Şimdi Ara

Kocaeli Üniversitesi Donanımhaber Öğrenci Topluluğu (340. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.266
Cevap
75
Favori
338.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şirin yada bilge adam yurduna yazılcam hangisini önerirsiniz?ev çıkmayı düşündüm de 3 kişi olmadan pek mantıklı gelmedi ama bilemedim.
  • ya yeni öğrenci numaraları açıklanmış, tc mi yazıyorum ama

T.C. kimlik numarası 59........ olan öğrenci bulunamadı.
    Lütfen T.C. kimlik numaranızı kontrol ederek tekrar deneyiniz!

diyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: esculope

ya yeni öğrenci numaraları açıklanmış, tc mi yazıyorum ama

T.C. kimlik numarası 59........ olan öğrenci bulunamadı.
    Lütfen T.C. kimlik numaranızı kontrol ederek tekrar deneyiniz!

diyo

Bende de aynısını diyor. Sistemsel birşeydir galiba. Endişe etmeye gerek yok diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Klasik sistem hataları, bana da aynısı olmuştu yanılmıyorsam. Düzelir bir süre sonra.
  • Öğrenci numarasını bende de bulmadı
  • Beyler eve çıkalım pm atın.

Kiralık evlere buradan bakabilirsiniz.https://tr-tr.facebook.com/KocaeliOgrenciyeKiralikEvler

Eşyalı 300den başlıyor bin liraya kadar gidiyor. 450 500 lira olanları ideal. 3 kişi olursak 750 liralık yer de tutabiliriz iyi yerden lüx bi ev. Kişi başı 250 lira ortalama.

Yurda çıkmaya göre çok çok mantıklı neden?

Yurtlar en az 500 lira kişibaşı, ki iyileri 600 700 lira. Evler ortalama 250. Biraz Lux 300.
    Yurtta 3 4 kişi ufacık odada kalıyorsun evde herkesin kedine ait odası ve ortak alanlar oluyor.
    Yurtta saçma sapan bir eşya düzeninde yaşarsın, kişisel eşyalarına yer bulabilirsin.
    Yurtta yemek saatlerini kaçırabilirsin evde istediğin zaman yemeğini yap ya da dışarıdan söyle
    Yurtta giriş çıkış saatleri belli evde istediğin zaman gir çık gece hayatına ideal.
    Yurtta misafirlerini iyi ağırlayamazsın, evde yatıya çağırabilirsin.
    Yurtta sevgilinle ayrı kalırsın evde kız arkadaşınla vakit geçirebilirsin.
    Yurtta istediğin zaman çıkamazsın, bir senelik kontrat imzalıyorsun.
    Yurtta oda arkadaşların tamamen piyango, biz burada en azından ortak bir forumdayız, vardır ortak ilgilerimiz/hobilerimiz. Geçinip gideriz.

Dezavantaj olarak çevreyi tanımama, arkadaşlarını tanımama gösteriliyor ama ben sosyal biriyim, bunların üstesinden 2 ayda gelirim ve bunun için bir sene yurtta kontrat veremem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi design.code -- 4 Ağustos 2014; 20:26:39 >

• Eve çıkmak isteyenler pm.
  • Yavuz Selim kyk yurdu taşındı mi ?

• Gölcük MYO otomotiv teknolojisi İö

• İstanbul'dan İzmit'e hala trenle ulaşım sağlanamıyor mu? Bir gelişme var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nayc

İstanbul'dan İzmit'e hala trenle ulaşım sağlanamıyor mu? Bir gelişme var mı?

izmite günde 4 kez uğruyor diyorlar ama bilet fiyatlarını vs bulamadım nette.

pendikten izmite
  • Hızlı treni diyorsun sanırım hocam. Öğrenciye 55 TL diye okumuştum bi' yerde. Hiç gerek yok ona ya Eski sistem gelmeyecek mi artık, bilgisi olan yok mu?
  • Iletisim Fakultesi Reklamcilik kazandim ama servisle gidip gelmek istemiyorum.Pendikteyim 200le gidip gelmek zor mu olur? eskisi gibi bolgesel trende baslayacakmis gebze-haydarpasa bu dogru mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birlikte eve cikmak isteyen kizlar mesaj pls

• quote:

Orijinalden alıntı: C.M46

Iletisim Fakultesi Reklamcilik kazandim ama servisle gidip gelmek istemiyorum.Pendikteyim 200le gidip gelmek zor mu olur? eskisi gibi bolgesel trende baslayacakmis gebze-haydarpasa bu dogru mu?

ben de aynı fakülte görsel iletişim tasarımı maltepe'de oturuyorum. Okula bakmak için 200 ile gittim giderken sıkıntı yokta dönüşte o yorgunluk ile 1.5 saatlik yol çile oldu. Ayrıca merkezden yukarı çıkması da dert her gün yorucu olur. Servis mantıklı geldi. Onun da dezavantajı ders saatleri ile uyuşmaması erken bırakabiliyor okula. Ya da çıkarken servis bekliyorsun.

Tren hattı 2016'a ertelendi. Anca pendikten binersin o da pahalıymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Relative Minors -- 7 Ağustos 2014; 9:52:54 >
  • öğrenci kayıt formunda ''temel bilgi teknolojileri muafiyet sınavına girmek istiyorum'' diye bir bölüm var. ne sınavı oluyor bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Minimal Kaos

quote:

Orijinalden alıntı: C.M46

Iletisim Fakultesi Reklamcilik kazandim ama servisle gidip gelmek istemiyorum.Pendikteyim 200le gidip gelmek zor mu olur? eskisi gibi bolgesel trende baslayacakmis gebze-haydarpasa bu dogru mu?

ben de aynı fakülte görsel iletişim tasarımı maltepe'de oturuyorum. Okula bakmak için 200 ile gittim giderken sıkıntı yokta dönüşte o yorgunluk ile 1.5 saatlik yol çile oldu. Ayrıca merkezden yukarı çıkması da dert her gün yorucu olur. Servis mantıklı geldi. Onun da dezavantajı ders saatleri ile uyuşmaması erken bırakabiliyor okula. Ya da çıkarken servis bekliyorsun.

Tren hattı 2016'a ertelendi. Anca pendikten binersin o da pahalıymış.

Ben Pendikte oturuyorum,200 hatti 5 tl diyorlardi dogru mu bu?

• C.M46 C kullanıcısına yanıt
    Tam ücreti 5 TL idi zam gelmeden önce. Öğrenci 3.20 TL idi. Zam geldi dediler ama sanırım değişmemiş fiyatlar, izmitte değillim bilmiyorum. Zam gelse de 3.50 TL olur en fazla. Gayet uygun fiyatı. Ama biraz yorucu oluyor yolculuk. İnsan alışıyor ama. Tüm sene boyunca neredeyse bütün hafta sonları avrupa yakasında bulunan evime 200 numara ile gidip geldim. Bağımlılık yapıyor, hafta sonları binesim geliyor :) Şaka bir yana, 200 numara ile ilgili her soruyu sorabilirsiniz. Maltepe'de Cevizli peronlardan kalkar. Kartal Metro'dan geçer ve İzmit'e Otogar'a kadar gider. Bazı araçlar Otogar yerine Derbent semtine gider, onlara dikkat etmeli... Her gün derse gelip gitmek için 200 numara yorucu olur ama. Hem vakit olarak çok, hem beyni yorulur insanın. Kişiden kişiye de değişir bu tabi bazı insanlar hiç problem etmeyebilir ama bazısı ise çekemez. Otobüste yapacak birşeyleriniz olursa aslında çok da sıkıntı olmaz. Ama boş boş oturursanız bir süre sonra sıkılırsınız.

Treni unutun. Şu an Pendik'e kadar gidiyor zaten. Pahalı bir de. Eskisi gibi normal tren değil de hızlandırılmış tren olduğundan avantajı gitti...

Ekleme: Marmaray ilerleyen dönemlerde Gebze'ye kadar uzayacak, ne zaman olur bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stainless.. -- 9 Ağustos 2014; 16:44:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: iPhone5ss5

öğrenci kayıt formunda ''temel bilgi teknolojileri muafiyet sınavına girmek istiyorum'' diye bir bölüm var. ne sınavı oluyor bu?

Bilgisayar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stainless..

Tam ücreti 5 TL idi zam gelmeden önce. Öğrenci 3.20 TL idi. Zam geldi dediler ama sanırım değişmemiş fiyatlar, izmitte değillim bilmiyorum. Zam gelse de 3.50 TL olur en fazla. Gayet uygun fiyatı. Ama biraz yorucu oluyor yolculuk. İnsan alışıyor ama. Tüm sene boyunca neredeyse bütün hafta sonları avrupa yakasında bulunan evime 200 numara ile gidip geldim. Bağımlılık yapıyor, hafta sonları binesim geliyor :) Şaka bir yana, 200 numara ile ilgili her soruyu sorabilirsiniz. Maltepe'de Cevizli peronlardan kalkar. Kartal Metro'dan geçer ve İzmit'e Otogar'a kadar gider. Bazı araçlar Otogar yerine Derbent semtine gider, onlara dikkat etmeli... Her gün derse gelip gitmek için 200 numara yorucu olur ama. Hem vakit olarak çok, hem beyni yorulur insanın. Kişiden kişiye de değişir bu tabi bazı insanlar hiç problem etmeyebilir ama bazısı ise çekemez. Otobüste yapacak birşeyleriniz olursa aslında çok da sıkıntı olmaz. Ama boş boş oturursanız bir süre sonra sıkılırsınız.

Treni unutun. Şu an Pendik'e kadar gidiyor zaten. Pahalı bir de. Eskisi gibi normal tren değil de hızlandırılmış tren olduğundan avantajı gitti...

Ekleme: Marmaray ilerleyen dönemlerde Gebze'ye kadar uzayacak, ne zaman olur bilmiyorum.

hocam bu servisleri gündüz öğretim için sıkıntı oluyor mu? Örneğin ders saatinden önce getirme, bekleme vs gibi. Gececiler çıkışta bekliyoruz filan dediler gündüzde var mı böyle bir şey

• 
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.