Şimdi Ara

SAMSUNG R620 KULLANICILARI KULÜBÜ (3Dmark06 Skoru Eklendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.481
Cevap
14
Favori
256.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  SAMSUNG R620 KULLANICILARI KULÜBÜ (3Dmark06 Skoru Eklendi)

"Laptop İşletim Sistemini Yeniden Kurmak İçin Açılışta Samsung Logosu görüdüğünde F4 Tuşuna 10 Saniye Basılı Tutulur Kurulum Başlamış Olur"

Arkadaşlar çuğu kişinin kargodan beklediği R620 2 gundur kullanıyorum..Gerek benim izlenimlerim gerek pc si gelecek arkadaşların izlenimleri ve bilgileri ile, R620 almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışacağız..Elbette bi kullanıcılarada buyuk yarıdmı dokunacağını düşünüyorum ki karşılacağımız sorunlarda birlikte bir çözüm üretebiliriz.. (şimdiye kadar herşey çok güzel inş. böyle devam eder..) elimde güzel resim çekebileceğim bir alet olmadığı icin resim işini diğer arkadaşlara bırakıyorum..Geri kalan konularda elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım...

öncelikle aletin özellikleri ile başlayalım..

İşlemci Tipi Intel Core 2 Duo
    İşlemci Türü Core 2 Duo P8700 2.53 Ghz - 3 Mb
    Bellek 4096 Mb
    Bellek Türü DDR II 800
    Maksimum Bellek 4096 Mb
    Sabit Disk 500 Gb
    Disk Dönüş Hızı 5400 Rpm
    Ekran Boyutu 16"
    Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
    Ekran Türü WXGA
    Ekran Kartı Türü Paylaşımsız
    Ekran Kartı ATI Mobility Radeon HD 4650 - 1 Gb - DDR3
    Optik Sürücü DVD Rw
    Ses Kartı Onboard
    Ethernet 10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ 802.11 b/g
    Bluetooth Var
    Kamera Var
    Ağırlık 2.5 - 3 Kg
    İşletim Sistemi Vista Home Premium
    Portlar 4 x USB, 1 x VGA, 1 x HDMI, 1 x RJ-11, 1 x RJ-45, 1 x Ses Çıkışı, 1 x Mikrofon Girişi,1 x E-Sata Çıkışı
    Kart Okuyucu 3-in-1 (SD, SDHC, MMC), Express Card (54 mm)
    Parmak İzi Okuyucu Yok
    Pil Tipi Li-Ion 6 cell
    Garanti 24 Ay

Arkadaslar şimdide merak edilen bazı bilgilere açıklık gelmesi için programlardan ss ler koyacagım..

şimdi de merak edilen bir nokta panelin markası hakkında bir ss

Bir de sıcaklıklara bakalım..Sıcaklık değerleri pcnin boş durumundaki sıcaklıklardır (2-3 saatlik net ve msn tarzı programlar)

Birde son olarak geleneksel Vista 32 bit puanlamaları..

İşte 3dmark06 sonuçları...

Şimdi ise biraz kendi düşüncelerimden bahsetmek istiyorum..Bilgisayarı ilk çalıştırdığımda ilk önce dikkatimi çeken şey çok sessiz oluşu oldu..Fan sesini duymak için kulağınızı fana yapıştırmanız gerekiyor.Bu yönü hoşuma gitti..Klavyesi de gayet rahat masaustu kullanıcısı olarak hiç zorlanmadım..Tuşların yerleşimi hiç sıkışık değil (nümerik tuş takımı olmasına rağmen) ve klavye kaliteside gayet başarılı..Kasaya gelince gayet sağlam izlenimi veriyor..Piano kasa çok şık duruyor klavye de bununla bir uyum içinde..(renk ve parlaklık olarak)..Touchpad gayet kullanıslı..Parmağınız gayet kolay ve rahat bir şekilde üzerinde hareket edebiliyor..Gelelim ses kalitesine..Ses olarak bir laptop için gayet yeterlibir performansı var..Ben denemek için 5+1 home theatre sisteme bağladım ve gayet başarılı bir ses aldım..3dmark gibi testleri henüz yapma fırsatım olmadı ama en kısa sürede ekleriz.Bildiğim kadarıyla 7000 civarı bir puan almakta ve f/p olarak gayet başarılı bir sonuç bence..Pc ile birlikte recovery cd si gelmiyor siz kendiniz olusturmanız gerekli..Pc ile gelen programlarla bunu sağlayabiliyorsunuz..500gb hdd 226-226 şeklinde ikiye bölünmüş biçimde bulunuyor.. 13gblık recovery kısmı varki bu bölüm ne C: ne de D: de gozukuyor gizlenmiş..İlk açılışlarda biraz yavaş olmasına karşın gereksiz programları kaldırdığınızda hız artışını hissediyorsunuz ve zamanla daha performanslı hale geliyor..Benim şahsi görüşüm kesinlikle alınası bir bilgisayar R620. gerek sistem özellikleri gerekse performans olarak çok uygun ve güzel bir cihaz ve zamanımızın f/p ürünlerinden biri..Benim şuanda söyleceklerim bu kadar tecrübelerim oldukça paylaşamaya devam edeceğim.. Sorularınızı da elimden geldiğince cevaplayamaya çalışırım..

tcebeci arkadasımızın derneğimize hoşgeldin hediyesi..ati driver guncellemesinde sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olacaktı..

ATI HD 4650 EKRAN KARTI CATALYST 9.8 SÜRÜCÜSÜNÜN YÜKLENMESİ

(Vista 32 veya 64 Bit İçin)

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx
    Yukarıdaki linkten;
    "ATI Radeon™ Video Card Drivers" kısmına tıklayarak Vista 32 veya Vista 64 Bit için uygun 9.5 sürücüsünü indiriyoruz.

İndirdiğimiz dosyayı çift tıklıyoruz, hata verene kadar ileri diyoruz. Hata verdikten sonra buradan çıkıyoruz.
    Bundan sonra yapacaklarımız şöyle;

"Denetim Masası"
    "Sistem"
    "Aygıt Yöneticisi"
    Yanında sarı renkli soru işareti bulunan "VGA aygıtı" üzerine gelip mause ile sağ tıklıyoruz. Çıkan menüden "Sürücüyü Güncelleştir" seçeneğini sol tıklıyoruz.
    "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara"
    "Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver"
    "Disketi var"
    "Gözat"
    Adres olarak aşağıdaki adresteki "CW_80268 (Kur Bilgileri)" dosyasını gösteriyoruz, yani;
    C:\ATI\Support\9-8_vista32_win7_32_dd_ccc_wdm_enu\Driver\Packages\Drivers\Display\W7_INF\CW_80268
    "Aç"
    "Tamam"
    Çıkan sürücü listesinden HD 4650 seçilir.
    "İleri"
    "Evet"
    "Son"
    denilip bilgisayar tekrar başlatılır.

Kullanıcı listesi için bana pm atmanız yeterlidir..En kısa sürede R620 kullanıcılarını bekliyorum..Birlikten güç doğarmış

Bu da isteyenler için imza..Yazılımcı online arkadaşımıza teşekkür etmem gerek sanırım onun imzasından yararlandım umarım kızmaz:))

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_34039511/tm.htm] [center][image]https://store.donanimhaber.com/49/07/71/49077161ad78f1487e896b7a6292ca12.gif[/image][/center] [center][size=1][b][color=#000033]SAMSUNG R620 KULLANICILARI KULÜBÜ[/color][/b][/size][/center][color=#000000][center][size=1] Core2Duo P8700(2,53GHz) [b]|[/b] 4GB DDR2 RAM [b]|[/b] 500GB SATA HDD [b]|[/b] Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter ve Marvell Yukon Ethernet [b]|[/b] ATI GDDR3 1GB HD4650 Ekran Kartı [b]|[/b] 3/1 Kart okuyucu [b]|[/b] 1.3MP Web Kamerası [b]|[/b] 4 USB, 1 e-sata, 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı [b]|[/b] 16" 16:9 Ekran [b]|[/b] 6 Hücreli Lityum İyon pil [b]|[/b][/size][/center][/link][/color]

Kullanıcı listesi

• DungBettle
    • frarslan
    • UzkaneR
    • replay147
    • Heron Alexandrinus
    • realburaq
    • ResT_In_PeaCe
    • C@r@nthir
    • Agacic
    • ff35
    • legendofiyte
    • ypinar
    • tcebeci
    • boraokur44
    • KemalKSK
    • hun_ter
    • samsa*
    • ozgur6733
    • lvarlik
    • Peerless_1
    • srkhn
    • vuque
    • k.guclu
    • citafettin
    • lord_41
    • smscetin
    • egemenia_00
    • ismailyengil
    • baykanka
    • ilkerturin
    • y@s@r
    • kocoglan
    • z4Ld0
    • Marchionni
    • Miharbi44
    • SUAT ASLAN
    • bilalgny
    • tomacco
    • CmKndr
    • bunnymn
    • hangontight
    • death44
    • jonyblack
    • birkarizma
    • faksun
    • burakcarkci
    • shooter13
    • ilkerc86
    • ahmtslk
    • LPW
    • akgun2347
    • revab
    • byalamanoglu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DungBettle -- 21 Şubat 2010; 22:01:32 >

• Vistanın değerlendirmesinde bir gariplik var sanki. Ben R520 kullanıcısıyım işlemcim T6600 2.2 Ghz 2 mb cache 800 Mhz Fsb vista puanı 5,2. P8700 işlemcinin 5,4 :D 2 işlemci arasında dağlar kadar fark var bu değerlendirme farkı neden kaynaklanıyor anlamadım. Ayrıca R520 lerde bir terslik daha var :D Benim bellek(RAM) puanım 5,1 :D benim laptoptada 4 gb 800 Mhz ddrII bellek var :D Bu laptopta ve de R522 lerde 5,9:D Ya bellekler P serisi işlemcilerle daha iyi çalışıyo yada vista bu işi yapamıyo :D
  • İlk mesaj benden olsun . Derneğiniz hayırlı olsun
  • Buyuk ihtimalle seninde dediğin gibi p serisi işlemciden kaynaklanan bir fark bu. P serisi işlemcilerin 1066Mhz olması buna neden oluyo olabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DungBettle -- 28 Ağustos 2009; 3:39:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

İlk mesaj benden olsun . Derneğiniz hayırlı olsun

Sağol hocam..Her zaman bekleriz..Yardımlarını ve görüşlerini esirgeme:))
  • Bu arada hayırlı olsun klübünüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: altanonat

Bu arada hayırlı olsun klübünüz

sağol altanonat..
  • evet R620 kullanan arkadaşları bekliyorum..Sanırım bugün herkesin pc si eline ulasmıstır..herkes kendıne gore + ve - leri yazarsa cok daha kolay yardımcı olabiliriz birbirimize...
  • pc yi dünden beri karıştırıyorum. diğerini satmak için uğraştığımdan dolayı pek foruma bakamadım. samsung un bu modeli bana gayet kullanışlı geldi. ama merak ettiğim konu win 7 ye geçiş var mı?
  • bende aranıza katılıcam 1 hafta sonra kadar :D
  • Ben birazdan almaya gideceğim,acaba ilk şarjı nasıl yapıyoruz?bitirince 12saat mi?

Ayrıca touch pad kullanımı nasıl? Ben lenovoyu o yüzden geri vermiştim,touchpadden bahsedebilir misin?sayfayı yukarı aşağı oynatmada sorun oluyor mu?

Saol ;)
  • Derneğimiz hayırlı olsun.

Yalnız benim notebook hala elime geçmedi.Hepsiburada nın bu kadar gecikeceği aklıma gelmezdi.Hala ürün satıcısından bekleniyor yazıyo.Msj attım 2 iş gününde temin edilecek dedi bugun son gün.Bide fiyatı acayip arttırmışlar.Kızıyom kızıyom şu hepsiburadaya gidiyom yine oradan alışveriş yapıyom.Demek ki ben bunu hakediyom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UzkaneR -- 28 Ağustos 2009; 9:41:27 >
  • vista premium olduğundan win7 ye upgrade edebilirsin sonra.
  • dün gördüm vatan bilgisayarda . çok kullanışlı görünüyor. akşam 8 de baktım sabahtan beri çalıştığı halde klavyesinde çok az bir sıcaklık hissettim. 15 dakika felan kullandım.makina gerçekten hızlı. almayı düşünüyorum ama şimdiye kadar hiç samsung kullanan birisiyle karşılaşmadım. diğer elektronik aletleri güzel fakat laptop hakkında bilgim yok. daha önceden samsung kullananınız varmı ?? 1 sene sonra dökülmez umarım
  • beni de eklersen sevinirim. birkaç resim:http://img48.imageshack.us/gal.php?g=s6300841.jpg
  • quote:

Orijinalden alıntı: inandan

vista premium olduğundan win7 ye upgrade edebilirsin sonra.

her marka için geçerli değil sanırım o.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.hulk

quote:

Orijinalden alıntı: inandan

vista premium olduğundan win7 ye upgrade edebilirsin sonra.

her marka için geçerli değil sanırım o.

bu ürün için var. ama benim duyduğum 2009 un ikinci yarısından sonra alınan tüm vistaların bedava upgrade edileceği
  • Ben de çarşamba akşamı Hizlial'dan sipariş verdim. Daha bu sabah kargoya verdiler. Yarına kaldı gelmesi...
  • Hayırlı olsun...Hani Y550 bekliyordun DungBettle? Tarih seni affetmeyecekBiz de mi alsak ne yapsak
  • ürünün şarjını denedim arkadaşlar. bataryayı aldıktan sonra 12 saat takılı bıraktım. sonra bu sabah 1 saat boyunca hdd ye dosya kaydettim. bu arada wireless açıktı. arada internete girdim çıktım. film denedim. program kurudm. biraz bekledim tv izledim falan. toplam da 3 saatten fazla gitti şarjı. touch pad i benim hoşuma gitti. yukarı aşağı kaydırma da da bir sorun yok. bu win 7 ye yükseltme işini nasıl yapacağız? belli bir tarihi mi var bunun? vistayı bir türlü sevemedim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.