Şimdi Ara

Sapphire özel soğutuculu Radeon HD 4670 modelini kullanıma sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ekran kartı üretiminde AMD-ATi'nin önde gelen iş ortaklarından Sapphire, Arctic Cooling ile iş birliği çerçevesinde özel soğutmalı yeni model çalışmalarına devam ediyor. Firma yaptığı resmi açıklamayla maliyet odaklı sistemler için hazırladığı Radeon HD 4670 tabanlı yeni ekran kartını duyurdu. 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV730XT GPU'sunun güç verdiği DirecX 10.1 destekli tekran kartı, 128-bit bellek veri yolu desteği, 320x paralel işlem birimi ve iki farklı seçenek kapsamında 512MB ya da 1GB GDDR3 bellek kapasitesine sahip.

Grafik işlem birimi 750MHz'de, bellekleri ise 2000MHz'de görev yapan ekran kartının Artic Cooling tarafından geliştirilen Accelero L7 soğutucusu sayesinde referans tasarmlı Radeon HD 4670 modellerine kıyasla hem daha serin hem de daha sessiz çalıştığı belirtiliyor. Destek veren anakartlarda Crossfire X kurulumlarına da olanak tanıyan yeni model, DVI, D-Sub ve HDMI konnektörleriyle geliyor.

Sapphire'in özel soğutmalı Radeon HD 4670 modeli, Avrupa fiyat listelerine 60 Avro seviyesinden giriş yapıyor.

• giriş için süper bir kart bence
    laptop larda 4650 modeli baya bir iş çıkıyor.

aslında dx9 kartlarla karşılaştırsak.

x1950 serisi civarında performans verir diye düşünüyorum.

selamlar.
  • Benim HD4670 ekran kartım ile aynı neredeyse. Şu ana kadar sorun yaratmasada nedense pek memnun değilim.

Ayrıca kartın görüntüsünü hiç beğenmedim. Şu an kullandığım daha yaratıcı

Birde bu gelişmiş HD4670in eski versiyonuna göre performansı iyidir orasını bilemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kénan -- 2 Eylül 2009; 10:05:43 >
  • sapphire in canı sıkılıyor anlaşılan
  • Destek veren anakartlarda Crossfire X kurulumlarına da olanak tanıyan yeni model, yazıyor ama yukarda ben

Crossfire X baglantı yerlerini göremedim kartta. başka bir baglantı şeklimi gelişti acaba..
  • 16x in yanında ;p
  • ben hala köprü bağlantı noktalarını göremedim :S
  • 1gb bellek yerine gddr4 512mb bellekli bir model yapsalar bu çok daha yerinde bir karar olurdu. Zira bellek hızı bu kartta performansı belirleyen en büyük faktörlerden.
  • alt seviye krtlar crossfirede pc express üzerinden haberleşiyor bildigim kadarı ile yanlış hatırlamıyorsam
  • Sapphire niye böyle bişey yapmış anlamadım çok gereksiz bir kart olmuş. Zaten aynı soğutmalı ddr4 modeli var benim kullandıgım :
    http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=5025
  • 4670 şu an o fiyat segmentinde en iyi performans veren kart, buna bağlı firmalar model güncelliyor, hem az elektrik tüketiyor ve cf ye yatkın, eee 140 watt tdp li 4730 çıkaracak diller:))

atinin hala nie 4730 çıkardığını ben anlayamadım

anlayan varsa yazsın:P
  • Gereksiz
  • buda böğlesi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.