- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
TOSHIBA MI LENOVO MU
33 Cevap9124 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

58 Mesaj
12 Ağustos 2009; 23:44:17 

TOSHIBA SATELLITE A350-22Z NOTEBOOK

Teknoloji : Intel Centrino 2 Teknolojisi
İşlemci : Intel Core 2 Duo P8700
İşlemci Hızı : 2 53 GHz, 3 MB L2 1066 Mhz FSB
Bellek : 4 GB
Ağırlık : 2,9 kg
Bluetooth Portu : Var
Ekran Belleği : 512 MB(Max 2302 MB Paylaşımlı)
Ekran Boyutu : 16"
Ekran Çözünürlüğü : 1366 x 768
Ethernet : Var
Garanti Süresi : 2 Yıl
Hoparlör : Var
Bellek Tipi : DDR2
Model : SATELLITE A350-22Z
Ekran Özelliği : TruBrite HD WXGA TFT
Grafik Tipi : ATI Mobility Radeon HD3650
İşlemci Tipi : Çift Çekirdek
Optik Sürücüler : DVD-RW
Fırewıre Bağlantı : Var
Pil Tipi : Li-Ion
Menşei : İthal
Sabit Disk : 320 GB
Touchpad Mouse : Var
Ses Kartı : Var
Tv-out Çıkışı : HDMI
Wireless : Var
Kart Okuyucu : Var
Dahili Kamera : Var
Usb Bağlantı Adedi : 4
Yazılım : Windows Vista Home Premium

1.869,82 TL

LENOVO Y530 59-020664 NOTEBOOK

İşlemci : Intel Core 2 Duo P7450
İşlemci Hızı : 2,13 GHz, 3M L2, 1066 MHz
Bellek : 3 GB
Sabit Disk : 500 GB
Bluetooth Portu : Var
Ekran Belleği : 1 GB
Ekran Boyutu : 15,4"
Ekran Çözünürlüğü : 1280 x 800
Ethernet : Var
Garanti Süresi : 2 Yıl
Hoparlör : Var
Bellek Tipi : DDR3
Model : Y530 59-020664
Ekran Özelliği : Non glossy LED
Grafik Tipi : Nvidia 9600
İşlemci Tipi : Çift Çekirdek
Optik Sürücüler : DVD-RW
Pil Tipi : 6 Hücreli Li-Ion
Menşei : İthal
Touchpad Mouse : Var
Ses Kartı : Var
Tv-out Çıkışı : HDMI
Wireless : Var
Dahili Kamera : Var
Yazılım : Windows Vista Home Premium

1.788,45 TL

16767 Mesaj
13 Ağustos 2009; 10:39:54 

Tartışmasız toshiba

iPhone 5 16GB
iPad 2 Wi-Fi 16GB

Ford Connect 1.8 TDCI 2010 GLX PP 140PS~320NM by Megachips
98' Astra F 1.6 GLS

618 Mesaj
13 Ağustos 2009; 11:17:50 

ben sadece işlemci farkı gördüm

· Bütün ümidim gençliktedir.

2088 Mesaj
13 Ağustos 2009; 14:21:25 

quote:

Orijinalden alıntı: gokhan_msc

ben sadece işlemci farkı gördüm

BEnce lenovo. Ayrıcca nasıl işlemci farkı gördünüz anlamadım. Ramler,işlemci,ekran kartı,ekran boyutu,hdd farklı. Nasıl sadece işlemci anlayamadım.

149 Mesaj
14 Ağustos 2009; 13:09:56 

ya ram önemli aslında laptoplarda toshibanın ramı üstün ekran kartları neye göre kullanıcaksan değişir ama lenova kullanıyorum memnun sayılırım

1762 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Grimmjow JeagerJaques
14 Ağustos 2009; 14:51:52 

Bence de Lenovo.Y530 serisinden memnun kalmayan kimseyi görmedim şuana kadar

Seviyenizi koruyamıyorsanız lütfen benimle muhattap olmayın.
İmzamı sebep belirtmeden defalarca silen yöneticilere de tekrar teşekkürler.

2004 Mesaj
14 Ağustos 2009; 16:16:14 

2 modelde paralarının karşılığını veremeyecek ürünler.

TV: Panasonic TX-P55VT50 Plasma
AVR: Pioneer VSX 920 Speakers :front: Dali Ikon 6 Mk2 - center:Dali Ikon Vocal Center Mk2 -rear: Dali Concept 1
Game Console : Playstation 4 & XBOX 360 Elite PSN : lincolngol / GT : Laserion1905
Notebook: MSI CX61 2OD-231XTR Blu Ray/Media Player: Pioneer BDP-140 & Netgear NeoTV 550 Electric Filter : MONSTER HTS 5100 SE Photograph : PENTAX K-5+Canon G12

1 Mesaj
15 Ağustos 2009; 13:27:02 

toshibada entegre 3G var (sim kart girişi). Bence önemli bir artı.
16" buyuk bence ben 14" istiyorum ama bu özelliklerde bulamadım.
Toshibayı alıcam galiba.

quote:

Orijinalden alıntı: charnel

2 modelde paralarının karşılığını veremeyecek ürünler.

siz bir model önerseydiniz keşke.

349 Mesaj
15 Ağustos 2009; 14:26:18 

valla işlemci mişlemci bir yana hakikaten,Y530 özel bi seri..a350 o kadar kaliteli değil.

66 Mesaj
15 Ağustos 2009; 15:05:07 

tartısmasız toshiba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lenovo ibm kökenli oldugu için daha kaliteli diye bilinir.
ama ben toshiba daki saglamlığı diğer markalarda göremedim !...
satıcı oldugum için simdiye kadar hemen hemen her markadan kullandım ve sattım.
düşmeye çarpmaya su dökülmesine karsı da en dayanıklısı toshibadır.
dezavantaj olarak diğerlerine göre daha kaba durur.
özelliklerine göre degerlendirirsek fiyat olarak aslında o kadar pahalı degil ama ucuz da denemez.
o kadar para verdikten sonra ben olsam macbook alırdım !
bir de acer ın kücük ekran ferrari modelleri var. işte notebook un kralı diyebilirim.
paraya kıyabilirseniz düşünmeden...

655 Mesaj
15 Ağustos 2009; 16:38:46 

quote:

Orijinalden alıntı: seksyslave

tartısmasız toshiba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lenovo ibm kökenli oldugu için daha kaliteli diye bilinir.
ama ben toshiba daki saglamlığı diğer markalarda göremedim !...
satıcı oldugum için simdiye kadar hemen hemen her markadan kullandım ve sattım.
düşmeye çarpmaya su dökülmesine karsı da en dayanıklısı toshibadır.
dezavantaj olarak diğerlerine göre daha kaba durur.
özelliklerine göre degerlendirirsek fiyat olarak aslında o kadar pahalı degil ama ucuz da denemez.
o kadar para verdikten sonra ben olsam macbook alırdım !
bir de acer ın kücük ekran ferrari modelleri var. işte notebook un kralı diyebilirim.
paraya kıyabilirseniz düşünmeden...

arkadasım bizde satıcıyızda.hddsi haric butun parçaları dısarıdan alıyo.toshibanın neyını savunuyosun lenovoya göre..lenovo ve asus dunyada kendı kasa ve anakartını uretebılen 2 firmadır.sen hangı notebook teknolojisinin ilk toshibada çıktıgını gördun bir tanesi söle bizde bilelim..lenovoyu ibm ile kıyaslamayın ıbm bitti gitti..ibm zamanında lenovo dunyada son zamanlarda 7. sıraya kadar dusmustu.turkiyedede zıra öleydi.simdi dunya çapından 4. sıradalar ve toshibanında asusunda üstüdeler.öneri veriyosak mantıklu öneri verelim neyine guvenerek toshibayı öneriyoz yanı..

hep su diyor 'lenovo sağlam diyorlar' kım bu diyor amca ya:D.herkez kafasına göre bişeyi uydurup piyasaya sunuyor

ben sadece lenovonun y530 yasasını anlatmak istiyorum bak özellik sölemicem sana özellikler yazılı yukarda..

yılavye yanları aleminyum titanyum karısımı bir malzemem ile kaplı sağlamlık üst seviyede
4.1 ses sistemine sahip dolby sistemdir altında extradan bir bas bulunuyor..
led arka aydınlatmalı ekranı bulunmaktadır.
fan tam yan taraftadır asagı bakmaz direk yana bakar.
alette fişteyken pili cıkartmana gerek kalmaz.pili doldurur ve pildeki enerjiyi keser duvardaki enerjiden alır elektrigi
arka kapak parlak değildir mat prüzlüdür.öle sağlamdırki tırnaklarını sürsen tırnaklarını törpüler.
format derdin yoktur.tek tuşa basarak 15 dkda format atabilirsin.
yüz tanıma özelliği mevcuttur.öle yüzünü sağa sola çevir gülme sakkalı ol secmemezlık yapmaz tanır amca oğlunu:D

+

lenovonun al onar teslim et servisi

toshibacı bır arkadasta toshibayı anlatsın bakalım:D

sende satıcısın bende satıcıyım sende toshibayı anlat mıllet toshibayı alabilecekmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sailorsaturn -- 15 Ağustos 2009; 16:39:15 >

Freelance Cep Telefonu Satın Alma Danışmanı

Cep telefonu öneriler için pmden destek alabilirsiniz.
Lütfen teknik konularda gelmeyin ürünler hakkında herkese yardım edebilirim.

1031 Mesaj
15 Ağustos 2009; 19:20:15 

quote:

Orijinalden alıntı: sailorsaturn

arkadasım bizde satıcıyızda.hddsi haric butun parçaları dısarıdan alıyo.toshibanın neyını savunuyosun lenovoya göre..lenovo ve asus dunyada kendı kasa ve anakartını uretebılen 2 firmadır.sen hangı notebook teknolojisinin ilk toshibada çıktıgını gördun bir tanesi söle bizde bilelim..lenovoyu ibm ile kıyaslamayın ıbm bitti gitti..ibm zamanında lenovo dunyada son zamanlarda 7. sıraya kadar dusmustu.turkiyedede zıra öleydi.simdi dunya çapından 4. sıradalar ve toshibanında asusunda üstüdeler.öneri veriyosak mantıklu öneri verelim neyine guvenerek toshibayı öneriyoz yanı..

hep su diyor 'lenovo sağlam diyorlar' kım bu diyor amca ya:D.herkez kafasına göre bişeyi uydurup piyasaya sunuyor

ben sadece lenovonun y530 yasasını anlatmak istiyorum bak özellik sölemicem sana özellikler yazılı yukarda..

yılavye yanları aleminyum titanyum karısımı bir malzemem ile kaplı sağlamlık üst seviyede
4.1 ses sistemine sahip dolby sistemdir altında extradan bir bas bulunuyor..
led arka aydınlatmalı ekranı bulunmaktadır.
fan tam yan taraftadır asagı bakmaz direk yana bakar.
alette fişteyken pili cıkartmana gerek kalmaz.pili doldurur ve pildeki enerjiyi keser duvardaki enerjiden alır elektrigi
arka kapak parlak değildir mat prüzlüdür.öle sağlamdırki tırnaklarını sürsen tırnaklarını törpüler.
format derdin yoktur.tek tuşa basarak 15 dkda format atabilirsin.
yüz tanıma özelliği mevcuttur.öle yüzünü sağa sola çevir gülme sakkalı ol secmemezlık yapmaz tanır amca oğlunu:D

+

lenovonun al onar teslim et servisi

toshibacı bır arkadasta toshibayı anlatsın bakalım:D

sende satıcısın bende satıcıyım sende toshibayı anlat mıllet toshibayı alabilecekmi?

+1
Sağlamlık herşey değildir..
Toshıba kullanıcısıyım. Sırf servis hizmetinden dolayı ne bir daha Toshıba alırım, ne de tavsiye ederim.
Çok küçük ve bariz bir örnek:
30 iş günü hesabında Cumartesini hemen her firma iş günü olarak kabul ederken ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Cumartesi iş günüdür derken, bunu Toshıba kabul etmez.. İtiraz ettiğinizde; "mahkemeye verebilirsiniz ama unutmayınız ki mahkeme 6 ay-2 yıl arasında sürebilecek bir süreçtir" diye dalga geçer gibi cevap veren markanın servisine iyi diyecek arkadaşımlarıma saygı duymaktan başka bir şey elimden gelmez.
Saygılar

16767 Mesaj
15 Ağustos 2009; 21:25:37 

quote:

Orijinalden alıntı: AramaBotu

+1
Toshıba kullanıcısıyım. Sırf servis hizmetinden dolayı ne bir daha Toshıba alırım, ne de tavsiye ederim.
30 iş günü hesabında Cumartesini hemen her firma iş günü olarak kabul ederken ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Cumartesi iş günüdür derken, bunu Toshıba kabul etmez.. İtiraz ettiğinizde; "mahkemeye verebilirsiniz ama unutmayınız ki mahkeme 6 ay-2 yıl arasında sürebilecek bir süreçtir" diye dalga geçer gibi cevap veren markanın servisine iyi diyecek arkadaşımlarıma saygı duymaktan başka bir şey elimden gelmez.
Saygılar

İşin gücün olmayacak uğraşacaksın i.nelerle

iPhone 5 16GB
iPad 2 Wi-Fi 16GB

98' Astra F 1.6 GLS

444 Mesaj
15 Ağustos 2009; 21:33:43 

quote:

+1
Saygılar

Toshiba servisi aynen çok kötüüü..İlgi sıfırrrrrrrrr

HP PAVILION DV6 1245 ET HP ELITEBOOK 2560P

728 Mesaj
15 Ağustos 2009; 23:18:46 

standları gezerken toshiba öneren görevli gördükçe kafasını laptopun içine sıkıştırasım geliyor. Annem almıştı bu öneren herifler yüzünden resmen parasıyla rezil oldu. isterse en iyi f/p ürününü çıkarsın (ki imkansız çıkarması) yinede yaklaşmam yanına. Bir fare yüzünden bilgisayar göçermi ya? sağlam olsa kaç yazar laptobu oradan oraya atıcak adam almasın zaten. tasarım desen oda yok. iyiki servislik durumu olmadı yoksa kafayı yerdim. Neyse. Alıp seveni hiç anlayamasamda renkler ve zevkler meselesi. Kişisel görüşüm benimde. alınacak laptop değil.

PSN: zihtumreth

1506 Mesaj
24 Ağustos 2009; 12:03:14 

kesinlikle toshibadan uzak durun teknik servisinde telefonları yüzünüze kapatıyorlar arıza onarılması için gönderilen bilgisayarlar daha çok bozulmuş olarak gelebilir önünüze aman dikkat!!!!.. avrupadaki arızalı ürünlerin klavyelerini değiştirip buraya satıyorlar..ve yasal hakkınız olan değişim talebinde bulunduğunuzda sizi ellerinden gelen kadar bekletiyorlar.

bismillah..
Besmelesiz başlayan her iş güdüktür (hadis-i şerif).

2294 Mesaj
24 Ağustos 2009; 12:52:35 

y530 serisinin p8700 işlemcili 500gb hddd li modelini kullanıyorum geri kalanı verdiğiniz cihazla aynı.........eğer özellikleri eşit olsaydı lenovo derdim ama p7450 ile 8700 arasında fark epeyce var.ayrıca hd 3650 9600 gs den az biraz iyi......bu durumda ben toshiba alırım.....servis olarak daha muhattap olmadım ama lenovo servisleride farklı şirketlerde biliyorum...istanbul dışı sorun olabilir belki..............

584 Mesaj
24 Ağustos 2009; 14:58:37 

özellik olarak senin seçimin tabii fakat lenovınu bu y530 modelinin de daha yüksek özellikte olanlarını aynı fiyata bulabilirsin sanırım, biraz daha araştır derim

ben yeni bir y550 kullanıcısıyım fakat kasa olarak y530 a hayranım keşke bizim y550 lerdeki kasa da y530 lardaki gibi olsaydıda az biraz daha pahalı olsaydı

toshiba ne kullandım nede bir bilgim var, lenovo da ise daha servislik birşey olmadı inş da olmaz fakat çok hoşuma giden bir özellik söyleyeyim, lenovo kullanıcılarına 0800 lü hatlar ile ücretsiz telefondan destek veriyor, diğer firmalarda da benzer uyuglamalar var fakat onlar daha çok önce sen mail atıyorsun onlar birkaç gün sonra seni arıyorlar falan burda direkt sorunun olduğunda ara bağlan sor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhat_wWw -- 24 Ağustos 2009; 15:02:34 >

LENOVO IDEAPAD Y550 DERNEĞİ

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Ağustos 2009; 22:00:28 

Uzun yıllardır Toshiba kullanıcısıyım, şunu söyliyebilirim ki, bu cihazlardaki kalite hissini bana başka notebook vermiyor. Hele hele Lenovo'lar bunların yanında resmen yontulmamış odun parçası gibi görünüyor. Genel olarak soruzsuz cihazlar Toshiba'lar.

İlk Toshiba'mdan memnun kalmam üzerine (6 sene kullanıldı) ikinci cihazıda Toshiba aldım, oldukça yükek bir modeldi, bunun aldıktan 6 ay sonra şarj cihazı bozuldu. Bildiğiniz şarj cihazı işte. Toshiba servisi bütün cihazı istedi. Neyse verdim. Şarj cihazında sorun olduğunu 10 kez söyledim. Cihazı verdikten 20 gün sonra
daha cihaza bakmamışlardı. Bir tek şarj aleti için bu adamlar beni 1.5 ay bilgisayarsız bıraktı. Kardeşime verdim sonra aleti.

Kısacası sadece Toshiba diyen biri olarak, Toshiba'nın yanından geçmeyin diyorum. Ülkemizde destek felan alamıyorsunuz. Alırsanız spot gibi düşünerek alın. Garantisi var bunun falan demeyin. Adamlar dist. desteği konusunu başka bir boyuta taşımış resmen.

Lenovo alın, Dell alın, başka birşeyde almayın bu ülkede.

58 Mesaj
25 Ağustos 2009; 11:37:59 

quote:

Orijinalden alıntı: 911GT3

Lenovo alın, Dell alın, başka birşeyde almayın bu ülkede.

kesinlikle doğru demişsin.

casper, hp, acer, asus bana kalırsa alınmazBu modellere karşı bir önyargım vardır yıllardır ve alınmaz kanısındayım ve bu önyargımda bu sene daha da güçlendi.Bu modellere para vermeyin

Alırsanız dell lenovo sony ya da mac alın

1031 Mesaj
25 Ağustos 2009; 13:40:21 

quote:

Orijinalden alıntı: deibm

casper, hp, acer, asus bana kalırsa alınmazBu modellere karşı bir önyargım vardır yıllardır ve alınmaz kanısındayım ve bu önyargımda bu sene daha da güçlendi.Bu modellere para vermeyin

Onlar sizin önyargılarınız...
Eski bir HP kullanıcısı olarak size katılmıyorum. Satış sonrası müşteri memnuniyeti konusunda HP gerçekten taktire değer hizmetler veriyor.. Hele ki Toshıba ile kıyaslanamaz bile.

Forumda Casper kullanan arkadaşlar var, onunda servis kalitesini, cihaz sağlamlığını onlara sorun. Casper hakkında olumsuz pek bir şey duymadım ben.

Önerdiğiniz markalar gerçekten sağlam markalar.
Ben o listeye Casper ve HP'yi de ekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AramaBotu -- 25 Ağustos 2009; 13:43:57 >

10 Mesaj
25 Ağustos 2009; 13:51:41 

Intel® Centrino® 2 İşlemci Teknolojisi
Intel® Core�2 Duo P8800 (2.66 Ghz)
512 MB DDR2 128Bit nVIDIA GF9600M GS
15.4" WSXGA (1280 x 800)Parlak Ekran
4 GB DDR2 800Mhz HYPERX KINGSTON
320 GB 7200 RPM 16 MB SEAGATE®
Dual Layer DVD RW
Intel 5100 Wİ-Fİ
8 in 1 Kart Okuyuc
Dahili Camera 2.0 Megapixel
Çanta HEDİYE
Fiyatı : 1.099,00 USD + KDV

Kdv dahil : 1.792,25 TL

ikiside Degil Bence MONSTER

Bi İnceleme Yap Bak istersen TÜM ürünlere ;)

EN İYİ BİLDİĞİM, BİLMEDİĞİMDİR

16767 Mesaj
25 Ağustos 2009; 13:59:09 

quote:

Orijinalden alıntı: _TeknikServis_

Intel® Centrino® 2 İşlemci Teknolojisi
Intel® Core�2 Duo P8800 (2.66 Ghz)
512 MB DDR2 128Bit nVIDIA GF9600M GS
15.4" WSXGA (1280 x 800)Parlak Ekran
4 GB DDR2 800Mhz HYPERX KINGSTON
320 GB 7200 RPM 16 MB SEAGATE®
Dual Layer DVD RW
Intel 5100 Wİ-Fİ
8 in 1 Kart Okuyuc
Dahili Camera 2.0 Megapixel
Çanta HEDİYE
Fiyatı : 1.099,00 USD + KDV

Kdv dahil : 1.792,25 TL

ikiside Degil Bence MONSTER

Bi İnceleme Yap Bak istersen TÜM ürünlere ;)

O da değil bence samsung :
Sadece işlemcisi düşük ve kart okuyucusu 3 in 1 . Ama ekran kartları arasındaki fark paha biçilemez
http://www.sadecenotebo...id=2&uid=1985&u=Samsung R620-FS03TR

iPhone 5 16GB
iPad 2 Wi-Fi 16GB

98' Astra F 1.6 GLS

10 Mesaj
25 Ağustos 2009; 14:03:35 

quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

O da değil bence samsung :
Sadece işlemcisi düşük ve kart okuyucusu 3 in 1 . Ama ekran kartları arasındaki fark paha biçilemez
http://www.sadecenotebo...id=2&uid=1985&u=Samsung R620-FS03TR

baska Neleri Nereleri Dusuk Ben joporlor Felan bişeyler Yazmadım buraya arkadaşım

Ufak Tefek şeyler Onlar

www.fokusbilgisayar.com girip bakabilirsiniz. inceleye bilirsiniz.. Ben Memnunum

EN İYİ BİLDİĞİM, BİLMEDİĞİMDİR

Uzaklaştırılmış
25 Ağustos 2009; 15:57:07 

quote:

Onlar sizin önyargılarınız...
Eski bir HP kullanıcısı olarak size katılmıyorum. Satış sonrası müşteri memnuniyeti konusunda HP gerçekten taktire değer hizmetler veriyor.. Hele ki Toshıba ile kıyaslanamaz bile.

Forumda Casper kullanan arkadaşlar var, onunda servis kalitesini, cihaz sağlamlığını onlara sorun. Casper hakkında olumsuz pek bir şey duymadım ben.

Önerdiğiniz markalar gerçekten sağlam markalar.
Ben o listeye Casper ve HP'yi de ekliyorum..

Casper listenin sonunda bu marka var... Servisleri zaten kötü onu bir geçin de, bu kadar adi aksam, malzeme vs. kullanan bir üretici var mıdır bilmem... Casper listenin dibinde.

Hp cihazları çok çok sorunsuz yapamıyor, sürekli bir yerlerinden birşey çıkıyor. Benim yada tandıklarımın hep ufak tefek sıkıntıları oldu. Yani servisi değil kendisi problem biraz Hp'nin.

Sony. Bu markanın Türkiye dist.'nü servislerde öpmesiyle meşurdur. Ondan Sony'i de salllayın.

Mac bilmiyorum valla, kendimde kullanmadım, kullanan arkadaşım da yok.
Ancak şunu şöyliyim, arkadaşımın ipod'unun camı durduk yere kırıldı. Kendi hatası değil, yurtdışında cihazda genel olarak kabul edilen bir sorun ve değiştiriliyor. Türkye dist.'ü kabul etmedi değiştirmeyi. 100 euro gibi bir fatura çıkardı isterseniz değiştirelim diye. Arkadaş'ta ebay üzerinden 10$'a aldı camı kendi taktı felan...

Yani kısaca bu ülkede servislere işiniz düşmesin. Arkasında bizim bakkal kafalı ufak dist.'lerimiz oldukça memnun olmamız mümklün değil.

655 Mesaj
25 Ağustos 2009; 18:35:46 

quote:

Orijinalden alıntı: deibm

sen pc kullanma arkadasım sana pc kullanmak haram yani:D hepsinin ici aynı ya:D neden sonye vaio oldugu icin fazla para vereyımkine:Dözellik hangısınde iyi ise o alınır ..sen git sony vaio cs21 ay 2200 e 6400 işlemcılı ben gideyim casper 9600a mdelini alaylım t 9600 işlemcılı yan yana koyalım:d bakalım kim ön planda:D

müşteriler böle geliyo mağazaya..ben hp casper acer asus almıcam... cok şikayet gelıyo:D iide kardesım trde zaten en cok pc satan firmalar sırası ile hp casper acer asus:D.. ee tabıkı en cok satanın en çok şikayeti olcak:D

insanların düşüncelerini değiştirmeyin

655 Mesaj
25 Ağustos 2009; 18:39:52 

hp ve casper trenın en çok satan markaları arkadaşlar...unutmayalım bunu çok satan şey her zaman aynı oradanda sorunda çıkartabılır...bı casperin veya hpnın hıllık satısları trde 340 bin 350 bin adetlere ulasıyo..onlara en yakın markalar 100 bınlerdeler..bunu ben bi v.bilgisayar çalısanı olarak sölıyorum. genel olarak tum marketlerde satılan cok marka arasında liderler hp ve casper....casper alanlar yüksek özellıgı uygun fiyata alıyolar..hpcılerde görsellige önem verıyo hepsi bundan ibaret.

bu yazdıklarım tamamen gerçeklerden ibaret.kımse süsleme yapmasın.doğrular bunlar

58 Mesaj
25 Ağustos 2009; 18:54:36 

quote:

Orijinalden alıntı: sailorsaturn

hp ve casper trenın en çok satan markaları arkadaşlar...unutmayalım bunu çok satan şey her zaman aynı oradanda sorunda çıkartabılır...bı casperin veya hpnın hıllık satısları trde 340 bin 350 bin adetlere ulasıyo..onlara en yakın markalar 100 bınlerdeler..bunu ben bi v.bilgisayar çalısanı olarak sölıyorum. genel olarak tum marketlerde satılan cok marka arasında liderler hp ve casper....casper alanlar yüksek özellıgı uygun fiyata alıyolar..hpcılerde görsellige önem verıyo hepsi bundan ibaret.

bu yazdıklarım tamamen gerçeklerden ibaret.kımse süsleme yapmasın.doğrular bunlar

bir markanın çok satması onun iyi olduğu anlamına gelmez .Eğer bu ülkede casper çok satıyorsa alan kişilerin pek te gerçeklerden haberi yok derim.Casper laptoplar içinde en sorunlu alet.
Ucuz olmasının tek sebebi Türkiyede üretilmesi ve gümrükten geçmemesi...

Uzaklaştırılmış
25 Ağustos 2009; 19:30:15 

Casper Vestel vs. notebook üretirken hangi kalite standartlarına uyuyormuş, Dell hangi kalite standartlarında üretim yapıyormuş acaba?

İçi aynı siz fazla verin zuhahah diyen insan ancak kendisini kandırıyordur.

Benim eniştede o 350 bin kişi içinde Casper alan... 1700$ vermiş...

Müzik dinleyecen üzerinde ses açma tuşu yok, windows'tan açıyon kapatıyon, klavye öyle kaliteki bir tuş değil en az 5 tuş hareket ediyor birşeye bastığında.... Kasa kalitesi zaten eski anadollar gibi ineklerin saman niyetine yediği... kısa bir zaman kullanılmasına rağmen her tarafı oynuyor, üzerinde ciddi deformasyon var...

Ama işlemcisi süper ya o kral oluyor.... Al eline karton bir kutu git al anakart işlemci ram, üstüne birde kamasonic ekran çak tamam abi en iyisi o...

Kalite standartlarına uyarak ucuz düzgün cihaz üretmek ayrı şey (bknz. Lenovo), bende bilmemne işlemci var fiyatımda uygun diyerek adi adi şeyleri satmak başka birşey...

2765 Mesaj
1 Eylül 2009; 20:07:09 

vazgeçtim.. uğraşamayacağım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 2 Eylül 2009; 9:10:18 >

Renault Clio Grand Tour 1.5 tdi Night&Day - Carraro Sportive 224 - Olympus E520 - Maverick Strada OnRoad RC Car
PS4-PSN: fatihtopcu82

2480 Mesaj
7 Eylül 2009; 11:38:03 

lenovo

Kişisel Site
External@Site, Sansüre Son! (Güncellendi: v2.5)
| Harita Tabanlı Yolcu Uçak Radari Live@Radar

Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz. M.K.Atatürk

However rich or prosperous it may be, a nation deprived of independence can deserve no better treatment than being the servant of civilized humanity. M.K.Atatürk

451 Mesaj
17 Eylül 2009; 22:57:27 

Toshiba kullanıyorum ama lenovo kulağa hoş geliyor

384 Mesaj
23 Eylül 2009; 23:27:27 

şaşırmayın lenovo tabikide he su da var hp urunleri kalıteli değil ma servi musteri hizmetleri güzel

18 Mesaj
22 Ağustos 2011; 19:52:33 

Kolay kolay cevap yazmadığım bir konudur ama tüm mesajları okuyunca bir yorumda ben göndereyim dedim. Yorumlardan anladığım bazı arkadaşlarımız Türkçe'yi iyi bilmeyen uzakdoğulu arkadaşlar. Bazı arkadaşlarımız ellerindeki cihazları sınırlarında kullanan power user guruptan arkadaşlar. Bazılarıda zaten tezgahtarım diye yazmış onlarda Ali'den aldığıını Veli'ye satan guruptalar. Bende Casper teknik servisinde 2 yıl çalışmış biri. Neyse 2 yılda neler görmüşümdür siz tahmin edin, minicik bir örnek vereyim montajda fanın önündeki plastik bantı çıkartmayı unutmuşlar adam getirdi laptobu nerdeyse kafamıza atıyordu bu yanıyor diye. Montajcı casperden bahsediyorum üretici değil. Türkiye'de bilgisayar üreticisi yok montaj yapan firmalar var. Foxconn malzeme kullanır çoğu casperde dahil. Çok şükür evimde casper ürünü yok ama hem lenovo hem toshiba var.
İkisi de aşağı yukarı aynı ayardalar. Yukarda bir uzakdoğulu arkadaş yazmış ya Toshibanın nesi var diye. Toshiba ilk laptopu yapan firmadır.
Arkadaş Toshiba neyi önce yapmış gibi algıladım yazdığını , diğer firmalar önce bir toshiba almışlardır açıp içine bakmışlardır sonra onlarda aynısını yapmışlardır. Toshibanın distribütörü kötüyse bunu toshiba kötü olarak algılamamak lazım tabi bu şikayetleri doğrudan toshibayada bildirirseniz ilerisi için uygun çözümler bulunur. Şimdi ikisi arasında ne kötü derseniz toshibanın klavyesi 5 para etmez hemde hiçbir modelinde
siz bir harfe bir kez basarsınız bir bakarsınız o harften 5 tane yazmış. Bunu yapmayı nasıl becermişler hala çözemedim. Yani Çok yazı yazacaksanız lenovo klavye fazla kullanmam mouse yetiyor diyorsanız toshiba öneririm. Biraz komik gibi oldu sanırım ama gerçekten durum böyle aralarında çok kalite farkı yok (klavye hariç).

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.531