Şimdi Ara

Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.803
Cevap
96
Favori
305.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sen var ya gözlerimize bayram yaşattın ellerine, aklına sağlık. En çok da tv nin kablo kanalını beğendim. Sistemlere zaten laf söyleyeme ne cesaret. O kadar sade ve sadeliği kadar da gösterişli ki. Allah nazardan saklasın. Hep yabancı forumlarda görüp neden ülkemizde böyle sistemler yok diye hayıflanmışımdır. Helal olsun sana. Aklımdaki sisteme benzer bir sistem. Yeni eve geçerken yapacağım, sabırla bekliyorum ben de ama perde olsun istiyorum.
  • Benimde sistemde Tv ve Bluray Player değişikliği oldu paylaşayım istedim. Eski Tv Philips 55PFL8007 yerine Philips 65PFL9708S geldi, Pioneer Bdp-Lx 55 yerine Oppo 103 Darbee geldi.
     Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

• Yeni tv ve bd player hayırlı olsun. LX-55 ile 103 arasındaki farklı test ettikçe paylaşırsanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sakgoz79 kullanıcısına yanıt
    Serkan hocam,hayırlı olsun.

o duvara 100" bir fixed frame gider gibi duruyor neden 65" le sınırladın kendini :)
    Oppoyu da oradan alacaksın demi ? :)
  • astramastra kullanıcısına yanıt
    Serdar bey öncelikle çok teşekkürler güzel düşünceleriniz için , vallahi ben projeksiyon olayına uzağım o nedenle tv olayını bu 4k tv ile kendimce sonlandırmış oldum :) bu arada oppo maalesef orada kalacak zira başka koyabileceğim bir yer yok:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

Serdar bey öncelikle çok teşekkürler güzel düşünceleriniz için , vallahi ben projeksiyon olayına uzağım o nedenle tv olayını bu 4k tv ile kendimce sonlandırmış oldum :) bu arada oppo maalesef orada kalacak zira başka koyabileceğim bir yer yok:)

Sakgoz79 güle güle kullan. Ben de 4K Projeksiyon yerine 78" Curved Tv almak niyetindeyim. Şahsen projeksiyon çok zahmetli ve özellikle de 4K Projeksiyonlar zaten sıfır araba fiyatında. Fixed ekran da işin içine girince onun da yeni versiyonları çok para ve zaten projeksiyondaki lamba ömrüne de takıntılıyım. Şahsen bence daha mantıklı bir seçim yapmışsın. Zaten mekanın da çok müsait değil gibi projeksiyona.
  • teknika kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler vallahi üstadım açık konuşmak gerekirse mekan müsait de olsa projeksiyon düşünmezdim dediğiniz gibi hem çok zahmetli hemde ben tv olayına daha sıcak bakıyorum nedendir bilmiyorum niyeyse daha çok hoşuma gidiyor :) artı oda çok ışık aldığından gündüz o ışıkta projeksiyon izlemek mümkün değil hal böyle olunca hem tv hem projeksiyon işin tadı tuzu kaçar o nedenle kendimce en temizi kaliteli 4k bir tv ile işi sonlandırmak oldu hayırlısı artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

Çok teşekkürler vallahi üstadım açık konuşmak gerekirse mekan müsait de olsa projeksiyon düşünmezdim dediğiniz gibi hem çok zahmetli hemde ben tv olayına daha sıcak bakıyorum nedendir bilmiyorum niyeyse daha çok hoşuma gidiyor :) artı oda çok ışık aldığından gündüz o ışıkta projeksiyon izlemek mümkün değil hal böyle olunca hem tv hem projeksiyon işin tadı tuzu kaçar o nedenle kendimce en temizi kaliteli 4k bir tv ile işi sonlandırmak oldu hayırlısı artık

Hayırlı olsun hocam güle güle kullan.
    Bende ekranı büyütmek niyetindeyim bu aralar 46"ufak gelmeye başladı gözüme 60 düşünüyorum.Teknolojik bir beklentimde yok açıkçası (4k veya 3d gibi)Fp bir ürün önerebilirmisiniz.?

• Üstad hayırlı olsun keyifli seyirler 8007 sattın galiba 65 inç keyfi de bir başka olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tema59 -- 29 Ekim 2014; 23:42:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler üstadım 65 inç ten ziyade Philips hakikaten 9 serisi 4k tv ile baya güzel işler başarmış onu rahatlıkla söyleyebilirim
    Projeksiyon tercih meselesi tabii ama panelden daha keyifli olduğunu söyleyebilirim,
    Oppoyu da resimde karanlık çıkmış sağ alt göze enden sığıyorsa oraya araya bir raf atılabilir mi olmadı
    center ın solunda ki modem ve telsiz telefonun yeri değişse orası olabilir mi? hiç biri olmadı panel ve center
    arasına denk gelecek şekilde ikisine de temas etmeyecek şekilde duvara montaj bir raf üzeri olabilir.

Center aktif iken çıkan titreşim bd sürücüsünü ister istemez etkiler diye düşünüyorum,105 lerde özel bir disk tray kullandılar
    titreşimi daha iyi absorbe ediyor ama 103 lerde 95 lerde ki disk tray kullanıldı.
    Üstadım projeksiyonda ayrıca bir tv ye de haliyle ihtiyaç oluyor gündüz izleme sorunundan dolayı o da benim için anlamsız bir harcama olur yoksa dediğiniz gibi olay tamamen tercih meselesi birde ortam ve oda ışık vs gibi durumlar müsait olmalı kişisel düşünceme göre, o dediğiniz yerlerin hiçbiri maalesef genişlik olarak uymuyor Oppoya, ancak panel center arası raf olabilir ilerde dediğiniz gibi ama şimdilik bu şekilde idare edeceğim zira opponun disk bölümünü kullanmıyorum direk harici diskten bluray iso izlediğim için bd sürücüsünü kullanmıyorum bile :)
    CFW mi kit mi taktırdınız iso için ?
    CFW üstadım oldukça memnunum açmadığı format kalmadı maşallah :) tek handikapı sadece U.S.A den alınan cihazlar için uygulanabiliyormuş sırf bu yüzden Amerikadan getirttim cihazı :)
  • Güle güle kullanın yerleşimde sıkıntılar bu işlerde çokca görülen bazen yapacak birşey yok dediğimiz konuların başında hepimiz zaman zaman yaşıyoruz..

Tv-PJ olayına fazla girmeden tek diyeceğim şey 65'' de yeter gözüyle bakıyordum lakin her PJ izleyişimde şaka yapıyorum herhalde demiştim o kadar başka PJ olayı tabi kendimce.. Lakin mutluysanız arkanıza bakmayın keyifle kullanın
  • Delerıum kullanıcısına yanıt
    Üstadım öncelikle iyi dilekleriniz için çok teşekkürler. Sizin de belirttiğiniz gibi gerek forumda gerekse de bu hobiyle uğraşan bunca üstat ve duayenin pek çoğu projeksiyon ile sistem sürüyorsa muhakkak dediklerinize katılıyorum. Yanlış anlaşılmak istemem asla projeksiyon gereksiz veya buna benzer birşey demek istemedim sadece benim kullanımım için 65 inç Tv nin fazlasıyla yeterli ve tatminkar olduğunu ayrıca odamın çok ışık alması nedeniyle de projeksiyon kullanımına müsait olmadığını dile getirmek istemiştim asla yanlış anlaşılmak istemem o nedenle açıklama yapmak zorunda hissettim kendimi:)
    Bu arada Serdar bey önerileriniz doğrultunda ufak tefek değişiklikler yaptım :) yakın zamanda Opponun üstünde ki cihazları sağ altta ps3 ün üstüne yaptıracağım ufak bölmeye taşıyacağım şimdilik biraz eğreti durdu farkındayım kısa bir süre böyle kullanacağım artık :) eskisine göre daha mı iyi oldu yoksa daha mı kötü oldu ona tam karar veremedim o ayrı :) sağ tarafta koltuk üstü karışık görüntü kirliliği için kusura bakmayın o karışıklık tamamen bugüne özgü bir durum data transferi yaptığım için diskler falan karmakarışık duruyor
     Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar) Üyelere Ait Ses ve Görüntü Sistemleri Galeri Başlığı (Resimler ve İnce Detaylar)

bir öncekine göre daha iyi olmuş bence , projeksiyon konusunu daha fazla uzatmadan karanlık ortam oluşturulamıyorsa zaten gerek yok,65" de resimde görüldüğü kadar küçük olmuyor zaten.
    TV için diğer ev ahalisini de düşünmek gerek tabii :)

Elinizde bayağı ext.disk görüyorum ,hepsini toparlayan bir NAS 'a ne dersiniz?
    Hayırlı olsun Serkan Bey.Güle güle kullanın.
    Serdar bey nas konusunu yıllardır düşünürüm zaten ama nedense ağdan bluray iso oynatımını çok akıcı bulmuyorum birkaç kez arkadaşlarımda deneme fırsatını buldum ama ağdan yüksek bitrate li filmlerin oynatılmasında bazen sorunlar takılmalar olabildiğini hem gördüm hem de kullanan arkadaşlarım ifade etti bu nedenle bu zamana kadar hep biraz uzak kaldım nas olayına yoksa hep kafamda ki projelerden biri olmuştur gerçekten şimdi bakıyorum resimlerden Tv sanki 46 inç miş gibi duruyor ama canlısı hakikaten devasa diyebilirim :)
  • 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.