Antibiyotikler idrar rengini değiştirir mi? (Penos)
14 Cevap3529 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


11853 Mesaj
7 Ekim 2009; 12:17:58 


Sandoz firmasının ürettiği PENOS adlı antibiyotiği kullanıyorum. 4-5 gün oldu yanında C vitamini de içmekteyim" becozym c". İdrar renginde gözle görülür bir değişme var.İlk dışarı çıkşım Kahverngi olarak yapıyorum sonra rengi açılıyor. Acaba bu durum antibiyotikten midir ki? Nette biraz araştırma yaptım penos ile ilgili bir yazı bulamadım ama bazı ilaçlar bariz şekilde idrar rengini değiştirebiliyormuş.

Zamanla oluşan bir renk değişimi değil birden başladı ilacı kullandıktan 2 gün sonra.

Teşekkürler.



< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 7 Ekim 2009; 12:20:13 >


_____________________________


Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene




 
182 Mesaj
7 Ekim 2009; 12:19:30 

ben 3 gündür alıyorum, kokusu değişti. evet yapıyo antibiyotikler böyle yan etkiler
.


_____________________________



610 Mesaj
7 Ekim 2009; 12:21:01 

Evet hocam hem kokuda hem de renkte değişmelere sebep olabiliyor antibiyotikler.Amoklavin kullananlar iyi bilir vb.


_____________________________




2775 Mesaj
7 Ekim 2009; 12:22:34 

Hocam antibiyotik kokuda ve renkte değişiklik yapıyor. Şahsen 3 gündür hastayım ordan biliyorum.


_____________________________


Night, when words fade and things come alive.


3156 Mesaj
7 Ekim 2009; 12:23:24 

>Antibiyotikler hem kokusunu hemde rengibi değiştirir


_____________________________

Bu dünya gibi 1 Milyon dünya olsa
Oda ağzına kadar BUĞDAY dolu olsa
1 güvercinde 1000 günde 1 tane yese
Bu biter ama SONSUZLUK BİTMEZ
Neye Zar attığımızın farkındamıyız?




11853 Mesaj
7 Ekim 2009; 12:23:42 

Sağolun arkadaşlar. Korktum ya bi an prospektüs'te de yazmıyor ya da ben görmedim Kahverengi idrar hakkında da pek iyi şeyler yazmıyordu nette, dedim hastalık falan mı var :)

İlk dışarı çıkışta kahverengi oluyor zaten bana sonra rengi açılıyor.



< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 7 Ekim 2009; 12:23:09 >


_____________________________


Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene




 
1150 Mesaj
7 Ekim 2009; 12:23:52 


daha çok vitamin hapları alınca değişir genellikle, yada kendimde gözlemlediğim bu şekilde.


99 Mesaj
7 Ekim 2009; 12:23:58 

penos penisilin grubu bi antibiyotiktir allerjin falan varsa kesin öldün benden söylemesi

olacakları söylim;

1- Üşümeye başlarsın
2- Felaket bi titreme alır
3- İshal olursun
5- Kabız olursun
6- Yine ishal olursun ve ölürsün

yada

Bi gece uyursun ve sabah uyanamazsın...
Çünkü çok yorgunsundur.Öğlene anca uyanırsın.


_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Ekim 2009; 12:27:38 

Değişir hocam hemde çok fena bi antibiyotik kokusu çıkıyor bayılcak gibi oluyorum işerken.


11853 Mesaj
7 Ekim 2009; 12:28:39 


quote:

Orijinalden alıntı: PhıdıL

penos penisilin grubu bi antibiyotiktir allerjin falan varsa kesin öldün benden söylemesi

olacakları söylim;

1- Üşümeye başlarsın
2- Felaket bi titreme alır
3- İshal olursun
5- Kabız olursun
6- Yine ishal olursun ve ölürsün

yada

Bi gece uyursun ve sabah uyanamazsın...
Çünkü çok yorgunsundur.Öğlene anca uyanırsın.


Vallaha alerjim vamrı yok mu bilmiyorum yav. Dedem doktor dedem söyledi bu ilacı. 4-5 gün oldu pek alarjik etki görmedim bakalım hayırlısı

1- Eskişehir soğuk zaten üşüyoruz
2- Tireme yok
3- İshal de değilim
4- dördüncü maddeyi unutmuşun yav
5- kabızda değilim
6- ...


_____________________________


Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene




99 Mesaj
7 Ekim 2009; 12:31:18 


quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online


quote:

Orijinalden alıntı: PhıdıL

penos penisilin grubu bi antibiyotiktir allerjin falan varsa kesin öldün benden söylemesi

olacakları söylim;

1- Üşümeye başlarsın
2- Felaket bi titreme alır
3- İshal olursun
5- Kabız olursun
6- Yine ishal olursun ve ölürsün

yada

Bi gece uyursun ve sabah uyanamazsın...
Çünkü çok yorgunsundur.Öğlene anca uyanırsın.


Vallaha alerjim vamrı yok mu bilmiyorum yav. Dedem doktor dedem söyledi bu ilacı. 4-5 gün oldu pek alarjik etki görmedim bakalım hayırlısı

1- Eskişehir soğuk zaten üşüyoruz
2- Tireme yok
3- İshal de değilim
4- dördüncü maddeyi unutmuşun yav
5- kabızda değilim
6- ...


dördüncüyü söylemeye dilim varmadı


_____________________________



1734 Mesaj
7 Ekim 2009; 12:33:34 

evet aynen bendede böyle olmuştu. Rengi kahverengiydi.


_____________________________

Rome CheapTrick SDS 08.....İbanez Grgr121ex Ca
Canon 550D------Fujifilm S1000FD
KASTAMONU
93/2 Hatay altınözü 6.hd tab. Şanlı hudut Karakolu

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 21 sa. 58 dk. kadarı kaldı.
7 Ekim 2009; 14:55:57 

Becozym C sarı yapar, zaten prospektüsünde de yazıyor olmalı! kahverengiyi bilmem, penos'ta renk hakkında birşey yazmıyor! Ama sırf renk bozuk diyede teşhis koyulmazli!


4858 Mesaj
7 Ekim 2009; 16:48:57 

Antibiyotikler yapıları gereği bakteriler ile savaştığından ve onları öldürdüğünden ölü bakterilerin de bir şekilde bir yerden atılması gerekiyor. Bu da sidik yolu ile oluyor.
O yüzden renk değişimi normaldir.


_____________________________

dıgıdık dıgıdık dıgıdık iihühühü



1445 Mesaj
7 Ekim 2009; 16:59:52 

rengi sapsarı ve çok pis bir koku verir


_____________________________

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Antibiyotikler idrar rengini değiştirir mi? (Penos)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön


 
Reklamlar


DH VİDEO

 



Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.



0.188