Şimdi Ara

ATi Radeon HD 5750 ve 5770 için bekleyiş sona eriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
4.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ATi Radeon HD 5750

Radeon HD 5850 ve Radeon HD 5870 modelleriyle endüstride ilk defa DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartlarını kullanıma sunan AMD-ATi, model çeşitliliğini arttırmaya hazırlanıyor. Yüksek performans segmenti için çift grafik işlemcili yeni modeller üzerinde çalışan firmanın, Radeon HD 5700 serisi ile birlikte 200$ altı fiyat segmentinde DirectX 11 destekli ekran kartları sunması bekleniyor.

İki modelden oluşması beklenen Radeon HD 5700 (5750 ve 5770) serisinin lansman tarihi netlik kazanıyor. Bazı kaynakların 12 diğerleri bazı kaynaklarınca 23 Eylül'de lanse edileceğini belirttiği DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartlarının, 13 Ekim'de anons edilmesi artık kesim gibi zira AMD'den gelen yeni bir döküman HD 5700 serisi için yayın yasağının 13 Ekim'de sonra ereceğini işaret ediyor.

Henüz AMD tarafından resmi herhangi bir açıklama yapılmış olmasada Radeon HD 5700 serisinin 1120x paralel işlemci ve 56x doku birimine sahip olması bekleniyor. GDDR5 bellekle donatılacak DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartalarından Radeon HD 5770 modelinin Radeon HD 4890'ın, Radeon HD 5750 modelinin ise Radeon HD 4870 modelinin yerini alması ve sırasıyla 199$ ile 149$ seviyesinden satış sunulmaları bekleniyor. Nvida cephesinde GeForce GTX 250, 260, 275 ve D10P GT200b modelleriyle rakip olacak kartlar Eyefinity ve Crossfire X gibi teknolojilere de destek te sunacaklar.

• 5770 4890la aynı olursa o.c ile 5850ye yakın olurmu ki ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arada donanımsal bazı farklar var. Hız aşırtma ile yakalanması kolay olmayabilir...
  • Peki bundan bi tane alsak sonra fiyat biraz daha düşünce bir tane daha alıp cf yapsak yakarlarmi yakalar sanırım ..
  • Bence 48XX serisi artık alınacak kartlar değil. Çünkü 5XXX serisi bekleme modunda ki düşük güç tüketimi için bile alınabilir. Hepimiz ekran kartlarını oyun için alıyoruz ama vaktimizin çoğu internet sayfalarında geçiyor. E bide 5XXX yeni teknoloji.
  • bekliyom bakalım

şu 5770 200 ün altında gelirse ciddi ciddi cf yapmayı düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıspanak -- 6 Ekim 2009; 9:12:59 >
  • 5750 eğer 4870'in yerini alacaksa; forumda verilen 5750'nin testlerinde bir gariplik var... Zaten bu garipliği o konuda da belirtmiştim...
  • quote:

Radeon HD 5750 modelinin ise Radeon HD 4870 modelinin yerini alması

Denilmiş ama forumda verilen HD5750 testleri pek iç açıcı değildi. Değil HD4870, HD4850 ile ancak rekabet edecek bir kart gibi duruyordu ve GTS250 den de geride bir karttı.

Bekleyip görmek lazım.
  • Bu kart sanırım 6 mönitöre çıkış veriyor gibi görünüyor. Sizce...=?
  • soğutması 4770 ile aynı gibi
  • Suan ikinci El HİS 4890 özel soğutuculu model almaya talibim. Ama eğer 5770 er 350 gibi bir rakama gelirse ciddi ciddi bu kartları düşünebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan1986 -- 6 Ekim 2009; 14:58:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iscanthere
    soğutması 4770 ile aynı gibi

Gibisi fazla :D
  • Şu güç tüketimi önemli şey... 70 lira elektrik faturası geldiğinde düşünmeye başladım artık :)
  • Şu fanlı tasarım tüm kartlarda olsa keşke yaaa !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fallout

Şu güç tüketimi önemli şey... 70 lira elektrik faturası geldiğinde düşünmeye başladım artık :)

İyi gelmiş hocam işte daha ne istiyorsun
  • 57xx serisi 128 bit sanırım, dolayısı ile 4890 ın yerini alması biraz zor olur.
  • tipi çok kötü olmuş umarım bu şekilde piyasaya sürmezler:)) kapalı kasalar için sorun yokda benim gibi camlı kasadan pc yiseyretmeyi sevenler varsa güzel durmaz yani:))
  • Bu soğutucuyu sevmedim
  • ekran kartımı garanti kapsamında servise gönderdim.hdmı dan tv ye görüntü var ama o çoklu çıkıştan monitöre ve tv yegörüntü vermiyodu.servis ilginç bir arıza dedi.bekliyoruz bakalım nasıl olcak

• quote:

Orijinalden alıntı: kararver

ekran kartımı garanti kapsamında servise gönderdim.hdmı dan tv ye görüntü var ama o çoklu çıkıştan monitöre ve tv yegörüntü vermiyodu.servis ilginç bir arıza dedi.bekliyoruz bakalım nasıl olcak

ekran kartım garantiden değişti.eskisi ati radeon 5750 şimdiki 6700 ancak üzerinde made in china yazıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.