Şimdi Ara

Microsoft'un 'Pink' mobil telefonu hakkında yeni bilgiler geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
3.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft'un pembe hayali, “Pink”'in reklam kampanyası için bir ajansla anlaşmasının ardından, uzun süredir projeyle ilgili yeni bilgiler gelmiyordu. Ancak Zdnet'den Microsoft hakkındaki yazılarıyla ve “Pink” projesiyle ilgili verdiği detaylı bilgilerle bilinen Mary-Jo Foley uzun bir aradan sonra Pink hakkında aldığı duyumları bizlerle paylaştı. Gelen bilgilere göre “Pink” Microsoft markalı ancak Microsoft'un kendi üretimi olmayan bir mobil cihaz olacak ve Microsoft'un Zune Video Store gibi mobil servislerini destekleyecek. Bir Mac sitesinin iddiasına göre de Microsoft'un bu projedeki partneri Sharp olacak.

Nvidia Tegra platformunun kullanılması ve Windows Mobile 7 işletim sistemine sahip olması beklenen Pink'in, 2010 Ocak ayında yapılacak tüketici elektroniği fuarı CES'de sergilenmesi beklenirken, Windows Mobile 7 işletim sisteminde çalışacağı için kullanıcıyla buluşmasının da 2010'un sonuna doğru olması bekleniyor.

9to5 Mac sitesine göre Ocak 2010'da Microsoft'un tanıtacağı iki telefondan biri olan Pink'in tasarımı (Cihazın arkasındaki yazı: Microsoft+Sharp)

• Resmen tum hayallerim yikildi su cizimi gorunce. Palm Pre gibi abuk sabuk bir sey olacak anladigim kadari ile tasarim acisindan.
    Ben hep Zune HD nin telefonunu da yaparlar diye bekliyordum.

Ayrica 2010 ocakta sergileyip Aralikta piyasaya surmek buyuk hata olur bence. Cunki rakip firmalar bu cihaza vakif olup ona gore yeni modellerini piyasaya surebilirler ve bu cihazi daha piyasaya cikmadan siradan bir cihaz haline geitirebilirler. Daha once Satio ve N97 de yasandigi gibi.

Saygilar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 22 Eylül 2009; 15:34:58 >
  • microsoft cep telefonu piyasasına çok onceden girmeliydi.. apple'ı geriden takip ediyo
  • Çizimi berbat :=).
  • tasarımı görmek lazım ama tegra ve wm7 iyi bir ikili oluşturur gibi geliyor ...
    işlemci vs gibi bileşenleride iyi olursa alınası bir alet olacağı aşikar. (kanımca)
  • piyasada ses getireceğine inanıyorum,
    çok konuşulan bi telefon olacak,
    örnek :

-abi benim telefona format atarmısın
    -aşkım arayamadım kusura bakma telefonum çöktü
    ,,,,,,,,,,,,
    ,,,,,,,,,,,,
    ,,,,,,,,,,,,

• quote:

Orijinalden alıntı: ByKapilo

piyasada ses getireceğine inanıyorum,
    örnek :

,,,,,,,,,,,,
    ,,,,,,,,,,,,
    ,,,,,,,,,,,,

Malesef ByKapilo iş öyle düşündüğün gibi değil. 2003'den bu yana Windows Mobile cep telefonu kullanıyorum hiçbir sıkıntım olmadı. Symbian forumlarını bir araştır istersen, virus bulaşanlar vs. asıl sık format atanlar onlar, daha ben Windows Mobile telefonumda virusa rastlamadım.

Tasarımı dikakte almayın, el çizimi bir tasarım ve Mac'cilerin tasarımı sonuç olarak. Baksanıza adamlar yıldız vida detayını bile çizmiş bu kadar detaysız tasarıma. Tegra tabanlı ve WM 7 kullanan cihaza öyle abuk bir tasarım yapacaklarını sanmam. Yapsalar da farketmez, HTC nasıl olsa daha güzelini çıkarır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 22 Eylül 2009; 22:06:08 >

• kız telefonu bu ne biçim bi model kadınların çantalarında taşıdıkları allıklara pudra kutularına yada aynaya benziyor
  • Fiziksel klavye bir telefnda olmalı, şart...
  • aman allahım inanamıyorum ya.. Zune HD çıktığı günden beri iPhone'um beni kıskanıyor yani o kadar çok sevdim ki o cihazı o kadar hoşuma gittiki yani onun videolarını izlemekten falan artık iPhone ağlıcak yanımda sanki derken microsoft'un ilk telefonunun zune ile hiç bir benzerliğinin olmayacağını ifade eden bi resim görmek.. beni yıktı tam anlamıyla..
    Ne yapalım artık amerikadan falan bi zune HD getirtmeye kasıcam ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyperioИ -- 22 Eylül 2009; 18:25:13 >
  • Keşke Iphone gibi ses getirecek bir tasarıma sahip olsaydı...
  • hiç tipim değil daha farklı şeyler beklerdim
  • Ya MAc'ciler gıcıklığına top gibi telefon çizmişler, siz de onun üzerinden yargılıyorsunuz ya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedeparted

quote:

örnek :

,,,,,,,,,,,,
    ,,,,,,,,,,,,
    ,,,,,,,,,,,,

Çok komik ByKapilo, bilmeden boş espri yapmaya devam edebilirsin. 2003'den bu yana Windows Mobile cep telefonu kullanıyorum hiçbir sıkıntım olmadı. Symbian forumlarını bir araştır istersen, virus bulaşanlar vs. asıl sık format atanlar onlar, daha ben Windows Mobile telefonumda virusa rastlamadım.

Tasarımı dikakte almayın, el çizimi bir tasarım ve Mac'cilerin tasarımı sonuç olarak. Baksanıza adamlar yıldız vida detayını bile çizmiş bu kadar detaysız tasarıma. Tegra tabanlı ve WM 7 kullanan cihaza öyle abuk bir tasarım yapacaklarını sanmam. Yapsalar da farketmez, HTC nasıl olsa daha güzelini çıkarır.

Sayın thedeparted böyle kırmasak birbirimizi, benim espirim boş veya dolu bana kalmış. Bu çökme ve virüs olayı her gün hepimizin başına gelen bi olay.
    Benim tarzım sadece dışavurumcu bir yöntemdi kimseyi yermemek veya kırmak istemedim.
    Ama siz alındıysanız, kırıldıysanız sizden özür diliyorum. Kusura bakmayın bu güzelim bayram günü sizi kırmak istemezdim
    saygılar

• quote:

Ya MAc'ciler gıcıklığına top gibi telefon çizmişler, siz de onun üzerinden yargılıyorsunuz ya...

gerçi doğru mac'çiler yayınladı bu haberi değil mi ama sanmıyorum bu kadar da abartcaklarını ya bi yerden sızmıştur bu çizim
  • quote:

Sayın thedeparted böyle kırmasak birbirimizi, benim espirim boş veya dolu bana kalmış. Bu çökme ve virüs olayı her gün hepimizin başına gelen bi olay.
    Benim tarzım sadece dışavurumcu bir yöntemdi kimseyi yermemek veya kırmak istemedim.
    Ama siz alındıysanız, kırıldıysanız sizden özür diliyorum. Kusura bakmayın bu güzelim bayram günü sizi kırmak istemezdim
    saygılar

ByKapilo kırılacağınızı düşünmemiştim, ancak malesef forumda bilmeden ahkam kesen çok insan da var. Eğer kırdıysam da ben özür dilerim, mesajımı editledim.

Windows Mobile'ın iphone'a göre sıkıntısı, işletim sistemini her telefonda kullandırtması. O yüzden her cihazda işletim sistemi donanıma göre iyi optimize edilemeyebiliyor ve aynı donanıma sahip 2 cihaz aynı performansı veremiyebiliyor. O yüzden Windows Mobile alırken belirli markaları almakta fayda var, HTC gibi. İyi optimize edilen cihazlarda pek kilitlenme, çökme yaşanmaz. Ben daha doğrusu hiç yaşamadım diyebilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 22 Eylül 2009; 22:09:30 >

• quote:

quote:

örnek :

,,,,,,,,,,,,
    ,,,,,,,,,,,,
    ,,,,,,,,,,,,

Malesef ByKapilo iş öyle düşündüğün gibi değil. 2003'den bu yana Windows Mobile cep telefonu kullanıyorum hiçbir sıkıntım olmadı. Symbian forumlarını bir araştır istersen, virus bulaşanlar vs. asıl sık format atanlar onlar, daha ben Windows Mobile telefonumda virusa rastlamadım.

evet herdaim HTC ms nin kurtarıcısı olacaktır, islerini cok iyi yapiyorlar, (bircok modelini kullandim)

• aslında yazlımın tabanında yatıyor dediklerim,
    mesela win sistemlerin temeli dos a dayalı olduğu için exe uzantılı virüsler ister istemez sistemlere dalabiliyor, biz de şu anda daha gelişmiş bir sistemden bahsediyoruz.
    Yani aynı zamanda bilgisayarınızada bağlayıp eşitleme yapabileceğiniz bir cihazdan, yani Win in cıkarmayı hedeflediği yeni telefondan
    Bu noktada aksaklıkların mutlaka olacağına inanıyorum, yani burdan arkadaşlara soruyorum - bırakın bir HTC yi en basit bir nokia serisine bile virüs girmemişmidir,
    yani yeni çıkan bu telefon mutlaka sancılı olacağını düşünüyorum (yazılım tabanında çiddi yeniliklere gidilmezse eğer)

Microsofta veya apple ye ortak değilim kimseyi tanımam, tek amacım tüketici olarak ödediğimin karşılığını almak :))))

saygılar
  • quote:

...
    mesela win sistemlerin temeli dos a dayalı olduğu için exe uzantılı virüsler ister istemez sistemlere dalabiliyor, biz de şu anda daha gelişmiş bir sistemden bahsediyoruz...

ByKapilo bu kapsamda bilgilerin biraz eksik. Şöyle ki; evet Windows Mobile da .exe dosyalarını çalıştırır ancak PC'deki .exe'ler Telefonda çalışmaz, ya da tam tersi telefonun .exe'leri PC'de çalışmaz. Bu nedenle PC'nin virusları Cep telefonuna zarar vermez. Evet Symbian'larda virus çoook sık rastlanıyor bundan zaten ben de bahsettim. Ama Ben 5 yıla yakındır kullandığım Windows Mobile sistemde hiç virusa rastlamadım. Rastlayanı da duymadım. Adam gibi kullanırsan da; yani günde 20 programı deneme amaçlı kurmazsan - ki bu tarz programlar genellikle crack'li ya da orijinalliği bozulmuş olduğundan cihazda problem çıkarması olasıdır zaten - ben Windows Mobile'ın çöktüğüne vs. de rastlamadım, tekrar söylüyorum aynı şeyleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 23 Eylül 2009; 0:26:48 >

• Yani sen diyosun ki ben telefonu alarım, aldığım gün ne yüklüyse onları kullanırım, takiiiiii telefon tükenene kadar
    olmaz kardeş böyle bişey, araba alıp garajda saklamak gibi, öyle kullanırsan ewet dedğin doğru hiç bişeycikle olmaz

Aldığın eşyalar sana sahip olmasın, sen onlara sahip ol. Program yükle, iş yapsın , suya düşsün sen, programsal hatalar versin,,,,,,,, sınırları zorla
    Ben 16 yıldır mac kullanıcısıyım bu şirketin bana bunları sağladığına inanıyorum, ilk bilgisayarımdan bu yana sistemim çöker aman uzak dur, o mausa bi daha dokunma, o siteye girmeyelim demedim, kullandım

Hem biz niye burada bunları konuşuyoruz kardeş, burası formun iphone bölümü , git sende bir pink bölümü kur orda senin gibi düşününen çok insan bulacağına inanıyorum

(Hem bide durup durup ''bilmeden konuşmayın deme'' , karşında yazan ve yüzünü görmediğin insanları bence hafife alma, çok bilmişlik taslama, yukarda yazdıklarımın olabileceğine inandığım ve geyiğini yaptığım yüzlerce programcı-akademisyen insan var. SENİN GALİBA BU KONULARDA EKSİĞİN VAR, GÖRÜYORUM)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.