Şimdi Ara

onboard ses kartından digital out ile ses seviyesini ayarlayamıyorum,creative x-fi almammı gerekli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • creative inspire 5700 5.1 dts home theater Ses sistemime HTPC onboard ses kartı üzerindeki digital out ile ses sistemime bağlantı yapıyorum.
    filmlerde dts sesi almakta hiç bir sıkıntı yaşamıyorum herşey süper lakin ses seviyesini pcden ayarlayamıyorum.
    ses sisteminin kumandasından kontrol edebiliyorum sadece.
    bunun nedeninin SPDIF through olduğunu yani sesi hiç işlemden geçirmeden direkt decodera yaptırdığı için olduğunu sanıyorum.
    htpc yi imon türü bir kumanda ile kontrol etmeyi planlıyorum.
    ama sesi kumanda edemedikten sonra bunun bir kıymeti kalmıyor.
    sesi pcden açıp kapatmak için illa creative x-fi tarzı harici ses kartımı almam lazım ayrıca ses kalitesi çok değişirmi?

• harici de dahilide aynı benim bildiğim.SPDIF through olduğu için sesi sadece anfiden kısıp açabilirsiniz..yeni kartda olsa bişi değişmicek kanaatindeyim

ve sesi direk digital olarak anfiye ilettiği için çözme işlemi anifye ait olduğu için ses kalitesi de değişmiyecektir..

yanlışım varsa düzeltin lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzil -- 3 Eylül 2009; 13:03:43 >
  • demek oluyorki eğer htpc yi home theatre sisteme bağlarsak pcyi uzaktan kumanda ile kontrol etsek bile sesi kumanda edemeyeceğiz.
    can sıkıcı bir sorun.cevap icin sağolun...
  • aslında can sıkıcı bir durum değil, 5700ün kumandası yok mu

bende x-fi fatal1ty var yinede pc den kumanda edilmiyor
  • benim üzüldüğüm konu htpc yi tek bir uzaktan kumanda ile kontrol etmekti.
    demekki 5700ün kumandasına gözüm gibi bakmam lazım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.