yeni aygıt eklendiğinde uyarı verir, bağlı kalma zamanlarını gösterebilir, ağdaki bilgisayarlar açıldığında uyarı verir vs. üstelik türkçe.

284 Mesaj
4 Mart 2013; 14:55:10 

Basit bir soru sorulmuş ama kimse bir kelime bile cevap yazmamış. Ben bir kez daha sorayım bilgisi olan bir arkadaş cevaplarsa seviniriz. Bizde bir çok kişi ortak kullanıyoruz. Ancak zaman zaman çok ağırlaşıyor. Ağa bağlı bilgisayarlardan Kimin nekadar kullandığını, hangi sitelere girdiğini öğrenebileceğimiz bir program varmı. Airtes hizmet sağlayıcı program var ancak o sadece toplamda nekadar kullanıldığını veriyor. O an bağlı olan bilgisayarların ne kadar kullandığını vermiyor. Yeri gelmişken bir soru daha sorayım. Ağa bağlı bilgisayarlara biz kendimiz IP vermezmiyiz yani o kişi hep anı IP ile bağlansın en azından IP si belli olur öle bir şey mümkünmü . Şimdiden teşekkürler.

8002 Mesaj
4 Mart 2013; 15:20:08 

Server dan nete giriliyorsa server üzerinden takip yapılıyor
Ben bu tür program kullanmadım ama kullananlar var biliyorum

İp leri sabit yapabilirsin basit bir işlemdir.
Ama kullanıcı değiştirebilir
O zaman da kısıtlı kullanıcı haline getireceksin
Yetkilerini kısıtlayacaksın

Profili gizli olan bana da özel mesaj atmasin.

102 Mesaj
23 Mayıs 2013; 20:20:18 

peki telefonlardan girenlerde görülüyormu? veya başka tür cihazlardan? @ramazanyalcin

Bu mesajda bahsedilenler: @ramazanyalcin

196 Mesaj
30 Mayıs 2013; 11:50:18 

sağol birde istediğim birinin bağlantısını nasıl kesebilirim.

Bu mesajda bahsedilenler: @Kuseyr

102 Mesaj
27 Haziran 2013; 23:07:33 

http://www.tamindir.com...rnet-baglanti-programi/ al sana internet balantısı
@Erdem2602 @Erdem2602

Bu mesajda bahsedilenler: Erdem2602

149 Mesaj
28 Haziran 2013; 13:02:30 

wireless network watcher programını kullanıyorum ben işe yarıyor. Tablet ve telefonlarıda gösteriyor.

451 Mesaj
21 Temmuz 2013; 17:03:09 

quote:

Orijinalden alıntı: bercalan21

Basit bir soru sorulmuş ama kimse bir kelime bile cevap yazmamış. Ben bir kez daha sorayım bilgisi olan bir arkadaş cevaplarsa seviniriz. Bizde bir çok kişi ortak kullanıyoruz. Ancak zaman zaman çok ağırlaşıyor. Ağa bağlı bilgisayarlardan Kimin nekadar kullandığını, hangi sitelere girdiğini öğrenebileceğimiz bir program varmı. Airtes hizmet sağlayıcı program var ancak o sadece toplamda nekadar kullanıldığını veriyor. O an bağlı olan bilgisayarların ne kadar kullandığını vermiyor. Yeri gelmişken bir soru daha sorayım. Ağa bağlı bilgisayarlara biz kendimiz IP vermezmiyiz yani o kişi hep anı IP ile bağlansın en azından IP si belli olur öle bir şey mümkünmü . Şimdiden teşekkürler.

aynı seyi ben de arıyorum. wifi modem var bende. Benim pc kabloyla baglı wifiye kim, hangisitelere girdigini ve uzaklıgını vs görebilirmiyim?

CS:GO-TR Klasik Rekabetçi Steam Grup
steam:syl0w

601 Mesaj
21 Temmuz 2013; 17:42:08 

uzaklığı bulmak zor onun için gpsli cihazlar ve yazılımlar gerekli. sadece wifiye kimin bağlı olduğunu görebilirsin. bu program basit ve kullanışlıdır.

kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodos denizcisi -- 13 Şubat 2014; 11:00:57 >

Mâlu Mülke Olma Mağrûr, Deme Var Mı Ben Gibi !!!
Bir Muhâlif Yel Eser, Savurur Harman Gibi.

5613 Mesaj
21 Temmuz 2013; 19:21:21 

Wep arayüzü sayfasından mac adresleri ile bağlı bilgisayar veya mobil aygıt görünebilir.

Bana dün lazımdı, bugün ki aklım.

Her şey, neye layıksa ona dönüşür... (Hz.Mevlana)

451 Mesaj
22 Temmuz 2013; 15:30:40 

web arayüzünden bakabiliyorum ama biraz daha detaylı olursa yani kullanım miktarları vs.. interneti kullanıcılardan birisi sömürüyoda onu bulmaya calisiyorum
,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gregom -- 22 Temmuz 2013; 15:32:12 >

Bu mesajda bahsedilenler: @lodos denizcisi, Srcn81 Bu mesaja 1 cevap geldi.

CS:GO-TR Klasik Rekabetçi Steam Grup
steam:syl0w

5613 Mesaj
22 Temmuz 2013; 15:58:14 

Kullanım miktarları arayüz sayfalarında şimdilik yok malesef.

Bu mesajda bahsedilenler: gregom

Bana dün lazımdı, bugün ki aklım.

Her şey, neye layıksa ona dönüşür... (Hz.Mevlana)

1 Mesaj
23 Kasım 2013; 14:41:40 

Peki engellersek kalıcı olarak devre dışı bırakabilirmiyiz ??

Bu mesajda bahsedilenler: ramazanyalcin

176 Mesaj
24 Kasım 2013; 19:49:11 

merhaba;

Kuseyr arkadasımızın dedigi gibi net view komutu kullanabilirsin veya ipscanner ,wifishark gibi proglamlarda kullanabilirsin.

ip scanner programını kullanımı kolay olması acısından tavsıye ederim.

8 Mesaj
12 Ocak 2014; 2:16:31 

command prompt ile net view komutunu çalıştırırsanız ağınıza bağlı cihazları görbilirsniz

3 Mesaj
16 Şubat 2014; 13:31:40 

MODEME BAĞLANANLARI VEYA KABLOSUZA BAĞLANANLARI GÖRMEK İÇİN

(AirTies Network Assistant) Kullanmanızı öneririm. Bağlananların hepsini görebiliyorsunuz.

http://airties.com/prod...%20Ge%C3%A7itler&dil=tr (seçenkleri doldurduktan sonra indirme işareti geliyor..)

En Beğenilmeyen Yorumlar
Yoruma Git arada bi aç da adamlarda kullansın o kadar kötümser olma :D didayzs - 22 Nisan 2010; 13:06:08 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Network ve Güvenlik » Network » Kablosuz Ağa Bağlı Bilgisayarları Görmek?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.344