Şimdi Ara

Asus Atom 330 işlemcili mini-ITX anakartını satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dünyanın en büyük anakart üreticilerinden birisi olan Asus, ilk defa Computex 2009 fuarında tanıttığı Intel Atom işlemcili mini-ITX (17cm x 17cm) anakartını kullanıma sundu. Firmanın başta nettop'lar olmak üzere medya bilgisayarları ve ofis sistemleri için geliştirdiği AT3GC-I kod adlı yeni anakart, Intel'in 945GC+ICH7 yonga setini kullanıyor ve üzerinde 1.6GHz'de çalışan, çift çekirdekli Atom 330 işlemcisi bulunuyor.

Tek bir DIMM slotuna sahip olan ve 2GB'a kadar DDR2-533MHz bellek desteği sunan anakart, kullanılan yonga seti itibariyle DirectX 9 uyumlu GMA 950 entegre grafik işlem birimiyle geliyor. Dahili donanımlar için üzerinde bir adet PCI slotu da bulunan Atom işlemcili mini-ITX anakart, görüntü aktarımı için D-Sub ara birimini kullanıyor ayrıca sabit disk ve optik sürücü kullanımı için 2x SATA ve IDE portlarıyla geliyor.

Diğer özellikleri arasında 6 kanal yüksek tanımlı ses desteği (VIA VT1705 yongasıyla) ve Gigabit Ethernet gibi detaylara yer verilen Asus AT3GC-I, Avraupa'da yaklaşık 70 Avro seviyesinden başlayan fiyatlarla listelere girmiş durumda.

• HDMI yok, ses cipi rezalet optik çıkış yok, 950 çip zaten HD düşmanı. paralel port ve seri port ne işe yarar :) media ve HTPC olarak hiç bir işe yaramaz. ucuz hızlı ofis çalışan bir sistem :S
  • Türkiyede de satılan Intel in kendi kartları bundan daha iyi keşke hiç çıkarmasalarmış...
  • Özelliklerine göre çok pahalı bir anakart.
  • quote:

Orjinalden alıntı: XivA

HDMI yok, ses cipi rezalet optik çıkış yok, 950 çip zaten HD düşmanı. paralel port ve seri port ne işe yarar :) media ve HTPC olarak hiç bir işe yaramaz. ucuz hızlı ofis çalışan bir sistem :S

Aynen.Seri portu bir tek uydu alıcılarına yazılım atmak için kullanıyorlar,ona da gerek yok çünkü USB-Seri port ceviriciler var.Paralel port kullanan yazıcılar vs. artık zaten yok.Yani ısrarla çıkarmaya devam ediyorlar nedense.
  • Parale port önemli yaw LCD Paneli nereye takacağız
  • Harbi salak bunlar yaw. Yani ben Asusta olsaydım bir anakart yaptırırdım hepiniz alırdınız. İstenen belli: HD video oynatımı için 1 adet PCI Express x16 slot (Oradaki salak IDE Portu kaldırıp koyabilirler) , 1 Adet HDMI port (Anakartı çoğunuz HTPC olarak kullanacağınız için USB kablosuz klavye mouse kullanacaksınız. Ordaki salak PS2 portlarını kaldırıp oraya HDMI koyabilirler)
  • @overclocking hocam öyle böyle demişsinda sn hayatında hiç anakart devresi çizdinmi:) hade onu geçtim herangi bir devreçizdinmi ? o dediklerini hadi gel sığdır bakam 17cm e 17cm bir plakete diyecen şimdi yapan markalar varr var ama ölçüler büyük
  • quote:

Orjinalden alıntı: OverClocKing

Harbi salak bunlar yaw. Yani ben Asusta olsaydım bir anakart yaptırırdım hepiniz alırdınız. İstenen belli: HD video oynatımı için 1 adet PCI Express x16 slot (Oradaki salak IDE Portu kaldırıp koyabilirler) , 1 Adet HDMI port (Anakartı çoğunuz HTPC olarak kullanacağınız için USB kablosuz klavye mouse kullanacaksınız. Ordaki salak PS2 portlarını kaldırıp oraya HDMI koyabilirler)

haklısın fakat asus bunu yapacak . atom 330 ve hd4350 li bir nettop hatta haberini fx57 vermişti

http://forum.donanimhaber.com/m_31319134/mpage_1/key_4350,atom//tm.htm#31319134

ATI Radeon HD 4350 256MB 
    Atom 330
    1GB RAM
    160GB sabit disk
    10GB Eee depolama
    Wi-Fi-n ve Bluetooth bağlantısı
    Entegre kart okuyucusu
    4x USB 2.0 portu
    HDMI çıkışı
    DVI-D portu
    UPS özellikli entegre pil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 13 Temmuz 2009; 3:35:32 >

• quote:

Orjinalden alıntı: safe-e

@overclocking hocam öyle böyle demişsinda sn hayatında hiç anakart devresi çizdinmi:) hade onu geçtim herangi bir devreçizdinmi ? o dediklerini hadi gel sığdır bakam 17cm e 17cm bir plakete diyecen şimdi yapan markalar varr var ama ölçüler büyük

Devre çizmek mi? heh Naapcan devre çizip, o arkadaşın dediklerini iteledinmi girer oraya ...Alla Alla...Kafa bulmayın lütfen

• @ blower itelersen girer dostum tmm :) ama sonra ana kartı soğutmak için takmadığın soğutma sistemi çeşidi kalmaz :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.