Şimdi Ara

Nvidia'nın DirectX 10.1 destekli GeForce GT220 modeli yarın satışa sunuluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
5.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fermi kod adını verdiği yeni nesil grafik işlemci mimarisini temel alan GeForce 300 serisini Kasım sonu gibi duyurmayı planlayan Nvidia, DirectX 11 destekli ATi Radeon HD 5700 serisinden bir gün önce yani yarın (12 Ekim) GeForce GT220 modelini duyurmaya hazırlanıyor. Sistem üreticilerinin kullanmaya başladığı GeForce GT220, yarından itibaren tekno marketlerdeki yerini de almaya başlayacak.

40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan grafik işlem birimi sayesinde enerji verimli olacağı ve özellikle medya bilgisayarlarını hedef alacağı söylenen GeForce GT220, DirectX 10.1 desteği de sunacak. 128-bit bellek veri yolu desteğine ve 48x paralel işlem birimine sahip olan ekran kartında grafik işlem biriminin 615MHz'de, paralel işlemcilerin 1335MHz'de ve belleklerin de 1580MHz'de görev yapacağı açıklandı.

Üretici firmalar tarafından hız aşırtmalı modelleri de hazırlanan GeForce GT220, PureVideo HD teknolojisi ile yüksek tanımlı videolar için GPU tabanlı hızlandırma da yapabiliyor. Üretici tercihine bağlı olarak üzerinde HDMI ve DisplayPort gibi ara birim teknolojilerine de yer verilecek olan GeForce GT220'nin yurt dışında 55-70 Avro arası fiyatlandırma ile kullanıcıların beğenisine sunulacağı belirtilmekte.

• bakalım benim dx 10.1 destekli kartların dx 11'e akraba olduğunu düşünerek
    yeni oyunlara dx 10 destekli kartlara göre daha yatkın ve performanslı olacağı yönündeki düşüncem doğru çıkacakmı
    hem bu zamanında dx 10.1 gereksiz diyip duran firmanın kartı değilmi
    zamnında donanım yetersizliğinden dx 10.1 desteği verememişlerdi dx 11 çalışmaları sayesinde
    bu desteği sonunda koymayı başardılar sanırım

zaten atiyide nvidia yı da anlamış diilim biri dx vermez öbürü physx desteği sunmaz
    artık ortak olsa bazı standartlar çok sevinicem
    race driver grid,call of duty 4 gibi oyunların bile hala dx9 olduğu düşünülürde
    dx 10 ,dx 10.1,dx11 ne kadar gerekli o da tartışılır

not:ya nvidia çıkar artık dx 11 kartlarını rakip olmayınca bu sefer ati de
    fiyat dayamaya başladı aslan nvidia

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 11 Ekim 2009; 9:59:15 >

• yani bu kart biraz anlamsiz olmadimi, sacma bi kart olmus.
  • hehe hani nvidia dx 10.1 cıkarmayacakdı dx 11 e direk gececekdi komediyaa şimdi bunada +++ koyarlar 20 mhz artırırlar devam
  • Şu GTX üst serilerde dx10.1 çıksada yeni oyunlar dx10.1 destekli olsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobi

zaten atiyide nvidia yı da anlamış diilim biri dx vermez öbürü physx desteği sunmaz
    artık ortak olsa bazı standartlar çok sevinicem
    race driver grid,call of duty 4 gibi oyunların bile hala dx9 olduğu düşünülürde
    dx 10 ,dx 10.1,dx11 ne kadar gerekli o da tartışılır

not:ya nvidia çıkar artık dx 11 kartlarını rakip olmayınca bu sefer ati de
    fiyat dayamaya başladı aslan nvidia

1- Nvidia parayla satın aldı Aegia firmasını. Ati'ye Phsyx desteği verir mi bedavadan? Yani ati'nin desteklemesi veya desteklememesi gibi bir durum yok. Bu direk olarak ati'nin elinde olan bir şey değil. Phsyx bir standart değil.

2- dx9 oyunlarının çok iyi olduğu ve hala yeterlilik sunduğu doğru. Ancak teknolojinin ilerlemesi açısından yeni api'lerin ortaya çıkması veya gelişmesi gayet olumlu hadiselerdir. Son dönemde bu DirectX api'sinin tamamen pazarlama amaçlı kullanılması ayrı bir konu. O yönde hem fikir olabiliriz.

3- Ati fiyat dayamış değil, emin olun. Gördüğünüz fiyatı ati değil bizim ithalatçılarımız ve perakendecilerimiz dayamaktadır. Newegg sitesine baktığınızda ati radeon hd5870'in fiyatını 380$ olarak göreceksiniz. Oysa bizim memlekette ortalama fiyat 750 lira civarı.

Ayrıca belirteyim, nvidia fiyat dayama konusunda ati'nin ışık yılı önündedir. Rakipsiz olduğu için 8800gtx'in 1500 lira olduğu günleri bilirim. 8800gt 300$'ın altında satışa sunulunca millet çılgına dönmüştü. Yani nvidia'nın satış politikaları inanılmaz başarılıdır. Bkz: Nvidia 8000 serisini piyasaya sunarak ilk 10 ayda milyonlar hatta milyarlarca dolar kazandı. Daha sonra 8800gt'yi ederinden satınca da F/P oranında kral ürün oldu. Yine nvidia kazandı. Nvidia bu konuda çok akıllıca davranır her zaman.

Habere gelince. Bence anlamsız bir kart. Bunun yerine birçok aternatif var. Ayrıca dx10.1'in gereksizliğini savunup bu gelişmiş api'yi yerden yere vuran firma şimdi neden dx10.1 desteği ile reklam yapıyor. Gerçi bahsettiğimiz firma nvidia. Çok söze gerek yok. 2008 Ağustos'unda hd4870x2'ye karşı "çift gpu gereksiz ve tek gpu kadar verimli değil!" dedikten 4 ay sonra çift gpu'lu ekran kartı çıkaran ve rakibinin tek pcb çift gpu tasarımına göre kendi çift pcb çift gpu tasarımının daha iyi olduğunu savunduktan sonra rakibi gibi tek pcb çift gpu tasarımında kart üreten bir firma nvidia. Daha bunun gibi bir çok örnek verebilirim. Nvidia'yı bu yüzden sevmiyorum. Ahlaklı değil. Erdemli değil. İyi F/P kartları olmasa ürünlerine bakmam bile. Gerçek anlamda iyi olan 6600gt, 7600gt, 8800gt, 9600gt gibi kartları çıkarabilmesi benim için tek dişe dokunur noktaları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 11 Ekim 2009; 12:02:41 >

• tr de 100 tl gibi bir fiyatla satılması lazım ki alınsın.
  • Fizik kartı olarak kullanılabilir
  • dx 10.1 kartlara ufaktan geçişe başlıyor gibi nvidia
  • bu kart muhtemelen 9600gt nin gerisinde kalacak. bu zamandan sonra dx 10.1 ne işe yarayacakki
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagopakey78

bu kart muhtemelen 9600gt nin gerisinde kalacak. bu zamandan sonra dx 10.1 ne işe yarayacakki

bundan önde ne işe yaradı ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarKnDarK

dx 10.1 kartlara ufaktan geçişe başlıyor gibi nvidia

Ati de dx11 kartlara ufaktn geçişe başladı.

Nvidia biraz geç kalmadı mı?
  • nvidia baştan destek verseydi %20-25 fps artışı olarak işimize yarayacaktı
    quote:

Orijinalden alıntı: Kumandan

quote:

Orijinalden alıntı: sagopakey78

bu kart muhtemelen 9600gt nin gerisinde kalacak. bu zamandan sonra dx 10.1 ne işe yarayacakki

bundan önde ne işe yaradı ki ?
  • yıllardır bu kartı bekliyordum, nihayet çıkdı, hella olsun nvidia o kadar atıp tutmana rağmen dx 10.1 i sonunda çıkardın:))))))))

şimdide dx11 e at sençıkarınca atmayı kesersin
  • yeni fizik kartımız ati ile uyumlu olması açısından dx10.1 desteklemeside güzel evet fizik kartı olarak kullanılabilir bencede
  • sadece 3-4 model oldu sanırım nvidianın dx10.1 olarak. çıkarmamasının nedeni gereksiz birşey olması kim faydasını gördü dx10.1 in? 10.1 sadece atinin reklam malzemesinden öteye gidemedi..
  • dx 10.1 kartlara ufaktan geçişe başlıyor gibi nvidia

Güzel espri ben nvidiadan önce geçtim dx10.1 e yaklaşık 1 yıldır teknoloji devini solladımm.
  • Bir tane aldım bu karttan güzel çalışıyor.
  • arkadasalar bende suan o karttan var ve daha dün aldım istediğim performansı gösteriyor gayet güzelbi ürün ben cok beğendim nvidia saol :):)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.