Şimdi Ara

DH Dream Theater Fan Clup

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
0
Favori
6.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklaşık 22 yıldır resmi olarak müzik yapan Dream Theater, Berklee'de okuyan bas gitarist John Myung, gitarist John Petrucci ve davulcu Mike Portnoy tarafından kurulmuştur. Daha sonra Petrucci'nin çocukluk arkadaşı Kevin Moore'un da katılımıyla grup "Majesty" adını aldı. Yaptıkları ilk deneme albümün başarıya ulaşması sonucu "Majesty" isminin başka bir grup tarafından kullanıldığını öğrenip, Mike Portnoy'un babasının tavsiyesiyle grubun adı eski bir sinemadan esinlenerek "Dream Theater" olarak ilk ve son kez değiştirmişlerdir. Grubun ilk albümü (When Dream and Day Unite) 1989 yılında piyasaya sürüldü. Bu albümden sonra müzikal farklılıklar yüzünden vokalist Charlie Dominici gruptan ayıldı ve onun yerine Kanadalı James LaBrie gruba katıldı. En büyük çıkışı 1992'de ikinci albümleri "Images and Words" albümüyle gerçekleştirdiler. İlk konserlerini Iron Maiden'ın katkısıyla gerçekleştirdiler. 1994'te Awake albümünü çıkaran gruptan Kevin Moore ayrıldı ve yerine Derek Sherinian geldi. 1995'te A Change Of Seasons albümünü 1997'de çıkan Falling From Infinity albümü izledi. Daha sonra gruba Jordan Rudess girdi ve 1999'da Metropolis Part 2 yan başlıklı Scenes From A Memory adlı konsept albüm çıktı. Bu albümde Nicholas diye biri hipnoz ile geçmiş yaşantısına döndürülür ve geçmiş hayatında Victoria adlı bir kadın olduğunu ve iki erkek kardeşin ona aşık olması sonucu yaşanan sorunları görür (Bu hikâyenin başı da Images and Words albümünde Metropolis Part 1 olarak anlatılmıştır). Daha sonra deneysel albümler yapan grup 2002'deki 6 Degrees Of Inner Turbulence adlı 2 CDlik bir albüm yaptılar. 2003'te ise kariyerlerinin en sert albümü olan Train Of Thought piyasaya sürüldü. Bu albümü 2005 yılında Octavarium izledi. John Petrucci bu albümü en iyi albümleri olarak düşündüğünü "Score" adlı DVD lerinde belirtmiştir ve son albümleri olan Systematic Chaos ise 2007 yazında piyasaya sürüldü.2008 Nisan ayında ise best of albüm tadında olan ve grubun eski şarkılarını stüdyoya girip tekrar coverlayarak piyasaya sürdüğü Greatest Hit albümü piyasaya sürüldü. Ve son albümleri "Black Clouds and Silver Linings" 23 Haziran 2009 tarihinde piyasaya çıktı. Mike Portnoy'a göre albüm bir çok karanlık temayı, sert bir üslupla işliyor, fakat bu karanlık ve ağır havanın yanında iyimser bir çizgi de çiziyor, hem müzikal hem tematik anlamda. Bu açıdan albüm ismi keşiyor, Mike Portnoy'a göre. Grup, sonuncusu Temmuz 2009 olmak üzere 4 kere Türkiye'ye konser verdi. İlki 6 Degrees turnesinde, ikincisi Octavarium turnesinde gerçekleşti. Train Of Thought turnesinde de gelmek istemelerine rağmen, konser daha sonra iptal edildi.Grup üyelerinin hepsi birçok albümde değişik müzisyenlerle çalışmış, değişik projeler dahil olmuştur. Gitarist John Petrucci 2005 yılında Steve Vai ve Joe Satriani ile beraber G3'te çalmış ve G3 Live in Tokyo isimli albümde yer almıştır. Ayrıca kendisinin Suspended Animation adında solo albümü de vardır. Mike Portnoy da defalarca Dünyanın en ünlü davul dergilerine kapak konusu olmuş , dünyanın en iyi davulcularından biridir. Rudess gruba katılmadan önce ünlü basçı Tony Levin, Petrucci, Rudess ve Portnoy Liquid Tension Experiment adı altında iki albüm çıkarmıştır. John Petrucci nin "Rock Discipline", Mike Portnoy'un "Progressive Drum Concepts", "Liquid Drum Theater", "in Constant Motion", John Myung'un "Progressive Bass Concepts" isimli eğitim videoları vardır.

Grup Elemanları

James LaBrie - vokal

John Myung - bas gitar

John Petrucci - gitar,back vokal

Mike Portnoy - davul,back vokal

Jordan Rudess - klavye

Albümler :

When Dream And Day Unite - 1989
    Images And Words - 1992
    Awake - 1994
    A Change Of Seasons - 1995
    Falling Into Infinity - 1997
    Scenes From A Memory - 1999
    Six Degrees Of Inner Turbulance 2 CD - 2002
    Train Of Thought - 2003
    Octavarium - 2005
    Systematic Chaos - 2007
    Greatest Hit - 2008
    Black Clouds and Silver Linings - 2009
    A Dramatic Turn of Events - 2011

Konser albümleri :

Live At The Marquee - 1993
    Once In A LIVEtime - 1998
    Live Scenes From New York (3 CD) - 2001
    Live At Budokan (3 CD) - 2005
    Score - 20th Anniversary World Tour (3 CD) - 2006

Single ve EP :

Another Day - 1992
    Lie - 1994
    The Silent Man - 1994
    A Change Of Seasons - 1995
    Hollow Years - 1997
    Through Her Eyes - 2000
    Train of Thought - 2004
    Systematic Chaos - 2007

Alıntıdır...

İmza

[center][image]http://img103.imageshack.us/img103/3458/tnma43650da34bdd340f51b.jpg[/image] 
    [link=http://forum.donanimhaber.com/m_33382747/mpage_1/key_//tm.htm#33384872][color=black]Dream Theater Fan Clup[/color][/link][/center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerueger -- 19 Şubat 2012; 15:42:35 >

• İlk beni ekle len
  • ilk ben !!!

yaz beni.
  • İmzayı hazırlıyorum hocam.Ekliyorum sizi de.
  • Sevdiğiniz parçaları yazın torrent'ten çekeyim
  • full discography çeksene benim gibi.
  • Dream Theater'ı şarkı şarkı dinlemeyi düşünenler başlamadan vazgeçsinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßoost

full discography çeksene benim gibi.

Tamam gerek kalmadı Last Fm'deki son 6 ayda dinlenen ilk beş şarkısına baktım yetti bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnLiNe MaNaGeR -- 30 Temmuz 2009; 13:37:32 >
  • Yeter mi hocam ya.Öyle diğer gruplara benzemez.Bi albümdeki şarkılar birbirleriyle bağıntılı oluyor.Hatta bazıları faklı albümlerde bağıntılı oluyor.Her şarkı ayrı bi güzel.Full diskografi yapmadan dinlenmez DT
  • Benide ekle.Şarkıları güzel oluyor.
    En güzeli Another Day bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sampiyon bilo

Benide ekle.Şarkıları güzel oluyor.
    En güzeli Another Day bence.

Gerçekten de güzel nede olsa Last Fm'de 2. sırada
    Ama bence en güzeli Pull me Under o da 1. sırada

• imza da güzel olmuş haa.
  • as i am'in başında sesi ve bass ı fulleyin bide öyle dinleyin myungun güçlendirilmiş o ilk douğğğooooooov sesini çıkaran notası beyini sallıyo
  • Bu arada Jordan Rudess ilk olarak LTE de çalmıştır. Sonra mayk buna teklif ediyo abi gel bizde çal falan diyo buda olur tabi şeklinde diye bi cevap veriyodur. Yani gökten zembille hop DT klavyecisi olarak düşmüyo .Belirtelim hoş olsun grup.
  • İmza şekil olmuş
  • Yazmıştım Rudess'ın nasıl girdiğini de Efe'cim okusaydın görürdün

İmzaya güzel diyen tüm arkadaşlara tşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerueger -- 30 Temmuz 2009; 14:14:22 >
  • İki albüm çıkarmıştır demişin olm ben olayı bizzat yaşamış gibi anlatıyorum
  • Peki.Arkadaşlar bu arada imzaları eklersek sevinirim

Eee kimler gitti 4 Temmuz konserine ? Ben RaderrR1993'le birlikte gittim
  • James LaBrie, John Petrucci ve Derek Sherinian ın konuk olarak katıldığı Explorers Club grubunun Age Of Impact albümünü de unutmayalım. Çok sağlam albümdür.
  • @ahmettombak
    @Ac Schnitzer.
    @OnLiNe MaNaGeR

Eklememi ister misiniz hocam ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.