- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
en iyi saç ekim merkezi neresidir
31376 Cevap3468365 Görüntüleme436 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: Cris Murhpy,
1 kayıtlı üye, pek çok misafir, 1 mobil kullanıcı
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<     156 [158] 160 161 162 163 164 165      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1927 Mesaj
22 Mayıs 2012; 20:39:59 

quote:

Orijinalden alıntı: mıstıkv

Madem bburada herkes saç ekim profesörü size birşey danışayım kesin cevap verebilecek misiniz? şu haldeki bir kafaya saç ekilir mi? Bunun gibi kel olupta saç ektiren var mı? Ekilirse seyrekte olsa tüm açıklık kapanır mı ?

0

mıstıkv üstad burası DH. Sen benden iyi bilirsin

İşin şakası bir yana böyle açıklıkların adam akıllı kapanması için uzun sürede ciddi çalışmalar gerekir.
Dünyadan örnekler var. 11bin greftlik bir nakil sonucunu izlemiştim. Videoları var. Ama öyle hemen ardarda olacak iş değil bu. iki üç uzun aralıklı operasyonla, çok emek ve çok çok para ile olacak iş. Türkiye'de bunu yapacak doktor yok ya da henüz yapmadılar. Bu arada fotoğraf saç protezi örneği.

0

Ekteki dosya (1)

-----YAŞAMA HAKKIN MÜCADELE GÜCÜN KADARDIR-----

0 Mesaj
22 Mayıs 2012; 20:41:35 

Gecmis olsun sana bekle biraz sackar uc aydan sonra cikmaya baslar moralini bozma ayrica aysegul hanimin yaptigi ekimler gayet guzel facebook kullaniyosan istanbull estetica sayfalari var bak istersen fotograflara cok guzel sonuclar var seninde istedigin olur umarim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

403 Mesaj
22 Mayıs 2012; 20:46:11 

quote:

Orijinalden alıntı: hoca3443

Arkadaslar anlayamadim bu yok213denilen vatandas ekim yaptirmismi yaptirmissa fotografi varmi

Yaptırdığını idda eden birisi. Ben görüşlerine ve yönlendirmelerine itibar etmemeni öneririm. Forumda itibar gören birisi değil, takip etmişsen görmüşsündür.

" söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil..."

5067 Mesaj
22 Mayıs 2012; 20:51:41 

@bugrahan18
Vallahi hocam neyi bilip neyi bilemediğimi şaşırdım artık.Buradaki kadar yalan yanlış bilgi kirliliği olan bir forum daha yoktur herhalde.Kısacası bu resimdeki arkadaş gibi iseniz seyrekte olsa bu açıklık 3000-3500 greftle kapanmaz yani.Doktora soruyorum ben yaparım diyor ama para içinmi yoksa cidden yapabileceği içinmi bilemiyorum benim açıklıkta bu resimdeki kişi kadar olmasada kellik tipi aynı gibi ondan bir sorayım dedim.

PSN: maydo67

2 Mesaj
22 Mayıs 2012; 21:05:02 

--

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dennisthamanace -- 31 Ocak 2013; 12:04:59 >

0 Mesaj
22 Mayıs 2012; 23:34:36 

quote]Orijinalden alıntı: hey69

quote:

Orijinalden alıntı: erken57

Arkadaşlar merhaba,

daha önce forumda bu konuyu çok takip ettim ama ilk defa yazıyorum. Forumdaki saç nakli ile ilgili tüm yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkürler.

Bana bugün saç nakli yapıldı. resimlerimi öncesi ve operasyon sonrası olarak ekliyorum. Saç naklini uzun bir araştırma sonucu fiyat/kalite oranı açısından uygun gördüğüm Dr. İlhan Serdaroğlu'na yaptırdım. greft sayısı 3000. Fiyat olarakta 3000 tl. Şimdilik bi sorun yok. Umarım ilerleyen günlerde memnun kalabilirim.

Resimlerden operasyon sonucunu beğenen yada eleştiren olabilir. Ama benim amacım tıpkı benim de yararlandığım gibi başkalarınında olumlu yada olumsuz yararlanması.

İlerleyen günlerde tekrar resimler yükleyeceğim. Sorusu olan varsa cevaplandırabilirim. Şuana kadar katkısı olan herkese teşekkürlerimi sunarım...

0

0

0

gecmis olsun arkadas
istedigin gibi olur insallah

Simdi beni yanlis anlama da bana 3000greft gibi gelmiyor (tabi fotograftan ogrenebildigim kadar)

Teşekkür ederim. Yanlış anlayacak bişey yok. Önemli olan nakil yaptırmayı düşünenlere olumlu olumsuz fikir verebilmek. Aslında kaç greft ekildiği şu aşamada beni fazla ilgilendirmiyor. Benim için önemli olan ne kadar sıklık elde edildiği. Şuan özellikte ön bölgede yeterince sıklık elde edildiğini düşünüyorum. Arkadaşlarıma dikkatlice incelettiğimde diğer bölgelerdeki orjinal saç sıklığımla neredeyse aynı sıklıkta olduğunu söylediler. Umarım tutma oranı yüksek olur. Bekleyip göreceğiz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erken57 -- 22 Mayıs 2012; 23:40:32 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Mayıs 2012; 23:39:19 

quote:

Madem bburada herkes saç ekim profesörü size birşey danışayım kesin cevap verebilecek misiniz? şu haldeki bir kafaya saç ekilir mi? Bunun gibi kel olupta saç ektiren var mı? Ekilirse seyrekte olsa tüm açıklık kapanır mı ?

0

şimdi bu açıklığın kapanması o kadar subjektif bir kavram ki tartışma burdan çıkıyor zaten.. cm2 olarak düşünülürse cm2 başına 40-50 greft arası olması lazım seyrek de olsa kıl gibi değil en azından saç gibi görünmesi için.. maksimum 5000-6000 greft alınsa o da iki seansta ve manuel punch kullanılarak yoksa mikromotor la o sayıda greft enseyi kelleştirir 100 cm 2 lik bir alan kapatılabilr.. o da saç kıllarının göründüğü alan kadar bir alandır.. geniş bir alın ve tepede bir miktar kellik de olsa önde saçlı bir görüntü oluşturulabilir..ancak dediğim gibi hassas bir çalışmayla.. bu arakdaşın avantajı saç telleri çok ince değil ve koyu tenli.. çoğu kel insanın saçları zaten güçsüzleşip döküldüğünden kalan saçları da bu kadar güçlü olmayabilir.. yani bu arkadşa bence saç ekilir..tamamen kapatılmıcaksa bile bi kısım kapatılıp ekilen yerde doğal bir görüntü elde edilebilir bence..

Uzaklaştırılmış
22 Mayıs 2012; 23:44:12 

quote:

@bugrahan18
Vallahi hocam neyi bilip neyi bilemediğimi şaşırdım artık.Buradaki kadar yalan yanlış bilgi kirliliği olan bir forum daha yoktur herhalde.Kısacası bu resimdeki arkadaş gibi iseniz seyrekte olsa bu açıklık 3000-3500 greftle kapanmaz yani.Doktora soruyorum ben yaparım diyor ama para içinmi yoksa cidden yapabileceği içinmi bilemiyorum benim açıklıkta bu resimdeki kişi kadar olmasada kellik tipi aynı gibi ondan bir sorayım dedim.

ya işte sevgili arkadaşım benim biraz da olsa fikir vermek istediğim insanlar sizin gibi hastalar.. o resimdeki kişiye 3000 greft ekilmesindense bence kel kalması daha güzel.. çünkü o kadar geniş bir alana 3000 ekilrse o kadar seyrek ve kötü bir görüntü oluşur ki kel halini ararsın.. üstüne üstlük bu kanal açma yönteminde açı vermek sorunu da olabiliyor çoğu zaman .. bir de ekilenler dik çıktığı zaman çok komik bir görüntü oluşma riski de olabilir..eğer sen bu durumdaysan ve gel sana 3000 ekelim diyenler varsa ki piyasann bu kadar kirlendiği bir ortamda bunu dicek bi sürü para avcısı şarlatan vardır hiç mutlu olmazsn eski günlerini ararsın..çünkü gel sana ekelim diyen o adamlar için senin mutluluğun hiç önemli değildir adamların amacı sadece cebindeki parayı almaktır..

0 Mesaj
23 Mayıs 2012; 5:38:23 

quote:

Orijinalden alıntı: derman55

0

Bir yıla yakındır saç ekimi için araştırma yapıyordum. Çok hastane doktorla görüşmem oldu, forumuda uzun zamandır takip ediyorum. Sonunda kararımı verdim bulundugum ilde özel bir hastanede 3 hemşire 1 yardımcı eleman tarafından P.tesi günü ekimim yapılacak. Donör alanından En az 3 bin greft çıkabilecegi söylendi artık fazlasıda ne çıkarsa ekecekler. 1 seans PRP ve ekim ücreti olarak 2750 tl (ilaç losyonlar dahil) anlaştık. Ekim öncesi ve sonrafı fotolar tatmin ediciydi istenilmesi halinde ekim yapılan kişilerle yüz yüze görüştüştürebileceklerini yıkamaya gelenlerle görüşme yapabilecegim söylendi ama fotolar tatmin edici ve inandırıcı geldigi için gerek duymadım. Bugun bir seans PRP yapıldı P.tesi sabah 8 de ekimim yapılacak. Yaklaşık 8 9 saatlik bir operasyon olacak ekim sonrasıda yıkamaların hastanede yada istenilmesi halinde gelip evde yapabilecekleri söylendi. Düzenli olarak fotolarımı paylaşacagım. Şuan ekim yapan kişi veya hastane ismini açıklamıyorum sonuç iyi çıkması halinde tavsiye kötü çıkması halinde uyarıda bulunacagım.

Belki biraz risk aldım ,Neden gidip hemşireye ektiriyorsun diyenler olabilir, çogu yerde doktorla bile görüşülse ekimi yapan genelde hemşirelerdir. Hem fiyat olarak hem bulundugum şehir oldugu hemde yapılan ekimlerin tatmin edici olması gösterilen ilgi alaka beni tatmin etti. Kafamda hiç bir soru işareti yoktur güzel bir ekim olacagını memnun edecegini düşünüyorum.

0

P.tesi günü ekimim gerçekleşti sabah 9 a hastaneye gittim saat 10,30 da operasyon başladı. Saat 9 gibi ekim işlemi bitti 3250 greft ekildi. Bugun 2. günüm fırsat buldukça düzenli foto koymaya çalışacagım. Ekim için çekincesi olan arkadaşlar varsa ki genelde ya hastaneden çekinen oluyor yada çevreden ne derler diye çekinenler oluyor. Bende 1 yıldır araştırıyor ve çekiniyordum gittim görüştüm tatmin edici geldi ve hemen kararımı verdim ekim işlemini yaptırdım. Şuanda agrı sızı hiç bişey yok çok güzel geçtigini ve güzel sonuç alacagımı düşünüyorum. Ekim yapılan yerin ismini şuan için vermiyorum 4 hemşire tarafından ekim işlemi yapıldı ekim öncesi 1 seans prp ve ekim ücreti dahil 2750 tl ödedim. Umarım bu illetten herkes kurtulur.

local://upfiles/1259292/584D9E4C1E29478B9FD53BD095ADF9E1.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derman55 -- 23 Mayıs 2012; 5:39:49 >

Uzaklaştırılmış
23 Mayıs 2012; 10:18:59 

quote:

Bir yıla yakındır saç ekimi için araştırma yapıyordum. Çok hastane doktorla görüşmem oldu, forumuda uzun zamandır takip ediyorum. Sonunda kararımı verdim bulundugum ilde özel bir hastanede 3 hemşire 1 yardımcı eleman tarafından P.tesi günü ekimim yapılacak. Donör alanından En az 3 bin greft çıkabilecegi söylendi artık fazlasıda ne çıkarsa ekecekler. 1 seans PRP ve ekim ücreti olarak 2750 tl (ilaç losyonlar dahil) anlaştık. Ekim öncesi ve sonrafı fotolar tatmin ediciydi istenilmesi halinde ekim yapılan kişilerle yüz yüze görüştüştürebileceklerini yıkamaya gelenlerle görüşme yapabilecegim söylendi ama fotolar tatmin edici ve inandırıcı geldigi için gerek duymadım. Bugun bir seans PRP yapıldı P.tesi sabah 8 de ekimim yapılacak. Yaklaşık 8 9 saatlik bir operasyon olacak ekim sonrasıda yıkamaların hastanede yada istenilmesi halinde gelip evde yapabilecekleri söylendi. Düzenli olarak fotolarımı paylaşacagım. Şuan ekim yapan kişi veya hastane ismini açıklamıyorum sonuç iyi çıkması halinde tavsiye kötü çıkması halinde uyarıda bulunacagım.

Belki biraz risk aldım ,Neden gidip hemşireye ektiriyorsun diyenler olabilir, çogu yerde doktorla bile görüşülse ekimi yapan genelde hemşirelerdir. Hem fiyat olarak hem bulundugum şehir oldugu hemde yapılan ekimlerin tatmin edici olması gösterilen ilgi alaka beni tatmin etti. Kafamda hiç bir soru işareti yoktur güzel bir ekim olacagını memnun edecegini düşünüyorum.

0

P.tesi günü ekimim gerçekleşti sabah 9 a hastaneye gittim saat 10,30 da operasyon başladı. Saat 9 gibi ekim işlemi bitti 3250 greft ekildi. Bugun 2. günüm fırsat buldukça düzenli foto koymaya çalışacagım. Ekim için çekincesi olan arkadaşlar varsa ki genelde ya hastaneden çekinen oluyor yada çevreden ne derler diye çekinenler oluyor. Bende 1 yıldır araştırıyor ve çekiniyordum gittim görüştüm tatmin edici geldi ve hemen kararımı verdim ekim işlemini yaptırdım. Şuanda agrı sızı hiç bişey yok çok güzel geçtigini ve güzel sonuç alacagımı düşünüyorum. Ekim yapılan yerin ismini şuan için vermiyorum 4 hemşire tarafından ekim işlemi yapıldı ekim öncesi 1 seans prp ve ekim ücreti dahil 2750 tl ödedim. Umarım bu illetten herkes kurtulur.

yemin ediyorm içim parçalanıyor ya o kadar uyarı yapmamıza rağmen bir de forumu okuyan arkadaşların bu para avcısı hastanelerde ekim yaptırmasını içime sindiremiyorum ya..

0 Mesaj
23 Mayıs 2012; 10:29:53 

quote:

Orijinalden alıntı: yok123

yemin ediyorm içim parçalanıyor ya o kadar uyarı yapmamıza rağmen bir de forumu okuyan arkadaşların bu para avcısı hastanelerde ekim yaptırmasını içime sindiremiyorum ya..

Kardeşim senin için rahat olsun. Belki senden daha eskiyim bu konuda belki senden daha çok hastane doktor şehirde görüşme yapmışımdır. Rasgele gidip verilmiş bir karar degil bu. Sonucu görmeden eleştiri yapman biraz yanlış bence.

9 Mesaj
23 Mayıs 2012; 10:43:54 

derman55 fotoğrafın açısından mı öyle geldi bilmiyorum ama elips şeklinde olması gereken çizgi U veya biraz V gibi olmamışmı, üstten olduğu içinde öyle görüyor olabiliriz.

Uzaklaştırılmış
23 Mayıs 2012; 10:58:16 

quote:

Kardeşim senin için rahat olsun. Belki senden daha eskiyim bu konuda belki senden daha çok hastane doktor şehirde görüşme yapmışımdır. Rasgele gidip verilmiş bir karar degil bu. Sonucu görmeden eleştiri yapman biraz yanlış bence.

ya o kadar sonuç gördüm ki değişik forum sitelernde internette artık neredeyse saç ekim uzmanı gibi oldum.. forumu da okumuşsun gerçi içinin rahat olması lazım... ama o kadr geniş alana 3000 ekileceğini 2/3 lük bir alana ön saç çizgisi biraz daha geriden alınraka bu kadar sivri olmaması sağlanarak yoğun bir ekim yapabilen bir yere gitsen çok güzel olabilirdi.. kaldı ki saçların çok kötü değil..çok zayıf ve ince telli değil ynai..

21 Mesaj
23 Mayıs 2012; 11:04:40 

@derman55

uzgunum ama gercekleri soylemek zorundayım.bi kere ekim planlaması cok hatalı.madem donorunuz sınırlı ve 3000 greft cıkıcak ve doldurulması gereken alan da cok fazla sizde bu işin ehli bi sac ekim doktoruna gitseniz on kısımı bu kadar üçgen gibi nerdeyse kaşlarınızın hemen ustune tasımaz.daha geride bırakır ve böyle garip üçgen şekil deil elips gibi yumusak bir şekil verirdi boylece o ekilen kısımlara da daha sık greftler ekilirdi.bu sekilde bir ön saç cizgisi 3000 greft varken aşırı derecede hatalı.saçlar süper çıksa bile kim bu kadar şakakları derinlemesine bomboş ama ortası yarımada gibi öne çıkmış saç ister ki?siz mi bu sekilde olmasını istediniz???

9 Mesaj
23 Mayıs 2012; 11:06:39 

Bu arkadaşın açıklığı benden fazlada olsa, banada benzediği için kendimce yorumlayayım.

Basit Matematik çerçevesinden .
açık alanın genişliği 10-12 cm (muhtelemen daha da fazla) , yüksekliği ise yine 10 cm (buda daha fazla ama iyimser olsun) bu haliyle 120 cm kare açık alandan bahsediyoruz.

en ideal hiç dökülmesi olmayan bir saçta cm karede 100 greft var, bu resimdeki açık alan için 100 X 120 = 12.000 greft
kel algısı oluşmaması için benim doktorlardan duyduğum ideal rakam cm karede 40-50 greft.
yani gerçekten mutlu bir görüntü için minumum rakam 40*120 = 4.800 şeklinde veya 50*120= 6.000 ( bu ikisi arasında bile ciddi bi adet farkı var)
arkadaki iki kulak arasında donör denilen bölge ki çoğu saç naklinde bunu yukarıdan aşağıdan esnetiyorlar ortalama 9.000-10.000 civarında greft mevcut.
oradaki alanaın kel hale dönüşmemesi için maximum 5.000 greft alınabilir ki bu da örneklere baktığımızda ciddi iyi bir rakam.
bunun üzerine tutacağını ve sorun olmayacağını varsayarsak 1.000 greftte sakaldan alınırsa bu arkadaş mutlu bir görünüme kavuşacaktır, tabiki 12.000 greft ekilmediği için olabileceği kadar mutlu.

matematiksel açıdan durum böyle ama tek parametre sayısal çoğunluk değil, sıklık için önemli bir gereklilik ama,
1) bence bundan daha önemli olan ah ben yaptım dememek için doğallık,
2) nakledilen saçın kalınlığı,
3) kontrast farkı için rengi (açık renkliler dezavantajlı, hemde saçları daha ince (ama daha çok saç var))
4) doktorun yeteneği (ki bence çoğu nasıl olsa müşteri çok diye 3.000-4.000 sonuçla harikalar yaratabilecekleri hastaları seçiyorlar, çok haksızda değiller. )
5) ve en son olarak alkol, sigara, dışarıdan müdahele gibi operasyon sonrası süreçlere etki edecek etkenler.

0

local://upfiles/1164272/B4D1FB23EE634774B4F78987FF2E8EAB.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setr -- 23 Mayıs 2012; 13:30:07 >

0 Mesaj
23 Mayıs 2012; 19:22:00 

quote:

0

yahu arkadaşım senin bahsettiğin kalemle ekim yapan yerler sanki ucuza iş yapıyorlar millet orası ucuz olsa neden gitmesin hakikaten senin o firmalara adına çalıştığına inanmaya başladım..

Uzaklaştırılmış
23 Mayıs 2012; 20:50:11 

ya bi şeyi savununca insnlar bunu karşılıksız yapbiliceğini anlayamıyorlar.. aynı anda nasıl 10 kşi yerine birden çalışabilirim ki? zaten ucuz olduğu için insanlar bu kadar istismar ediliyor.. keşke b kadar ayağa düşmeseydi de bu iş sadece adam gibi yerlerde yapılsaydı..

Uzaklaştırılmış
23 Mayıs 2012; 20:56:20 

ya gerçekten de içim parçalanıyor .. bazı şeyler parayla ölçülemez ki ? şimdi herkese soruyorum .. altınızda son model bir araba olsun mu istersiniz güzel bi saçınız olsıun mu? benim cevabm çok net.. saçların olsun araba maraba istemem.. bahsettiğimiz fark 4-5 milyarlık bi fark maksimum.sırf fiyatı uygun diye insnaların saçlarının mahfedilmesini kabullenemiyorum.. derman adlı arkadş mesela fena kalınlıkta değil saçları kafası çok büyük değil.. akıllıca bi planlamayla gayet güzel sonuç doğurabilirdi.. msn hlc koray erdoğan iyi bi iş çıkarabilrdi bence.. adam gitmiş sipsivri bir alın ön çizgisi çizilmiş çok geniş bir alana 3000 greft ekilmiş.ben yazık oldğunu düüşünüyorm.. ekilen alanın dediğim gibi daha küçüküğüne daha yoğun ekim güzel saçlı bir görüntü oluşturuabilirdi mesela ben bu şeylere üzülüyorum işte.. bu derdi bildiğim için bana tirilyonlar verseler insanları kandırmak için para almam o kadar vicdansız değilim.. benim amacım sadece gerçekleri söylemek..

9 Mesaj
23 Mayıs 2012; 21:40:27 

yok123 uyaricam derken abartiyorsun bence, kaldı ki uyarmak dahi kimsenin gorevi degil ki, bence sacin V sekline benzedigini soyledim ama bu sonucun kotu olacağı anlamina gelmez belki bir sene sonra gayet guzel bir sonucla karsilasacagiz, iyi dedigimiz ekimleri ne kadardir goruyoruzki en fazla bir kac yıldır, bazı doktorlar ön cizgiyi tirtikli yapiyor bazilari duz bir cizgi ile, bazilari cikan kokleri temizliyor bazıları no touch diyor dokunmuyor bile, hepsinin kendince mantıkli sebepleri var, hepsininde iyi denilebilecek sonuclarıda, bence doğruyu bulmak herkesi kendi işi, doğruyu söylüyorum, doğrucu davut um diyede ekene kadar kadar binbir psikoloji ile karar vermis cikana kadar da bir o kadarda sıkıntılı günler geçiren birinin moralini bozacak sozler sarfetmek te cok doğru değil.

17 Mesaj
23 Mayıs 2012; 22:13:51 

Bazı mesajları şaşkınlıkla okuyorum. Başkalarına yardım ediyorum diye, yeni operasyondan çıkmış hastalara bu kadar sert eleştiriler yöneltmek çok yanlış. Hepimizde göz var nizam var, düzgünü yamuğu görüyoruz, bunu kalkıpta adamın başına kakmaktan nasıl bir tatmin duyuyor bu insanlar anlamak mümkün değil. Bunlardan korkusundan kimse ne resim ekleyebiliyor, ne fikir alabiliyor. Her gün yaşanan kavga dövüşler de cabası.

0 Mesaj
23 Mayıs 2012; 23:17:10 

Arkadaşlar enseden alınacak greft miktarı hesaplanarak bu çizgi çizildi. Saçlarım sarı ve çok ince telli birazdan yeni foto koyacagım bazı arkadaşlar v şeklinde ve kaşlara çok yakın oldugunu söylemiş sanırım o fotodan net belli degil ön çizgi. Sık bir ekim olması için ön çizgir biraz geriden alındı zaten eskidende alnım açık ve çizgim biraz geride gibiydi buda beni pek olumsuz etkilemedi.

Bazı arkadaşlar eleştirmişler neden hemşireye ekim yaptırdın diye arkadaşlar ekim yapılan yerlerin % 90 ında zaten doktor arada kontrol edip ekimi hep hemşireler yapıyorlar. İnanın çok yer gezdim çok doktorlar görüştüm. Örnegin hakan doganar 4500 greft enseden 1 eurodan 1000 greft sakaldan 1,5 eorudan hesaplayın 14 bin tl lik bir meblag ortaya cıkıyorki bu meblagı vermeme imkan yoktur. İlerde en kötü ihtimal ense durumum biraz düzelirse şakak ve öz çizgiyi bir cm kadar aşagı indirebilirim ki öyle birşeyede ihtiyacım olacagını sanmıyorum. Birazdan yeni fotolar koyacagım.

9 Mesaj
23 Mayıs 2012; 23:28:40 

derman55 en nihayetinde sonuc seni tatmin etsin onemli olan bu, sari ve ince telli dedin simdi daha cok merak ettim.

0 Mesaj
23 Mayıs 2012; 23:31:51 

quote:

ya gerçekten de içim parçalanıyor .. bazı şeyler parayla ölçülemez ki ? şimdi herkese soruyorum .. altınızda son model bir araba olsun mu istersiniz güzel bi saçınız olsıun mu? benim cevabm çok net.. saçların olsun araba maraba istemem.. bahsettiğimiz fark 4-5 milyarlık bi fark maksimum.sırf fiyatı uygun diye insnaların saçlarının mahfedilmesini kabullenemiyorum.. derman adlı arkadş mesela fena kalınlıkta değil saçları kafası çok büyük değil.. akıllıca bi planlamayla gayet güzel sonuç doğurabilirdi.. msn hlc koray erdoğan iyi bi iş çıkarabilrdi bence.. adam gitmiş sipsivri bir alın ön çizgisi çizilmiş çok geniş bir alana 3000 greft ekilmiş.ben yazık oldğunu düüşünüyorm.. ekilen alanın dediğim gibi daha küçüküğüne daha yoğun ekim güzel saçlı bir görüntü oluşturuabilirdi mesela ben bu şeylere üzülüyorum işte.. bu derdi bildiğim için bana tirilyonlar verseler insanları kandırmak için para almam o kadar vicdansız değilim.. benim amacım sadece gerçekleri söylemek..

Arkadaşım eleştiri yap ama eleştiri dozuna dikkat et. Ben zaten ön çizgimden çekinsem ekim yaptırdıgım yerden çekinsem foto koymam buraya. Amacım ekim yaptıracak olan arkadaşlara referans ve yardımcı olmak . Bence düşük ücretlede güzel ekimler yapan yerler mutlaka vardır. Bu forumda 1 yıldan fazladır sadece 2 3 isim ön plana çıkmıştırki onlarında istedikleri ücret dudak uçuklatmaktadır bana göre. Bence o isimler haricindeki alternatif yerlere bakıp güzel ekim yapan ister doktor olsun ister hemşire olsun bunlarıda göz önüne getirmek iyi olacaktır.

Şuan benim açımdan ne ön çizgi nede başka yerler olumsuz hiç birşey yoktur. İyiki yaptırdım diyorum çünkü güzel bir sonuç çıkacagını ümit ediyorum. Eleştiri yapacak olan arkadaşlarda bence ileriyi aylarda yeni fotolar koydugumda saç çıkmayabilir önler çok açık olmuş olabilir fotolara bakarak eleştirilerini yapabilirler. Ama şuan bence eleştiri için çok erken. Zaten olumsuz bir sonuç çıkmasında sizden çok ben ekim yaptırdıgım yeri ve kendimi eleştiririm merak etmeyiniz.

0 Mesaj
23 Mayıs 2012; 23:35:34 

quote:

Orijinalden alıntı: setr

derman55 en nihayetinde sonuc seni tatmin etsin onemli olan bu, sari ve ince telli dedin simdi daha cok merak ettim.

Yapılan operasyon şuana kadar benim istedigim gibi oldu. Saçlarım fotoda göründügü gibi kalın yada siyah renkli degil Tam tersi kumral sarıya yakın ve çok ince telli. Zaten greftler alındıgındada çok ince telli oldugu daha net ortaya çıktı. Ekim için belkide en uyumsuz saç tipi benimki buna ragmen güzel geçtigini düşünüyorum.

9 Mesaj
23 Mayıs 2012; 23:42:51 

benim de sacim sariya yakin, bu yuzden incede zaten, belki tek teselli adet ilarak daha fazla cikmasi, asagidaki linkte olacak benim sac, resmi tepeden koymussum bence onemli olan onden baktiginda ne gordugun

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#52959086

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setr -- 23 Mayıs 2012; 23:44:08 >

0 Mesaj
23 Mayıs 2012; 23:50:54 

quote:

Orijinalden alıntı: setr

benim de sacim sariya yakin, bu yuzden incede zaten, belki tek teselli adet ilarak daha fazla cikmasi, asagidaki linkte olacak benim sac, resmi tepeden koymussum bence onemli olan onden baktiginda ne gordugun

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#52959086

Saçlarım seninki kadar sarı degil ama incelik olarak ve açıklık olarak seninkine çok yakın. Ekim yaptırdınmı bilmiyorum ama yaptırdıysan inş güzel sonuç alırsın.

Uzaklaştırılmış
24 Mayıs 2012; 0:06:26 

ya bir de merak ettiğim bi şey var..internette bakın adam gibi ekim yapan doktorların videolarına 3000 4000 greftle çok güzel doğal sık saçlar oluşturulabiliyo.. ense bölgesine bakıyorsunuz hiç iz yok.. bakıyorsunuz forumlara.. bol bol harap olmuş enseler 3000 4000 greft sayıları sonuca bakıyorsunuz saç falan yok ortada sadece kıllar var.. yani insanlar hiç mi göremiyor bunları ya..

0 Mesaj
24 Mayıs 2012; 1:42:54 

Bu fotoda biraz daha net görünüyor.

0

Ekteki dosya (1)

9 Mesaj
24 Mayıs 2012; 12:26:03 

yok yaptırmadım, emin olamadığım için sonuçtan halen bakıyorum, kısmet olurda karar verebilirsem yaptırıcam.

17 Mesaj
24 Mayıs 2012; 13:31:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Hüsn-üTalil

Bazı mesajları şaşkınlıkla okuyorum. Başkalarına yardım ediyorum diye, yeni operasyondan çıkmış hastalara bu kadar sert eleştiriler yöneltmek çok yanlış. Hepimizde göz var nizam var, düzgünü yamuğu görüyoruz, bunu kalkıpta adamın başına kakmaktan nasıl bir tatmin duyuyor bu insanlar anlamak mümkün değil. Bunlardan korkusundan kimse ne resim ekleyebiliyor, ne fikir alabiliyor. Her gün yaşanan kavga dövüşler de cabası.

+1
Forumda sağlıklı bir paylaşım alanı oluşması için sorumluluk biraz da bizlere düşüyor. Bahsettiğiniz durumlardan rahatsız olan herkesin, (ilgili kişiyi afişe etmeden) kişinin kendisine uygun bir dille özel mesaj atarak ve/veya adminlere uygun bir dille şikayet mesajı yazarak söz konusu problemin dile getirilmesi gerektiğini düşünüyorum ve saç ekimi ile iglili konu dışına daha fazla çıkmadan mesajımı bitiriyorum.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

0 Mesaj
24 Mayıs 2012; 14:25:25 

quote:

0

dostum benim açıklığımda senin gibiydi . benim gördüğüm anladığım önemli olan acıklık değil. önemli olan doner bölgesi. enseden alınır sakaldan alınır bir şekilde ekilir. sen ön taraf resmini yollamışsın enseyi görsek daha iyi fikir alabiliriz. ense sağlamsa 4.000 gref çıkarsa sakaldanda 1.000 gref çıksın bak sen o zaman. :DD

resimlerim.
http://www.imagesaving.com/images/9999999999.jpg

19 Mesaj
24 Mayıs 2012; 20:36:39 

Herkese selam, yaz tatilinde saç ektirmeyi düşünüyorum.
Dr.İbrahim Aşkar'ın merkezinden resimleri yollayarak bir fiyat aldım.
Greft sayısına bağlı olmadan alınan kök sayısı kadar ekim yapılacak diyerek 1800Euro fiyat verdiler.
Daha önce böyle bir şeye rastlayan oldu mu?
Bütçem max 5000TL, en güvenilir ve en iyi sonuç veren ekim merkezi hangisi?
Teşekkürler.

0 Mesaj
24 Mayıs 2012; 20:45:39 

Site yöneticilerine sesleniyrum foruma daha yeni kayit oldum sayilir yeni ekim yaptirdim bi kac sorayim dedim sohbete baktigim zaman cvp alamayacagimi anladim forum kavga dovus reklam uzerine kurulu sanki gercekten sorunu olan insan hic bi sekilde yardim alamiyor ve bende son kez msj atip reklamsiz yerleri aramaya koyulacagim bualabilirsem tabiki yada sonuclari aylarca bekleyip kendim gozlemleyecegim

0 Mesaj
25 Mayıs 2012; 0:25:36 

Bugun 3. günüm ilk yıkamam yapıldı, şuanda agrı sızı kanama kaşıntı yada olumsuz birşey yoktur.

0

Ekteki dosya (1)

0 Mesaj
25 Mayıs 2012; 12:23:29 

slm herkeze uzun araştırmam sonucunda sonunda ekimimi yaptırdım.bugün itibarıyla4. ayıma girdim ekim sonrası. çok yer araştırdım dolaştım bir çok arkadaşımda biliyordur forumda.en son karar kıldıgım yerinde ismini söylemedim reklam olmasın diye hatta.CALİFORNİA arkadaşımla konuşmuştuk bunu birazda olsa ekimin sonucunu görmeden çok ii oldu süper öneririm demeden sonucu görmek istedim.3 yıldır protez kullanıyordum ben okadar sıkıcı bi şeyki kullananlar bilirler. ekim yaptırdıgım merkezi bir arkadaşım önermişti ki onunda sonucu gayet güzel olmuş. gittim görüştüm karar verdim.beni yapılan iş ilgilendiriyo.burda yeri övmicem şöyle insanlar böyle karşıladılar şunu ısmarladılar falan:))boş bence bu tarz konuşmalar..tabiki ilgi önemli onuda işini ii yapan yerler yapıyordur zaten.1 günde fue yöntemiyle 3900 greft ekildi bana4 .ayıma girdim inanın okadar mutluyumki anlatamam size şimdi bu haldeysem 6. ayda yada 1. yılda nasıl degişicem heycanla bekliyorum diyebilirim:))) resimleri yüklemeye çalışıcam biran önce. sizdende fikir bekliyorum tabiki yorumlarsanız resmimi sevinirim..

0 Mesaj
25 Mayıs 2012; 13:01:22 

15gün ön http://tinypic.com/r/v4p2ko/6
15 gün arka http://tinypic.com/r/4tkbv8/6
15 gün arka http://tinypic.com/r/2ag0odf/6

arkadaşlar bu sitenin amacı burada boş boğazlık yapmak değildir, başınıza kötüsü geldiyse iş işten geçmeden yerinde sorununuzun çözümünü arayın EKİM YAPTIRMIŞ İNSANLARIN MOTİVASYONUNU BOZARAK DEĞİL.! Ayrıca burası reklam yeri felan hiç değildir!!! Zaten insanlar rengini belli eder.!

Burada derdine çare arayan, ekim yaptıracak kişiler ve yaptırmış olupta görünümünü, halini dış gözden merak eden insanlara az buzda olsa birşeyler göstermektir, yardım etmektir, destek olabilmektir önemli olan ve birşeyler öğrenebilmektir..

Örneğin minoxile başlıyacağım 15 gün sonra yani ekimden 1 ay sonra başlamış olacağım.. Nasıl kullanılacağı prospektüsünde yazıyo zaten fakat ekim yaptırıp nasıl kullanılacağı üstünde yazmıyor, vs..... Burada tecrübeli bazı arkadaslardan öğrenmiş oldum bunu..

Hepinizin başına en güzelinin gelmesi dileğiyle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murii.34 -- 25 Mayıs 2012; 13:12:53 >

21 Mesaj
25 Mayıs 2012; 13:06:39 

@murii34
yasınız kac bilmiyorum ama sadece on sac cizginizi 2-3 cm öne çekmek icin donorunuzu bu denli seyreltip tüketmeniz gercekten buyuk risk olmus.ilerde kafanızdaki ekilmeyen saçlar dokulmeye basladıgı andan itibaren önlerde yeni ekilenler dururken arkalara dogru bosluklar olur.20 li yaslardaysanız gercekten cok riskli bir ekim yaptırmıssınız

0 Mesaj
25 Mayıs 2012; 13:17:56 

@ californiadream

Yaş 29 üstad, yan bölgemin açıklığı çoğunlukta stres, ön saç çizgimi kaybetmiştim 6 sene evveldir aynı vaziyetteyim, belki 7 sene olmustur, ön çizgiyi toparlattırdım.. Dönor bölgemde greft durumumun iyi olduğunu istanbulda gittiğim 4-5 hekimde söylemişti, toplamda 2100 greft ekildi..

21 Mesaj
25 Mayıs 2012; 13:20:01 

cok kucuk deilmis yasınız iyi bari hocam.bazıları 22-23 yasında ön cizgiyi öne cekiyorlar sonra 30lu yaslarda ne yapıcaklarını hic dusunmeden gunu kurtarıyorlar o yuzden dedim.cok kucuk bi alana 2100 ektirdiginiz icin gayet iyi sonuc alıcaksınızdır.hayırlı olsun

0 Mesaj
25 Mayıs 2012; 13:32:51 

Forumu 1bucuk yıldır takip ettim ve diğer net sayfalarınıda bakındım, bekledim biraz daha zaman geçsin diye ve yapıldı..ALLAH razı olsun üstad cümlemize en hayırlısını, istediğimizi versin Rabbim..Tedavi gördüğüm yere o gün yıkama için gitmiştim 8inci günüdü, genç bir kardeşimiz geldi 22 yaşında imiş sorduklarında duydum, zaten randevusuzda gelmiş vs. arkadaşı geri çevirdiler yaşınız daha çok genç bu yaşta ekim yapmayız sizde yaptırmayın diye vs..

22 Mesaj
25 Mayıs 2012; 16:24:00 

quote:

Orijinalden alıntı: ilker42

quote:

Orijinalden alıntı: ilker42
quote:

Site yöneticilerine sesleniyrum foruma daha yeni kayit oldum sayilir yeni ekim yaptirdim bi kac sorayim dedim sohbete baktigim zaman cvp alamayacagimi anladim forum kavga dovus reklam uzerine kurulu sanki gercekten sorunu olan insan hic bi sekilde yardim alamiyor ve bende son kez msj atip reklamsiz yerleri aramaya koyulacagim bualabilirsem tabiki yada sonuclari aylarca bekleyip kendim gozlemleyecegim

KARDEŞİM SEN EKTİRDİNMİ EKTİRCEKMİSİN ANLAMADIM _??

xXxXxX--- TÜM RESİMLERİME GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ --- xXxXxXx

0 Mesaj
25 Mayıs 2012; 20:39:54 

BEN SUNU ANLADIM ::her sayfayi tek tek takip ettim ...dikkatlice okudum...bence kötü ekim yok..nedenine gelirsek ben kendi düsüncemi söylemek istiyorum..hemen hemen her doktor hatta ve hatta hemsireler yüzlerce binlerce ekim yapmis.........ankara istanbul ayrimi yapilmamasi gerek gibi geliyor bana..bence kötü ekim kisiden kaynaklaniyor.... surada okudugum sac ekim operasyonu yapilmis insanlari baz alsak ..kötü ekim 100 ü gecmez..gerci matematik hesabina gerek yok..ben sunu cok iyi biliyorumki..inaniyorum ki 1000 lerce ekim yaptirmis insan var..buradaki 3-5 kisiyi örnek almamak lazim diye düsünüyorum..benim anlamadigim tek bir konu var..2009 yilindan beri acilmis bu sayfada sadece eski yapim yapmis ve memnun kalmis 3-5 kisi gördüm.onlarda zaten resimlerini koymus..canli örnek almak lazim..isimlerini vermek istemedigim kisilerin mücadelelerini anliyorum..demekki canlari yanmis..yalniz sunu belirtmek isterimki sennnnnnnnn sadece memnun olmayan 1000 kisiden bir kisisin..insanlara yardimci olmak istiyorsun,,cok iyi anliyorum seni,,yalniz herkes senin gibi olucak diye birsey yok..yapi meselesi sende olmamis..demek uygun degilmissin,,Ben de sac ektiricem.ayrica sac ekilen en az 10 kisi gördüm..9 u mükemmel 1 kisi ise eski haline göre yinede muazzamdi diye bilirim..ben istanbulda aysegül hanimin yaptigi ekimleride gördüm.. arkadaslar burda ayse fatma önemli degil..önemli olan siz uygunmusunuz..ilhan bey 1000 lerce ekim yapmis 3-5 kisi memnun kalmamis..yani ilhan hakan ayse fatma kötü..ben inanmiyorum..kisa kesiyorum..ben inceleme yapip üstünde durdugum ankara da bir ekim yeri var..kendisi doktor..mikromotor kullanmadan ekim yapiyor.fiat baya uygun.inandim ve yaptiricam..yaptiranlara sunu demek istiyorum..inanin mutlu kalacaksiniz.surda ekim yaptirmis resmini koymus 1.2 haftalik kisilere sonucunu bilemeceginiz kisilere lütfen hakaret etmeyip..moral verelim..ben her ektirenin resmini gördüm burada.aman arkadaslar..o kisinin 1 yil sonunda ne olucagi belli olucak kisiye..aciyorum berbat olmus gibi laflar bana biraz acimasiz ve gülünc geliyor..yineliyorum ben doktoruma inandim,,cok inceledim ve ektiricem..vede bu riske giricem..inaniyorumki iyi olucak..hersey gönlünüzce olsun..en önemlisi dikkat ettigim konu sterilize bir yer olmasi..temiz..

2 Mesaj
25 Mayıs 2012; 21:04:13 

Arkadaşlar ekimden sonra 9. gün bugün kabuklar dökülüyor bazaen arada tek tük
greftler çıkıyor bu durum normalmi ekim hatalarından dolayı tutmama ihtimali varmı
bilgisi olan arkadaşlarım cevablarsa sevinirim

2 Mesaj
26 Mayıs 2012; 0:06:32 

quote:

Orijinalden alıntı: yasin akbaş

Arkadaşlar ekimden sonra 9. gün bugün kabuklar dökülüyor bazaen arada tek tük
greftler çıkıyor bu durum normalmi ekim hatalarından dolayı tutmama ihtimali varmı
bilgisi olan arkadaşlarım cevablarsa sevinirim

Yasin arkadas, endiseye gerek yok. Normaldir. Yuzde 10 kötü ekim olsa. 3000 tanede 300 eder. Sikinti yapma. Onlar tutmayan birkac tane köktür. Bendede gunde 4-5 tane gidiyordu öyle.

2 Mesaj
26 Mayıs 2012; 0:21:33 

quote:

Orijinalden alıntı: SÜHA68

BEN SUNU ANLADIM ::her sayfayi tek tek takip ettim ...dikkatlice okudum...bence kötü ekim yok..nedenine gelirsek ben kendi düsüncemi söylemek istiyorum..hemen hemen her doktor hatta ve hatta hemsireler yüzlerce binlerce ekim yapmis.........ankara istanbul ayrimi yapilmamasi gerek gibi geliyor bana..bence kötü ekim kisiden kaynaklaniyor.... surada okudugum sac ekim operasyonu yapilmis insanlari baz alsak ..kötü ekim 100 ü gecmez..gerci matematik hesabina gerek yok..ben sunu cok iyi biliyorumki..inaniyorum ki 1000 lerce ekim yaptirmis insan var..buradaki 3-5 kisiyi örnek almamak lazim diye düsünüyorum..benim anlamadigim tek bir konu var..2009 yilindan beri acilmis bu sayfada sadece eski yapim yapmis ve memnun kalmis 3-5 kisi gördüm.onlarda zaten resimlerini koymus..canli örnek almak lazim..isimlerini vermek istemedigim kisilerin mücadelelerini anliyorum..demekki canlari yanmis..yalniz sunu belirtmek isterimki sennnnnnnnn sadece memnun olmayan 1000 kisiden bir kisisin..insanlara yardimci olmak istiyorsun,,cok iyi anliyorum seni,,yalniz herkes senin gibi olucak diye birsey yok..yapi meselesi sende olmamis..demek uygun degilmissin,,Ben de sac ektiricem.ayrica sac ekilen en az 10 kisi gördüm..9 u mükemmel 1 kisi ise eski haline göre yinede muazzamdi diye bilirim..ben istanbulda aysegül hanimin yaptigi ekimleride gördüm.. arkadaslar burda ayse fatma önemli degil..önemli olan siz uygunmusunuz..ilhan bey 1000 lerce ekim yapmis 3-5 kisi memnun kalmamis..yani ilhan hakan ayse fatma kötü..ben inanmiyorum..kisa kesiyorum..ben inceleme yapip üstünde durdugum ankara da bir ekim yeri var..kendisi doktor..mikromotor kullanmadan ekim yapiyor.fiat baya uygun.inandim ve yaptiricam..yaptiranlara sunu demek istiyorum..inanin mutlu kalacaksiniz.surda ekim yaptirmis resmini koymus 1.2 haftalik kisilere sonucunu bilemeceginiz kisilere lütfen hakaret etmeyip..moral verelim..ben her ektirenin resmini gördüm burada.aman arkadaslar..o kisinin 1 yil sonunda ne olucagi belli olucak kisiye..aciyorum berbat olmus gibi laflar bana biraz acimasiz ve gülünc geliyor..yineliyorum ben doktoruma inandim,,cok inceledim ve ektiricem..vede bu riske giricem..inaniyorumki iyi olucak..hersey gönlünüzce olsun..en önemlisi dikkat ettigim konu sterilize bir yer olmasi..temiz..

Katilmiyorum sana. Yeni ise baslamis bir doktor ile hemsirenin ekecegi sac ile yillardir ekim yapan birinin ekecegi sac ayni olmaz. Kök alimi yaparken köklere zarar verilmisse. O köklerden kötü bir ekim olur. Yani anlayacagin sadece suc bizde degildir. Tabiki doktor iyi ekmis bizde kötü bakim yapmis olabiliriz. o yuzden ilk 3 gün cok onemli diyorum. Ekip eve gonderen yerlerden uzak durulmasi gerek.

Gecen gun arkadasin biri ekim yaptirmis. Eve gelmis. Ne yapacagini bilmiyor. Doktoru demis: arkadaki sargi 3 gün dursun. 3 gun sonra kafani yikarken islanir cikar demis. Ucuncu gun beni aradi. Gittim yardim ettim. yikadim kafasini. Sargilarida ben cikardim. Sen olmasaydin ne yapacaktim diyor. Doktoruda baska sehirdeydi.

Siz siz olun ekim yaptirdiginiz yerde 3 gün kalin.

17 Mesaj
26 Mayıs 2012; 2:10:15 

MOLA

0

75 Mesaj
26 Mayıs 2012; 9:02:13 

arkadaslar. bir cok yazı var bir cokda sikayet goruyorum... ben ankarada yasıyorum... burda kaliteli ve guvenilir ekim yapan firmaları arıyorum... ekim yaptırmış arkadaslar yardımcı olursa sevınrıım.. yaşım 27 ön tarafında açılma ve yanlarda seyreklik var... saclarım tam dokulmedı ama ekim yaptırdıktan sonra iki sac arasında kötü bir görüntü oluyormu ?

51 Mesaj
26 Mayıs 2012; 11:38:23 

quote:

Bu fotoda biraz daha net görünüyor.

0

Hocam hayırlı olsun, gayet makul bir ön çizgi eşliğinde sık bir ekim görüntüsü var. Bir süredir araştırmayı bırakmış vazgeçmiştim, sizin gibi arkadaşlar bana cesaret veriyor.
İnşalah sonuçları da aldığımızda mutlu olacağız.
Hesaplı bir ekim görünce yine bazı arkadaşları kaşıntı basmış, lüks doktor abileri piyasa fiyatı düşüyor diye yine hazımsızlık çekmişlerdir tabi.
Biliyorum sonuçlardan sonra yazmak istediniz ama bana özel mesaj ile ekim merkezini yazarsanız sevinirim, umarım Ankara'dadır.
Hayırlı uğurlu olsun ve geçmiş olsun diyorum

0 Mesaj
26 Mayıs 2012; 13:44:27 

Arkadaşlar biotin'i önerirmisiniz?

Doğal çıkmasımı iyidir yoksa bu ilacı kullanarak birtakım şeylerin önüne geçmekmi?
Şok dökülmeyi engelliyormuş, çıkacak olan saçları kalınlaştırıyormuş, dökülmeyi engelliyormuş vs..

Bu konuda ciddi bilgi sahibi olan arkadaşlarımız yanıtlayabilirmi?

17 Mesaj
26 Mayıs 2012; 18:34:28 

quote:

Orijinalden alıntı: murii.34

Arkadaşlar biotin'i önerirmisiniz?

Doğal çıkmasımı iyidir yoksa bu ilacı kullanarak birtakım şeylerin önüne geçmekmi?
Şok dökülmeyi engelliyormuş, çıkacak olan saçları kalınlaştırıyormuş, dökülmeyi engelliyormuş vs..

Bu konuda ciddi bilgi sahibi olan arkadaşlarımız yanıtlayabilirmi?

Şok dökülmeyi engeller diye birşey yok, azalttığı söyleniyor. Saç kalınlaştırma etkisi var, bu da tabi üç dört ayda anlaşılabilir tam olarak. Özetle mucizevi bir etki beklememekle birlikte hiçbir zararının olmayacağını ve kullanılabileceğini düşünüyorum.

0 Mesaj
26 Mayıs 2012; 19:53:29 

quote:

Orijinalden alıntı: mtaser

Hocam hayırlı olsun, gayet makul bir ön çizgi eşliğinde sık bir ekim görüntüsü var. Bir süredir araştırmayı bırakmış vazgeçmiştim, sizin gibi arkadaşlar bana cesaret veriyor.
İnşalah sonuçları da aldığımızda mutlu olacağız.
Hesaplı bir ekim görünce yine bazı arkadaşları kaşıntı basmış, lüks doktor abileri piyasa fiyatı düşüyor diye yine hazımsızlık çekmişlerdir tabi.
Biliyorum sonuçlardan sonra yazmak istediniz ama bana özel mesaj ile ekim merkezini yazarsanız sevinirim, umarım Ankara'dadır.
Hayırlı uğurlu olsun ve geçmiş olsun diyorum

californiadream
uzgunum ama gercekleri soylemek zorundayım.bi kere ekim planlaması cok hatalı.madem donorunuz sınırlı ve 3000 greft cıkıcak ve doldurulması gereken alan da cok fazla sizde bu işin ehli bi sac ekim doktoruna gitseniz on kısımı bu kadar üçgen gibi nerdeyse kaşlarınızın hemen ustune tasımaz.daha geride bırakır ve böyle garip üçgen şekil deil elips gibi yumusak bir şekil verirdi boylece o ekilen kısımlara da daha sık greftler ekilirdi.bu sekilde bir ön saç cizgisi 3000 greft varken aşırı derecede hatalı.saçlar süper çıksa bile kim bu kadar şakakları derinlemesine bomboş ama ortası yarımada gibi öne çıkmış saç ister ki?siz mi bu sekilde olmasını istediniz???

yok123
ya o kadar sonuç gördüm ki değişik forum sitelernde internette artık neredeyse saç ekim uzmanı gibi oldum.. forumu da okumuşsun gerçi içinin rahat olması lazım... ama o kadr geniş alana 3000 ekileceğini 2/3 lük bir alana ön saç çizgisi biraz daha geriden alınraka bu kadar sivri olmaması sağlanarak yoğun bir ekim yapabilen bir yere gitsen çok güzel olabilirdi.. kaldı ki saçların çok kötü değil..çok zayıf ve ince telli değil ynai..

Mtaser iyi dileklerin için tşk ederim kardeşim. Malesef sadece bir fotoya bakarak yok123 ve californiadream isimli arkadaşların agır eleştirisine maruz kaldım. Forumda takıla takıla saç ekim uzmanı olduk diyorlar ama zaten kendilerinin olmasını istedigi gibi bir ekim oldu benim ekimim. ön çizgir biraz geriden alınıp sık bir ekim yapıldıgını düşünüyorum.

Mtaser söylediginiz gibi hesaplı bir ekim yaptırdım 4 Hemşire tarafından özel bir hastanede ekimim yapıldı yaklaşık 11 saat sürdü 2500 tl ekim ücreti ödedim. Bu forumda nedense hakan doganay ve bir kaç lüks hocanın ekimi dışında hiç bir ekim kolay kolay begenilmiyor. Bense aksini düşünüyorum 3 5 doktor dışındada güzel ekim yapan yerler mutlaka vardır. Lüks hocaların avantajı çok güzel donör alanı olan kalın ve koyu saçlı hastaları seçip ekim yapıp güzelce reklamlarını yapıyorlar. Benim gibi saç tipi ince ve açık renli birde açıklıgı geniş olan bir hastaya ekim yapıldıgını pek görmedim. Bu tür ekimleri yapmaktan kaçıyor büyük hocalar.

Umarım 3 5 doktor dışındaki alternatiflerde genişler ve ekim yaptırmak isteyen arkadaşlar fahiş fiyatlar ödemek zorunda kalmazlar.

0 Mesaj
26 Mayıs 2012; 19:54:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Hüsn-üTalil

Şok dökülmeyi engeller diye birşey yok, azalttığı söyleniyor. Saç kalınlaştırma etkisi var, bu da tabi üç dört ayda anlaşılabilir tam olarak. Özetle mucizevi bir etki beklememekle birlikte hiçbir zararının olmayacağını ve kullanılabileceğini düşünüyorum.

Eyw kardeşim, peki testesteron hormonunuda etkilediği söylenir, bu ne kadar doğrudur? Varmı böyle bişey.. aydınlanalım...

0 Mesaj
26 Mayıs 2012; 20:10:31 

Saç ekiminden sonra kullanılacak en iyi şampuan nelerdir önerisi olan arkadaşlar varmıdır?

17 Mesaj