Hususi, Ticari tanımları ve Boğaziçi Köprüsü Geçişleri.
61 Cevap57710 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4278 Mesaj
21 Temmuz 2009; 23:58:42 

Hususi araç, şahsınıza ait araç demektir. Hususi ibaresi ruhsatlarımızın sol alt köşesinde bulunmakta ve "Kullanım Amacı" yazan bölümdedir. Sedan, Hb, vs. Otomobillerimizde "Hususi-Yolcu Nakli" yazar genelde. Kamyonetlerde, Panelvanlarda vs. yine Hususi yazar. Hususi kişisel demektir.
Bir çok kişi altındaki Doblo, Berlingo, Partner, Fiorino, H100, L300, Connect vs araçlarını Ticari sanmaktadır. Yani parayı bastırıp bir TIR çekicisi alsanız yine Hususi olacaktır. sırf zevkine sürseniz (dorsesiz) normal taksi gibi kullanabilirsiniz.
Ticari Araçlar; kişisel olmayan yani ticari bir kurum, kuruluş, şikret, vb. adına çalışan araçlardır. Kısaltmak gerekirse, Ticari bir amaç için çalışan araçlardır.
Hafif ticari, Ağır ticari gibi kavramlar kafa karıştırabilir. Örnek vermek gerekirse, Fiat Doblo hafif ticari kategorisinde bir araçtır, Mercedes Axor ise Ağır Ticari. Bu terimler sadece aracın sınıfını belirler. Otomobillerde ki gibi B, C, D sınıfları gibi.

Boğaziçi Köprüsünden (1. Köprü) geçiş için aracınızın hususi yada ticari olması önemli değildir.
Boğaziçi Köprüsünden geçebilecek araçlar sadece ruhsatta ki "Cins" bölümünde; Otomobil ve Minibüs yazan araçlardır. Yani bir okul serviside ticari olduğu halde köprüden geçebilir ve bir ticari taksi de geçebilir...
Hafif ticari araçlarda (Doblo, Berlingo, Partner, vs..) ruhsatında genellikle "Kamyonet" ibaresi bulunduğu için geçemezler.

Konuyu açma amacım bu yanlışı birçok kişiden duyuyor olmamdır. Doğru bildiğim kadarıyla anlattım.
Eksik, yanlış ve eklenmesi gereken şeyleri konu içinde tartışalım.

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~
Dacia Logan 1.5 dCi 2006 İnci Gri ~~ Bak Logan deyip geçme, üzerim :)
Dead Line

6352 Mesaj
22 Temmuz 2009; 0:12:48 

Paylaşım için teşekkürler ...

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE !!!

10741 Mesaj
22 Temmuz 2009; 11:17:49 

Ruhsatta '' kamyonet'' ifadesi varsa olay bitmiştir, boğaziçiyi kullanamassınız... Zor oldu ama öğrendik, bilgi için sağolun. Neyseki ceza yemeden öğrenebildik....

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

1676 Mesaj
22 Temmuz 2009; 11:29:48 

iyi oldu bu konuyu açtığınız teşekkür ederim daha geçen hafta ikinci el ilanlarına bakarken kafam karışmıştı. Satıcının biri ruhsatta hususi yazıyor köprülerde problem olmaz gibi bi açıklama yapmış partner teepe aracında. Şimdi bu konu sayesinde satıcınında birşey bilmediği ortaya çıkmış oldu.

14842 Mesaj
22 Temmuz 2009; 12:31:12 

Kombivanlara izin veriyorlar.

Ben 2 yıldır haftada en az 2-3 gün geçiyorum Caddy ile. Ayrıca geçenlerde trafik polisiyle birlikte gazlayarak geçtik köprüden. Yasak olsaydı çektirirdi kenara. Ayrıca birlikte gazladık da diyebilirim. Pek fazla detay vermek istemiyorum.

Renault almak isteyen benden fiyat alsın

2563 Mesaj
22 Temmuz 2009; 12:56:09 

şehirlerarası otobüslerin aynısından olup şirket servisi olarak kullanılan otobüsler geçebiliyor mu?

dün akşam trafiğin altını üstüne getirdi 2 tanesi..

köprü trafiğinde o altlarındaki dev gibi otobüslerle nasıl yarışırlar birbirleri ile inanmak güç..

6179 Mesaj
22 Temmuz 2009; 13:02:19 

quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

Kombivanlara izin veriyorlar.

Ben 2 yıldır haftada en az 2-3 gün geçiyorum Caddy ile. Ayrıca geçenlerde trafik polisiyle birlikte gazlayarak geçtik köprüden. Yasak olsaydı çektirirdi kenara. Ayrıca birlikte gazladık da diyebilirim. Pek fazla detay vermek istemiyorum.

Aynen.

Ruhsatta kamyonet yazsa da arkada camı bulunan connect,caddy,doblo tarzı araçları durdurmuyorlar polisler 1.köprüde.

Ama kazaya falan karışılırsa o zaman sorun olur işte,ne işin var burda diyebilirler

2012 Tiguan 1.4 TSI BMT S&S
2012 Polo 1.6 TDI Comfortline

6352 Mesaj
22 Temmuz 2009; 13:27:06 

Benim aracım da Kangoo.Arka çift sürgü ve camlı koltuklu.Ruhsatta kamyonet geçiyor ama kullanım türü kısmında ''HUSUSİ-YÜK NAKLİ'' yazıyor ???

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE !!!

4278 Mesaj
22 Temmuz 2009; 13:28:28 

quote:

Orijinalden alıntı: historiyst_45

Benim aracım da Kangoo.Arka çift sürgü ve camlı koltuklu.Ruhsatta kamyonet geçiyor ama kullanım türü kısmında ''HUSUSİ-YÜK NAKLİ'' yazıyor ???

evet normali bu. köprüden geçemez. geçerseniz durdurmayabilirler ama durdururlarsa "yasak"..

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Dead Line

10741 Mesaj
22 Temmuz 2009; 15:21:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Duratorq

Aynen.

Ruhsatta kamyonet yazsa da arkada camı bulunan connect,caddy,doblo tarzı araçları durdurmuyorlar polisler 1.köprüde.

Ama kazaya falan karışılırsa o zaman sorun olur işte,ne işin var burda diyebilirler

Benim kafa yine karıştı...

Bana ne geçmiyorum işte karşıya!

4278 Mesaj
23 Temmuz 2009; 3:09:21 

quote:

Orijinalden alıntı: set

Benim kafa yine karıştı...

Bana ne geçmiyorum işte karşıya!

Kafanız karışmasın hocam, ruhsatta kamyonet yazıyorsa şarkı söyleye gideceksiniz,
FSMnin yolları taştan, trafik polisleri çıkardı beni baştan..

Dead Line

3176 Mesaj
23 Temmuz 2009; 7:24:05 

ankara kızılaya da bu tür araçları sokmadıkları söyleniyor
enişteye fiorino bak dedim onlar kızılaya giremiyor dedi
bu nasıl bir şey anlamıyorum

SKODA SUPERB 2013 1.6 TDI DSG

10741 Mesaj
23 Temmuz 2009; 8:55:24 

quote:

Orijinalden alıntı: meta80

ankara kızılaya da bu tür araçları sokmadıkları söyleniyor
enişteye fiorino bak dedim onlar kızılaya giremiyor dedi
bu nasıl bir şey anlamıyorum

Ama ben giriyorum, şimdiye dek bişey olmadı...

4278 Mesaj
18 Aralık 2009; 3:01:39 

Ticari kavramları bu sıralar yine kafa karıştırıyor. Konuyu yukarı çıkarmakta yarar var.

Dead Line

336 Mesaj
18 Aralık 2009; 5:35:35 

Peki SRC belgesi için durum nedir. Ruhsatta kamyonet yazıyor (diyelimli araç doblo) ama ticari olarak kullanmıyorum. Bu durumda src belgesi isteniyor mu?

3105 Mesaj
18 Aralık 2009; 5:42:51 

Ekşi Sözlük'te şöyle bir açıklama var SRC için:

karayolları taşıma yönetmeliği kapsamında faaliyet gösteren veya gösterecek olan sürücülerin (taksi, otobüs, tır, ambulans...) ab uyum yasaları kapsamında alması zorunlu olan belgedir. dört sınıfı vardır.

src 1: uluslararası yolcu taşımacılığı için
src 2 şehirlerarası yolcu taşımacılığ için (yurtiçi)
src 3: uluslararası kargo veya eşya taşımacılığı için
src 4: şehirlerarası kargo veya eşya taşımacılığı (yurtiçi) için alınması gerekmektedir.

yetki belgesi verilmiş kurumlarca eğitim ve ulaştırma bakanlığınca düzenlenen sınav sonucunda alma hakkı kazanılmaktadır.
eğitim süresince trafik, motor, ilkyardım ve src 1-3 sınıfı için de gümrük dersleri görülmektedir.

Aracın ruhsata kayıtlı olduğu yerden 100 km daha uzağa gidilecekse, bu belgenin bulundurulması zorunluymuş...

J.F.I.P. (37°23'44.58"N - 27°12'49.71"E)

4278 Mesaj
18 Aralık 2009; 5:45:53 

quote:

Orijinalden alıntı: seiko1

Peki SRC belgesi için durum nedir. Ruhsatta kamyonet yazıyor (diyelimli araç doblo) ama ticari olarak kullanmıyorum. Bu durumda src belgesi isteniyor mu?

Hayır, SRC belgesi sadece ticari araç sürücüleri içindir.
Yani sadece şu kişiler için;

SRC 1 : (ULUSLARARASI YOLCU TAŞIMACILIĞI)

SRC 2 : (YURTİÇİ YOLCU TAŞIMACILIĞI)

SRC 3 : (ULUSLARARASI EŞYA-KARGO TAŞIMACILIĞI)

SRC 4 : (YURTİÇİ EŞYA-KARGO TAŞIMACILIĞI

Düzeltme,
Sayın @BaRiS detaylı yazmış benden önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burhan -- 18 Aralık 2009; 5:48:38 >

Dead Line

336 Mesaj
18 Aralık 2009; 6:03:36 

Teşekkür ederim bilgi için. Yani ben arkadaşımın doblosu ile yola çıksam, yük falan taşımasam böyle bir belge ibraz etme zorunluluğum yok. Bu konuda da yanlış bilgi var etrafımda. Doblo kullanacaksan src belgen olması lazım diyenler duyuyordum. İyi oldu doğruyu öğrenmem.

226 Mesaj
28 Haziran 2010; 13:53:45 

Peki arazi taşıtları ne olacak?

quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Boğaziçi Köprüsünden geçebilecek araçlar sadece ruhsatta ki "Cins" bölümünde; Otomobil ve Minibüs yazan araçlardır.

3008 Mesaj
28 Haziran 2010; 14:17:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Duratorq

Aynen.

yanlış bilgi verip insanlara ceza ödetmeye meraklımısınız....
ruhsatında hafif ticari yazan hiçbir araç geçemez.birine yaz birine kış muamelesi olmaz kanunlarda.vede yakalanırsa ceza ödemek zorundadırlar.öyle ne işin var burda ile geçiştiremezsiniz.
ancak ruhsatını hususi diye işletenler geçebilir.ikiyılda bir muayeneye girer.yıllık vergiside neredeyse bizim iki katımızdır.
hafif ticariler:siz siz olun birinci köprüyü kullanmayın.ceza yememek için....

Bilip-Bilmemek arasındaki fark;Yokla Var gibidir.Hezerfen
herkes herşeyi dört-dörtlük ister amma,kimse dört-dörtlük deyildir.Hezerfen.Dilin yok olursa,Ülkeni asla bulamazsın..Hezerfen

3008 Mesaj
28 Haziran 2010; 14:23:29 

quote:

Kafanız karışmasın hocam, ruhsatta kamyonet yazıyorsa şarkı söyleye gideceksiniz,
FSMnin yolları taştan, trafik polisleri çıkardı beni baştan..

ben şarkı söylemiyorumda cd çalara söyletiyorum.
istanbulda olduğum sürece aracı karşıya geçirmiyorum.toplu taşıma sağolsun----birde kanun koyucular------
içi görünen aracın(camlı)geçmesinde ne mahzur var anlamış deyilim.
iş kötü niyete kaldımı herhangi otomobilde benim kadar yük alır ve elini-kolunu sallayarak girer köprüye.....

herkes herşeyi dört-dörtlük ister amma,kimse dört-dörtlük deyildir.Hezerfen.Dilin yok olursa,Ülkeni asla bulamazsın..Hezerfen

2260 Mesaj
28 Haziran 2010; 15:12:41 

Artık durdurma yok arkadaslar koprulerde tıcarıler ıcın. Kopru uzerındekı kameralarla plaka uzerınden sorgu yaparak ruhsat bılgılerınızı karsılastırılıyor ve tıcarı gecen arac suruculerıne ceza yazılıyor. Bu konu da dıkkatlı olun durdurmadılar ceza yemedım demeyın suprız ceza gelebılır

Megane 1.5 dCI

3008 Mesaj
28 Haziran 2010; 17:07:44 

quote:

Orijinalden alıntı: RONNIE

Artık durdurma yok arkadaslar koprulerde tıcarıler ıcın. Kopru uzerındekı kameralarla plaka uzerınden sorgu yaparak ruhsat bılgılerınızı karsılastırılıyor ve tıcarı gecen arac suruculerıne ceza yazılıyor. Bu konu da dıkkatlı olun durdurmadılar ceza yemedım demeyın suprız ceza gelebılır

4278 Mesaj
28 Haziran 2010; 20:03:49 

quote:

Orijinalden alıntı: kurnugea

Peki arazi taşıtları ne olacak?

Arazi taşıtları için tam durum nedir, bende bilmiyorum. Ancak amcamın land rover'ıyla gayet rahat ve sorunsuz geçiyordum. Büyük ihtimalle bir sorun teşkil etmiyor arazi araçları, ancak L200, Nissan Navara gibi araçlar kamyonet olarak geçtiği için onlar geçemez.

Dead Line

11 Mesaj
8 Ağustos 2011; 14:12:20 

Arkadaşlar affınıza sığınarak bir şey sormak istiyorum.
2006 yılında ehliyet aldı fakat kolumda 90Derecelik bir hareket kaybı oldugu için Gayri Ticari(ticari araç kullanamaz) ehliyeti verdiler. Şu anda motor almak istiyorum sizde A2 ehliyeti alabilir miyim? herkese saygılar şimdiden tşkur ederim.

Eğitim Şart !

1241 Mesaj
8 Ağustos 2011; 18:59:20 

Arkadaşlar ben dün gece Boğaz köprüsünden geçerken doblolar, 50NC tarzı büyük kapalı kasa kamyonlar cirit atıyordu köprüde. Hatta şaşırdım bunların buraya girişi yasak değilmi diye. Ama ben sürekli bu tarz araçları boğaz köprüsünde görüyorum.

TODAY TOMORROW TOYOTA

14842 Mesaj
8 Ağustos 2011; 19:44:50 

quote:

Orijinalden alıntı: demon

Arkadaşlar ben dün gece Boğaz köprüsünden geçerken doblolar, 50NC tarzı büyük kapalı kasa kamyonlar cirit atıyordu köprüde. Hatta şaşırdım bunların buraya girişi yasak değilmi diye. Ama ben sürekli bu tarz araçları boğaz köprüsünde görüyorum.

F.S.M olmasın orası?

Renault almak isteyen benden fiyat alsın

1176 Mesaj
8 Ağustos 2011; 19:52:49 

Teşekkürler

4278 Mesaj
8 Ağustos 2011; 21:13:21 

quote:

F.S.M olmasın orası?

Dead Line

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Ağustos 2011; 21:33:07 

Ben sirketin butun araclarla bogazici koprusunden gectim ford transit transporter reno trafic daha bir sikinti yasamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

7656 Mesaj
8 Ağustos 2011; 21:40:12 

quote:

Orijinalden alıntı: demon

Doblolar kaçıyor-kaçmaya çalışıyor sanırım.
Kapalı kasa kamyonet ( Canter vs.) bazıları özel izinle geçebiliyor sanırım 1.köprüden.

Yanımda L200 durdurdular bir keresinde motorsikletliler.

'02 Corsa 1.8 GSI-Corsa Ç.
Xmax 250 ABS

1241 Mesaj
9 Ağustos 2011; 6:05:00 

quote:

F.S.M olmasın orası?

Yok 1. Köprü. Boğaz köprüsü.
Artniyetle sormadığınızı düşünerek düzgün cevap veriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demon -- 9 Ağustos 2011; 6:06:09 >

TODAY TOMORROW TOYOTA

1070 Mesaj
10 Ağustos 2011; 3:52:55 

Bu güzel bir forum olmuş.

Ankara'da ruhsatta ister hususi ister ticari yazsın, açık veya kapalı veya camlı kasa kamyonetlerde sınırlamalar var.
Sabah ve akşamları bazı saatler arasında bazı cadde ve sokaklara giriş yasak.
Yasaklanma olmayan saatlerdede sizden polis "izin belgenizi" sorabilir.
Bu izin belgesini ankara Büyükşehir Belediyesinden alıyorsunuz, bir harcı var !

Şimdi abuk sabuk sorular olacak, yok ben yıllardır giriyorum sorun yok.
İşte benimki koltuklu yok camlı falan.
Benim kamyonet çok ufak filan.

Özetle polis isterse işlem yapıp ceza kesebiliyor ve arabayı çektiriyor.
Çok saçma ama durum böyle, bu durum ençok esnafa zarar.
Belirli saatlerde bazı bölgelere mal gönderemiyor.

Eğer diyorsanız ben ÖTV öderim camlı kapalı kasa kamyonet yazdırmam yerine otomobil yazdırırım işte o zaman sorun yok.

http://www.sevenhill.com/
nw9440, pavilion g6, caravelle & polo

2 Mesaj
24 Ekim 2011; 0:36:29 

Arkadaslar burda linki kontrol edin sorunuza cevap olucagina eminim

http://www.kgm.gov.tr/S...sitlamalarKanunlar.aspx

7 ci maddeyi okuyun .

71 Mesaj
23 Kasım 2011; 16:59:34 

quote:

Orijinalden alıntı: selope

Arkadaslar burda linki kontrol edin sorunuza cevap olucagina eminim

7 ci maddeyi okuyun .

Konuya çok güzel bir aydınlık getirmişsin. Vermiş olduğun linkte ap açık herşey anlatılıyor TEŞEKKÜRLER.

4278 Mesaj
23 Kasım 2011; 17:41:58 

Ek olarak minibüslerde geçebilir

Dead Line

52 Mesaj
31 Ocak 2012; 23:04:20 

vergisi 2 yılda bir ödeniyorsa o arac hususidir ve köprüden rahatca gecer. örnek citroen berlingoların 1.4 motorlarının hepsi hususidir. geri kalan kamyonet gecer.

938 Mesaj
24 Şubat 2012; 13:04:43 

quote:

Orijinalden alıntı: adamgibist

vergisi 2 yılda bir ödeniyorsa o arac hususidir ve köprüden rahatca gecer. örnek citroen berlingoların 1.4 motorlarının hepsi hususidir. geri kalan kamyonet gecer.

Muayenesi demek istedin galiba, vergi her sene odeniyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

938 Mesaj
24 Şubat 2012; 13:05:56 

Peki kopruden gecmeye kalktim ve enselendim diyelim cezasi nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1479 Mesaj
24 Şubat 2012; 14:30:38 

bende 2005 kangoo var hususi yazıyo 2 yılda bir muayene yaptırıyom ben geçerim herhalde köprüden

düğün nişan kına sünnet çekim albüm yapılır..ankara

918 Mesaj
27 Şubat 2012; 22:56:35 

ticariler hususi yaptırmak için kaç para gerekiyor ya?

4278 Mesaj
28 Şubat 2012; 14:05:27 

quote:

Orijinalden alıntı: fb1907fb1907

ticariler hususi yaptırmak için kaç para gerekiyor ya?

Ticari aracı hususiye çevirmek için satışı gerçek kişiye vermek yeterli. Şirket aracı şahısa sattığında ticari ibaresi hususi olarak değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burhan -- 28 Şubat 2012; 14:07:13 >

Dead Line

4278 Mesaj
28 Şubat 2012; 14:14:10 

quote:

Orijinalden alıntı: rumelian

Peki kopruden gecmeye kalktim ve enselendim diyelim cezasi nedir?

En düşük ceza diliminden kesiliyor. 72 lira yani.

Dead Line

1434 Mesaj
28 Şubat 2012; 14:14:57 

Navara tarzinda araclarda mi kamyonet diye geciyor?

16 Mesaj
13 Mart 2012; 14:06:35 

Konuyu hortlakmak gibi olmasın ama CJ-5 tarjı jeep ler in durumunu bildirebilecek olan bir arkadaş varmı acaba bunlar ne diye geçiyorlar ? yani boğaz köprüsünü kullanabilirmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dracho -- 13 Mart 2012; 14:09:14 >

4278 Mesaj
13 Mart 2012; 14:38:02 

Navaralar kamyonet olarak geçiyor.

cj5 tarzı araçlar suv kategorisinde, yani arazi taşıtları köprüden otomobil gibi geçebilir (L200, Navara vs. kamyonettir.)

Daha basit anlamı şu; aracınız aşağıdaki linkte yer alan araç tipi listesindeki ilk üç araçtan biriyse köprüyü kullanabilir. Değil ise, sadece özel izinle kullanılır. Bu da bizi kapsayan bir durum değil.

https://intvd.gib.gov.t...ex.jsp?page=IVD_HSP_MTV

Dead Line

3 Mesaj
5 Eylül 2012; 2:45:30 

şimdi gecen herkes(kamyonet..) cezaya maruz klıyor mu? yoksa polis tarafından çevrşlmesi mi gerekiyor?

1012 Mesaj
5 Eylül 2012; 3:16:11 

burhan ne diyorsun.

Ezop köleyken insafsız bir efendisi varmış. Bir gün ya kızdığından ya da "efendi" olmanın vahşi zevkini tatmak istediğinden Ezop'un kolunu tutup kıvırmaya başlamış. Ezop, sakin bir sesle "kıracaksın" demiş. Efendisi aldırmadan kıvırmaya devam etmiş, Ezop bir kez daha "kıracaksın" diye uyarmış. Biraz daha zorlayınca kolu çat diye kırılmış, Ezop acısına rağmen sükunetini hiç bozmadan "kırdın" demiş. Ampul epeydir toplumun kolunu kıvırıyor. Biz, Ezop kadar sakin olmayan bir sesle "kıracaksın" diyoruz. Ampul zorlamaya devam ediyor. Emin olun, toplumun "kolu" kırıldı mı, canı çok acır. O acıyı çekmeye çok yaklaşıyoruz. Ve elimizden geldiğince uyarmaya çabalıyoruz. "Kıracaksın."
TÜRK, TÜRKÇÜ, ATATÜRKÇÜ, IRKÇI

3 Mesaj
5 Eylül 2012; 4:08:13 

quote:

Orijinalden alıntı: hezerfen

[size=5]Artık durdurma yok arkadaslar koprulerde tıcarıler ıcın. Kopru uzerındekı kameralarla plaka uzerınden sorgu yaparak ruhsat bılgılerınızı karsılastırılıyor ve tıcarı gecen arac suruculerıne ceza yazılıyor. Bu konu da dıkkatlı olun durdurmadılar ceza yemedım demeyın suprız ceza gelebılır

demiş arkadas ama,bu tarama sürekli mi,hiç mi şnsımız yok şu kadar da mı yok

12 Mesaj
2 Kasım 2012; 12:38:38 

Bosuna kafa patlatmayın derim aracınız hususi yada ticari hic fark etmez arac cinsi kamyonet olarak yazılı oldugu surece bogazici koprusu yasaktır

asagıdaki linkteki 7. maddeyi okuyun

100 Mesaj
14 Mart 2013; 9:06:39 

Merhabalar sormak istediğim bir şey var. 8+1 veya 9+1 Hyundai Starex bakıyorum ve bu ara almayı planlıyorum. Öğrenciyiz, grup halinde gezilere falan gidiyoruz bu yüzden bakıyorum bu araçlardan. ancak Servis işi ile uğraşan bir abim "artık polisler araçtakilerin çoğunluğunun soyadı aynı değilse ceza yazabiliyor, ticari kullanıp vergi kaçırıyorsunuz gibi göründüğü için" dedi. Tam olarak kişi sınırı ne dedim, "polisin insiyatifinde" dedi. Var mı böyle saçma bir şey? Bilgilendirirseniz sevinirim

4278 Mesaj
14 Mart 2013; 14:22:31 

quote:

Orijinalden alıntı: obbattaloglu

Merhabalar sormak istediğim bir şey var. 8+1 veya 9+1 Hyundai Starex bakıyorum ve bu ara almayı planlıyorum. Öğrenciyiz, grup halinde gezilere falan gidiyoruz bu yüzden bakıyorum bu araçlardan. ancak Servis işi ile uğraşan bir abim "artık polisler araçtakilerin çoğunluğunun soyadı aynı değilse ceza yazabiliyor, ticari kullanıp vergi kaçırıyorsunuz gibi göründüğü için" dedi. Tam olarak kişi sınırı ne dedim, "polisin insiyatifinde" dedi. Var mı böyle saçma bir şey? Bilgilendirirseniz sevinirim

Ne yazık ki var. Kullanım amacınızı ispatlayamazsanız, servis çektiğinizi düşünecekleri için ceza alabilirsiniz. O yüzden MVP tarzı bir araç gerek size. Yani ruhsatında otomobil yazarsa problem olmaz.

Dead Line

100 Mesaj
16 Mart 2013; 9:23:31 

quote: