Şimdi Ara

ATi Radeon HD 5770 için karşılaştırmalı 3DMark sonuçları yayımlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
9.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Model bilgileri gelmeye başlayan ATi Radeon HD 5770 için bazı test sonuçları da yayımlandı. Önümüzdeki hafta içerisinde lanse edilerek satışa sunulması beklenen ATi Radeon HD 5770 için Radeon HD 4890, GeForce GTX 260 ve GeForce GTX 275 karşılaştırmalı 3DMark 2006 ve 3DMark Vantage sonuçları yayımlandı. Detaylara geçmeden önce Radeon HD 5770'in olası özelliklerini hatırlamakta fayda var. Henüz AMD-ATi tarafından resmi olarak doğrulanmış olmasa da 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Juniper XT GPU'sunu kullanacak yeni model, 128-bit bellek veri yolu desteği ile gelecek.

1GB GDDR5 bellekle gelecek ATi Radeon HD 5770 için grafik işlemci hızının 850MHz, bellek frekansının ise 4800MHz olması bekleniyor. DirectX 11 ve Shader Model 5.0 desteğine sahip olan yeni nesil ekran kartı aynı zamanda uyumlu anakartlarda Crossfire X desteği sunarak kullanıcıların ikinci bir ekran kartıyla daha yüksek performans elde edebilmesine olanak tanıyor. Kendi fiyat segmentindeki en verimli kartlardan birisi olacağı söylenen Radeon HD 5770 için genel kanı Radeon HD 4870 ile Radeon HD 4890 arasında performans sergileyeceği yönünde olsa bile en azından ilk test sonuçları aksini söylüyor.

AMD'nin Phenom II X4 945 işlemcisi kullanılarak yapılan 3DMark 2006 ve 3DMark Vantage test sonuçlarına göre Radeon HD 5770, GeForce GTX 260'a yakın değerler sunuyor. 3DMark 2006 için işlemcinin skora etkisi söz konusu olabileceği için bu noktada özellikle 3DMark Vantage sonucu Radeon HD 5770 modelinin performansı hakkında temel alınabilir. Testlerde yer almasa da Radeon HD 4770 modelinden daha hızlı görünen Radeon HD 5770'in piyasa serüveninde takip edilecek fiyat stratejisi büyük önem oynayacak gibi görünüyor zira kartın 199$ seviyesinden lanse edileceği üzerinde duruluyor.

Battleforge için hazırlanan DirectX 11 güncellemesi haricinde değerlendirilebilecek herhangi bir DirectX 11 oyunu olmadığı için Radeon HD 4800 veya GeForce 200 serisi ekran kartı kullanıcılarının HD 5770'e geçmesi için en azından performans noktasında şu an için güçlü bir neden (test sonuçlarına göre) görünmüyor. Öte yandan DirectX 11 ve Eyefinity teknolojisi gibi önemli yeniliklere sahip olan HD 5770 modelinin başarısında fiyat ile birlikte hem DirectX 10 hem de DirectX 11 oyunlarında sergileyeceği performans önemli rol oynayacak ancak ancak DirectX 11 cephesinde Aralık ayından önce oyun beklenmediğini de belirtelim.

• cok kötü kart işte olcagı buydu bide fiyatına bakın 450 mılyon yuh

5850 varken bunu kim alır alan en ayidir abi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 8 Ekim 2009; 8:47:51 >
  • Sentetik testler ne kadar karşılaştırma için bir fikir verse de önce çeşitli oyunlarda ulaştığı fps değerlerini görmekte fayda var.
  • haber için teşekkürler.
    bu fiyata bu özelliklerle bu performansı vermesi bu kartın tutulacağının işareti.
    tabii suni tesler dışında asıl oyun performası önemli...
  • oyunlara bakmak lazım 3dmark vantageda nvidia üstünlügü biliniyor zaten
  • Keşke 4890 gücünde olsaydı =/ arkadaşa takılıyorum 5850 varken pek bakılmaz buna ..
  • GTX 275 farkı basmış mı ben mi yanlış anladım grafikleri ? :D
  • 5850
  • çöp bu
  • Yinede beklediğimden daha iyi sonuçlar almış, bu noktada beni mahçup ettiğini söyleyebilirim. Hoş söylenildiği gibi 3d Mark (Vantage dahil) hiçbir şeydir, oyun testleri herşey.

F/P oranı (şu anki haliyle) berbat bir kart olacak gibi görünüyor.
  • Açıkçası 5770, 5850 ve 5870 den sonra biraz hayal kırıklığı yarattı. Sanki tarih tekerrür ediyor. Bu filmi 8800 serisinin altında olması beklenen ama alt derken iyice dibe vuran 8600 serisinde görmüştük. Bu arada kartın aslında hiç fena olmayan özellikleri var (bellek bant genişliğini kastetmiyorum). Düşük çözünürlüklerde belki alternatif olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Yinede beklediğimden daha iyi sonuçlar almış, bu noktada beni mahçup ettiğini söyleyebilirim. Hoş söylenildiği gibi 3d Mark (Vantage dahil) hiçbir şeydir, oyun testleri herşey.

F/P oranı (şu anki haliyle) berbat bir kart olacak gibi görünüyor.

oyunlarda biraz daha iyi olabilir veya gene oc potansiyeline bırakılmış olabilir bütün mesele.. ama genede çöp bence 256bit olmalıydı en kötü 192 bit olsa tamamdı
  • Bu kart 100-120 usd arası satılmalı, yoksa ATI kullanıcının cebini rahatlatan pozisyonunu kaybeder.
  • 120$ mertebelerinde olsaydı, alınabilir bir kart derdim. Ama 200$ gibi bir fiyattan satılacaksa, bu performansla işi çok zor.
  • 5770 hemen hemen test edildiği tüm kartlara yakın değer vermiş hatta gtx260 ı gecmis su an gtx260 ın 2. el değerinin ort. değerinin 250 oldugunu düşünürsek 100$ bence biraz az kalıyor t6abi bu değerlendirmeyi oyunlardada buna yakın değerler alacak gözüyle bakarak değerlendiriyorum. eğer gtx275 ve 4890 a yakın değerler veriyor ise 125 $ dan fazlası olmamalı.
  • 4890 nımı bu kartlar için degiştirmem aslırsam sadece 5870x2 alırım başka bir karta para baglamaya değmez..2-3 fps içinnn..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MiDNiGhTKiSs

5770 hemen hemen test edildiği tüm kartlara yakın değer vermiş hatta gtx260 ı gecmis su an gtx260 ın 2. el değerinin ort. değerinin 250 oldugunu düşünürsek 100$ bence biraz az kalıyor t6abi bu değerlendirmeyi oyunlardada buna yakın değerler alacak gözüyle bakarak değerlendiriyorum. eğer gtx275 ve 4890 a yakın değerler veriyor ise 125 $ dan fazlası olmamalı.

1000 puan fark yemıs vantage de 260 dan -2006 da 150 puangecmıs oda gpu hızının yukseklıgınden olsa gerek oda gecmek sayılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 8 Ekim 2009; 10:06:42 >
  • Ya Su durumda core 260 GTX alırım başkada kart almam. Başlarım enerji tasarruflarına. Ati bence beklenildiği kadar iyi bir performans sergileyemedi. Ama tek amacı DX11 i pazarlamak. Bu akrtın ederi 120 ila 150 dolar arsında ülkemizde. + kdv tabi. Adamlar DX11 pazarlıyor. Sakın aldanmayın. Oyuna gir sürücü problemi yaşa, Nvidia çoğu oyunda hada iyi performans sağlıyor ayrıca. Tamammen vazgeçtim. Ati sevdasından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

cok kötü kart işte olcagı buydu bide fiyatına bakın 450 mılyon yuh

5850 varken bunu kim alır alan en ayidir abi

+1
    Fiyatının düşürülmesi lazım yoksa bu kart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AntonChigurh -- 8 Ekim 2009; 10:16:45 >
  • nerde bizim kullanıcı dostu ati?

nerdesiniz beyler?

yazıklar olsun diyorum.sıfır gtx260 fiyatına bakın bide buna.üstelik aynı performansı veriyormuş

alacak arkadaşlar bu kart yerine gidip babalar gibi gtx260-gtx275 yada 4870-4890 alsın.yemişim dx11 ni
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.