- x
en iyi saç ekim merkezi neresidir
30529 Cevap3358995 Görüntüleme422 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     14 [16] 18 19 20 21 22 23      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

100 Mesaj
24 Şubat 2011; 1:17:28 

quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18
bacardimojito saç nakilin umarım istediğin gibi gerçekleşir.
sanırım operasyon için Antalya'ya gideceksin. orada yaşamıyorsan kalma işini felan nasıl ayarladın, kaç gün sonra dönceksin, ücrete dahil mi bunlar biraz açıklayabilr misin?

Bugrahan,antalya merkezde yasiyorum.saç naklim 2 gun surecek,ben 1 gece hastanede yatacagim ve bunun icin extra bir fiyat odemeyecegim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

100 Mesaj
24 Şubat 2011; 1:20:03 

quote:

Orijinalden alıntı: erdemmli

bacardimojito Öncelikle hayırlısı olsun, umarım istediğin sonucu alırsın. İğnelerle ilgili şunu söyleyebilirim ki, acının kişiden kişiye farklılık gösterdiğini söylüyorlar, benim ilk gün çok iyi geçmesine rağmen (ki bu ağrı olmadığı anlamına gelmiyor) 2. ve 3. günlerde (seanslardan) sonra gerçekten çok acı hissettim ve hiç acımıyor, ağrısız, sızısız gibi kelimeler bana çok boş geliyor doğrusu. Ama yaşadığıma göre dayanılmayacak bir ağrı değilmiş demek ki 5-6 sene çektiğim o psikolojik baskı ile kıyasladığında böyle bir acıya dayanmak çok zor değil açıkçası, zaten iğneler yapılmasa bu işlem gerçekleşemez. O yüzden evirip çevirmeden şunu söyleyebilirim "evet" acıyor, (koluna yapılan iğneyi bile hissetmiyorsun o acıdan sonra) ama sonrasını düşünmeni öneririm.
Hakan Bey için de bir kaç şey söylemek isterim, gerçi kararı verdiğine göre zaten tanışmış olmalısın, o yüzden umarım diğer arkadaşlar bunu reklam olarak algılamazlar. Hakan Bey gibi biri ile tanışmaktan son derece mutlu olduğumu söylemek isterim, uzun yıllardır yapmış olduğum araştırmalardan sonra onunla karşılaşmış olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Tabi bu onun dışında bu işi iyi yapanlar olmadığı anlamına da gelmiyor, bunu sadece burada ve diğer paylaşım sitelerinden ve görüşme yaptığım yerlerden edindiğim deneyimlerime dayanarak söylüyorum. Ama şu an memnun olsam dahi kişiliğinin dışında birşey söylemek istemiyorum çünkü daha çok erken, buradaki arkadaşlara gereken tüm paylaşımlarımı olumlu ve olumsuz zamanı gelince yapacağım. Birilerine faydam olması beni mutlu eder, ben senelerce bunun araştırmasını yaptım ve sonunda hem Hakan Bey, hem de uyguladığı kalem tekniğinde karar kıldım.
Herkese saygılar

Erdemmli,senin kac ay oldu,gozle gorulen degisim yasadinmi imaj degistirebilecek kdr?bu kalemle ekim sistemini neden tek hakan hoca uyguluyor?

14 Mesaj
24 Şubat 2011; 3:47:28 

Dr. Koray Erdoğan'da saç ektiren oldu mu acaba?

Ben 7-8 aydır araştırıyorum internetten saç ekim merkezlerini. Özellikle yabancı forumlarda sıkça adı geçiyor ve ekimleri başarılı görünüyor. Zaten sadece bir kaç türk doktorundan sıkça bahsediliyor. bunlardan fiyatı en uygun olanı da Dr Erdoğan görünüyor.

Dr erdoğan'a saç ektiren oldu mu acaba bir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim....

1834 Mesaj
24 Şubat 2011; 12:57:54 

quote:

Orijinalden alıntı: bacardimojito

Bugrahan,antalya merkezde yasiyorum.saç naklim 2 gun surecek,ben 1 gece hastanede yatacagim ve bunun icin extra bir fiyat odemeyecegim.

O zaman şahsi kanaatim çok doğru bir karar vermişsin. Hem yaşadığın yer hemde iyi bir doktoru aynı anda bulmak kolay değil. sanırım sorunun açık alanın fazlalığı. Hakan hocanın sakallarla ekim yaptığı videoları izlemiştim.saç nakilinden daha zor bir uygulama, kökleri falan da epey kalındı tellerin. sakal ekiminde ücret değişiyor mu? daha doğrusu önceki sayfalarda aradım ama bulamadım kaç greft saçtan kaç tane sakaldan nakil yapılacak ve ne kadar ücret ödeyeceksin? benim aklımdaki üç isimden birisi Hakan hoca o yüzden merak ediyorum cevapların için teşekkürler..

edit: yukarıda kalemle ekimle ilgili bir soru sormuşsun.yerli yabancı forumlardan elde ettiğim bilgiler ışığında şunları söyleyebilirim: kalemle ekim daha detaylı bir işçilik ve el becerisi istiyor. var olan saç köklerine çok daha az zarar veriyor. köklerin açısı, sıklığı vs. daha iyi ayarlanabiliyor. iz kalmıyor ve hepimizi en çok düşündüren şeylerden biri olan iyileşme süresi oldukça kısalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrahan18 -- 24 Şubat 2011; 13:05:39 >

-----YAŞAMA HAKKIN MÜCADELE GÜCÜN KADARDIR-----

1834 Mesaj
24 Şubat 2011; 13:06:53 

quote:

Orijinalden alıntı: y_g_t

Dr. Koray Erdoğan'da saç ektiren oldu mu acaba?

Ben 7-8 aydır araştırıyorum internetten saç ekim merkezlerini. Özellikle yabancı forumlarda sıkça adı geçiyor ve ekimleri başarılı görünüyor. Zaten sadece bir kaç türk doktorundan sıkça bahsediliyor. bunlardan fiyatı en uygun olanı da Dr Erdoğan görünüyor.

Dr erdoğan'a saç ektiren oldu mu acaba bir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim....

Adını hiç duymadım desem
incelemeye alıyorum.

105 Mesaj
24 Şubat 2011; 14:01:15 

Kalemle yapılan saç nakli için birkaç şey yazacağım arkadaşlar.Öncelikle bu işlemde greftlerin kalemin ucuna girmesi çok önemli burda zarar görme ihtimali çok yükseliyor greftlerin.Bunu kontrole gittigimde Dr. Hamdi bey'e sordum bu kalemle yapma durumunu, greftlerin zarar görme ihtimali çok yüksek dedi kaleme geçirirken.İnceledim biz yapmıyoruz dedi.
Bu kalemle yapan yer sayısı sanırım 5 parmagı geçmez.Diğer doktorlar bunu kullanmıyorlar.Bu konuda sizi uyarayım kalemle yaptırmış bir kişinin yaptırdıktan sonraki 1 sene sonrasını kesin görün emin olun diyorum.Çünkü greftin o kalemin ucuna girmesi öyle kolay değil bu işlemin çok yavaş ve dikkatli olması gerekir.Benim videolarda gördüğüm kadarıyla çok hızlı yapıyorlar.Ne kadar da olsa 3-4 kişi kaleme greftleri taksa da bu kadar hızlı olması bence sakıncalı. Daha hassas ve yavaş olunması gerekli diye düşünüyorum.Böyle oluncada bu 2 günde bitmez 3-4 gün sürer(3-4 günde yapan yer duymuştum).2 gün sürse sayı çok az olabilir yetersiz gelebilir.Yani kısaca şöyle diyeyim bu yöntem kötü demiyorum, ama bu saç nakil işini yapanların yüzde 95'i gibi bir kısmı kalemle yapmıyor.Sebebi de kaleme greftleri takanların çok çok tecrübeli olması gerekir.Bu tecrübeyi edindiklerine emin misiniz siz? Acele edip dalmayın hemen, yaptırmış arkadaşların 6 ay veya 1 sene sonrasını takip edin.Bakalım greftler saglam mı yaşıyormu kesin anlarsınız.Balıklama dalanlar var benden uyarması.Fue tekniği yapılalı bayağı oldu ve ilk yapıldıgında tam şimdiki gibi yapamıyorlardı.Aradan zaman geçince tecrübe edinip düzeldi.Ama bu tecrübeyi insanların üzerinde edindiler tabii çim adamlar oluştu.kalem olayıda bunun benzeri olabilir.Birileri muhakkak ki kobay olacaktır.Eğer bu riski alıyorsanız dalabilirsiniz balıklama, alamam diyorsanız garanti olması için 6 ay veya 1 sene sabretmek lazım sadece.

MOY - 2011 İNFİNİTİ FX 30D S PREMİUM SAMSUNG 46A756 LCD SAMSUNG 32A656 LCD GSM SAMSUNG İ9100 Galaxy S II, EV SİNEMASI PİONNEER DV-313 MASAÜSTÜ LCD SAMSUNG 206 BW DİZÜSTÜ MONSTER T78M571RU8802

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Şubat 2011; 14:55:07 

Goztepe Medical Park'ta nasil yapiliyor bilginiz varmi ? Kalemlemi yoksa diger yontemlerlemi?

1834 Mesaj
24 Şubat 2011; 15:35:13 

quote:

Hakan doganayin ekimlerinde 1 yili dolduranlar var ve eminimki sonuctan memnun olmayan insanlar olsa idi bu forumda yada baska forumda bu doktoru kotulerlerdi.insanlar sac ektirip istedikleri sonuclari alinca forumlara girmiyorlar.benim gozlemim bu yonde.bu zamana kadar h.doganay hakkinda kotu bir haberin olmamasi benim icin onemli bit kriterdir.her ne kdr akimda kalemle ekimde soruisaretler olsada konustugum kimse h.doganay kadar gercekci konusmadi benle.saygilar

moy ve bacardimojito arkadaşlarım her ikinizin de söylediklerinize katılıyorum.Evet kalemle nakil belirli bir el becerisi gerektiriyor ve muhtemeldir ki her yeni şeyde olduğu gibi doktorlarımızın ilk denemelerin başarısızlıkla sonlanması olağan olabilir. Şahsen ben bir doktora gittiğimde gel yeni kalemler aldım hadi senin nakilini bedavaya yapıyım derse arkama bakmadan oradan kaçarım :) Fakat arkadaşın bahsettiği doktor araştırdığım kadarıyla uzun süredir bu yöntemi kullanıyor. Gerekli beceriyi kazandığına göre dezevantajından ziyade avantajları ön plana çıkıyor.

bu arada bacardimojito üstte sana bir iki soru sormuştum bir göz atarmısın?

0 Mesaj
24 Şubat 2011; 22:57:34 

moy, birkaç kişiden duyduğuma göre dr.hamdi bey kendisi saç ekmiyormuş hemşireleri ekiyormuş,bu doğrumudur. Eğer doğruysa,yapmadığı bilmediği bir konuyu nasıl incelemiş ya da nasıl bu konuda yorum yapmış .. hakan hoca gibi 4-5 doktor var onları takip ediyorum.yani bu işi bizzat kendisi yapan doktorları.
Şimdi size iki video linki vereceğim
birincisini hakan hocaya mail atmıştım o adresini verdi onun videosu yani bu kalem işi.
http://www.youtube.com/watch?v=GgHBJTJFdqs

seyrek saçların arasına saçları traş etmeden ekim yapılmış.videodaki herhalde bayan birisi.

ikinci video ise youtubeden rastgele araştırırken gördüğüm bir video. buda %95 dediğin şekilde köklerin elle yerleşmesi
http://www.youtube.com/watch?v=ZZ4Bk4dJD0c

ikiside köklerin ekimini gösteriyor. Ben şu iyidir diğeri kötüdür demiyorum. Ama herkes izler kendine göre karar verir.

aradaki fark ne? ben de tam bilmiyorum araştırıyorum. ama anladığım kadarıyla hakan hocaya attığım mailden aldığım cevaba göre ilk videodaki kalem ekiminde 4000 kökü 2 günde ekiyor kendisi ve yanında da yardımcı 5 kişilik ekibiye
ikinci videodakinde ise 4000 kökü 1 günde 2-3 kişiyle ekiliyor deniyor turkiyede ( pek de inanasım gelmiyor) plastik surceon vardı burda artık girmiyor .o da böyle yüksek kök ekmenin mümkün olmadığını söylemişti

erdemmli sizin ne kadar süre geçti,resim paylaşacakmısın ,kelem le ekimlerin sonuçlarını bekliyorum bende.

hakan bey, zekeryia kul ve gökhan gür favorilerim bu 3 doktordan birinde karar kılacağım heralde

16 Mesaj
25 Şubat 2011; 3:16:41 

moy, benden daha önce yaptırdığın için bi sorum daha olacaktım mümkünsee...bende ekimin 5. ayına yakalşmama rağmen son dönemde ekim yapılan alanda çok fazla kaşınma oluyor...ekim yaptırdığımdan buyana bu kadar yoğun kaşınma olmamıştı hatta kaşıntı esnasında dökülmelerde oldu... sendede oldumu bu konuda bilgin varmı veya daha önce ekim yaptıran arkadaşlardan bilgisi olan varsa yazabilirmi bunun neden olduğunu...yoksa şampuan değiştireceğim...

"Efendiler ve ey millet iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müridler, meczuplar memleketi olamaz."
M.Kemal ATATÜRK

14 Mesaj
25 Şubat 2011; 4:01:05 

Bu gün forumu biraz daha detaylı okudum ve saç ekimi konusunda ücretler biraz az gibi geldi bana öyle çok zengin değilim ama saç ekimi geri dönüşümü olmayan bir iş olduğundan dolayı bence yapıldığı zaman kaliteli ve kalitesini ıspatlamış bir yere yaptırılmalı eğer ekim ön kısma yapılacaksa kesinlikle deneyim ve kalite çok daha önemli oluyor. tepe bölgesine yapılan ekimler bir şekilde çok farkedilmez ama ön çizgi işi gerçekten profesyonellik istiyor. Ne kadar sık ekilirse ekilsin ön çizgi düzgün olmayınca ekim belli oluyor.

Bende kısmet olursa bir kaç ay içinde ekim yaptırıcam şahsen sadece aklımda iki yer var Muttalip Keser ve Dr. Koray Erdoğan fakat henüz Dr. Erdoğan'a hakkında görüş alamadım genelde yabancı sitelerde daha çok bahsediliyor.

Tabi imkanım elverse tek yaptıracağım yer var oda alvi armani dünyada bir numara zaten orjinalinden güzel yapıyor neredeyse ... ama resmen servet ödemek gerekiyor ;)

Bu arada Dr. Erdoğan hakkında bilgisi olan?????????????????????????????**

105 Mesaj
25 Şubat 2011; 11:36:49 

mmmas bende o aylarda kaşıntı oluyordu ama dökülme oldugunu hatırlamıyorum.Şampuan olarak sebamed önerdi doktor bana, onu kullanıyorum hala.

cenk_3406 arkadaşım her aklımıza geleni yazmayalım düşünelim biraz, biraz düşünsen böyle yazmayacaksın.Hamdi bey fue olarak da saç nakli yapmıyor ama nasıl bu işi yapıyor nasıl bilgisi var sence, nasıl benim ve binlerce kişinin saçlarını yapmış.İllaki Hamdi bey yapsın diyorsan ki sadece bu onun için geçerli değil diğer bütün doktorlar için geçerli verirsin 2-3 misli paranın fazlasını aynı işi aynı şekilde 2-3 misli fazlasına yaptırır tatmin olursun.Zaten adam başında sürekli kontrol ediyor onun kontrolünde oluyor herşey.Bu işi yapan hemşirelerin el becerisi doktordan fazla ama bilgi olarak doktorlar daha fazla bilgi birikimine sahip doktorun bilgisiyle hemşirelerin el becerisi bir araya gelince bu iş oluyor.Bu iş böyle anlayacağınız.Yüzde 90'ı Türkiyede bu işin böyle yürüyor.Bazı insanlar uygun paraya yaptırıp tatmin olmuyor, hastenin semtine,dekoruna,ismine ve verdiği paranın hatrına tatmin oluyor.Transmed de 9000 TL. ye yaptırmış adamla yan yana geleyim bir yerde toplanalım yan yana bakın hangisi daha iyi iddia ediyorum aynı saç dökülmüş şekliyle, yöntemle, aynı nakledilmiş greftle daha iyisini yapamazlar.
Birde ben ne kadar anlattığım halde aynı yere arkadaşlar takılıp kalıyor kalemle şu günde bu kadar nakledildi diye.Peki arkadaşlar bu nakledilen greftlerin hepsi sağ mı?Saçların tamamı çıkacak mı emin oldunuz mu?Bu işi yapan arkadaşların 6 ay-1 sene süreçlerini gördünüz mü?Dr. Hakan Doğanay çoktan yapıyor diyorsunuz ama ben yaptırmış birisinin öncesi sonrası 6 aylık, 1 senelik fotograflarını hiç görmedim.Keşke önceki sayfalarda yaptıran arkadaş periyodik olarak resimlerini tecrübelerini gönderse de bilgi sahibi olsak öncesi sonrası 3 aylık,6 aylık,1sene gibi resim koysa herkese yardımcı olsa.Eğer zaten bu kalemden güzel sonuç çıkarsa (1 haftalık değil) herkes bunu talep edince bu işi yapanlar buna dönmek zorunda kalacaktır.İnsanlar için yani bizler için daha yararlı olacaktır.Yoksa ben sabit fikirli değilim kalem tekniğiyle daha iyi oluyorsa neden yaptırmayalım.Ama öyle 1 haftalık 1 aylık sonuçlarla değerlendirme olmaz.

bugrahan18 arkadaşım en sahtekar doktor bile gel kalem aldım senin naklini bedavaya yapacağım demez

MOY - 2011 İNFİNİTİ FX 30D S PREMİUM SAMSUNG 46A756 LCD SAMSUNG 32A656 LCD GSM SAMSUNG İ9100 Galaxy S II, EV SİNEMASI PİONNEER DV-313 MASAÜSTÜ LCD SAMSUNG 206 BW DİZÜSTÜ MONSTER T78M571RU8802

1834 Mesaj
25 Şubat 2011; 14:59:09 

@y_g_t alvi armani bu hususta efsanedir ancak greft başına 10-15 dolar (daha gidip gelmeyi orda kalmayı saymıyorum) normal bir insanın halledebileceği bir iş deği.

@moy bende doktorlar bedava nakil yapmak için sıraya girdi demedim :)

100 Mesaj
25 Şubat 2011; 18:06:16 

4-5 gunluk sac ekimi bana sorun yaratirmi normal hayatimda?bir bankanin sinavina girecegim sac ekiminden 4-5 gun sonra.bugrahan pm aticam sana aklimdasin

16 Mesaj
25 Şubat 2011; 18:28:41 

Moy, bilgi için teşekkürler...kaşıntı zaman zaman çok rahatsız edici boyutta çünkü...ben şampuan olarak ekimden hemen sonra 1 ay sabamed kullandım şuanda revita kullanıyorum.

quote:

4-5 gunluk sac ekimi bana sorun yaratirmi normal hayatimda?bir bankanin sinavina girecegim sac ekiminden 4-5 gun sonra.bugrahan pm aticam sana aklimdasin

evet yaratır...saçında yara kabuklarının en az % 50 si duruyo olacak ve ensendeki yaralarda saç uzamadığı için duruyo olacak...ve renk olarakta ekim yapılan alan normal vucut renginden biraz farklı olacak...ayrıca ekimde yapılan uyuşturma iğnelerinin etkisi hala devam ediyo olacak ve ekim sonrası olabilecek şişme riskinide göze almalısın...
bence en azından 1 ay fark olmalı hem ensenin toparlanması hemde ön tarafın renginin normale dönmesi için...onun dıuşında ufak tefek problemler yaşayacaksın sivilce gibi küçük şişlikler gibi benimde şu sıralar yaşadığım gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmmas -- 25 Şubat 2011; 18:34:18 >

"Efendiler ve ey millet iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müridler, meczuplar memleketi olamaz."
M.Kemal ATATÜRK

105 Mesaj
25 Şubat 2011; 18:37:46 

mmmas bu zamandaki kaşıntının bir nedeni de saçların çıkmasından kaynaklanıyor.Özellikle 2 li 3 lü saçların bir greftten çıkması çok kaşıntı yapıyor.Çıktıgı yerde bayagı bir kaşıntıya nden oluyor.Kaşınan bölgeleri bir takip et bakalım saç çıkışı olacak mı?Bende oluyordu aynen böyle.Birde mümkün oldugunca sık sık yıka saçını, ne kadar sıkı yıkarsan kaşıntı azalıyor.Deri yumuşuyor yıkayınca gözenekler açılıyor ve çıkmaları kolaylaşıyor kaşıntı gidiyor.Ben aynı bunları yaşadım.

16 Mesaj
25 Şubat 2011; 18:50:22 

quote:

Orijinalden alıntı: moy

mmmas bu zamandaki kaşıntının bir nedeni de saçların çıkmasından kaynaklanıyor.Özellikle 2 li 3 lü saçların bir greftten çıkması çok kaşıntı yapıyor.Çıktıgı yerde bayagı bir kaşıntıya nden oluyor.Kaşınan bölgeleri bir takip et bakalım saç çıkışı olacak mı?Bende oluyordu aynen böyle.Birde mümkün oldugunca sık sık yıka saçını, ne kadar sıkı yıkarsan kaşıntı azalıyor.Deri yumuşuyor yıkayınca gözenekler açılıyor ve çıkmaları kolaylaşıyor kaşıntı gidiyor.Ben aynı bunları yaşadım.

teşekkürler eğer böyleyse kaşınmaya devam etsin o zaman

M.Kemal ATATÜRK

100 Mesaj
25 Şubat 2011; 21:02:50 

quote:

Orijinalden alıntı: mmmas
Moy, bilgi için teşekkürler...kaşıntı zaman zaman çok rahatsız edici boyutta çünkü...ben şampuan olarak ekimden hemen sonra 1 ay sabamed kullandım şuanda revita kullanıyorum.

evet yaratır...saçında yara kabuklarının en az % 50 si duruyo olacak ve ensendeki yaralarda saç uzamadığı için duruyo olacak...ve renk olarakta ekim yapılan alan normal vucut renginden biraz farklı olacak...ayrıca ekimde yapılan uyuşturma iğnelerinin etkisi hala devam ediyo olacak ve ekim sonrası olabilecek şişme riskinide göze almalısın...
bence en azından 1 ay fark olmalı hem ensenin toparlanması hemde ön tarafın renginin normale dönmesi için...onun dıuşında ufak tefek problemler yaşayacaksın sivilce gibi küçük şişlikler gibi benimde şu sıralar yaşadığım gibi...

Bu pazartesi ve sali ekimim var. 6 mart pazar gunude istnbulda sinavim var.antalyada oturuyorum.tecrubeli arkadaslar en kotu ne olabilir?iltihaplana,mikrop kapma,kanama,odem?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bacardimojito -- 25 Şubat 2011; 21:12:06 >

105 Mesaj
25 Şubat 2011; 21:44:41 

Arada 5 gün var riskli bir zamanda yaptırıyorsun.Zamanın çok kısa eğer uyuşturucular dağilmazsa o zamana kadar sınavda sürekli kagıda doğru yani aşagıya bakacagın için yüzüne akabilir ve yüzün gözün şişebilir.Doktora yaptırmadan önce söyle bu durumu, hatta bence ertele ne saçı nede sınavını riske atma, sağlam zamanda yaptır.

100 Mesaj
25 Şubat 2011; 23:51:16 

quote:

Arada 5 gün var riskli bir zamanda yaptırıyorsun.Zamanın çok kısa eğer uyuşturucular dağilmazsa o zamana kadar sınavda sürekli kagıda doğru yani aşagıya bakacagın için yüzüne akabilir ve yüzün gözün şişebilir.Doktora yaptırmadan önce söyle bu durumu, hatta bence ertele ne saçı nede sınavını riske atma, sağlam zamanda yaptır.

moy,peki sapka takabilirmiyiz sakincasi varmi?

1834 Mesaj
26 Şubat 2011; 0:09:00 

@bacardimojito eğer sınava mutaka girmen gerekiyorsa nakili ertele.git gel yolculuk vs. risk.en ufak çarpma sürtmede grefter zarar görebilir.birde ilaç olayı var tabi.sınava odaklanman zor olacaktır.şapka falan diyorum o da zarar verebilir. tabi ki doktor ve tecrübeli arkadaşlar daha iyi bileceklerdir ama 5 günlük istirahatın kritik dönem için yeterli olmayacağını düşünüyorum. gelecek pm için teşekkürler.

@mmmas aklıma gelmişti walla acaba saç çıkıyoda ondan mı kaşınıyor diye. moy tecrübesini konuşturmuş yine. bu arada
quote:

teşekkürler eğer böyleyse kaşınmaya devam etsin o zaman

100 Mesaj
26 Şubat 2011; 0:34:20 

quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18
@bacardimojito eğer sınava mutaka girmen gerekiyorsa nakili ertele.git gel yolculuk vs. risk.en ufak çarpma sürtmede grefter zarar görebilir.birde ilaç olayı var tabi.sınava odaklanman zor olacaktır.şapka falan diyorum o da zarar verebilir. tabi ki doktor ve tecrübeli arkadaşlar daha iyi bileceklerdir ama 5 günlük istirahatın kritik dönem için yeterli olmayacağını düşünüyorum. gelecek pm için teşekkürler.

@mmmas aklıma gelmişti walla acaba saç çıkıyoda ondan mı kaşınıyor diye. moy tecrübesini konuşturmuş yine. bu arada

Sac ekiminden sonra ne tarz ilaclar aliniyor ?(beni etkileyebilecek?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bacardimojito -- 27 Şubat 2011; 12:12:24 >

100 Mesaj
26 Şubat 2011; 0:49:53 

atilla kaya nsl bir doktor,?cogunluk memnunmu.

16 Mesaj
26 Şubat 2011; 2:18:33 

quote:

Moy, aklıma yenii geldi tekrar aynı konuyu sorucam ama bu söylediğin senin tahminin mi yoksa bu problemi yaşadığında ekimi yaptırdığın yerin söylemi mi acabaa...
ben ekimi yaptırdığım yerdeki doktora danışmak için not bıraktım hala beni arayacaklarda derdimi anlatıcağım...malesef parayı aldıktan sonra aynı ilgi alaka olmuyo...

quote:

Sac ekiminden sonra ne tarz ilaclar aliniyor beni etkileyebilecek?

şapka takman tavsiye edilmez çünkü ilk 10 gün çok önemlidir...sebebide düşen greftlerin yerine yenisi çıkmaz yani o ekilenler boşa gider...o yüzden saçına şapka takmayı bırak havlu ile bile kurutmaman tazyikli su ile bile saçını yıkamaman gerekir...

ilaç konusunda ilk 5 gün 2 tane ilaç kullanılıyor hap.biri ağrı kesici ağrın varsa alırsın...diğerinin adını unuttum ama şişlik olmaması için hap.onun dışında saç kabukları için losyon+şampuan var ekim yaptırdığın yer veriyor genelde...başka yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmmas -- 26 Şubat 2011; 2:22:28 >

M.Kemal ATATÜRK

105 Mesaj
26 Şubat 2011; 12:18:42 

mmmas Benim tahminim değil yaşayıp tecrübe edinmem konusunda öğrendim.Ben bir sorun olduğunda kendim çözemiyorsam direk doktora cep telefonundan ulaşıyorum soruyorum yada müsait oldugumda gidip gösteriyorum.İlgi ve alaka konusunda ben bir farklılık görmedim önceden neyse sonradan da oydu.

0 Mesaj
27 Şubat 2011; 2:58:58 

merhabalar,
sevgili moy, benim huyumdur akılma geleni yazarım, aklıma gelmeyeni zaten yazamam.
şimdi bir tezatlık var ben anlamadım aydınlatırmısın.. hem
".Hamdi bey fue olarak da saç nakli yapmıyor ama nasıl bu işi yapıyor nasıl bilgisi var sence, nasıl benim ve binlerce kişinin saçlarını yapmış." diyorsun yani hem yapmıyor hemde binlerce kişinin saçını yapmış ?.. diyorsun... bundaki tezatlığı da açıklarsan sevinmirim.
zaten telefonla aldığım bir bilgiyi siz daha iyi bildiğiniz için size teyid ettirmek istediim siz de okeylediniz.
şimdi beni daha da aydınlatırmıısn. mesela ben saç ekimini doktor hamdi bey yapsın illaaki, diyorum ve 2-m yada 3 misli para veriyorum ve ensar hastanesinde doktor hamdi beye ekim yaptırabiliyorum öyle mi ? senin yazdıklarından bu nu mu anlıyorum doğrumudur ?
başka bir takip ettiğim forumdan bir bir yazdığındann bi pasaj alıntı yapayım.

* misal.. beyin ameliyatı olacaksınız. sizin ameliyatınızı doktor gözetiminde hemşierler yapacak denilse o ameliyata razı oluırmusunuz

yanii şu mu.dur. ensar hastanesinde misal ... hemşireler bu saç ekimini yaparsa 1 liraya, doktor hamdi, bey yaparsa 2-3-5 vs liraya gibi bu doğrumudur ???

...........

100 Mesaj
27 Şubat 2011; 12:09:48 

quote:

Orijinalden alıntı: cenk_3406
merhabalar,
sevgili moy, benim huyumdur akılma geleni yazarım, aklıma gelmeyeni zaten yazamam.
".Hamdi bey fue olarak da saç nakli yapmıyor ama nasıl bu işi yapıyor nasıl bilgisi var sence, nasıl benim ve binlerce kişinin saçlarını yapmış." diyorsun yani hem yapmıyor hemde binlerce kişinin saçını yapmış ?.. diyorsun... bundaki tezatlığı da açıklarsan sevinmirim.
zaten telefonla aldığım bir bilgiyi siz daha iyi bildiğiniz için size teyid ettirmek istediim siz de okeylediniz.
şimdi beni daha da aydınlatırmıısn. mesela ben saç ekimini doktor hamdi bey yapsın illaaki, diyorum ve 2-m yada 3 misli para veriyorum ve ensar hastanesinde doktor hamdi beye ekim yaptırabiliyorum öyle mi ? senin yazdıklarından bu nu mu anlıyorum doğrumudur ?

* misal.. beyin ameliyatı olacaksınız. sizin ameliyatınızı doktor gözetiminde hemşierler yapacak denilse o ameliyata razı oluırmusunuz

yanii şu mu.dur. ensar hastanesinde misal ... hemşireler bu saç ekimini yaparsa 1 liraya, doktor hamdi, bey yaparsa 2-3-5 vs liraya gibi bu doğrumudur ???

...........

Arkadasim bu ne biçim turkce:)

105 Mesaj
27 Şubat 2011; 14:03:46 

quote:

Orijinalden alıntı: cenk_3406

merhabalar,

...........

Yapmış derken sen nasıl bir anlam çıkarıyorsun anlamıyorum, şimdi hastane adamın ekipman adamın yani herşey adamın, çalıştırdığı ekip onun ekibi, sorumlusu o, saç çizgisini, vurulan iğneleri yapan o, görüşmeyi yaptığın o, gerekirse müdahale eden ve edecek o, operasyon sonrası muhatabın o, burada sadece greftleri alıp yerleştirme işini yapmıyor, gözetimi altında yaptırıyor.Bu işi şimdi kim yapıyor diyeceksin sen, 100 kişiye sorsan 99 u bu işi yapan hastane yada dr'un ismini söyler, 1 tanesi söylemez onuda biliyorsun sanırım.
2 ve ya 3 misli para vererek hamdi bey'e veya diğer Doktorlara aynı işi yaptırabilirsin dedim burda kasıt sadece Hamdi bey değildir.Yoksa 2000-2500 tl.'ye sen bir doktoru 11 saat başında o işi yaptırabileceğinimi sanıyorsun.Verirsin 2-3 mislini yaptırırsın diyorum.illaki Hamdi Bey bu işi yapıyor demedim genelleme olarak konuşuyorum yazıma dikkat edersen eğer.Yoksa Ben sormadım Hamdi Bey'e siz yapın yaparsanız kaça yaparsınız diye.Bu sorunu Hamdi bey'e sorman gerekecek, Ama bu forumları okuduysan eğer yada bu işi biraz incelediysen greft alma ve nakletme işin doktorun yaptığı yerlerin fiyatlarının hemşirelerin alıp naklettiği yerlere göre 2-3 misli fazla olduğunu görürsün.
Ayrıca forumda adı geçen bir başka doktorla görüşmeye gittiğimde eşinin hemşire olduğunu ve bu greft alma nakletme işini kendisinden ve diğer doktorlardan daha iyi yaptığını yüzüme söylediğini belirteyim.
Verdiğin beyin ameliyatı örneği bu işle alakasız bir örnek, beyin ameliyatında hayati tehlike ve sakat kalma ihtimalin var.Bu işte ise yok. İşin riskine göre yaptırırsın işi kişiye.Ona bakarsan her doktora da beyin ameliyatı yaptırılmaz.Yeni mezun olmuş tecrübesi olmayan doktora sen beyin ameliyatı yaptırırmısın?Sırf doktor diye?Ama nezle olduysan gidersin o yeni doktora değil mi çünkü önemi düşüktür.
Ayrıca benim hemşireler yapsın bu işi daha iyi doktorlar yapmasın gibi bir görüşüm yok.Sadece hemşirelerin el tecrübesi olarak daha tecrübeli olduğunu gördüm. Ben işi bu şekilde yaptırdım diyorum, bu şekilde yapılırsa böyle oluyor, öbür türlü yapılırsa böyle olur diye yaşadığım tecrübelerimi anlatıyorum.Yoksa kişi isterse gitsin greft alma işini hemşireye veya doktora yaptırsın karar burda yaptıracak kişinin.Bu işi yaptıranlar sadece tecrübelerini paylaşıyor o kadar.O tecrübelerden birşeyler alırsınız veya almazsınız faydası ve zararı size olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moy -- 27 Şubat 2011; 14:15:17 >

19 Mesaj
27 Şubat 2011; 16:50:37 

Arkadaşlar tam 1 ay önce fue ile 3000 kök ektirdim.Karar sürecinde forumlar iyice kafamı karıştırdı.Bakıyosunuz dünyanın en kaliteli ekim merkezinede çok iyi veya berbat deniyo en kötü denilen yerede çok iyi denilebiliyo.Zor oldu ama karar verip ektirdim.Şimdilerde çoğu döküldü ama buna rağmen insana güven veren bi değişiklik var.Arka ve yanlardaki izlerden korkuyodum onlarda geçen hafta tamamen kapandı.Çalıştığım yerdeki pratisyen hekim bile dökülmeye başlamadan önce anlayamadı ekim olduğunu :)Eğer dökülmeden önceki haliyle tamamen çıkarsa süper olacak:)

4 Mesaj
1 Mart 2011; 16:55:13 

herkezz Çok seyLer paylaşıyorr Amaa Su Yapım Dan Sonraaa 5 hafta veyaa 1 sene sonraki resimleri de yollarlarsa yaptıran arkadaslar bizim gibi yaptıracak olan kişiler için de daha iyi olurr ekim bolumu ve ekim sıklığını daha net bi biçimde görme imkanımızz olurr ekim günün de ki resimler pekk tatmin etmiyor beni 4 . hafta veyadaha sonralardaki haftalarda nasıl onu da takip etmek lazımm.. önceden ekim yaptırmış arkadaslar gönderirler se çok iyi olurr özelliklee çok onceden yaptırmış olanlar varsa bizler için daha iyi olurr.

[img]http://img709.imageshack.us/img709/1820/sgs2.png/[img]

1 Mesaj
2 Mart 2011; 0:27:23 

selam arkadaşlar.bende uzun yıllardır saçsızlıktan yana muzdarip birisiyim.aslında bu durumu fazla dert etmemeye çalışıp,yaklaşık on yıldır durumumu kabullenmiştim.yada kendimi kandırmıştım.berber salonlarında hemen yan koltukta oturan müslüm gürses saçlı vatandaşla aynı ücreti ödeyipte saçlarıma yani olmayan saçlarıma varmış gibi işlem yapılması uzun yıllar zoruma gitsede geçici bir durumdu bırakın jöleyi,elime bir tarak almayalı çook uzun yıllar oldu.en azından ayna karşısında vakit harcamıyorum yada kel erkek seksi erkektir tarzı avuntularla uzun bir zaman idare ettim.taa ki acaba bende saç ektirsemmi diye düşünmeye başlayana kadar..işim gereği bolca vaktim olduğu için internet ortamında saç ekimi hakkında araştırmalar yapmaya başladım.ve 20 sayfaya ulaşmış olan bu forumuda baştan sona merakla okudum.başta moy arkadaşım olmak üzere herkes fikirlerini tecrübelerini samimice paylaşmış.ve bende fikir sahibi olmanız açısından yaşadığım ve yaşayacağım tecrübeleri paylaşmak istedim.diğer arkadaşlarımı bilmem ama malum türkiye şartlarında sabit bir maaşla çalıştığım için benim için önemli olan fiyat performans aralığı idi.ve bu şartlarda bana uyan 3 yer buldum.firma adı vermem ne kadar doğru olur bilmiyorum ama bilmeniz açısından paylaşmakta zarar görmüyorum.neyse ilk görüştüğüm yer estemedica isminde bir yerdi.görüşmem telefonla oldu.fikir sahibi olabilmeleri açısından resimlerimi istediler.üşenmedim çektim yolladım.o sırada fiat dahi almıştım.ertesi gün gelen cevapta saçımın çok dökülmüş olduğu,tek seansta kapatılamayacağı ve 2 seansa yaymak durumunda oldukları idi.anlayacağınız üzere 2 seans 2 katı ücret demekti.firmanın tüm samimiyetine rağmen maalesef evdeki hesap çarşıya uymadığı için üzülerek kapattım.ardından ensar hastanesini arayıp yetkililerden bilgi aldım.greft başına ücret almadıklarını,fiyatlarının sabit olduğunu,alınabilecek kadar greft alınıp bu yönde bir ekim yapabileceklerini söylediler.görüşme için geleceğimi söyledim ve telefonu kapatım.ardından son görüşme için istanbul estetica,yı aradım.telefonu açan bayan(ayşegül hanım)la abartısız bi 25 dakka görüşmüşümdür.samimi konuşmaları,ve bitmek tükenmek bilmeyen meraklı sorularıma içten ve sabırlı cevaplar vermesinden midir bilinmez ama bir anda kendimi kliniğin kapısında buldum.sıcak bir karşılamadan sonra görüşme odasına geçtik.saçlarım incelendi,bana neler yapabileceklerini anlattılar.en çok hoşuma giden bu operasyonu tek seansta olabildiğince iyi ve naturel olarak yapabilecekleri sözünü vermeleriydi.daha evvel saç nakli yapmış oldukları kişilerin öncesi ve sonrası resimlerini gösterdiler.yıkama için gelen bir kişiyle de bire bir görüştüm.ve samimi söylüyorum gerçekten içime sindi.sonuç itibariyle 4 martta saç ekimi için gün aldım.neden bilmiyorum ama içimde çocuksu bir heyecan var.ekim tarihini sabırsızlıkla bekliyorum.dediğim gibi işim gereği rahat olduğumdan bol vaktim var ve her fırsatta yaşadığım tecrübeleri ve gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.umarım bana vermiş oldukları güven,ve vaad ettikleri naturellik ve performans dilediğim gibi olur.bir aksilik olmazsa ekim öncesi ve sonrası fotoğraflarımı operasyon sonrası değişik zamanlarda yayınlayacağım.iğne olayı beni biraz tedirgin etsede artık o kadarına katlanıcam.sonuçta eski günlerimdeki gibi saç fırcası ve jöleyle barış imzalamakta var :) şimdilik tüm arkadaşlara iyi günler diliyorum.ilerleyen günlerde görüşmek üzere...

1834 Mesaj
2 Mart 2011; 0:49:49 

zafka öyle bir anlatmışsınki bende sonuçları merakla bekliyorum
umarım herşey istediğin gibi olur, resimleri ve gelişmeleri bekliyoruz..

22 Mesaj
2 Mart 2011; 19:54:29 

quote:

Orijinalden alıntı: zafka

selam arkadaşlar.bende uzun yıllardır saçsızlıktan yana muzdarip birisiyim.aslında bu durumu fazla dert etmemeye çalışıp,yaklaşık on yıldır durumumu kabullenmiştim.yada kendimi kandırmıştım.berber salonlarında hemen yan koltukta oturan müslüm gürses saçlı vatandaşla aynı ücreti ödeyipte saçlarıma yani olmayan saçlarıma varmış gibi işlem yapılması uzun yıllar zoruma gitsede geçici bir durumdu bırakın jöleyi,elime bir tarak almayalı çook uzun yıllar oldu.en azından ayna karşısında vakit harcamıyorum yada kel erkek seksi erkektir tarzı avuntularla uzun bir zaman idare ettim.taa ki acaba bende saç ektirsemmi diye düşünmeye başlayana kadar..işim gereği bolca vaktim olduğu için internet ortamında saç ekimi hakkında araştırmalar yapmaya başladım.ve 20 sayfaya ulaşmış olan bu forumuda baştan sona merakla okudum.başta moy arkadaşım olmak üzere herkes fikirlerini tecrübelerini samimice paylaşmış.ve bende fikir sahibi olmanız açısından yaşadığım ve yaşayacağım tecrübeleri paylaşmak istedim.diğer arkadaşlarımı bilmem ama malum türkiye şartlarında sabit bir maaşla çalıştığım için benim için önemli olan fiyat performans aralığı idi.ve bu şartlarda bana uyan 3 yer buldum.firma adı vermem ne kadar doğru olur bilmiyorum ama bilmeniz açısından paylaşmakta zarar görmüyorum.neyse ilk görüştüğüm yer estemedica isminde bir yerdi.görüşmem telefonla oldu.fikir sahibi olabilmeleri açısından resimlerimi istediler.üşenmedim çektim yolladım.o sırada fiat dahi almıştım.ertesi gün gelen cevapta saçımın çok dökülmüş olduğu,tek seansta kapatılamayacağı ve 2 seansa yaymak durumunda oldukları idi.anlayacağınız üzere 2 seans 2 katı ücret demekti.firmanın tüm samimiyetine rağmen maalesef evdeki hesap çarşıya uymadığı için üzülerek kapattım.ardından ensar hastanesini arayıp yetkililerden bilgi aldım.greft başına ücret almadıklarını,fiyatlarının sabit olduğunu,alınabilecek kadar greft alınıp bu yönde bir ekim yapabileceklerini söylediler.görüşme için geleceğimi söyledim ve telefonu kapatım.ardından son görüşme için istanbul estetica,yı aradım.telefonu açan bayan(ayşegül hanım)la abartısız bi 25 dakka görüşmüşümdür.samimi konuşmaları,ve bitmek tükenmek bilmeyen meraklı sorularıma içten ve sabırlı cevaplar vermesinden midir bilinmez ama bir anda kendimi kliniğin kapısında buldum.sıcak bir karşılamadan sonra görüşme odasına geçtik.saçlarım incelendi,bana neler yapabileceklerini anlattılar.en çok hoşuma giden bu operasyonu tek seansta olabildiğince iyi ve naturel olarak yapabilecekleri sözünü vermeleriydi.daha evvel saç nakli yapmış oldukları kişilerin öncesi ve sonrası resimlerini gösterdiler.yıkama için gelen bir kişiyle de bire bir görüştüm.ve samimi söylüyorum gerçekten içime sindi.sonuç itibariyle 4 martta saç ekimi için gün aldım.neden bilmiyorum ama içimde çocuksu bir heyecan var.ekim tarihini sabırsızlıkla bekliyorum.dediğim gibi işim gereği rahat olduğumdan bol vaktim var ve her fırsatta yaşadığım tecrübeleri ve gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.umarım bana vermiş oldukları güven,ve vaad ettikleri naturellik ve performans dilediğim gibi olur.bir aksilik olmazsa ekim öncesi ve sonrası fotoğraflarımı operasyon sonrası değişik zamanlarda yayınlayacağım.iğne olayı beni biraz tedirgin etsede artık o kadarına katlanıcam.sonuçta eski günlerimdeki gibi saç fırcası ve jöleyle barış imzalamakta var :) şimdilik tüm arkadaşlara iyi günler diliyorum.ilerleyen günlerde görüşmek üzere...

Ne kadar a anlaştığın hakkında da bilgi verebilirmisin...

17 Mesaj
3 Mart 2011; 9:26:18 

quote:

Orijinalden alıntı: thecosh

herkezz Çok seyLer paylaşıyorr Amaa Su Yapım Dan Sonraaa 5 hafta veyaa 1 sene sonraki resimleri de yollarlarsa yaptıran arkadaslar bizim gibi yaptıracak olan kişiler için de daha iyi olurr ekim bolumu ve ekim sıklığını daha net bi biçimde görme imkanımızz olurr ekim günün de ki resimler pekk tatmin etmiyor beni 4 . hafta veyadaha sonralardaki haftalarda nasıl onu da takip etmek lazımm.. önceden ekim yaptırmış arkadaslar gönderirler se çok iyi olurr özelliklee çok onceden yaptırmış olanlar varsa bizler için daha iyi olurr.

+1
Arkadaşlar tüm konuyu (20 sayfa) baştan sona okudum ve hergün takip ediyorum. İyi niyetli olan herkese değerli paylaşımları için çok teşekkür ederim. Ben de yakın zamanda ektireceğim ve yukarıdaki yoruma katılıyorum. Gerçekten net bir karar verebilmek için uzun vadede geri bildirimlerinizle birlikte fotoğraflarınız da gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Edd41 -- 3 Mart 2011; 9:33:45 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

0 Mesaj
3 Mart 2011; 16:38:35 

quote:

Orijinalden alıntı: zafka

Kardeş umarım istediğin sonucu alırsın, şimdiden geçmiş olsun

Ensar Hastanesi 3270 greft ekildi, detaylı bilgiler aşağıdaki linktedir.
http://forum.donanimhaber.com/m_34243025/mpage_48/f_/key_english%2Cali//tm.htm#msglink_50051229

0 Mesaj
3 Mart 2011; 23:11:56 

selamlar arkadaşlar ben 2 şubatta ENSAR HASTANEsinde ekim yaptırdım endeki bilgisayar sorunundan dolsayı sizinle durumu paylaşamadım. benim ensemden 2600 greft alabildiler.Saç ekimim 7 saat sürdü.Doktor bey iğnelerini yaptı hemşire hanımlarda ekimi yaptılar.Ben kişisel kanaatim bu işi bayan arkadaşlar daha iyi yapıyor diye oluştu.Zira hemşire hanımın nakış gibi işlediğine şahit oldum.bence biz erkekler onlar gibi sabır gösteremeyiz diye düşünüyorum.Ertesi gün hoca ilgörüşmeye gittim odasında sivastan iki arkadaş vardı onlarda görüşmeye gelmişlerdi benim saçı görmelerine sevindiler ve onlarda saç ektirmeye karar verdiler ve ergun ogün oldu onun enseden 3400 greft aldılar ense bölgesi genişti ekimi 9 saat sürdü .Ben öğretmen evinde kalıyordum ergun beyede odamdan yer ayırtım beraber öğretmen evinin ilgi odağı olduk.hüseyin bey de diğer gün oldu onda da3100 greft alın dı.
Ağrı konusunda çok ağrım olmadı alın bölgesin de biraz şişlik oluştu.şimdi 28 gün oldu saçlarım dökülüyor.İnşallah saçlarım çıkınca daha rahat olacağım ve net fikirler verebileceğim vesselam. (linkleri adres yerine kopyala yapışr yapın)
dikmeden önce
http://yfrog.com/0edscn0755bykj
http://yfrog.com/nkdscn0758bykj

dikim anı
http://yfrog.com/mxdscn0810bykj
http://yfrog.com/0ddscn0829bykj
http://yfrog.com/64dscn0847bykj
http://yfrog.com/0edscn0851bykj

dikim sonrası
http://yfrog.com/nhdscn0881bykj
http://yfrog.com/3odscn0882bykj
http://yfrog.com/2qdscn0883bykj
http://yfrog.com/0edscn0885bykj

0 Mesaj
3 Mart 2011; 23:52:23 

Geçmiş olsun hafsala kardeş işallah istediğin saçlara kavuşursun

http://forum.donanimhaber.com/m_34243025/mpage_48/f_/key_english%2Cali//tm.htm#msglink_50051229

0 Mesaj
4 Mart 2011; 0:00:09 

dostum gecmıs olsun ıncelıkle
gayet basarılı olmus ve sonucunda gayet gusel olacak bu sımdıden bellı
konu hakkında benımde bılgıye ıhtıyacım var ozellıkle ensar hakkında bende nıyetlıyım yaptırıcam
konu hakkında bılgı paylasırsak ozel mesaj veya msn fılan cok sevınırım

0 Mesaj
4 Mart 2011; 9:03:50 

arkadaşlar şöle bir site buldum ama incelemede bulunmama ragmen pek birşey anlayamadım sanırım insan saçını çoğaltıp ekiyorlar ve uzuyor eger yanlış anlamadıysam birde siz baksanız bu sistemi bileniniz vrdır http://www.atro.com.tr/

17 Mesaj
4 Mart 2011; 9:44:47 

quote:

Orijinalden alıntı: hafsala

selamlar arkadaşlar ben 2 şubatta ENSAR HASTANEsinde ekim yaptırdım endeki bilgisayar sorunundan dolsayı sizinle durumu paylaşamadım. benim ensemden 2600 greft alabildiler.Saç ekimim 7 saat sürdü.Doktor bey iğnelerini yaptı hemşire hanımlarda ekimi yaptılar.Ben kişisel kanaatim bu işi bayan arkadaşlar daha iyi yapıyor diye oluştu.Zira hemşire hanımın nakış gibi işlediğine şahit oldum.bence biz erkekler onlar gibi sabır gösteremeyiz diye düşünüyorum.Ertesi gün hoca ilgörüşmeye gittim odasında sivastan iki arkadaş vardı onlarda görüşmeye gelmişlerdi benim saçı görmelerine sevindiler ve onlarda saç ektirmeye karar verdiler ve ergun ogün oldu onun enseden 3400 greft aldılar ense bölgesi genişti ekimi 9 saat sürdü .Ben öğretmen evinde kalıyordum ergun beyede odamdan yer ayırtım beraber öğretmen evinin ilgi odağı olduk.hüseyin bey de diğer gün oldu onda da3100 greft alın dı.
Ağrı konusunda çok ağrım olmadı alın bölgesin de biraz şişlik oluştu.şimdi 28 gün oldu saçlarım dökülüyor.İnşallah saçlarım çıkınca daha rahat olacağım ve net fikirler verebileceğim vesselam. (linkleri adres yerine kopyala yapışr yapın)
dikmeden önce
http://yfrog.com/0edscn0755bykj
http://yfrog.com/nkdscn0758bykj

dikim anı
http://yfrog.com/mxdscn0810bykj
http://yfrog.com/0ddscn0829bykj
http://yfrog.com/64dscn0847bykj
http://yfrog.com/0edscn0851bykj

dikim sonrası
http://yfrog.com/nhdscn0881bykj
http://yfrog.com/3odscn0882bykj
http://yfrog.com/2qdscn0883bykj
http://yfrog.com/0edscn0885bykj

Hafsala çok geçmiş olsun. Başarılı gözüküyor . Umarım saç olarak geri dönüşü beklentinin üzerinde olur.

Genetik yapılarından ve hormonlardan ötürü bayanların ellerinin erkeklerin ellerine göre çok daha az titrediğini, bu sebeble titizlik gereken ince el işlerini bayanların daha iyi yaptığını duymuştum. Bu yüzden (istisnalar hariç) hemşirelerin ekim işini daha seri yapabileceği fikrine katılıyorum. Tabi ki ekonomik durumum çok çok iyi olsa ben de işin piri doktorlara 3-4 kat para vererek ekim yaptırmayı tercih ederim ama orta sınıf bir vatandaş olarak performans/fiyat oranının yüksek olması çok önemli benim için de. Dolayısıyla Dr. kontrolunde hemşirelerin ekim yaptığı bir kurumda yaptıracağım ben de.

@HAFSALA
Benim saç yapım (rengi, duruşu, dökülme şekli) seninkisinin tamamen aynısı. (Yanlarda çıkmaya başlayan küçük beyaz saçlara kadar aynı ) Ben de yakın zamanda ekim yaptıracağım ve şu an Ensar Hastanesini 1. alternatif olarak düşünüyorum. Bu yüzden bir kaç sorum olacak:

1- Alınabilecek greft sayısı ile ilgili operasyon öncesi öngörüde bulunmuşlarmıydı? Bu öngörüleri ne kadar tuttu. (Bunu soruyorum çünkü dökülme şekline göre şu an yapılmış olan ekime rağmen ileride tepe bölgesi ilk olarak açılacak gibi duruyor. İleride yeniden ekim yapılabilir tabi ama iki ekim arasındaki süreyi minimize etmek için ilk ekimde çok greft alınması ve bu bölgelerinde ekilmesi iyi olur.)

2- Ekimle ilgili biraz daha teknik bilgi verebilirmisin? Kaç mm uç kullandılar? Kaç kişi başında çalıştı? Hatta o günü detaylı yazabilirsen süper olur.

3- Bu iş toplamda sana ne kadara mal oldu. Ben de Kocaeli'den geleceğim ve orada kalmam gerekecek belki. Bu yüzden kalem kalem tüm masrafların (hastane, yol, otel, yemek, ilaç hepsi..)
ne kadar tuttu?

4- Genel olarak Ensar Hastanesi ve aldığın hizmetle ilgili aklında kalan artılar ve eksiler ?

@MOY
Mutlu hocam, öncelikle bu zamana kadar ki değerli paylaşımların ve ekim konusunda insanlara yardımcı olabilmek için forumdaki istikrarlı duruşun için çok teşekkürler. Tek bir sorum olacak sana:

Şu ana kadar elde ettiğin bilgi, ekimde ve sonrasında edindiğin tecrübe, bu forumda ve dışarıdaki paylaşımlarına dayanarak şimdi tekrar ekim yaptıracak olasan yine aynı yere mi yaptırırdın?
(Bu arada özelden msj atamadığım için buraya yazıyorum. Ben Yahyakaptan'da ikamet ediyorum. Bu tarafa uğrarsan çay içmeye beklerim. )

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Edd41 -- 4 Mart 2011; 9:54:18 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

975 Mesaj
4 Mart 2011; 11:03:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Edd41

Hafsala çok geçmiş olsun. Başarılı gözüküyor . Umarım saç olarak geri dönüşü beklentinin üzerinde olur.

Genetik yapılarından ve hormonlardan ötürü bayanların ellerinin erkeklerin ellerine göre çok daha az titrediğini, bu sebeble titizlik gereken ince el işlerini bayanların daha iyi yaptığını duymuştum. Bu yüzden (istisnalar hariç) hemşirelerin ekim işini daha seri yapabileceği fikrine katılıyorum. Tabi ki ekonomik durumum çok çok iyi olsa ben de işin piri doktorlara 3-4 kat para vererek ekim yaptırmayı tercih ederim ama orta sınıf bir vatandaş olarak performans/fiyat oranının yüksek olması çok önemli benim için de. Dolayısıyla Dr. kontrolunde hemşirelerin ekim yaptığı bir kurumda yaptıracağım ben de.

@HAFSALA
Benim saç yapım (rengi, duruşu, dökülme şekli) seninkisinin tamamen aynısı. (Yanlarda çıkmaya başlayan küçük beyaz saçlara kadar aynı ) Ben de yakın zamanda ekim yaptıracağım ve şu an Ensar Hastanesini 1. alternatif olarak düşünüyorum. Bu yüzden bir kaç sorum olacak:

1- Alınabilecek greft sayısı ile ilgili operasyon öncesi öngörüde bulunmuşlarmıydı? Bu öngörüleri ne kadar tuttu. (Bunu soruyorum çünkü dökülme şekline göre şu an yapılmış olan ekime rağmen ileride tepe bölgesi ilk olarak açılacak gibi duruyor. İleride yeniden ekim yapılabilir tabi ama iki ekim arasındaki süreyi minimize etmek için ilk ekimde çok greft alınması ve bu bölgelerinde ekilmesi iyi olur.)

2- Ekimle ilgili biraz daha teknik bilgi verebilirmisin? Kaç mm uç kullandılar? Kaç kişi başında çalıştı? Hatta o günü detaylı yazabilirsen süper olur.

3- Bu iş toplamda sana ne kadara mal oldu. Ben de Kocaeli'den geleceğim ve orada kalmam gerekecek belki. Bu yüzden kalem kalem tüm masrafların (hastane, yol, otel, yemek, ilaç hepsi..)
ne kadar tuttu?

4- Genel olarak Ensar Hastanesi ve aldığın hizmetle ilgili aklında kalan artılar ve eksiler ?

@MOY
Mutlu hocam, öncelikle bu zamana kadar ki değerli paylaşımların ve ekim konusunda insanlara yardımcı olabilmek için forumdaki istikrarlı duruşun için çok teşekkürler. Tek bir sorum olacak sana:

Şu ana kadar elde ettiğin bilgi, ekimde ve sonrasında edindiğin tecrübe, bu forumda ve dışarıdaki paylaşımlarına dayanarak şimdi tekrar ekim yaptıracak olasan yine aynı yere mi yaptırırdın?
(Bu arada özelden msj atamadığım için buraya yazıyorum. Ben Yahyakaptan'da ikamet ediyorum. Bu tarafa uğrarsan çay içmeye beklerim. )

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...

ANKARA'da uygun fiyatlı ve iyi yapabilecek GERÇEKTEN memnun kalmış olanların olduğu bir yer bulamadım ... bulamadımmm...

ensar hastanesine ısındım ama ANKARA'da yokmuş ;))

karar verirsin içine sinen bulamassın ya o durumdayim....

bir ANTALYALI ARKADAŞ YAPTIRMIŞTI BURADA HEP AKLIMDA ONDA AMA ,ATALYA KEMERE 3-4 gun kalinacak falan o gözümde buyuyor .. yokmu ankarada karar veren yada yaptırıp memnun kalan...?

0 Mesaj
4 Mart 2011; 12:00:25 

arkadaslar tekrar merhaba,
benım kafamdada bırseyler sekıllenmeye basladı
sanırım ENSAR hastanesı su ana kadar yorumlardan anlasıldığı kadarıyla encok takdır toplayan
ınternet sıtesı detaylı bılgı vermemıs ama buna aldanmamak lazım sanırım
en kısa oraya gıdıp doktorları ıle gorusup randevu almayı planlıyorum acaba maıl yoluyla resımlerımızı gondersek veya danısma formu doldursak yardımcı olurlar mı
herkese ıyı gunler

1074 Mesaj
4 Mart 2011; 14:41:40 

ankarada saç ekim merkezi araştırırken, HDC saç ekim merkezinden Aylin hanım ile görüştüm. arka tarafta, kanımca çok büyük olmayan bir bölge için 4000 greft yeterli olduğunu söyledi ve klinikte yapılcak işlem için 4000 TL alacağını söyledi, indirimde yapmadı. hiç güven vermedi bana, hemen çıktım bir arka sokakta gür hair isimli saç ekim merkezine geçtim. dr gökhan gür ile görüştüm. aynı bölgeye yaklaşık 1000-1200 greft yeterli olacağını söyledi. hemde medicana hastanesinde yapılacağını ve 2400-2000TL gibi bi rakam söyledi. yarım saat arayla duyduklarım beni şoke etti. aylin hanım 4000 greft derken dr gökhan gür 1200 greft dedi bizde resmen enayi yerine koyuluyoruz. araştırmadan ilk bulduğunuz yere ekim işi yaptırmayın arkadaşlar. bu arada araştırmalarım devam ediyor. konhairden de fiyat alıcam bakalım.

17 Mesaj
4 Mart 2011; 14:55:01 

quote:

Orijinalden alıntı: gurkandemir22

arkadaslar tekrar merhaba,
benım kafamdada bırseyler sekıllenmeye basladı
sanırım ENSAR hastanesı su ana kadar yorumlardan anlasıldığı kadarıyla encok takdır toplayan
ınternet sıtesı detaylı bılgı vermemıs ama buna aldanmamak lazım sanırım
en kısa oraya gıdıp doktorları ıle gorusup randevu almayı planlıyorum acaba maıl yoluyla resımlerımızı gondersek veya danısma formu doldursak yardımcı olurlar mı
herkese ıyı gunler

Gürkandemir22 Selam,
Ben resimlerimle birlikte 3 gün önce mail attım ancak geri dönen olmadı. Bende aradım, konuştuğum sekreter maillere mümkün mertebe cevap vermeye çalıştığını ancak çok fazla mail aldıkları için kotanın dolduğunu dolayısıyla maillerin gelemeyebildiğini söyledi. Telefonla görüşmenizde fayda var.

105 Mesaj
4 Mart 2011; 21:25:07 

Arkdaşlar yazmışsınız cevaplayayım, Ensar hastanesiyle iletişime geçecekseniz mümkün olduğunca yüzyüze yada telefon yoluyla iletişime geçin, mail yoluyla cevap almanız çok uzun sürebilir.

dell1903 tepe bölgesine 4000 greft demesi zaten o yerin nasıl bir yer olduğunu gösteriyor başka bir şey demeye gerek var mı bilmiyorum, zannedersin Everest tepesini kapatacak.

Edd41 Öncelikle ben teşekkür ederim, şu ana kadar daha iyisini yapacak yer görmediğim için yine buraya yaptırırdım, fikrim değişmez.Senin taraf ters geliyor bana sen Gebze tarafına gelirsen ben çay içmeye beklerim.

863 Mesaj
5 Mart 2011; 20:53:21 

moy arkadaşıma çok teşekkür ederim tavsiyesiyle gittigim ensar hastanesinden memnun bir şekilde ayrıldım bu gün 4. gün saç kökleriinin bazıları kaşınıyor :)
saç ekimi gerçekten sabır işi 9-10 saat nerdeyse hareketsiz bir şekilde işlemlerin bitmesini beklemek sabrı zorlayabiliyor .tabi biz hareketsiz bir şekilde beklerken hemşire hanımlar büyük bir sabır ve dikkatle işin son anına kadar bekliyorlar .aynaya her baktığımda ise işlerini ne kadar düzgün yaptıklarını zaten görebiliyorum
saç ekimi yaptıracak arkadaşlara şunu tavsiye edebilirim ki kesinlikle ilk bir hafta şapka takmayın ben biraz utandığımdan dolayı takmak zorunda kaldım malum insanların değişik bakışlarıyla karşılaşabiliyorsunuz ama greftlerin zedelenme ihtimali yüksek olduğundan dolayı üzülmedim değil. resimleri yakında ekleyeceğim

Allah yalnız renkleri yaratmış ve onları ayırt edecek, görecek gözleri yaratmamış olsaydı bu renkler neye yarayacaktı? Renkleri ve gözleri yaratıp da ışığı yaratmasaydı renkler ve gözler neye yarayacaktı? Bu üç şeyi birbiri için yaratmış olan kimdir? Bu eşsiz birliğin yaratıcısı kimdir? . (epiktetos)

1 Mesaj
5 Mart 2011; 22:32:04 

selam arkadaşlar.
söz verdiğim üzere yaşadığım tecrübelerimi sizlerle paylaşmaya kaldığım yerden devam ediyorum.dün ekim günümdü ve çok heyecanlıydım.sabahı zor ettim.şunuda söylemeden edemiyeceğim,bu tür operasyonlara gidecek arkadaşların birgün öncesinden dinlenmeleri kendileri için çok faydalı olur.neyse sabahtan yola çıktım.kliniğe yaklaştığım her dakika heyecanım ve merakım gitgide artıyordu.sonuçta her hafta saç ektiren biri değilim uzun bir metrobüs yolculuğundan sonra istanbul esteticanın yerine vardım.yine hoş bir karşılama ile içeri buyur edildim.operasyon öncesi tüm ekibin gelip benimle tek tek tanışmaları,gösterdikleri samimi sıcaklık ve yapacakları işlemi detaylarıyla anlatmaları sayesinde heyecanım tatile çıktı diyebilirim.ve bayağı bi rahatladım.daha sonra tansiyon kontrolü saçımın dikime uygun hale getirilmesi için kesilmesi ve hatların belirlenmesinden sonra operasyon işlemine geçildi.ilk başta saç derisinin uyuşması için lokal olarak uyuşturma işlemi yapılıyor.yapılan ilk iğneler yakmıyor değil,zaten bişey hissetmedim diyen samimi değildir.haliyle benimde yandı.ama öyle off puuff anaam türü bir yanma değil.geçiçi bir ağrı söz konusu.daha sonra yapılan iğneler kısmi olarak yapıldığı için diğer uyuşturma işlemlerinde pek bişey anlamıyorsunuz.daha sonra mikro motor denilen bir tıbbi aletle saç köklerine göremediğim bir işlem yapıldı.greftlerin toplanması maksatlı bir olaymış.ekip 5 kişiden oluşuyordu.herkesin görevi farklıydı.bir yandan mikro motorla işlem yapılırken diğer yandan greftler toplanıyor,başka bir yede ise çıkan greftler dikime hazır hale getirilmek için özel solüsyonlu gazlı bezlere diziliyordu.ister inanın ister inanmayın benim o havaalanı gibi kafam için arka saç yapımı bozmadan tam 4550 greft çıkardılar.nereden biliyorsun diyenler olabilir.150 şerli greftler halinde dizildiği için saymak çok basit.zaten kendi aralarında orası kaç oldu tarzındada sorular sorup irtibat halindeler.açıklığım çok olduğu için çok memnun kaldım.çok temiz titiz ama dahada önemlisi özenerek gerçekleştirdiler naklimi.tam 10 saat sürdü bu işlemler.arada ufak molalar vede bir yemek molası veriliyor.bu hafta içerisinde noter çağırılmış.noter başka bir güne geleceğini söylemiş.amaç çıkardıkları ve ektikleri greft miktarını tescil ettirmek.yinede hastaya söz verdikleri için işlemden vazgeçmemişler ve 15 saat kadar süren bir operasyon neticesinde sayısını tam hatırlayamıyorum ama 6000 küsur bir greft ekimi olmuş.resimlerinide bizzat gördüm.inanamadım.amaan şimdi yandım,bu ekip yorgundur işler aksar yada sallama olur dedim ama yaşım 37 ve tüm samimiyetimle söylüyorum hiçte öyle olmadı.o kadar özenle bıkmadan çalıştılar ki bu kadarını beklemiyordum.hatta nakli gerçekleştirenlerden sevinç hanım eşinden telefon gelmesine rağmen geç geleceğini söyleyip evine gitmedi ekibi azaltmadı bile.gerçi son zamanlardaydık ama hastaya saygıda bu olsa gerek.ekim işlemi bittikten sonra gözlerime inanamadım.aynaya bakınca çok hoşuma gitti.hatta ilk şaşkınlıktan sonra aynada kendimle konuşup sende kimsin birader tarzında bi espri bile patlattım ayşegül hanımda sağolsun beni evime kadar yolladı.şimdi herkes resimlerimi merak ediyor.bu pazartesi ilk saç yıkamaya gidicem.ordan resimlerimi alıp aynı gün sizlerle paylaşıcam..gelelim işin psikolojik kısmına,daha bir gün oldu ama tepkiler çok olumlu.ensede bir bandaj haliyle tepe kısmı kızarık,anneminde gözleri bozuk olunca oğlum kavgamı ettin sen dedi şaka bir yana babam ne güzel olmuş.bide tam çıksın gör bak dedi.iş arkadaşlarım bayıldılar.(maalesef izin alamadığım için işe gitmek zorunda kaldım)hatta bir arkadaşım ne o öyle yıllardır saçsız geziyodun,böyle ne güzel olmuşsun,kendine yatırımın en güzelini yapmışsın.yengeyle kavga etme haa dedi.öyle olunca insan doğru bişey yaptığını anlıyor.allahtan fut tekniğinin olduğu dönemlerde bu işlemi yaptırmamışım.yoksa görünüm o zamanki şartlara göre çim adam şeklinde oluyordu.bilenler bilir.ekimden sonraki ilk 3 gün çok önemli.bir kere kesinlikle çok dikkat edilmesi lazım.herhangi bir madde ile temas olmayacak,baş kesinlikle öne eğilmeyecek.ilaçlar muntazam alınacak.sonra herşey yerli yerine oturuyor.daha ilk günüm olduğu için robot gibi sabit geziyorum etrafta.
arkadaşlar tüm samimiyetimle söylüyorum ilk başta güven çok önemli.tecrübe çok önemli.nereye giderseniz gidin aklınıza takılan tüm soruları sormaktan çekinmeyin.canlı örnekler isteyin.çalışma prensiplerine bakın.resimleri inceleyin.içinize siniyorsa öyle yaptırın.ve size tavsiyem greft başına fiyat veren yerlerden kesinlikle uzak durun..bu parası olan parası kadar ektirir,parası olmayan az ektirir gibi tamamen ticari bir sonuca çıkıyor.,atıyorum,diyelimki 1 greft 1 lira dendi,benimde 1000 liram var.ne yani şimdi 1000 tanemi ektirebilicem..ee noldu ?kapanmadı...yada 10000 liram var.vatandaşlar parayı gördü,arkadan 10000 greft aldılar ve kapadılarr.ee noldu?arka kısım yolunmuş kaza döndü..aslında yolunan saçımızmı yoksa bizmiyiz oda malum..bu tamamen benim fikrimdir kimseyide etkilemek istemem.çok para çok kalite çok özen olayınada katılmıyorum.ben ekim yapmış oldurduğum ekibi alıpta türkiyenin en iyi hastanesine götürseydim sonuç farklımı olacaktı?dahadamı iyi ekeceklerdi?asla inanmıyorum..insan insandır önemli olanda çalışma prensibidir.resimleri paylaştığım an ne demek istediğimi zaten anlarsınız arkadaşlarım..aklınızda böyle bir operasyon varsa lütfen hayatı ertelemeyin.geçen hergün bizden gidiyor.ben zor olanı geçtim.iş şimdi sabıra kaldı.sizlere hayırlı günler diliyorum.pazartesi görüşmek üzere.

0 Mesaj
5 Mart 2011; 23:06:50 

Merhaba arkadaşlar,forma 1 ay kadar önce tesadüfen rastladım hemen hemen tüm sayfalarını okudum.Birçok arkadaş saç ekim anını ve sonrasını merak ediyor. Bende onlara yardımcı olmak adına 2 ay önce saç ekimi yaptıran biri olarak tecrübelerimi paylaşmak istedim.Saçlarım tamamen dökülmüş vaziyette değildi ekimden önce yakalşık 2500 kök civarında saçım vardı. Ben saçımı sıklaştırmak adına ekim yaptırdım.Öncelikle bilmenizi isterimki bu konu gerçekten ciddi ve dikkat isteyen bir konu.Ben saçlarımın döküldüğünü kendim fark etmedim etrafımdakilerin uyarısı ile faKr ettim hergün aynaya bakmama rağmen bunu anlayamadım.Saçlarım 35 yaşından sonra yoğun bir dökülme yaşadı şuan 45 yaşındayım yaşı daha genç olan arkadaşlara tavsiyem ektirmekten çok saçlarını koruma yoluna gitsinler.Çünkü ektirdikten sonra gelecek yıllarda yine ekim yapmaya ihtiyaç duyabilirler.Çünkü saçların 40-45 yaşalarından sonra dökülmesi tamaman olasada durduğunu öğrendim.Yaklaşık iki yıldır internet ve tv'den tün saç ekim konularını doktorlarını ve hastanelerini titzlikle takip ettim.Tüm doktor ve hastaneleri eleyerek ciddi anlamda üç firma üzerinde durdum. Burda kesinlikle firma doktor ve hastane ismi vermeyeceğim.Ben sadece sizlere yardımcı olmak adına yazıyorum.Bu kadar ciddi bir işte para 2.palnda kalıyor öncelik karşı tarafın tecrübesi ve alınacak sonuç. Para tabiki önemli ama tüm firmalarda rakamlar birbirine yakın ama tecrübe öyle değil. Sonuçta isim yapmış bir klinğe bağlı hastanede yaptırmaya karar verdim.Fiyat köke göre değil standart bir fiyattan işlem yapıyorlar.4000 TL olarak anlaştık.Ön muayene yapıldı ama şunu bilmenizi isterim tüm işlem ense tarafınızdan alınacak köklerin çokluğu ile alakalı olduğunu o gün öğrendim.Çünkü normal bir insanın başının arka bölümünde 30 bin kök mevcutmuş burda bu saç nekdadar çoksa alınabilecek köklerde o kadar çok oluyor.Ön tarafı sıklaştıracağız diye arka bölgeyi bozmanın bir anlamı yok.Benim başımın arka bölgesinde saç sıklığı iyi durumda olduğunu söylediler ve gün belirledik. 10 ocak 2011 sabahı hastanedeydim.Tansiyona baktılar 1 numara saç tıraşı yapıp odaya aldılar 3000 kök alınacağnı biliyordum.Ortam rahattı ilk önce yüz üstü yatırdılar ve ense tarafına iğne yapmaya başladılar bu işlemin enzor ve en acılı anı iğne yapıldığı an olduğunu bilmenizi isterim.İğne değilde içindeki serum çok yakıyor.Yaklaşık 1.5 saat motor dedikleri aletle kökleri tek tek aldılar.Odada 4 kişi vardı kökleri alan arkadaş on yıldır bu işlemi yaptığını öğrendim.Onun aldığı kökleri diğerleri grupula halinde ayırdılar.Hiç bir acı hissi olmadan o işlem bitti öğle arası verildi daha sonra doktor açılara göre ekim bölgesine köklerin gireceği kanalları açtı ama tabi yine 10-15 o ağrılı iğneleri yaptı.Bu işlemde yaklaşık yarım saat sürdü.Birara uykum bile geldi sonra en rahat bölüme geçtik sırt üstü yattım üç kişi o kanallara yaklaşık 2 saatte tüm kökleri ekti.Yani 3000 kök tüm işlemleri ile 4-5 sat sürdü.Ense bölümüne kan sızmasına karşı sargı bezi sardılar ertesi gün çıkarabilirsin dediler.Ağrı kesici antibiotik ve okyanus suyu olan bir sprey için reçe verdiler.O akşam sabah 5'e kadar uyumamaya çalıştım havluyu rulo şeklinde enseme koyarak üst tarafın yastıkla temasını kestim ( bu şekil tam on gün yattım ) sağa sola hiç dönmedim.3.gün ilk yıkama için gittim yıkadılar nasıl yıkayacağmı gösterdiler.Bir şampuan verdiler hergün bir defa ılık suyla sadece yavaş yavaş ovarak yıkadım 10.gün son yıkamaya gittim buarada kabukarın birçoğu döküldü.On gün ınılmaz kaşıntılar oldu okyanus suyu spreyini kaşınma anında kullandım.Yaklaşık bir ay o şampunla hergün saçlarımı yıladım 1-1.5 ay arasındaki zamanda beklenen dökülmeler oldu şuan ekimden önceki görünümdeyim hala kızarıklık sivilceler var diplerde küçük küçük saçların varlığını görebiliyorum ama 3 ve 4. aylarda ancak çıkacağı söyleniyor.Üst taraftaki saçlarım yani ekilen bölgeki saçlarım çok cılız yanlar yada ense bölgesi gibi değil bu arada ense bölgesi tam anlamıyla kapanmadı kızarıklık devam ediyor.2 ayın özeti bu yanlız şunları bilmenizi isterim öyle formlarda yazıldığı gibi bugün ektir yarın iş başı yap hikaye ben bir ay dışarı çıkmadım başımı çarpmamaya dikkat edip güneşe karşı korudum şapka asla takmadım kazak yada dar boğazlı birşey giymedim,kaşımadım kesinlikle çok dikkat istiyor enaz 15 gün ortalama biray evden çıkmamak gerektiğini bilmenzi isterim.Ayrıca ekim yaptırmayı düşünen arkadaşlar paradan çok tecrübeli bu işi bilen insanları bulsunlar çünkü para olayı çok fark etmiyor.Yalnız bu yazıyı okuyan ekim yaptırmış arkadaşlardanda ricam tecrübelerini paylaşsınlar mesala 2.ayda diplerden saç çıkıyormu, çıkmıyorsa kaçıncı ayda çıktığını fark ediyoruz.Fotoğraflarım yok ilk gün 10.gün 1.ay 35.gün diye video olarak çektim onuda bilgisayara kaydedemedim.Selamlar

0 Mesaj
6 Mart 2011; 0:11:22 

ensar hastanesi ile istanbul estetica arasında bir seçim yapacağım.

Sayın Moy! Ensar hastanesinin doktoru değişmiş sanırım, yeni doktorları Mehmet Özeren olarak görünüyor. bunun herhangi bir eksisi olur mu sizce?

105 Mesaj
6 Mart 2011; 1:11:22 

Nerde görünüyor, nerde değişmiş, telefonda mı görüştün acaba? Değişse de birşey değişeceğini düşünmüyorum ekip aynıdır.

0 Mesaj
6 Mart 2011; 1:26:15 

zafka ve 2828 paylaşımlarınız için teşekkürler, zafka resimleri sabırsızlıkla bekliyoruz kardeşim

0 Mesaj
6 Mart 2011; 4:19:59 

herkese selamlar..
öncelikle bu konuyla ilgili bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler..
bu sayfaya kadar olan tüm yazışmaları son birbuçuk ay içinde üç kere okudum..
93-94 yıllarında bağdat caddesinde şimdi adını hatırlamadığım birinin muayenehane sine bir doktora saç ekimi için görüşmeye gitmiştim,adam almandı bri süre sonra gazetelerde resmini falan gördüm ,bürovari yerde ekim nerede yapılacak diye sorduğumda burada işte yanıtını tüm doğallığıyla söyleyen dr.lerden türk olanı (yani basit bir büro görüntüsü masa sandalya dolap vs..) küçük dilimi de doğallıkla yutmamı sağladı..dönüp geriye baktığımda iyiki bulaşmamışım diyorum,en azından çim adam olacağımı garanti olduğunu düşünüyorum.. bu arada 2000 li yılların başlarında sanırım ,kuzenim şu anda kapanmış(!) olan bir ekim yerinde fut tekniğiyle hiç belli olmayan bir ekim yaptırtmış,inanılmaz şans olarak görüyorum.. ozamandan sonra saç işine hiç bulaşmadım desem yeridir, saç ekimiyle ilgili yazışmalardan kendimce üç yer seçtim randevu aldım,sonra tekrar baştan okuduğumda oralarında kemdimce kimi olumsuzluklarının olduğunu gördüm,olumsuzluk olmayan bence iki yer vardı ,onlardan antalyada ki aspendos hastanesinden dr. Hakan beyde karar kıldım,ekim şubat 24-25 te oldu ben 23 te gittim ekimden önce bir gece orada kaldım,herşey çok iyi gitti,Hakan bey ve ekibinin samimi davranışlarından,işlerine olan ciddiyetlerinden çok memnun kaldım.. resimler;öncesi, ilk gece ,ikinci gece ve bir hafta sonrası şeklinde..(3500 graft 2500 saç 1000 sakal,3000 euro..) şimdilik iyi gidiyor ,kafam şapka falan takmadan uçağa bindim(hem görüntü kötü değildi,hemde güvenliğe dert anlatmak istemedim ekim yaptırdımda açmayım, falan dememek için.. norwood skalasında 70 lerde:)) falan olduğum için saçlar tepeye kadar geldi.2.bir ekim düşnüyorum,2-3 parmak daha aşağı gelirse saçlar uzayınca falan idare eder diye düşünüyorum, şu anda önden bakınca normal gibi duruyor,herneyse herkese iyi günler diliyorum..

0

Ekteki dosya (1)

0 Mesaj
6 Mart 2011; 4:53:54 

arkadaşlar resimleri buraya ekliyorum

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funnyguy2006 -- 6 Mart 2011; 5:44:18 >

0 Mesaj
6 Mart 2011; 5:45:13 

karışık oldu kusura bakmayın..

0

0

0

Ekteki dosya (3)

0 Mesaj
6 Mart 2011; 9:05:08 

funnyguy2006 geçmiş olsun oldukça iyi görünüyor.

54 Mesaj
6 Mart 2011; 13:10:40 

funnyguy arkadaşım geçmiş olsun, şimdilik gayet iyi görünüyor, umarım sonrasında da istediğin gibi olur.
açıkçası ben sakal dan nakil ile ilgileniyorum zira sakallarım gür ve kalın telli. sizin sakalınızın hangi bölgesinden alım yaptılar? sonrasında iz kaldımı? birkaç resim koyabilirseniz bizim için çok yararlı olur.

selamlar