en iyi saç ekim merkezi neresidir
24254 Cevap2679223 Görüntüleme360 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: sertacokun
1 kayıtlı üye, 36 misafir
  Yazdır
Sayfa: <<     14 [16] 18 19 20 21 22 23      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

279 Mesaj
15 Şubat 2011; 12:43:06 

quote:

Orijinalden alıntı: oldsummers

Merhabalar arkadaslar,

Bende sac ektirmeyi bu aralar ciddi ciddi dusunenlerdenim. Onceligim Ankara olacak. Sanirim illede Istanbul diye tutturmaya gerek birakmayacak derecede kaliteli doktorlar var Ankara'da da. Forumun bu basligini basindan beri takip ettim. Cagri Uysal in adi biraz daha fazla gecmis. Kendisi plastik cerrahmis. Onun hakkinda biraz bilgi almak istiyorum.

xx_lord sanirim 1 bucuk ay once orada bir ekim yaptirmistin. Sonuclarini benimle paylasir misin? Mesela Cagri Uysal operasyonun eksiksiz bir sekilde tamamini kendisi mi yapti? vs..
in
ve
plastik_surgeon bayagidir konuya katilmamissin ancak senin goruslerin benim icin cok onemli ayria Dr. Cagri Uysal' i onerenlerdendin. Konhair ile ilgili konunun ilk sayfalarinda bahsi gecen konuyla ilgili olarak biraz kafam karisti. Madem boyle bir dedikodu var. Cagri hoca buna nasil musaade ediyor? Ve operasyon esnasinda nelere dikkat etmemiz gerekir?

Birde benim sacimin ust bolgesinde bir miktar seyrelme var, acik olan yerler tepem ve sakaklar. Yani henuz tamamen gitmis degil saclar. Bu iyi mi sizce? Yoksa etkilemez mi operasyonun basarisini?

Herkesten yorumlarini bekliyorum. Tesekkur ederim

dostum önceden yazmıstım gerçi yine yazım çağrı uysal ameliyatı kendi gerçekleştirmedi sadece anesteziye girdi ama ben operasyona girmeden önce sordugumda merak etme ekibimiz iyi hiçbir korkun olmasın demişti bende sırf ona güvenip girdim zaten ki dediği gibi oldu ben memnun kaldım ekımden suan yaklasık 1 ay oluor ekılenlerın bır kısmı dokuldu bır kısmı duruor ekım acısı falanda gayet doğal kendı akrabalarım bıle saç ektırdıgımı anlamadılar ama sole bısı var benım alanım genıs deıldı saçları bıraz uzun tutup saklıordum acık alanları da bellı olmuordu :D suan memnunum ama bakalım 4-5 ay sonra tekrar cıkmaya baslayınca kesın sonucları anlıcam

38 Mesaj
15 Şubat 2011; 12:48:29 

quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

2500 liraya çıkarabilldikleri kadar saç kökü nakilil yapacaklarsa gerçekten harika bir fiyat. ortam anlattığınız kadarıyla gayet iyi. ama bu fix fiyat olayı sakıncalı olabilir. canları sıkılınca kök almayı bırakabilirler kim ne diyecek? ama hakkıyla yapıyorlarsa helal olsun derim. bunun içinde 5000 kökü 2500 liraya nakletmeleri lazım.
resimleri ve gelişmeleri merakla bekliyorum.

Doğru tespit...Böyle bir durum da yok değil aslında. Sanırım güvenmekten başka da bir çaresi yok..

22 Mesaj
15 Şubat 2011; 13:39:18 

quote:

Orijinalden alıntı: xx-lord

quote:

Merhabalar arkadaslar,

Bende sac ektirmeyi bu aralar ciddi ciddi dusunenlerdenim. Onceligim Ankara olacak. Sanirim illede Istanbul diye tutturmaya gerek birakmayacak derecede kaliteli doktorlar var Ankara'da da. Forumun bu basligini basindan beri takip ettim. Cagri Uysal in adi biraz daha fazla gecmis. Kendisi plastik cerrahmis. Onun hakkinda biraz bilgi almak istiyorum.

xx_lord sanirim 1 bucuk ay once orada bir ekim yaptirmistin. Sonuclarini benimle paylasir misin? Mesela Cagri Uysal operasyonun eksiksiz bir sekilde tamamini kendisi mi yapti? vs..
in
ve
plastik_surgeon bayagidir konuya katilmamissin ancak senin goruslerin benim icin cok onemli ayria Dr. Cagri Uysal' i onerenlerdendin. Konhair ile ilgili konunun ilk sayfalarinda bahsi gecen konuyla ilgili olarak biraz kafam karisti. Madem boyle bir dedikodu var. Cagri hoca buna nasil musaade ediyor? Ve operasyon esnasinda nelere dikkat etmemiz gerekir?

Birde benim sacimin ust bolgesinde bir miktar seyrelme var, acik olan yerler tepem ve sakaklar. Yani henuz tamamen gitmis degil saclar. Bu iyi mi sizce? Yoksa etkilemez mi operasyonun basarisini?

dostum önceden yazmıstım gerçi yine yazım çağrı uysal ameliyatı kendi gerçekleştirmedi sadece anesteziye girdi ama ben operasyona girmeden önce sordugumda merak etme ekibimiz iyi hiçbir korkun olmasın demişti bende sırf ona güvenip girdim zaten ki dediği gibi oldu ben memnun kaldım ekımden suan yaklasık 1 ay oluor ekılenlerın bır kısmı dokuldu bır kısmı duruor ekım acısı falanda gayet doğal kendı akrabalarım bıle saç ektırdıgımı anlamadılar ama sole bısı var benım alanım genıs deıldı saçları bıraz uzun tutup saklıordum acık alanları da bellı olmuordu :D suan memnunum ama bakalım 4-5 ay sonra tekrar cıkmaya baslayınca kesın sonucları anlıcam

Cevap için teşekkür ederim. Operasyondan memnun olmana sevindim. Birkac sorum olacak musadenle?
Sacimi 1 numaraya kestirmeme gerek var mı? Sacimi kestirmeden bu operasyon yapılamaz mı?
Ekim sonrasi noktalar ne kadar surede dokuldu?
Fiyat olarak ne kadar odedin ve kac greftti?
Ve tereddutsuz bir sekilde onerebiliyor musun?

Hoscakal. Insallah istedigin gibi olur.

100 Mesaj
15 Şubat 2011; 13:52:36 

Dhi no touch teknigi mi yoksa mikromotor teknigi mi daha iyi ?hangisi daha verimli ekim için?tecrubeli arkadaslar yardim lutfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

279 Mesaj
15 Şubat 2011; 16:26:25 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xx-lord

quote:

Merhabalar arkadaslar,

in
ve

Cevap için teşekkür ederim. Operasyondan memnun olmana sevindim. Birkac sorum olacak musadenle?
Sacimi 1 numaraya kestirmeme gerek var mı? Sacimi kestirmeden bu operasyon yapılamaz mı?
Ekim sonrasi noktalar ne kadar surede dokuldu?
Fiyat olarak ne kadar odedin ve kac greftti?
Ve tereddutsuz bir sekilde onerebiliyor musun?

Hoscakal. Insallah istedigin gibi olur.

kardeş saçını kestırme onlar orada kesıcek .. saçı sıfıra vuruolar saçların alınabılmesı ıcın şart ... ekım sonrası kabukları 11. güne kadar tamamen dokuluyor fıyat olarak 2300 lira odedım 2300 grefft için . walla ben 11. gundekı kabuksuz halı gorunce menun kalmıstım suan tekrar dokulme yasandıgı ıcın bısı dıemıyorum ama saçlar tekrar cıkınca anlarız nasıl bır ekım oldugunu ondan oturu suan kesın bısı dıemem ama ben memnun kalmıstım ılgılerıde ıyıydı yalnız tek sevmedıgım yanı orada bı sekreter var bısı bılmıor bos bos konusuor cogu kısıde sevmemıs onu sanırım eger onla karsılasırsan aldırma ona :D sana tavsıyem gıt bı konus cagrı hocayla ozel olarak ılle orada yaptırman sart deıl en azından bılgı edınmıs olucaksın

0 Mesaj
15 Şubat 2011; 23:17:53 

saç ekimi yapmış olan arkadaslar ekimden sonra ense ne kadar seyreliyor subay traşı oldugum zaman nasıl bi goruntu olur ltf cevaplarmısınız saç alınan bolge ne kadar seyreliyo veya oradan tekrar saç çıkıormu...

279 Mesaj
15 Şubat 2011; 23:22:13 

quote:

Orijinalden alıntı: samimii

saç ekimi yapmış olan arkadaslar ekimden sonra ense ne kadar seyreliyor subay traşı oldugum zaman nasıl bi goruntu olur ltf cevaplarmısınız saç alınan bolge ne kadar seyreliyo veya oradan tekrar saç çıkıormu...

ilk 15- 20 günden sonra kesinlikle hiç bir şekilde belli olmuor merak etme

2 Mesaj
16 Şubat 2011; 17:10:35 

..................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hogu -- 19 Haziran 2012; 18:01:09 >

1766 Mesaj
16 Şubat 2011; 17:28:42 

Merhabalar, boğaziçi tıp merkezinde öbür ay saç ektirmeyi düşünüyorum. Hatta gün bile aldım. Aslında çok ikna olmadım ama Türkiye genelinde çok tecrübeli olduklarını sanıyorum ve fiyatları da uygun sayılır. Ücretsiz muayene olmaya gittiğimde doktor 2200 greft dedi. Ki benim ön taraf seyrek yanlar açık tepesi biraz seyrek arka taraf zaten duruyor. Neyse 2200tl fiyat verdiler. Ancak günde 6 kişiye saç ekimi yapıyoruz dediler. Bu da beni korkuttu. Zaten 15 marta kadar sizi alamayız filan dediler. Natura istanbulu çok övüyorlar bir de estetica diye biyer varmış. Aslında hepsinin tekniği aynı sanırım işçilik önemli burada. Neyse biraz da şans çok iyi işler çıkaran yerler bazı ekimlerde kötü yapabiliyorlar. Bu kişiye, donör alana vs. göre de değişiyor sanırım.

2011 Ford focus 1.6 comfort hb. + BRC
Bir yengece asla düz yürümeyi öğretemezsin!!!

279 Mesaj
16 Şubat 2011; 17:57:43 

quote:

Orijinalden alıntı: hogu

ankarada saç ekimi yapan varmı konhair nasıl yada fehmi armani

konuyu bıraz oku bı suru sey bulucaksın zaten

2 Mesaj
16 Şubat 2011; 18:20:20 

....................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hogu -- 19 Haziran 2012; 18:01:50 >

777 Mesaj
16 Şubat 2011; 19:19:55 

hocam ben bu forumu aylardır takip ediyorum boğaziçiyle ilğili kötü hikayeler paylaşıldu burada o fiyata Ensar hastahanesindede yaptırabiliyorsun , hayatında bir kere yaptıracagın ve geri dönüşümsüz bir şey için vakit ayırmanı forumu baştan sona okumanı kararını sonra vermeni tavsiye ederim.
quote:

Orijinalden alıntı: n a v y_35

Merhabalar, boğaziçi tıp merkezinde öbür ay saç ektirmeyi düşünüyorum. Hatta gün bile aldım. Aslında çok ikna olmadım ama Türkiye genelinde çok tecrübeli olduklarını sanıyorum ve fiyatları da uygun sayılır. Ücretsiz muayene olmaya gittiğimde doktor 2200 greft dedi. Ki benim ön taraf seyrek yanlar açık tepesi biraz seyrek arka taraf zaten duruyor. Neyse 2200tl fiyat verdiler. Ancak günde 6 kişiye saç ekimi yapıyoruz dediler. Bu da beni korkuttu. Zaten 15 marta kadar sizi alamayız filan dediler. Natura istanbulu çok övüyorlar bir de estetica diye biyer varmış. Aslında hepsinin tekniği aynı sanırım işçilik önemli burada. Neyse biraz da şans çok iyi işler çıkaran yerler bazı ekimlerde kötü yapabiliyorlar. Bu kişiye, donör alana vs. göre de değişiyor sanırım.

1 Mesaj
18 Şubat 2011; 4:04:11 

Merhaba,

Arkadaşların anlattığı gibi Ben de Ensar Hastanesine görüşmeye gittim. Aynı olumlu kanatler Bende de oluştu. Ne eksik ne fazla, eğer ki bu tıp merkezi Nişantaşı, Caddebostan yada Etiler de olsaydı, inanın fiyat çok farklı olurdu.
İstanbulda yaşadığım için birkaç saç ekim merkezi ile görüşme imkanım oldu. Ve forumlarda takip edip ve internette çokca araştırma yaptıktan sonra hemen hemen sağlıklı bir değerlendirme imkanına sahip oldum.

Ensar Hastanesinde, ekim için net bir rakam veremiyorlar. Senin dönor alanın uygunluğu ve kafa derinin kökleri vermesi ile alakalı bir olay, evet bunu bir iki yerde daha duymuştum. Acak daha önce Dr. Alp Aslan ile de görüşmeye gitmiştim. O bana net 3500 greft ekim yapabileceğini sölemişti. Bu ve başka forumlarda takip ettiğim kadarı ile, bu doktor kesinlikle bu rakamdan aşağı ekim yapmamış. Hatta bu formun birkaç sayfa gerisine gidip takip ederseniz, aynı sayıları diğer arkadaşlara yaptığını görürsünüz. İş böyle olunca kafama şu takılıyor. Diğer görüştüğüm dr. lar net rakam vermezken, Alp Bey bu rakamı aşağaı yukarı her hastaya vermesi; yanında Çalıştırdığı Teknik Ekbin masraflarını karşılamak için uyguladığı standart rakam diye düşünmeye başladım. İş böyle olunca kafada bir güvensizlik oluyor. Ya dönor alanım verimli değilse, bu rakama ulaşmak için fazla zorlayıp, iz kalırsa gibi soru işaretleri oluşuyor...

Bu konuda tecrübeli arkadaşlar ne düşünüyorlar acaba...

0 Mesaj
18 Şubat 2011; 15:56:51 

Merhaba konuyu bastan sona okudum bu konuda bilgili birisi olarak cevaplamak istedim.

Artık bu iş tamamiyle ticarete döküldüğünden dikkatli olmak gerek. Saç ektirecek kişinin greft sayısına çok takilmamasi gerek, fiyatı greft sayısına göre almamak en dogrusu olacaktır.
Daha Detaylı bilgi için www.emphaire.com adreinden bana ulaşabilirsiniz teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goKhanKilinc1 -- 18 Şubat 2011; 16:02:16 >

0 Mesaj
18 Şubat 2011; 16:01:31 

1 Mesaj
18 Şubat 2011; 17:37:01 

1729 Mesaj
18 Şubat 2011; 17:52:47 

Foruma daha bugün kayıt olmuş arkadaş. Daha kuralları bilmiyor belliki. Ama biz öğretiriz

-----YAŞAMA HAKKIN MÜCADELE GÜCÜN KADARDIR-----

0 Mesaj
19 Şubat 2011; 15:04:48 

saç ekimi konusunda güzel paylaşımlar yapılıyor.
benim deneyimlerimi paylaşmak isterim..
2008 yılında atilla kaya saç ektirdim..büyük umutlarla.. fakat seyrek bi ekim oldu,bide saçlar çok ince çıktı.
aradan 2,5 sene geçti diğer saçlarımda döküldü. artık saç ekimi olayını kapattım diyodum ki..psikolojim buna el vermedi. çok takıntılı oldum bu konuda.
saç ektirmek istememin temel nedenleri..
çevremdekilerin sözleri ki genelde erkenden saçları dökmüşsün derler,bunun gibi basit espiriler..
tipsiz insanların,sırf kafasında saçı var diye bunu kullanıp( senin az saçında olsa onlara 1000 basacakk yakışıklık ve fizik olması )senin moralini bozmaları..
evli olmuş olmam nedeniyle ''seni alan almış napıcaksın saç ekimini '' bunu sadece kız tavlamada bir araç olarak görenlerin inadına..
ve hepsinden önemlisi birbiri işleri tetikleyen özgüven duygusunu tekrar ve yeniden kazanmak için..

ekim yapacak olan arkadaşlara tavsiyem seyrekte olsa zayıfta çıkmış olsa insan kendini iyi hissediyor..
şimdik 1 kaç yer belirledim omart ayı içersinde ektirmeyi düşünüyorum.

103 Mesaj
19 Şubat 2011; 23:18:29 

Netlog arkadaşım benim görüşüm güvendiğin bir yere git, 1 seans da ne kadar çıkarabiliyorlarsa fazla o kadar yaptır.İllaki şu kadar adet demenin sadece senin için değil, herkes için söylüyorum anlamı yok, çünkü bir adette anlaştıgın zaman adam ya o kadar adet çıkarıp para alacagım diye verimli olmayanları da alıp nakledecek (tabii ölecekler) yada yalan söyleyecek aldım diye.En iyisi seans ücreti anlaşıp alabildikleri kadar alacaklar o da senin kısmetin olacak, bundan daha iyisini zorladığın zaman düzgün olmuyor.Tabii burda güven ön plana çıkıyor, içinde o inanç oluştuysa yaptır yoksa yaptırma.

fasol5700 arkadaşımız bu işin en can alıcı noktasından bahsetmiş arkadaşlar, psikolojik nedeni.Bütün hepsi geliyor toplanıyor insanın psikolojisine dayanıyor.
Kendinizin aynaya baktığınızda yaşlı görünmeniz, güveninizin kaybolması, eski saçlı resimleri görüp geçmişe dalmanız,karşıdaki insanların kel kalmışsın muhabbeti, kel kelimesinin kanser kelimesi gibi psikolojik çöküntü yapması,saçlı erkekleri görüp eksiklik duymanız,saçsız olanları görüp kendinize teselli vermeniz bunlar gibi bir sürü düşünceler hepimizin kafasında dolanıp duruyor ve sonunda arayışa giriyoruz bu durumdan nasıl çıkarım diye.Sonra bu gibi forum sitelerinde saç nakillerini incelemeye başlarız korkarak çekinerek, kimi paragöz doktorların eline düşmüştür vahim durumdadır kimide yaptırmış iyi durumdadır arada kalıp kendi kendimize sorup dururuz içinden çıkmaya çalışırız, şu kısacık ömrümüzde mutlu olmaya çalışırken, herşey mutlu olmakta birleşiyor.Doğruyu bulup mutlu olmak, mutlu kalmak dileğiyle inşallah...

MOY - 2011 İNFİNİTİ FX 30D S PREMİUM SAMSUNG 46A756 LCD SAMSUNG 32A656 LCD GSM SAMSUNG İ9100 Galaxy S II, EV SİNEMASI PİONNEER DV-313 MASAÜSTÜ LCD SAMSUNG 206 BW DİZÜSTÜ MONSTER T78M571RU8802

0 Mesaj
20 Şubat 2011; 2:34:11 

arkadaşlar bende ciddi ciddi ektirmeyi düşünüyorum.yaş 28 saç çok az. bugün doktora bile gittim sacımın seyrek olduğunu 2500 graft saç kökü alabileceğini ve tepede açıklık kalacağını söyledi. ama bu iş biraz da güven meselesi sonuçta dökülen saçlarımız dökülmeye programlanmış.
acaba bu programa karşı çıkıp dökülen yere saç ekildiğinde ileride herhangi bir sağlık problemi ya da yan etkisi olur mu bunu merak ediyor; saygılarımla cvp bekliyorm

0 Mesaj
20 Şubat 2011; 10:47:53 

fbrhp kimle görüştün saç ekimi knusunda..kimi düşünüyorsunuz acaba

0 Mesaj
21 Şubat 2011; 0:37:35 

ethica hastanesi ile görüştüm bi kaçyerle daha konuşmayı düşünüyorum sen bi yerlerle konuştunmu

0 Mesaj
21 Şubat 2011; 9:10:24 

ben zekariya kulla görüştüm,şu an favorim o. moy arkadaşımız sayesinde ensar hastaneside olabilir.

16 Mesaj
22 Şubat 2011; 0:28:52 

saç ekim yaptıralı 5-6 ayı geçmiş arkadaşlardan bilgi almak istiyorum...
ensedeki ufak yaralar ve zaman zamanda şişmeler sizlerde oldumu ve bu ne kadar süre daha sizlerde devam etti...
ekim yaptıralı yaklaşık 3-4 ay olmasına rağmen hala kafada azda olsa sivilce ve bikaç günlük şişmeler oluyor...bu sıkıntıyı başka yaşayan varmı...

"Efendiler ve ey millet iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müridler, meczuplar memleketi olamaz."
M.Kemal ATATÜRK

0 Mesaj
22 Şubat 2011; 17:05:32 

iyi günler arkadaşlar bende sizin gibi uzun süre araştırmalarımdan sonra ensar hastahanesinde yaptırmaya karar verdim bu gün gün almak ve muayene olmak için gittiğimde saçlarımın ince telli oldugunu ve yaşımın da 23 olmasından dolayı normalde bu yaştakileri saç ekim yapılamayacagını ama benim açıklıgımın fazla olmasından dolayı saç ekimi yapabileceklerini en basta ön bölgeyi kapatacaklarını arka bölgeyi ise yani tepe bölgesi ve çevresini 2.seansta müdahale edebileceklerini ve bndeki dökülmenin de devam edebileceğini söledi bnm de en çok taktıgım yer ön bölge oldugu için ilk başta orayı kapattırmayı düşünüyorum ve bunun içinde ensar hastahanesinden martın 2-7-9 undan herhangi bir günde boş olduklarında ekim yapabileceklerini söledir.şimdi aramalarını bekliyorum inşlh herşey istediğim gibi olur zaman içinde resimlerimide buraya koyacagım herkese bol saçlı günler dilerim

103 Mesaj
22 Şubat 2011; 20:03:47 

quote:

Orijinalden alıntı: mmmas

saç ekim yaptıralı 5-6 ayı geçmiş arkadaşlardan bilgi almak istiyorum...
ensedeki ufak yaralar ve zaman zamanda şişmeler sizlerde oldumu ve bu ne kadar süre daha sizlerde devam etti...
ekim yaptıralı yaklaşık 3-4 ay olmasına rağmen hala kafada azda olsa sivilce ve bikaç günlük şişmeler oluyor...bu sıkıntıyı başka yaşayan varmı...

Şişme değilde sivilce şeklinde ufak tefek, tek tük olmuştu.Birde 7-8 adet civarında kökü zedelenmiş tırnaga gelen saç olabilir köküyle beraber.Bir süre sonra herşey düzeliyor hiçbir şey kalmıyor.Benim 13 ay oldu hiçbir problem yok artık.6 ayı bir kere kesin geçirmek gerek.Yüzde yüz olması hiç problem kalmaması için 1 sene diyelim.

MOY - 2011 İNFİNİTİ FX 30D S PREMİUM SAMSUNG 46A756 LCD SAMSUNG 32A656 LCD GSM SAMSUNG İ9100 Galaxy S II, EV SİNEMASI PİONNEER DV-313 MASAÜSTÜ LCD SAMSUNG 206 BW DİZÜSTÜ MONSTER T78M571RU8802

100 Mesaj
22 Şubat 2011; 22:18:23 

quote:

Orijinalden alıntı: kenan1771
iyi günler arkadaşlar bende sizin gibi uzun süre araştırmalarımdan sonra ensar hastahanesinde yaptırmaya karar verdim bu gün gün almak ve muayene olmak için gittiğimde saçlarımın ince telli oldugunu ve yaşımın da 23 olmasından dolayı normalde bu yaştakileri saç ekim yapılamayacagını ama benim açıklıgımın fazla olmasından dolayı saç ekimi yapabileceklerini en basta ön bölgeyi kapatacaklarını arka bölgeyi ise yani tepe bölgesi ve çevresini 2.seansta müdahale edebileceklerini ve bndeki dökülmenin de devam edebileceğini söledi bnm de en çok taktıgım yer ön bölge oldugu için ilk başta orayı kapattırmayı düşünüyorum ve bunun içinde ensar hastahanesinden martın 2-7-9 undan herhangi bir günde boş olduklarında ekim yapabileceklerini söledir.şimdi aramalarını bekliyorum inşlh herşey istediğim gibi olur zaman içinde resimlerimide buraya koyacagım herkese bol saçlı günler dilerim

Saclarin ince telli olmasinin dezavantaji nedir?

100 Mesaj
22 Şubat 2011; 23:03:42 

ince telli saçlıların ekim yaptırması hakkında düşünceleriniz nedir arkadaslar?haftaya saç ekimine gidiyorum da.

16 Mesaj
23 Şubat 2011; 0:20:34 

quote:

Orijinalden alıntı: moy

Şişme değilde sivilce şeklinde ufak tefek, tek tük olmuştu.Birde 7-8 adet civarında kökü zedelenmiş tırnaga gelen saç olabilir köküyle beraber.Bir süre sonra herşey düzeliyor hiçbir şey kalmıyor.Benim 13 ay oldu hiçbir problem yok artık.6 ayı bir kere kesin geçirmek gerek.Yüzde yüz olması hiç problem kalmaması için 1 sene diyelim.

cevap için tşk...
genelde ekim öncesi vede tvlere çıkanlar hep olumlu yönlerden bahsedip olumsuz olarak karşılaşacak şeyleri ya söylemiyolar yada üstünde durmuyorlar...
bana 10-15 gün sıkıntı olur sonra düzelir denmişti ama 4 ayı geçti hala arka tarafta sivilceler var ve zaman zaman rahatsız edici ufak şişmeler oluyor...ekim yapılan yerdede kıl dönmeleri oluyor ama o söylenmişti saç çıkarken bazılarındaa kıl dönmesi olur diyee ama diğerlerinin bu kadar uzun süreceğini hiç düşünmemiştim...yanları ve arkayı çok kısa kestiremiyorum sivilceler belli oluyor...artık bekliyecğiz demek kii...

quote:

Orijinalden alıntı: bacardimojito

ince telli saçlıların ekim yaptırması hakkında düşünceleriniz nedir arkadaslar?haftaya saç ekimine gidiyorum da.

benimde saçlarım ince telli bu bi dezavantajdır ekimde...açıklığı kapatmak için daha fazla greft gerekir...ama ekimden sonra doktorunada danışarak biotin kullanabilirsin.saç telerini kaşlınlaştırmaya yardımcı bi ilaç.tabii saç ekim doktoru muayenehane tarzı yer ise mezotarapi veya prp tedavisi ile halledebiliriz diyebilir onlarda en az 500 tldir...biotin ise 15-20 tl arasındadır...bu konuda dermatologlara danışabilirsin bana biotin önerdiler saç tellerini kalınlaştırmak için...yeni kullanmaya başladım bendee...
saç ekiminde uyuşturma iğneleri çok kötü...sanıyorum 15-20 tane vuruyolar...onların dışında tek yapman gereken sabretmek...

"Efendiler ve ey millet iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müridler, meczuplar memleketi olamaz."
M.Kemal ATATÜRK

100 Mesaj
23 Şubat 2011; 9:47:02 

quote:

quote:

cevap için tşk...
genelde ekim öncesi vede tvlere çıkanlar hep olumlu yönlerden bahsedip olumsuz olarak karşılaşacak şeyleri ya söylemiyolar yada üstünde durmuyorlar...
bana 10-15 gün sıkıntı olur sonra düzelir denmişti ama 4 ayı geçti hala arka tarafta sivilceler var ve zaman zaman rahatsız edici ufak şişmeler oluyor...ekim yapılan yerdede kıl dönmeleri oluyor ama o söylenmişti saç çıkarken bazılarındaa kıl dönmesi olur diyee ama diğerlerinin bu kadar uzun süreceğini hiç düşünmemiştim...yanları ve arkayı çok kısa kestiremiyorum sivilceler belli oluyor...artık bekliyecğiz demek kii...

quote:

benimde saçlarım ince telli bu bi dezavantajdır ekimde...açıklığı kapatmak için daha fazla greft gerekir...ama ekimden sonra doktorunada danışarak biotin kullanabilirsin.saç telerini kaşlınlaştırmaya yardımcı bi ilaç.tabii saç ekim doktoru muayenehane tarzı yer ise mezotarapi veya prp tedavisi ile halledebiliriz diyebilir onlarda en az 500 tldir...biotin ise 15-20 tl arasındadır...bu konuda dermatologlara danışabilirsin bana biotin önerdiler saç tellerini kalınlaştırmak için...yeni kullanmaya başladım bendee...
saç ekiminde uyuşturma iğneleri çok kötü...sanıyorum 15-20 tane vuruyolar...onların dışında tek yapman gereken sabretmek...

Benim ekim 2 gun surecek igne olayindan ciddi sekilde cekimeye basladim.27 yildir 20 igne vurumamsimdir.direk kafaya mi vuruyorlar igneyi?benim aciklik fazla.ince teliyiz bimiyorum sac sakal karisik ektiricem ama umarim parayi sokaga atmayiz

16 Mesaj
23 Şubat 2011; 13:47:12 

quote:

Benim ekim 2 gun surecek igne olayindan ciddi sekilde cekimeye basladim.27 yildir 20 igne vurumamsimdir.direk kafaya mi vuruyorlar igneyi?benim aciklik fazla.ince teliyiz bimiyorum sac sakal karisik ektiricem ama umarim parayi sokaga atmayiz

ekim 2 gün yapılacaksa sanırım atilla kaya ekecektir.çünkü onun dışında bikaç gün ara ile ekeni hiç duymadım.bu arada ben ona ektirmedim sadece tahmin oarak isim yazdım yanılıyo olabilirim...
iğneler evet direk kafaya vuruluyor ayrıca eldende serum yiyorsun...iğneler önce kulak arkasından başlıyo bi kaç tane yapıyorlar sonra oraya şişirme yapıyolar kökleri daha iyi almak için...ardından uyuşmayan yere aynı şekilde defalarca devam ediyolar....yanii iğnelerin hepsini aynı anda yapmıyolar...kök aldıkları yerede ektikleri yerede ekim süresince sürekli yapılıyor...açıkçası saymadım ama şişirme iğneleri ile birlikte 25-30u bulur...bazı yerlerde ekim yaptıran kişilere bi ilaç vererek yarı baygın bi hale getirerek yapyolar ve iğneleri hissetmiyolar...bilmiyorum sana bunu yaparlarmı ama bu tarz çok korkanlar için yapanlarda var...sonuçta dayanılamayacak acı değil ama tvlerde anlatıldığı gibi kolay bişey değil ve ekim sonraki süreçte ayrı zahmetli bi süreç...benim ekimden sonra yazım var 6.sayfada istersen ona bi göz at.

M.Kemal ATATÜRK

100 Mesaj
23 Şubat 2011; 19:14:14 

quote:

quote:

ekim 2 gün yapılacaksa sanırım atilla kaya ekecektir.çünkü onun dışında bikaç gün ara ile ekeni hiç duymadım.bu arada ben ona ektirmedim sadece tahmin oarak isim yazdım yanılıyo olabilirim...
iğneler evet direk kafaya vuruluyor ayrıca eldende serum yiyorsun...iğneler önce kulak arkasından başlıyo bi kaç tane yapıyorlar sonra oraya şişirme yapıyolar kökleri daha iyi almak için...ardından uyuşmayan yere aynı şekilde defalarca devam ediyolar....yanii iğnelerin hepsini aynı anda yapmıyolar...kök aldıkları yerede ektikleri yerede ekim süresince sürekli yapılıyor...açıkçası saymadım ama şişirme iğneleri ile birlikte 25-30u bulur...bazı yerlerde ekim yaptıran kişilere bi ilaç vererek yarı baygın bi hale getirerek yapyolar ve iğneleri hissetmiyolar...bilmiyorum sana bunu yaparlarmı ama bu tarz çok korkanlar için yapanlarda var...sonuçta dayanılamayacak acı değil ama tvlerde anlatıldığı gibi kolay bişey değil ve ekim sonraki süreçte ayrı zahmetli bi süreç...benim ekimden sonra yazım var 6.sayfada istersen ona bi göz at.

Yok hakan doganay yapicak ekimimi.saclar ince telli ve sakaldan da ekilecek.bakalim nsl olacak.stresliyim

1729 Mesaj
23 Şubat 2011; 19:32:44 

bacardimojito saç nakilin umarım istediğin gibi gerçekleşir.
sanırım operasyon için Antalya'ya gideceksin. orada yaşamıyorsan kalma işini felan nasıl ayarladın, kaç gün sonra dönceksin, ücrete dahil mi bunlar biraz açıklayabilr misin?

0 Mesaj
23 Şubat 2011; 21:27:46 

quote:

quote:

quote:

Yok hakan doganay yapicak ekimimi.saclar ince telli ve sakaldan da ekilecek.bakalim nsl olacak.stresliyim

bacardimojito Öncelikle hayırlısı olsun, umarım istediğin sonucu alırsın. İğnelerle ilgili şunu söyleyebilirim ki, acının kişiden kişiye farklılık gösterdiğini söylüyorlar, benim ilk gün çok iyi geçmesine rağmen (ki bu ağrı olmadığı anlamına gelmiyor) 2. ve 3. günlerde (seanslardan) sonra gerçekten çok acı hissettim ve hiç acımıyor, ağrısız, sızısız gibi kelimeler bana çok boş geliyor doğrusu. Ama yaşadığıma göre dayanılmayacak bir ağrı değilmiş demek ki 5-6 sene çektiğim o psikolojik baskı ile kıyasladığında böyle bir acıya dayanmak çok zor değil açıkçası, zaten iğneler yapılmasa bu işlem gerçekleşemez. O yüzden evirip çevirmeden şunu söyleyebilirim "evet" acıyor, (koluna yapılan iğneyi bile hissetmiyorsun o acıdan sonra) ama sonrasını düşünmeni öneririm.
Hakan Bey için de bir kaç şey söylemek isterim, gerçi kararı verdiğine göre zaten tanışmış olmalısın, o yüzden umarım diğer arkadaşlar bunu reklam olarak algılamazlar. Hakan Bey gibi biri ile tanışmaktan son derece mutlu olduğumu söylemek isterim, uzun yıllardır yapmış olduğum araştırmalardan sonra onunla karşılaşmış olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Tabi bu onun dışında bu işi iyi yapanlar olmadığı anlamına da gelmiyor, bunu sadece burada ve diğer paylaşım sitelerinden ve görüşme yaptığım yerlerden edindiğim deneyimlerime dayanarak söylüyorum. Ama şu an memnun olsam dahi kişiliğinin dışında birşey söylemek istemiyorum çünkü daha çok erken, buradaki arkadaşlara gereken tüm paylaşımlarımı olumlu ve olumsuz zamanı gelince yapacağım. Birilerine faydam olması beni mutlu eder, ben senelerce bunun araştırmasını yaptım ve sonunda hem Hakan Bey, hem de uyguladığı kalem tekniğinde karar kıldım.
Herkese saygılar

100 Mesaj
24 Şubat 2011; 1:17:28 

quote:

sanırım operasyon için Antalya'ya gideceksin. orada yaşamıyorsan kalma işini felan nasıl ayarladın, kaç gün sonra dönceksin, ücrete dahil mi bunlar biraz açıklayabilr misin?

Bugrahan,antalya merkezde yasiyorum.saç naklim 2 gun surecek,ben 1 gece hastanede yatacagim ve bunun icin extra bir fiyat odemeyecegim.

100 Mesaj
24 Şubat 2011; 1:20:03 

quote:

Orijinalden alıntı: erdemmli

quote:

quote:

quote:

bacardimojito Öncelikle hayırlısı olsun, umarım istediğin sonucu alırsın. İğnelerle ilgili şunu söyleyebilirim ki, acının kişiden kişiye farklılık gösterdiğini söylüyorlar, benim ilk gün çok iyi geçmesine rağmen (ki bu ağrı olmadığı anlamına gelmiyor) 2. ve 3. günlerde (seanslardan) sonra gerçekten çok acı hissettim ve hiç acımıyor, ağrısız, sızısız gibi kelimeler bana çok boş geliyor doğrusu. Ama yaşadığıma göre dayanılmayacak bir ağrı değilmiş demek ki 5-6 sene çektiğim o psikolojik baskı ile kıyasladığında böyle bir acıya dayanmak çok zor değil açıkçası, zaten iğneler yapılmasa bu işlem gerçekleşemez. O yüzden evirip çevirmeden şunu söyleyebilirim "evet" acıyor, (koluna yapılan iğneyi bile hissetmiyorsun o acıdan sonra) ama sonrasını düşünmeni öneririm.
Hakan Bey için de bir kaç şey söylemek isterim, gerçi kararı verdiğine göre zaten tanışmış olmalısın, o yüzden umarım diğer arkadaşlar bunu reklam olarak algılamazlar. Hakan Bey gibi biri ile tanışmaktan son derece mutlu olduğumu söylemek isterim, uzun yıllardır yapmış olduğum araştırmalardan sonra onunla karşılaşmış olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Tabi bu onun dışında bu işi iyi yapanlar olmadığı anlamına da gelmiyor, bunu sadece burada ve diğer paylaşım sitelerinden ve görüşme yaptığım yerlerden edindiğim deneyimlerime dayanarak söylüyorum. Ama şu an memnun olsam dahi kişiliğinin dışında birşey söylemek istemiyorum çünkü daha çok erken, buradaki arkadaşlara gereken tüm paylaşımlarımı olumlu ve olumsuz zamanı gelince yapacağım. Birilerine faydam olması beni mutlu eder, ben senelerce bunun araştırmasını yaptım ve sonunda hem Hakan Bey, hem de uyguladığı kalem tekniğinde karar kıldım.
Herkese saygılar

Erdemmli,senin kac ay oldu,gozle gorulen degisim yasadinmi imaj degistirebilecek kdr?bu kalemle ekim sistemini neden tek hakan hoca uyguluyor?

14 Mesaj
24 Şubat 2011; 3:47:28 

Dr. Koray Erdoğan'da saç ektiren oldu mu acaba?

Ben 7-8 aydır araştırıyorum internetten saç ekim merkezlerini. Özellikle yabancı forumlarda sıkça adı geçiyor ve ekimleri başarılı görünüyor. Zaten sadece bir kaç türk doktorundan sıkça bahsediliyor. bunlardan fiyatı en uygun olanı da Dr Erdoğan görünüyor.

Dr erdoğan'a saç ektiren oldu mu acaba bir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim....

1729 Mesaj
24 Şubat 2011; 12:57:54 

quote:

quote:

Bugrahan,antalya merkezde yasiyorum.saç naklim 2 gun surecek,ben 1 gece hastanede yatacagim ve bunun icin extra bir fiyat odemeyecegim.

O zaman şahsi kanaatim çok doğru bir karar vermişsin. Hem yaşadığın yer hemde iyi bir doktoru aynı anda bulmak kolay değil. sanırım sorunun açık alanın fazlalığı. Hakan hocanın sakallarla ekim yaptığı videoları izlemiştim.saç nakilinden daha zor bir uygulama, kökleri falan da epey kalındı tellerin. sakal ekiminde ücret değişiyor mu? daha doğrusu önceki sayfalarda aradım ama bulamadım kaç greft saçtan kaç tane sakaldan nakil yapılacak ve ne kadar ücret ödeyeceksin? benim aklımdaki üç isimden birisi Hakan hoca o yüzden merak ediyorum cevapların için teşekkürler..

edit: yukarıda kalemle ekimle ilgili bir soru sormuşsun.yerli yabancı forumlardan elde ettiğim bilgiler ışığında şunları söyleyebilirim: kalemle ekim daha detaylı bir işçilik ve el becerisi istiyor. var olan saç köklerine çok daha az zarar veriyor. köklerin açısı, sıklığı vs. daha iyi ayarlanabiliyor. iz kalmıyor ve hepimizi en çok düşündüren şeylerden biri olan iyileşme süresi oldukça kısalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrahan18 -- 24 Şubat 2011; 13:05:39 >

1729 Mesaj
24 Şubat 2011; 13:06:53 

quote:

Orijinalden alıntı: y_g_t

Dr. Koray Erdoğan'da saç ektiren oldu mu acaba?

Ben 7-8 aydır araştırıyorum internetten saç ekim merkezlerini. Özellikle yabancı forumlarda sıkça adı geçiyor ve ekimleri başarılı görünüyor. Zaten sadece bir kaç türk doktorundan sıkça bahsediliyor. bunlardan fiyatı en uygun olanı da Dr Erdoğan görünüyor.

Dr erdoğan'a saç ektiren oldu mu acaba bir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim....

Adını hiç duymadım desem
incelemeye alıyorum.

103 Mesaj
24 Şubat 2011; 14:01:15 

Kalemle yapılan saç nakli için birkaç şey yazacağım arkadaşlar.Öncelikle bu işlemde greftlerin kalemin ucuna girmesi çok önemli burda zarar görme ihtimali çok yükseliyor greftlerin.Bunu kontrole gittigimde Dr. Hamdi bey'e sordum bu kalemle yapma durumunu, greftlerin zarar görme ihtimali çok yüksek dedi kaleme geçirirken.İnceledim biz yapmıyoruz dedi.
Bu kalemle yapan yer sayısı sanırım 5 parmagı geçmez.Diğer doktorlar bunu kullanmıyorlar.Bu konuda sizi uyarayım kalemle yaptırmış bir kişinin yaptırdıktan sonraki 1 sene sonrasını kesin görün emin olun diyorum.Çünkü greftin o kalemin ucuna girmesi öyle kolay değil bu işlemin çok yavaş ve dikkatli olması gerekir.Benim videolarda gördüğüm kadarıyla çok hızlı yapıyorlar.Ne kadar da olsa 3-4 kişi kaleme greftleri taksa da bu kadar hızlı olması bence sakıncalı. Daha hassas ve yavaş olunması gerekli diye düşünüyorum.Böyle oluncada bu 2 günde bitmez 3-4 gün sürer(3-4 günde yapan yer duymuştum).2 gün sürse sayı çok az olabilir yetersiz gelebilir.Yani kısaca şöyle diyeyim bu yöntem kötü demiyorum, ama bu saç nakil işini yapanların yüzde 95'i gibi bir kısmı kalemle yapmıyor.Sebebi de kaleme greftleri takanların çok çok tecrübeli olması gerekir.Bu tecrübeyi edindiklerine emin misiniz siz? Acele edip dalmayın hemen, yaptırmış arkadaşların 6 ay veya 1 sene sonrasını takip edin.Bakalım greftler saglam mı yaşıyormu kesin anlarsınız.Balıklama dalanlar var benden uyarması.Fue tekniği yapılalı bayağı oldu ve ilk yapıldıgında tam şimdiki gibi yapamıyorlardı.Aradan zaman geçince tecrübe edinip düzeldi.Ama bu tecrübeyi insanların üzerinde edindiler tabii çim adamlar oluştu.kalem olayıda bunun benzeri olabilir.Birileri muhakkak ki kobay olacaktır.Eğer bu riski alıyorsanız dalabilirsiniz balıklama, alamam diyorsanız garanti olması için 6 ay veya 1 sene sabretmek lazım sadece.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Şubat 2011; 14:55:07 

Goztepe Medical Park'ta nasil yapiliyor bilginiz varmi ? Kalemlemi yoksa diger yontemlerlemi?

1729 Mesaj
24 Şubat 2011; 15:35:13 

quote:

quote:

Kalemle yapılan saç nakli için birkaç şey yazacağım arkadaşlar.Öncelikle bu işlemde greftlerin kalemin ucuna girmesi çok önemli burda zarar görme ihtimali çok yükseliyor greftlerin.Bunu kontrole gittigimde Dr. Hamdi bey'e sordum bu kalemle yapma durumunu, greftlerin zarar görme ihtimali çok yüksek dedi kaleme geçirirken.İnceledim biz yapmıyoruz dedi.
Bu kalemle yapan yer sayısı sanırım 5 parmagı geçmez.Diğer doktorlar bunu kullanmıyorlar.Bu konuda sizi uyarayım kalemle yaptırmış bir kişinin yaptırdıktan sonraki 1 sene sonrasını kesin görün emin olun diyorum.Çünkü greftin o kalemin ucuna girmesi öyle kolay değil bu işlemin çok yavaş ve dikkatli olması gerekir.Benim videolarda gördüğüm kadarıyla çok hızlı yapıyorlar.Ne kadar da olsa 3-4 kişi kaleme greftleri taksa da bu kadar hızlı olması bence sakıncalı. Daha hassas ve yavaş olunması gerekli diye düşünüyorum.Böyle oluncada bu 2 günde bitmez 3-4 gün sürer(3-4 günde yapan yer duymuştum).2 gün sürse sayı çok az olabilir yetersiz gelebilir.Yani kısaca şöyle diyeyim bu yöntem kötü demiyorum, ama bu saç nakil işini yapanların yüzde 95'i gibi bir kısmı kalemle yapmıyor.Sebebi de kaleme greftleri takanların çok çok tecrübeli olması gerekir.Bu tecrübeyi edindiklerine emin misiniz siz? Acele edip dalmayın hemen, yaptırmış arkadaşların 6 ay veya 1 sene sonrasını takip edin.Bakalım greftler saglam mı yaşıyormu kesin anlarsınız.Balıklama dalanlar var benden uyarması.Fue tekniği yapılalı bayağı oldu ve ilk yapıldıgında tam şimdiki gibi yapamıyorlardı.Aradan zaman geçince tecrübe edinip düzeldi.Ama bu tecrübeyi insanların üzerinde edindiler tabii çim adamlar oluştu.kalem olayıda bunun benzeri olabilir.Birileri muhakkak ki kobay olacaktır.Eğer bu riski alıyorsanız dalabilirsiniz balıklama, alamam diyorsanız garanti olması için 6 ay veya 1 sene sabretmek lazım sadece.

Hakan doganayin ekimlerinde 1 yili dolduranlar var ve eminimki sonuctan memnun olmayan insanlar olsa idi bu forumda yada baska forumda bu doktoru kotulerlerdi.insanlar sac ektirip istedikleri sonuclari alinca forumlara girmiyorlar.benim gozlemim bu yonde.bu zamana kadar h.doganay hakkinda kotu bir haberin olmamasi benim icin onemli bit kriterdir.her ne kdr akimda kalemle ekimde soruisaretler olsada konustugum kimse h.doganay kadar gercekci konusmadi benle.saygilar

moy ve bacardimojito arkadaşlarım her ikinizin de söylediklerinize katılıyorum.Evet kalemle nakil belirli bir el becerisi gerektiriyor ve muhtemeldir ki her yeni şeyde olduğu gibi doktorlarımızın ilk denemelerin başarısızlıkla sonlanması olağan olabilir. Şahsen ben bir doktora gittiğimde gel yeni kalemler aldım hadi senin nakilini bedavaya yapıyım derse arkama bakmadan oradan kaçarım :) Fakat arkadaşın bahsettiği doktor araştırdığım kadarıyla uzun süredir bu yöntemi kullanıyor. Gerekli beceriyi kazandığına göre dezevantajından ziyade avantajları ön plana çıkıyor.

bu arada bacardimojito üstte sana bir iki soru sormuştum bir göz atarmısın?

0 Mesaj
24 Şubat 2011; 22:57:34 

moy, birkaç kişiden duyduğuma göre dr.hamdi bey kendisi saç ekmiyormuş hemşireleri ekiyormuş,bu doğrumudur. Eğer doğruysa,yapmadığı bilmediği bir konuyu nasıl incelemiş ya da nasıl bu konuda yorum yapmış .. hakan hoca gibi 4-5 doktor var onları takip ediyorum.yani bu işi bizzat kendisi yapan doktorları.
Şimdi size iki video linki vereceğim
birincisini hakan hocaya mail atmıştım o adresini verdi onun videosu yani bu kalem işi.
http://www.youtube.com/watch?v=GgHBJTJFdqs

seyrek saçların arasına saçları traş etmeden ekim yapılmış.videodaki herhalde bayan birisi.

ikinci video ise youtubeden rastgele araştırırken gördüğüm bir video. buda %95 dediğin şekilde köklerin elle yerleşmesi
http://www.youtube.com/watch?v=ZZ4Bk4dJD0c

ikiside köklerin ekimini gösteriyor. Ben şu iyidir diğeri kötüdür demiyorum. Ama herkes izler kendine göre karar verir.

aradaki fark ne? ben de tam bilmiyorum araştırıyorum. ama anladığım kadarıyla hakan hocaya attığım mailden aldığım cevaba göre ilk videodaki kalem ekiminde 4000 kökü 2 günde ekiyor kendisi ve yanında da yardımcı 5 kişilik ekibiye
ikinci videodakinde ise 4000 kökü 1 günde 2-3 kişiyle ekiliyor deniyor turkiyede ( pek de inanasım gelmiyor) plastik surceon vardı burda artık girmiyor .o da böyle yüksek kök ekmenin mümkün olmadığını söylemişti

erdemmli sizin ne kadar süre geçti,resim paylaşacakmısın ,kelem le ekimlerin sonuçlarını bekliyorum bende.

hakan bey, zekeryia kul ve gökhan gür favorilerim bu 3 doktordan birinde karar kılacağım heralde

16 Mesaj
25 Şubat 2011; 3:16:41 

moy, benden daha önce yaptırdığın için bi sorum daha olacaktım mümkünsee...bende ekimin 5. ayına yakalşmama rağmen son dönemde ekim yapılan alanda çok fazla kaşınma oluyor...ekim yaptırdığımdan buyana bu kadar yoğun kaşınma olmamıştı hatta kaşıntı esnasında dökülmelerde oldu... sendede oldumu bu konuda bilgin varmı veya daha önce ekim yaptıran arkadaşlardan bilgisi olan varsa yazabilirmi bunun neden olduğunu...yoksa şampuan değiştireceğim...

M.Kemal ATATÜRK

14 Mesaj
25 Şubat 2011; 4:01:05 

Bu gün forumu biraz daha detaylı okudum ve saç ekimi konusunda ücretler biraz az gibi geldi bana öyle çok zengin değilim ama saç ekimi geri dönüşümü olmayan bir iş olduğundan dolayı bence yapıldığı zaman kaliteli ve kalitesini ıspatlamış bir yere yaptırılmalı eğer ekim ön kısma yapılacaksa kesinlikle deneyim ve kalite çok daha önemli oluyor. tepe bölgesine yapılan ekimler bir şekilde çok farkedilmez ama ön çizgi işi gerçekten profesyonellik istiyor. Ne kadar sık ekilirse ekilsin ön çizgi düzgün olmayınca ekim belli oluyor.

Bende kısmet olursa bir kaç ay içinde ekim yaptırıcam şahsen sadece aklımda iki yer var Muttalip Keser ve Dr. Koray Erdoğan fakat henüz Dr. Erdoğan'a hakkında görüş alamadım genelde yabancı sitelerde daha çok bahsediliyor.

Tabi imkanım elverse tek yaptıracağım yer var oda alvi armani dünyada bir numara zaten orjinalinden güzel yapıyor neredeyse ... ama resmen servet ödemek gerekiyor ;)

Bu arada Dr. Erdoğan hakkında bilgisi olan?????????????????????????????**

103 Mesaj
25 Şubat 2011; 11:36:49 

mmmas bende o aylarda kaşıntı oluyordu ama dökülme oldugunu hatırlamıyorum.Şampuan olarak sebamed önerdi doktor bana, onu kullanıyorum hala.

cenk_3406 arkadaşım her aklımıza geleni yazmayalım düşünelim biraz, biraz düşünsen böyle yazmayacaksın.Hamdi bey fue olarak da saç nakli yapmıyor ama nasıl bu işi yapıyor nasıl bilgisi var sence, nasıl benim ve binlerce kişinin saçlarını yapmış.İllaki Hamdi bey yapsın diyorsan ki sadece bu onun için geçerli değil diğer bütün doktorlar için geçerli verirsin 2-3 misli paranın fazlasını aynı işi aynı şekilde 2-3 misli fazlasına yaptırır tatmin olursun.Zaten adam başında sürekli kontrol ediyor onun kontrolünde oluyor herşey.Bu işi yapan hemşirelerin el becerisi doktordan fazla ama bilgi olarak doktorlar daha fazla bilgi birikimine sahip doktorun bilgisiyle hemşirelerin el becerisi bir araya gelince bu iş oluyor.Bu iş böyle anlayacağınız.Yüzde 90'ı Türkiyede bu işin böyle yürüyor.Bazı insanlar uygun paraya yaptırıp tatmin olmuyor, hastenin semtine,dekoruna,ismine ve verdiği paranın hatrına tatmin oluyor.Transmed de 9000 TL. ye yaptırmış adamla yan yana geleyim bir yerde toplanalım yan yana bakın hangisi daha iyi iddia ediyorum aynı saç dökülmüş şekliyle, yöntemle, aynı nakledilmiş greftle daha iyisini yapamazlar.
Birde ben ne kadar anlattığım halde aynı yere arkadaşlar takılıp kalıyor kalemle şu günde bu kadar nakledildi diye.Peki arkadaşlar bu nakledilen greftlerin hepsi sağ mı?Saçların tamamı çıkacak mı emin oldunuz mu?Bu işi yapan arkadaşların 6 ay-1 sene süreçlerini gördünüz mü?Dr. Hakan Doğanay çoktan yapıyor diyorsunuz ama ben yaptırmış birisinin öncesi sonrası 6 aylık, 1 senelik fotograflarını hiç görmedim.Keşke önceki sayfalarda yaptıran arkadaş periyodik olarak resimlerini tecrübelerini gönderse de bilgi sahibi olsak öncesi sonrası 3 aylık,6 aylık,1sene gibi resim koysa herkese yardımcı olsa.Eğer zaten bu kalemden güzel sonuç çıkarsa (1 haftalık değil) herkes bunu talep edince bu işi yapanlar buna dönmek zorunda kalacaktır.İnsanlar için yani bizler için daha yararlı olacaktır.Yoksa ben sabit fikirli değilim kalem tekniğiyle daha iyi oluyorsa neden yaptırmayalım.Ama öyle 1 haftalık 1 aylık sonuçlarla değerlendirme olmaz.

bugrahan18 arkadaşım en sahtekar doktor bile gel kalem aldım senin naklini bedavaya yapacağım demez

1729 Mesaj
25 Şubat 2011; 14:59:09 

@y_g_t alvi armani bu hususta efsanedir ancak greft başına 10-15 dolar (daha gidip gelmeyi orda kalmayı saymıyorum) normal bir insanın halledebileceği bir iş deği.

@moy bende doktorlar bedava nakil yapmak için sıraya girdi demedim :)

100 Mesaj
25 Şubat 2011; 18:06:16 

4-5 gunluk sac ekimi bana sorun yaratirmi normal hayatimda?bir bankanin sinavina girecegim sac ekiminden 4-5 gun sonra.bugrahan pm aticam sana aklimdasin

16 Mesaj
25 Şubat 2011; 18:28:41 

Moy, bilgi için teşekkürler...kaşıntı zaman zaman çok rahatsız edici boyutta çünkü...ben şampuan olarak ekimden hemen sonra 1 ay sabamed kullandım şuanda revita kullanıyorum.

quote:

4-5 gunluk sac ekimi bana sorun yaratirmi normal hayatimda?bir bankanin sinavina girecegim sac ekiminden 4-5 gun sonra.bugrahan pm aticam sana aklimdasin

evet yaratır...saçında yara kabuklarının en az % 50 si duruyo olacak ve ensendeki yaralarda saç uzamadığı için duruyo olacak...ve renk olarakta ekim yapılan alan normal vucut renginden biraz farklı olacak...ayrıca ekimde yapılan uyuşturma iğnelerinin etkisi hala devam ediyo olacak ve ekim sonrası olabilecek şişme riskinide göze almalısın...
bence en azından 1 ay fark olmalı hem ensenin toparlanması hemde ön tarafın renginin normale dönmesi için...onun dıuşında ufak tefek problemler yaşayacaksın sivilce gibi küçük şişlikler gibi benimde şu sıralar yaşadığım gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmmas -- 25 Şubat 2011; 18:34:18 >

M.Kemal ATATÜRK

103 Mesaj
25 Şubat 2011; 18:37:46 

mmmas bu zamandaki kaşıntının bir nedeni de saçların çıkmasından kaynaklanıyor.Özellikle 2 li 3 lü saçların bir greftten çıkması çok kaşıntı yapıyor.Çıktıgı yerde bayagı bir kaşıntıya nden oluyor.Kaşınan bölgeleri bir takip et bakalım saç çıkışı olacak mı?Bende oluyordu aynen böyle.Birde mümkün oldugunca sık sık yıka saçını, ne kadar sıkı yıkarsan kaşıntı azalıyor.Deri yumuşuyor yıkayınca gözenekler açılıyor ve çıkmaları kolaylaşıyor kaşıntı gidiyor.Ben aynı bunları yaşadım.

16 Mesaj
25 Şubat 2011; 18:50:22 

quote:

mmmas bu zamandaki kaşıntının bir nedeni de saçların çıkmasından kaynaklanıyor.Özellikle 2 li 3 lü saçların bir greftten çıkması çok kaşıntı yapıyor.Çıktıgı yerde bayagı bir kaşıntıya nden oluyor.Kaşınan bölgeleri bir takip et bakalım saç çıkışı olacak mı?Bende oluyordu aynen böyle.Birde mümkün oldugunca sık sık yıka saçını, ne kadar sıkı yıkarsan kaşıntı azalıyor.Deri yumuşuyor yıkayınca gözenekler açılıyor ve çıkmaları kolaylaşıyor kaşıntı gidiyor.Ben aynı bunları yaşadım.

teşekkürler eğer böyleyse kaşınmaya devam etsin o zaman

M.Kemal ATATÜRK

100 Mesaj
25 Şubat 2011; 21:02:50 

quote:

Moy, bilgi için teşekkürler...kaşıntı zaman zaman çok rahatsız edici boyutta çünkü...ben şampuan olarak ekimden hemen sonra 1 ay sabamed kullandım şuanda revita kullanıyorum.

quote:

evet yaratır...saçında yara kabuklarının en az % 50 si duruyo olacak ve ensendeki yaralarda saç uzamadığı için duruyo olacak...ve renk olarakta ekim yapılan alan normal vucut renginden biraz farklı olacak...ayrıca ekimde yapılan uyuşturma iğnelerinin etkisi hala devam ediyo olacak ve ekim sonrası olabilecek şişme riskinide göze almalısın...
bence en azından 1 ay fark olmalı hem ensenin toparlanması hemde ön tarafın renginin normale dönmesi için...onun dıuşında ufak tefek problemler yaşayacaksın sivilce gibi küçük şişlikler gibi benimde şu sıralar yaşadığım gibi...

Bu pazartesi ve sali ekimim var. 6 mart pazar gunude istnbulda sinavim var.antalyada oturuyorum.tecrubeli arkadaslar en kotu ne olabilir?iltihaplana,mikrop kapma,kanama,odem?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bacardimojito -- 25 Şubat 2011; 21:12:06 >

103 Mesaj
25 Şubat 2011; 21:44:41 

Arada 5 gün var riskli bir zamanda yaptırıyorsun.Zamanın çok kısa eğer uyuşturucular dağilmazsa o zamana kadar sınavda sürekli kagıda doğru yani aşagıya bakacagın için yüzüne akabilir ve yüzün gözün şişebilir.Doktora yaptırmadan önce söyle bu durumu, hatta bence ertele ne saçı nede sınavını riske atma, sağlam zamanda yaptır.

100 Mesaj
25 Şubat 2011; 23:51:16 

quote:

Arada 5 gün var riskli bir zamanda yaptırıyorsun.Zamanın çok kısa eğer uyuşturucular dağilmazsa o zamana kadar sınavda sürekli kagıda doğru yani aşagıya bakacagın için yüzüne akabilir ve yüzün gözün şişebilir.Doktora yaptırmadan önce söyle bu durumu, hatta bence ertele ne saçı nede sınavını riske atma, sağlam zamanda yaptır.

moy,peki sapka takabilirmiyiz sakincasi varmi?

1729 Mesaj
26 Şubat 2011; 0:09:00 

@bacardimojito eğer sınava mutaka girmen gerekiyorsa nakili ertele.git gel yolculuk vs. risk.en ufak çarpma sürtmede grefter zarar görebilir.birde ilaç olayı var tabi.sınava odaklanman zor olacaktır.şapka falan diyorum o da zarar verebilir. tabi ki doktor ve tecrübeli arkadaşlar daha iyi bileceklerdir ama 5 günlük istirahatın kritik dönem için yeterli olmayacağını düşünüyorum. gelecek pm için teşekkürler.

@mmmas aklıma gelmişti walla acaba saç çıkıyoda ondan mı kaşınıyor diye. moy tecrübesini konuşturmuş yine. bu arada
quote:

100 Mesaj
26 Şubat 2011; 0:34:20 

quote:

@bacardimojito eğer sınava mutaka girmen gerekiyorsa nakili ertele.git gel yolculuk vs. risk.en ufak çarpma sürtmede grefter zarar görebilir.birde ilaç olayı var tabi.sınava odaklanman zor olacaktır.şapka falan diyorum o da zarar verebilir. tabi ki doktor ve tecrübeli arkadaşlar daha iyi bileceklerdir ama 5 günlük istirahatın kritik dönem için yeterli olmayacağını düşünüyorum. gelecek pm için teşekkürler.

@mmmas aklıma gelmişti walla acaba saç çıkıyoda ondan mı kaşınıyor diye. moy tecrübesini konuşturmuş yine. bu arada
quote:

Sac ekiminden sonra ne tarz ilaclar aliniyor ?(beni etkileyebilecek?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bacardimojito -- 27 Şubat 2011; 12:12:24 >

100 Mesaj
26 Şubat 2011; 0:49:53 

atilla kaya nsl bir doktor,?cogunluk memnunmu.

16 Mesaj
26 Şubat 2011; 2:18:33 

quote:

Moy, aklıma yenii geldi tekrar aynı konuyu sorucam ama bu söylediğin senin tahminin mi yoksa bu problemi yaşadığında ekimi yaptırdığın yerin söylemi mi acabaa...
ben ekimi yaptırdığım yerdeki doktora danışmak için not bıraktım hala beni arayacaklarda derdimi anlatıcağım...malesef parayı aldıktan sonra aynı ilgi alaka olmuyo...

quote:

Sac ekiminden sonra ne tarz ilaclar aliniyor beni etkileyebilecek?

şapka takman tavsiye edilmez çünkü ilk 10 gün çok önemlidir...sebebide düşen greftlerin yerine yenisi çıkmaz yani o ekilenler boşa gider...o yüzden saçına şapka takmayı bırak havlu ile bile kurutmaman tazyikli su ile bile saçını yıkamaman gerekir...

ilaç konusunda ilk 5 gün 2 tane ilaç kullanılıyor hap.biri ağrı kesici ağrın varsa alırsın...diğerinin adını unuttum ama şişlik olmaması için hap.onun dışında saç kabukları için losyon+şampuan var ekim yaptırdığın yer veriyor genelde...başka yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmmas -- 26 Şubat 2011; 2:22:28 >

M.Kemal ATATÜRK

103 Mesaj
26 Şubat 2011; 12:18:42